Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Daj link gde sam ja to izjavio?

Dobro jutro brate Mire,
Posto si trazio da ti dam link gde si izjavio: "Adventisti jesu poznati po budalaštinama"
Pokusao sam da ga pronadjem, ali u mnostvu stranica na forumu nisam uspeo. Secam se da si ti to rekao na Darthov komentar, pa ako hoces traziga tako.
Ja sam otvorio dva ekrana i gde sam neso nasao samo sam prebacio na moj komenta, a ni ja sada ne znam sa koje teme sam sta uizeo.


Medjutim, za tebe bi bilo mnogo bolje da me nisi terao da ti trazim link, jer trazesi taj link evo sta sam pronasao:

Miretove izjave

Sta hoces sad da kazem, da to nije satanizam i masonizam? A onda vi uzmete svevidece oko iz nase crkve i kazete da smo satanisti ili pentagram koji je Hriscansko- judaisticki simbol ili piramidu koja predstavlja Trojstvo i tvrdite da smo zato pagani? Pa vi pojma nemate o heraldici i simbologiji i zato ovo i pricate, naucili su vas da gledate na "slicnosti", da stvarate fikcije tipa Den Braun. Pa lupetate zestoko i blatite crkvu jer su vas tako ucili!
Dakle nazivali su EGW 'kopijom Hrista'. Mire, ovoga puta za svaku tvoju izjavu prilazem gde se nalazi
Sola scriptura st. 233


Vi propovedate LAZNO EVANDJELJE, VI GRMITE O OSUDI! VI NISTE NISTA DRUGO DO SATANSKI SINOVI!

Vi milosti uopste nemate nego odisete samo mrznjom i osudom! Takva vam je citava teologija, vi propovedate izvrnuto evandjelje...
Sola scriptura str. 219

Mire, primetio sam da ti, Slape i Darth, veoma lako izjavite da je nicije delo od sotone. U nekim slucajevima to moze i da jeste, ali svakako ne u svim.
Moj bratski savt bi vam bio, da se cuvate od takvih izjava, jer ako Bozije delo pripisete sotoni, ili sotonsklo Biogu to je hula na Svetoga Duha, a znate da je to neoprostivi greh. Secate se kada sy fariseji nazvali Hrista Kenozm djavloski koji u nejogovo ime cini cud, tada je Isus dao izjavu o huli na Duha Svetoga.
Zato za vas bi bilo korisno da budete pazljivi, jer sta je onda ako Bozije delo pripisete sotoni?


Mire nastavlja:
Roze Morno je bio u trece razrednoj satanistickoj sekti i zavrsio u adventistima po planu samog satane.
Adventisti i Elen Vajt str 108.

Mire, Zato si izostavio najvaznije, da je ROSE MONRO BIO KONZERVSATINI KATOLIK
? Derugo, zar ti zbilja mislis da sotona vadi svoje pristalice iz satanizma i vodi ih u bilo kakvu crkvu ili bi radije bilo suprotno da dobro cuva svioje u svom stadu, a da iz cekve vodi ih tamo? Trece, kako ti znas da je njega sotona odveo u Adventiste?
Dali si citao njegovu biografiju gde se kaze da on jeste bio u tom drustvu, ali je od Adventiste trazio da snjim proucava Bibliju. Zar to nije dokaz da ga je Sveti Duh pokrenuo da trazi istinu? A ti kazes da je to ucinio sotona. Mire brate to je rdjav put ne po Adventiste, nego po tebe. Cuvaj se!


Mire, ja O Roze Morno do sada nikad nista nisam cou ni citao.

Evo sta na jednom sajtu oni koji ga poznaju govore o njemu:


Rože Morno (Roger J. Morneau 1925-1998) je potekao iz konzervativne katolicke kanadske porodice francuskog porijekla, i zbog niza dogadaja u ranoj mladosti koji su uzdrmali njegovu vjeru u crkvu pošao je putem ateizma sve dok se 1945. godine nije našao u elitnom satanistickom društvu u Montrealu. Natprirodna iskustva kroz koja je prošao, izbavljenje silom Božjom, posvecen hrišcanski život, sila posrednicke molitve i niz dramaticnih iskustava na slavu Božju, cine ga jednim od najznacajnih autora koje promovišemo na ovom sajtu.

Preme izvestajim Monro je bio sa spiritistima od 1945. godina a vec 1946. postao je adventista. To znaci da je proveo s njima manje od jedne godine.

