Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dokle ćeš Mire, da nasedaš na njegove provokacije? Dokle ćeš sledbeniku udarene u glavu da se pravdaš o nekakvom paganizmu?

Shvataš li ti da bi ovakvi nekozistentni bleferi i šator od sastanka porušili, hram razorili, jer u njima bejahu predmeti? Da bi "proročki" govorili da je judaizam paganski.

Verujem da shvataš. Pa kada je već tako, ćemu onda trošiti reči i braniti sebe pred nekim ko sudija nije? Čemu pridavati autoritet nekome ko ga nema?

Pazi, niko od adventista, makar bio i najljubazniji ne zaslužuje da se pred njim, njom mi pravdamo ili negiramo njihove optužbe. Naime, neko ko bez imalo kritike prihvati laži i prevarantske budalaštine kao istinu i ne može drugačije da se ponaša.


Samo neko ko je razum isključio može da pomisli da odvojena od Crkve, knjiga sama po sebi, tumačena onako kako u njoj ne piše može biti istina. A oni to rade.

I ti se onda takvima pravdaš? Takvima pridaješ nekakav "autoritet" time što im objašnjavaš da Crkva ne uči paganizmu i da paganizma nema u Crkvi? Mire, njima treba odgovarati istom merom.

Prosto, tretirati ih onako kako oni tretiraju nas. Ako smo za njih mi nedostojni da nam oni nosioci "sveće" i nekakve "nauke" citiraju izvore, onda i mi trebamo da kažemo i to sa mnogo više prava da su oni nedostojni da se njima neko pravda, ili dokazuje bilo šta.

Tako je Darth, oholost je na visini. Niko nije toliko dobnar, mudar i pravedan kao EGWajtista "nezabludivi".
Trebali jos da se klanjamo pred tobom ili to bas ne insistiras?
Samo si ti jedini u pravu, a svi ostali grese, izuzev tebe!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Poziv Laodik. pa Marka prije (mada se Marko smirio) pa onda Mireta je klasičan atak i nasilje nad ljudskom savješću u ovom slučaju mojom. Stvorila se slika da ja samo trebam da se mijenjam, a da onaj ko vrijeđa Mire ne treba. Ja trebam da se prvi izvinem iako ga nisam vrijeđao, a onda tek on.

Savjest mi je mirna, nikoga nisam uvrijedio i nikome se neću da se izvinjavam.

Laodik. je slab u tome on se pravdao Miretu kako me kritikovao a ovaj ga kao pit bul grizao i on je onda popustio da ga ovaj ne napada više.

Nasilje nad ljudskom savješću je uobičajeno za naš mentalitet.

Da bi znali šta je to evo primjera, muž ili muškarac pretuče suprugu ili ženu i onda mentalnim nasiljem nad njenom savješću on nju ubijedi da je ona kriva za to što je dobila batine.

E tako ste i vi radili đavolji posao nad mojom savješću da me ubijedite da sam ja kriv što je mene Mire vrijeđao.

To vam neće proći.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
KAKO Mire ratuje ovde?

mire000 said:

DUSE VICU POD OLTAROM" u otkrivenju I Bog razgovara sa njima! Po vama je razgovarao sa "samim sobom"!

A sam si potvrdio da ne pričaju u drugom komentaru.

Covek se nalazi u blizini Bozjoj. On je Duh, nemoze da govori , da hoda , da radi , da ista cini, jer nema telo, moze samo da oseca.. Posto mu je potrebno telo da bi bio kompletan, ceka vaskrsenje, on uziva u Bozjoj ljbavi , ako je cinio dobro..


Evo ti sve sa datumom.

pre 3 godine si ovo rekao.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
mire000 said:
DUSE VICU POD OLTAROM" u otkrivenju I Bog razgovara sa njima! Po vama je razgovarao sa "samim sobom"![/QUOTE]

Mire, ne mozes na osnohu simbola u Otkrivenju dokazati stvasrnost. Ja mogu sada iz Otkrivanja da dam dugacku listu da se desava nest to u stvaernosti ne postoji, jer su to simboli.

C
Mire: Covek se nalazi u blizini Bozjoj. On je Duh, nemoze da govori , da hoda , da radi , da ista cini, jer nema telo, moze samo da oseca.. Posto mu je potrebno telo da bi bio kompletan, ceka vaskrsenje, on uziva u Bozjoj ljbavi , ako je cinio dobro..[/QUOTE]

Mire, razlog za ovaj moj komentar je jedna rec iz tvoga komentara koju sam osenio crtvenom bojom. Da li je to stamparska greska,ili si tako hteo da Duh napises velikom slovom?
Ako si tako hteo, sta to onda znacvi, da je to neka vrsta bozanstva????

Drugo, naveo si tekst iz otkrivenjea "DUSE VICU POD OLTARIM", a odma iza toga tvrdis:
"Covek se nalazi u blizini Bozjoj. On je
Duh, nemoze da govori , da hoda , da radi , da ista cini, jer nema telo."
[/QUOTE]

Mire, govorili pokojnik ili ne govori? Ne moze da jednom govori, a drugi put ne moze govoriti.

