Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne. Vi adventisti učite ono, a i morate tako, što vam je učila proročica Jelena. :) A jelena, i svi ostali pioniri ASD, učili su kako je Katolička crkva Bludnica iz Otkrivenja.

To je ucenje pisma, odnosno otkrivenja, i imaju ga skoro SVE protestantske crkve.

"]Tako dakle. Odbacili ste Božju zapovijed (za teokratsko društvo), i umjesto Božje prihvatili ljudsku zapovijed. :)

Ni zapovest o preljubi, ni zapovest o suboti nisu ljudske, vec Bozje.

Isus nije bacio kamen na zenu koja je ucinila preljubu, ali nije joj ni rekao "OD SADA IDI I CINI PRELJUBE I DALJE"

Ne, vec je rekao "IDI I OD SADA VISE NE GRESI"

Dakle, novozavetni princip nije da se ubija onaj koji cini preljube ili krsi subotu, ali jeste princip da se te zapovesti ne krse.

To je Isusov primer.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, novozavetni princip nije da se ubija onaj koji cini preljube ili krsi subotu, ali jeste princip da se te zapovesti ne krse.

To je Isusov primer.

Ne, to nije Isusov primer, jer isto tako zapovest o preljubi nalazi se i u Nojinom zakonu, u kome nema shabata, i po kome Hebreji, oni kojima je zapovest o Shabatu data, smatraju pravednima i one koji ne pripadaju njihovom zakonu, ako su po rečima rabina poštovali Nojin zakon.

Takođe, to nije nikakav Novozavetni prinicip, nego ste vi adventisti nekako morali da uglavite svoju navodnu nenasilnost u činjenicu da ste prihvatili nešto što Hrišćane ne obavezuje, a u čemu stoji da je kazna za ne poštovanje shabata smrt. .

Dve stvari proizilaze iz ovoga.

Prva je da ste vi samovoljno izmenili tumačenje odredbe o shabatu, da ste od čitavog Mojsijevog zakona čiji je shabat deo, uzeli samo ono što se vama sviđa. Što automatski negira vaše tvrdnje da navodno poštujete Bibliju.

Druga je da ovim tvrdite da je odredba o smrtnoj kazni za kršenje shabata ljudski umetak. Što doslovno ruši tvrdnje da je čitavo pismo od Boga.

Treće mogućnosti nema.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
DarthShone.

Onda idi po manastirima i to kazi monasima koji svetkuju subotu.
To su mi licno posvedocili.

Takodje, idi poshumno osudi patrijarha Pavlja koji je svetkovao subotu.
To je njegovo licno svedocanstvo.

Sto se tebe tice, krsi koje hoces zapovesti, to je tvoja licna stvar, ali nemoj soliti pamet drugima koji rec Bozju prihvataju kao merilo, a ne ljudske dogme i filozofuije.

Odgovori su dati u moja dva poslednja komentara, pa nek svako sagleda na osnovu konteksta Bozje reci.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To je ucenje pisma, odnosno otkrivenja, i imaju ga skoro SVE protestantske crkve.

To je učenje antikrista. Antikristi Kristovu crkvu nazivaju Bludnicom.

Dakle, novozavetni princip nije da se ubija onaj koji cini preljube ili krsi subotu, ali jeste princip da se te zapovesti ne krse.

Zašto se onda uopće pozivate na starozavjetne zapovijedi? To su zapovijedi date Židovima. :) Još jednom, subota kršćanima nije zapovjeđena.

Onda idi po manastirima i to kazi monasima koji svetkuju subotu.

Odi ti i objasni im kako trebaju postati Adventisti sedmog dana.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je učenje antikrista. Antikristi Kristovu crkvu nazivaju Bludnicom.



Zašto se onda uopće pozivate na starozavjetne zapovijedi? To su zapovijedi date Židovima. :) Još jednom, subota kršćanima nije zapovjeđena.

Naravno da je učenje antihrista. Kao i onih kojima je Krst- Križ sablazan i predmet poruge.

Stara kineska poslovica kaže da slika govori hiljadu reči, a kao i sve poslovice nastala je iz iskustva, milenijumskog iskustva.

Pa tako i ovo:

115101

Logotip adventista

115102

Gorući krst KuKluxKlana

Zajedničko obema je "verovanje u autoritet Biblije" i mržnja prema Katoličkoj Crkvi.

Mire je na jednom postu postavio tvrdnju da mu adventističlki logotip (od kada to verske zajednice imaju logotip?) liči na krilato sunce egipatskog božanstva Ra, ali veza je manje očigledna od ove. I kod jednih i kod drugih Krst - Križ je u plamenu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Naravno da je učenje antihrista. Kao i onih kojima je Krst- Križ sablazan i predmet poruge.

Stara kineska poslovica kaže da slika govori hiljadu reči, a kao i sve poslovice nastala je iz iskustva, milenijumskog iskustva.


Pogledajte prilog 115102

Gorući krst KuKluxKlana

Zajedničko obema je "verovanje u autoritet Biblije" i mržnja prema Katoličkoj Crkvi.

Tripo tvrdi da katolike i pravoslavne i treba dočekivati na granicama protestantskih država ovako kako je na gornjoj slici.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
115120


Ova slika je logo Hriscanske Adventisticke Crkve. Tri plamena koji obuhvataju celu Zemlju predstavljaju Trostruku andjeosku vest iz Otkrivenja 14. poglavlja koja se zavrsava poruko: "Ovde je trpljenje svetih koji drze zapovesti Bozje i veru Isusovu." stih 12.
Otvorena Biblija pkazuje da se ucenje Crkve temelje na Bibliji. Krst svedoci daje to Hrioscanska crkva.

Druga slika, vesala koja je Darth prilozio su njihova koja su u proslosti upotrebljavali na koja su vesali one koji su ispravno verovali, a to ne pripada Adventistima.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Ne znam mire da sam na temu o sexu ista pisao...niti idem na takve forume niti citam, a kamoli pisem. Niti se bavim debelim zenama....bit ce da sam slucajno, nenamjerno kliknuo...ne sjecam se da sam tamo nesto citao, a kamoli pisao...sad da je neko hakovao moj profil, ne vjerujem, onda bi taj pisao svasta pod mojim nikom...inace sam ozenjen sa vitkom zenom ako te zanima :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pogledajte prilog 115120


Ova slika je logo Hriscanske Adventisticke Crkve. Tri plamena koji obuhvataju celu Zemlju predstavljaju Trostruku andjeosku vest iz Otkrivenja 14. poglavlja koja se zavrsava poruko: "Ovde je trpljenje svetih koji drze zapovesti Bozje i veru Isusovu." stih 12.
Otvorena Biblija pkazuje da se ucenje Crkve temelje na Bibliji. Krst svedoci daje to Hrioscanska crkva.

Druga slika, vesala koja je Darth prilozio su njihova koja su u proslosti upotrebljavali na koja su vesali one koji su ispravno verovali, a to ne pripada Adventistima.

Ne postoje tri nego sedam anđela iz Apokalipse. Čini se da su vama ostal četvorica otišla na godišnji odmor.

Što se tičle vešala, i druge slike, čini ste da ste propustili da vidite vašu sablazan, Krst u plamenu, simbol vaše protestantske organizacije Ku Klux Klan, čiji je program doslovno bio: Borba protiv crnaca (nigera kako su ih zvali), jevreja i katolika.

Krst u plamenu je pre toga bio simbol Kalvinista tokom tridesetogodišnjeg rata, koji su oni ostavljali pred razorenim Katoličkim mestima. Zato su ga i Klanovci i preuzeli.
 
Natrag
Top