Fascinantno iskustvo ovog covjeka koje se dogodilo nakon 2. svjetskog rata u Montrealu, otkriva svu realnost svijeta o kojem je zapravo govorila Biblija, vjekovima ranije. Pogled iza zavjese, uvid u skriveni svijet natprirodnih sila, kakav je imao Morno, predstavlja ne samo otrežnjujuce svjedocanstvo koje raskrinkava i baca u prašinu opšteprihvacenu društvenu paradigmu, zvanicnu nauku i popularna vjerovanja, vec takode potvrduje tacnost i svecanu važnost Božje Rijeci od slova do slova. Silom te Rijeci i Duha Božjeg, Morno je izbavljen na cudesan nacin, da bi svojim životnim iskustvom mogao svjedociti kako o svom izbavljenju od sila tame, tako i o divnoj Božjoj zaštiti, sili posrednicke molitve i spasenju u Isusu Hristu.

Rože Morno je napisao ukupno 5 knjiga: “Moj put u svijet natprirodnih sila”, “Nevjerovatni odgovori na molitvu” , “Molitva zašto”, “Cuvajte se andela” i “Kad su vam potrebni nevjerovatni odgovori na molitvu”. Institut za izucavanje religije je priredio kompilaciju svih ovih knjiga u jednu pod nazivom “Skriveni svijet natprirodnih sila”, ukljucujuci i dodatak sa jednog simpozijuma gdje je Morno govorio na temu “Sotonino savjetovanje iz 1700-ih”, koju možete preuzeti na donjem linku:

Rože Morno: SKRIVENI SVIJET NATPRIRODNIH SILA (sabrana djela, pdf)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Stvar je pukla onog trenutka kada su počeli da smeštaju moderatoru, da mu šalju pretnje. Usledio je trajni ban.

Isto rade i na ovom forumu!

Juri. nije bio tu tada. A jesi drugom uredniku, jer mi je to došlo u PP od tog urednika.

Dakle opet si lagao.

Ja ne lazem nista. Mogu da zaboravim kako je bilo, ali ne lazem!

Evo kako je bilo:

Ovo je treci put da si me ti prijavio [pre toga sam dobio ban na mesec dana zbog tebe] (moj razgovor sa moderatorom posle toga):
IMG_20190215_222538.jpg

IMG_20190215_223515.jpg


Onda si ti mene napao u private, psovao me i vredjao, evo ovde (zapazimo izraz "jado jadni" koji si ti uputio meni, a tvrdis da sam ja tebe tako zvao.)

IMG_20190216_000141.jpg
IMG_20190215_234209.jpg

Zbog tvojih konstantnih napada, bio sam prinudjen da kontaktiram moderatora za pomoc. Ne zato da ti napakostim, vec zato da odbranim sebe, nisam trazio tvoj ban, samo da te upozore. I naravno pomenuo sam ovaj slucaj. Da nisam tako postupio, kako si krenuo da prijavljujes i napadas me, dobio bi trajan ban!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jako si jadan Tripo!

I ovo su njegove riječi.

Cije su to reci da vidimo iz PP kako si me nazivao. ZNACI SVOJE RECI SI PRIPISAO MENI - "PROJEKCIJA"!

IMG_20190216_000141.jpg


Posto si trazio da ti dam link gde si izjavio: "Adventisti jesu poznati po budalaštinama"
Pokusao sam da ga pronadjem, ali u mnostvu stranica na forumu nisam uspeo

Znaci da ja to nisam izjavio. A ostale izjave su moje.

Mislis da ce vas moje ostrije reci oprati od vasih zavera podmetanja i prevara? Nece nikad!

Sad skrecete temu u napad jer ste se nasli u nebranom grozdju!

PS. - nemoj da pocnem da redjam Tripove izjave sa foruma nece vam biti dobro.

A evo tvog vredjanja:
(Treba li ovo da prijavimo???)

IMG_20190216_003940.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo Tripinih bisera: (Napravicu posebnu temu samo njegove bisere da postavljam)

IMG_20190216_023040.jpg

IMG_20190216_020251.jpg

IMG_20190216_020730.jpg

IMG_20190216_012923.jpg

IMG_20190216_005515.jpg

IMG_20190216_032141.jpg

IMG_20190216_021948.jpg

IMG_20190216_023657.jpg

IMG_20190216_014321.jpg


IMG_20190216_014455.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I neću da prestanem nigdje nema vrijeđanja, sve je tačno i potpisujem da bih ovo opet rekao.

Za razliku od tebe koji samo znaš vrijeđati.

E sada su svi vidjeli tvoje riječi.

Besmisleno je ono što si dao iz PP za to sam se izvinuo.

mire000 said:

Vi ste najobicnija djavolska sekta!