Trece, koje su ti dokazi da duh koji je kod Boga ne moze da govori, da hoda, da radi, da ista cini...?
Biblija nas ovako izvestava o coveku posle smrti:


Bog je nad Adamom i njegovim potomcima izrekao sud:
"JER SI PRAH I U PRAH CES SE VRATITI."1. Mojsijeva 3,19)

"I vrati se prah u zemlju kako je bio, a duh se vrati k Bogu koji ga je dao." Propovednik." 12,7.

"Izadje iz njega duh, i vrati se u zemlju svojum TAJ DAN PROPADNU SVE POMISLI NJEGOVE." Psalam `46,4

"Odvratris lice svoje, zaloste se,
UZMES IM DUH, ginu i u prah svoj povracaju se. Posljes duh svoj postaju." Psalam 104,29.30.

Sva nada hriscana nije blagostanje u zagrobnom zivotu, koji i ne postoji, negu u VASKRSENJU.


"Jer ce sam Gospod sa zapovescu, s glasom arhadjelovim, i s trubom Bozjimo sici s neba, i mrtvi u Hristu vaskrsnuce najpre." 1. Solinjanima 4,16.17.
"Dalje, dakle, meni je pripravljen venac pravde, koji ce mi dati Gospod u dsan onaj, pravedni sudiija; ali ne samo meni, nego svima koji se raduju Njegovom dolasku." 2. Tom, 4,8.

Dakle, svako od nas primice platu ili kaznu, ono sto je za zivota izabrao, ne kad umre, nego kad vaskrsne prilikom Hristovog drugog dolaska.



 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Poziv Laodik. pa Marka prije (mada se Marko smirio) pa onda Mireta je klasičan atak i nasilje nad ljudskom savješću u ovom slučaju mojom. Stvorila se slika da ja samo trebam da se mijenjam, a da onaj ko vrijeđa Mire ne treba. Ja trebam da se prvi izvinem iako ga nisam vrijeđao, a onda tek on.

Savjest mi je mirna, nikoga nisam uvrijedio i nikome se neću da se izvinjavam.

Laodik. je slab u tome on se pravdao Miretu kako me kritikovao a ovaj ga kao pit bul grizao i on je onda popustio da ga ovaj ne napada više.

Nasilje nad ljudskom savješću je uobičajeno za naš mentalitet.

Da bi znali šta je to evo primjera, muž ili muškarac pretuče suprugu ili ženu i onda mentalnim nasiljem nad njenom savješću on nju ubijedi da je ona kriva za to što je dobila batine.

E tako ste i vi radili đavolji posao nad mojom savješću da me ubijedite da sam ja kriv što je mene Mire vrijeđao.

To vam neće proći.
Projekcija :)

Ja tebi da se izvinjavam koji sam se izvinuo milion puta pa nisi prihvatio vec si nastavio sa bezobrazlukom? Samo ti izigravaj zrtvu. Ti Milose Bogdanovicu si najobicniji prevarant, dokazano je i ko si i sta si. Glumio si pravoslavca, lagao da si se nedavno krstio u advent. , da verujes u Trojstvo, da si crnogorac, da si profesor, da znas filozofiju, da si strucnjak za psihologiju i slicno.. Cega sve nisi strucnjak i doktor, pa to je da ti pamet stane, isto kao i Miroljub Petrovic!

A sad kada su sve maske pale, i kad se videlo kakav si, sad bi da se svetis pa trazis nekakve moje "kontradikcije"! To si radio i Laodikeji!

Slobodno ti nastavi sa podmetanjima, uopste me se ne dotice to sto radis i necu komentarisati te objave da se nasladjujes. A Marko koji se sad tebi prikljucuje u tim izvrtanjima ili ne zna, ili ako zna, neka mu je na cast. Isto tako i Kainosu. A to je smesno sta radis da bi komentarisao. To samo pokazuje koliko te pogadja kad napisem ko si!

A cilj mi nije nista drugo nego da se pokajes, kad bi znao da si se promenio, ja ovo vise nikad ne bi ni pomenuo. Nego ti neces da budes covek! Zelis da nas maltretiras, i to je bas "projekcija" sebe projektujes na nas, jer ti to radis nama konstantno a tvrdis da mi tebe maltretiramo!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja tebi da se izvinjavam koji sam se izvinuo milion puta pa nisi prihvatio vec si nastavio sa bezobrazlukom? Samo ti izigravaj zrtvu. Ti Milose Bogdanovicu si najobicniji prevarant, dokazano je i ko si i sta si. Glumio si pravoslavca, lagao da si se nedavno krstio u advent. , da verujes u Trojstvo, da si crnogorac, da si profesor, da znas filozofiju, da si strucnjak za psihologiju i slicno.. Cega sve nisi strucnjak i doktor, pa to je da ti pamet stane, isto kao i Miroljub Petrovic!

Nebitno, mogao sam reći da sam pilot. Ono što ovde iznosimo je bitno.

A ti si samog sebe osporio i to ti izbegavaš.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A cilj mi nije nista drugo nego da se pokajes, kad bi znao da si se promenio, ja ovo vise nikad ne bi ni pomenuo. Nego ti neces da budes covek! Zelis da nas maltretiras, i to je bas "projekcija" sebe projektujes na nas, jer ti to radis nama konstantno a tvrdis da mi tebe maltretiramo!

Takvi kao on se MIre, nikada i doslovno nikada ne pokaju. "Sila" koja ih je posela im ne da, sprečava ih. Uspešno ih sprečava, jer sebeljublje hrani, a Boga predstavlja onakvim kakav On nije.

Maltretiramo mi njega? Da nije žalosno, bilo bi smešno. Ako ko koga ovde maltretira to su EGWisti koji svaku temu moraju da zagade svojim budalaštinama.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako ko koga ovde maltretira to su EGWisti koji svaku temu moraju da zagade svojim budalaštinama.

Svako ima pravo da pise o svojoj veri, sto to vas pogadja.

Kada mi to cinimo vi osujete paljbu na Adventiste, E G White, i pojedince.

A biblije nigde..

To znaci da ste svesni da nemate biblijske argumente, pa je napad najbolja odbrana.

A ti napadi su u stvari sve budalastine, lazi i izvrtanja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nebitno, mogao sam reći da sam pilot. Ono što ovde iznosimo je bitno.

Znaci priznajes da si lagao ko si?
Pa kako nije bitno sto lazes? Zasto nas dovodis u zabludu da mislimo da si ti nekakav autoritet a nisi nista! To je krsenje dekaloga kojim se dicis! Pa mozes ti sada i sto puta izneti istinu iz biblije kada si dokazani lazljivac!

Da se pokajes pa da okrenemo novi list, nego ni to nisi u stanju! Gde ce ti dusa? I onda smo mi losi? Pominjes nekakve rodove a sam si bezrodan i cinis dela tame!

Kako ti mozes nas osudjivati kad si sam takav?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znaci priznajes da si lagao ko si?
Pa kako nije bitno sto lazes? Zasto nas dovodis u zabludu da mislimo da si ti nekakav autoritet a nisi nista! To je krsenje dekaloga kojim se dicis! Pa mozes ti sada i sto puta izneti istinu iz biblije kada si dokazani lazljivac!

Da se pokajes pa da okrenemo novi list, nego ni to nisi u stanju! Gde ce ti dusa? I onda smo mi losi? Pominjes nekakve rodove a sam si bezrodan i cinis dela tame!

Kako ti mozes nas osudjivati kad si sam takav?

Mire. Čak i kada "priznaje" on ne govori istinu.

Zabludu? Pa to mu je i bio i osta cilj.

Kršenje dekaloga? Zajednici kojoj pripada najvažnija je zapovest o shabatu, a za "kršenje svih ostalih" će kao i za onu NE UBIJ naći opravdanje u pažljivo izabranim stihovima iz Svetog Pisma.

Istinu iz Biblije? Da bi istu spoznao i eventualno preneo mora prvo da očisti sebe, svoj um, i da na Pismo ne gleda očima otelotvorenog "duha proroštva" za koga on tvrdi da nije "video dovoljno dokaza" da je lažan.

Da se pokaje? Kako da se pokaje kada mu "duh proroštva" u telu, to izričito zabranjuje? Gde će mu duša? Nije ga briga, jer on je mortalista, koji veruje da se veganizmom, shabatima i blasfemijama "otelotvorenog duha proroštva" postiže savršenost i ugađa "Bogu".

Pitaš se kako može osuđivati? Pa samo takav i može osuđivati, Ubeđen u svoju savršenost, ubeđen da ga shabati, veganizam i blasfemije "otelotovrenog duha proroštva" čine savršenim i superironim nad svima ostalima.

Ps. Mire, zapitaj se zašto već nekoliko dana nema Jovana na forumu, pa će ti biti jasnije koga pozivaš da se pokaje. Pozivaš naime nekoga ko potpuno koristi uputstva koja im je dala "svetiljka" iz Mejna, da jedni druge u "revnosti" kontrolišu, i da jedni drugima "igranke" spremaju u borbi za očuvanje "vernosti" njenim objavama.

Tu činjenicu nikako ne smeš prevideti, jer u suprotnom možeš pasti na laži "vukova u jagnjećoj koži".

Jovan je naime jedini od adventista sa kojim se ovde može kako tako lepo komunicirati, i više puta je upozoravao ovog koga ti pozivaš da se pokaje na pogrešno ponašanje, idući čak i toliko daleko da čini se iznosi sumnju u "lik i djelo" otelotovrenog "duha proroštva".

A ovaj mu je ne samo zamerio "blagost" prema nama, manjak "revnosti" u pljuvačkom "evangeliziranju" nego je i ovo poslednje i te kako primetio.
 
Natrag
Top