I opet dokaz tvog f. misliš ako si dao nečeg više da je to bolje, bitno je šta je dato.

Evo kako sam te osporio Biblijom.

mire000 said:

To nije ucenje Pisma, vec tvoja rec!
Nikakav zakon se ne zahteva, to su gluposti!



--------------------------------
MOJ odg.

Naravno da ćeš tako reći jer ti se ne da da držiš zapov. ako bi ih držao ond abi to bilo da se njima spasiš.

Tebi ništa ne znači stih u kojem Isus ovo kaže:

Matej 19,17 A on reče mu: što me zoveš blagijem? Niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.


A imamo i ovo palamudiš, trkelješ. lamprdaš, bulazniš, baljezgaš.

Vidimo tvoje arg.
A ovo svako moze reci, medjutim dela i pisanje na forumu svedoce drugacije! Ja sam prvi pisao protiv formalizma dok si ti mlatio kod Kainosa na forumu i lupao gluposti! Sad tu palamudis kao da si otkrio nuklernu fiziku!

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mire, isto to su radili i na katoličkom forumu u hrvatskoj. To uvek rade. Takva im je taktika. Šta misliš da je EGW bila bolja u njeno vreme? E moj ti, dvolični su kao i vera što im je. Svako ko se usudi da ih razotkriva mora da bude spreman na ovakve stvari. Prosto izazivaju da budu napadnuti. Shvataš li to, žele da protivnika naprave nasilnikom, jer ovakve stvari se samo batinama rešavaju. Ili time, ili razotrivanjem pred svima. Uzgred, to što ovaj što neće da prestane piše jekavicom, ne značli ništa, svako to može da radi. Indicije su velike da se u stvari radi o jednom od dvojice "genija" od kojih ni jedan nije nastavnik razredne nastave. Uostalom, ovo je Internet, i svako može da se predstavlja kako mu god drago. Neko nema šta da krije, pa se zato i ne krije iza virtualnih identiteta, osim po nadimku, ali ako je neko širom sajber prostora poznat po svom ponašanju, e tu je potrebno napraviti novi identitet, da se ne bi u startu znalo o kome se radi.

Što se tiče ovog Markovog, reći ću samo da na njihovu žalost nisam, ali da je njihova EGW, onako često obrađivala jarca, pa je zato savetovala svojim sledbenicama da se ne žene i ne udaju, jer joj je "Isus" poslao telegram. Bila je žestoki rasista i antisemita, crncima je sve do duboko u dvadeseti vek bilo zabranjeno na jugu SAD da pristupe konferencijama "čekalaca". Danas su "politički korektni" i nigde se ne suprotstavljaju masovnoj histeriji Tolerancije, ni jedan jedini predstavnik "čekalaštva sedmog dana" neće išta izjaviti što bi izazvalo masovnu histeriju protiv njih. Nema ih na protestima "pro life", nema ih nigde osim da drže "lekcije" o dekalogu, suboti, i svemu začinjenom doktrinom siknretističke sekte koja sebe naziva "crkvom" i "hrišćanskom".

Kada sve to uzmeš u obzir, nije ni čudo ponašanje njihovih akolita. Lukavi su kao i otac im đavo. Arogantni, i puni sebe, i takve i privlače i postavljaju ih za internet trolovanje koje oni predstavljaju kao "evangleizaciju". Na svojim kursevima, a postoje kursevi baš za "pridobijanje" Katolika- Pravoslavaca, treniraju ih za ovo. Cilj je slomiti protivnika,prvo "lepim", onda malo tvrđim metodama, a kada to ne uspe e onda ide uklanjanje, jer smo im smetnja u zadobijanju drugih i lažnom predstavljanju, iste metode se koriste i kod svakog člana sekte ako bi se usudio da posumnja u učenje EGW.

Inače, ne mogu nam ništa, osim da nas izluđuju na ovakav način. Budale nikako da shvate da mi nismo deo njihove sekte, i da nemaju nikakvu jurisdikciju, ni teološku, niti bilo kakvu nad nama.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
i neću da prestanem nigdje nema vrijeđanja, sve je tačno i potpisujem da bih ovo opet rekao.

Nema vredjanja malo sutra! Lepo se vidi da "vredjas" neprestano!

Ti si rekao cak da smo SATANISTI - i onda sam ja kriv sto sam vase ucenje posle nazvao "satanizmom"! A Marko me za to optuzuje!

I treba ga tako nazivati, jer to i jeste!

Evo ovde izjavljujes da smo SATANISTI, i ja sad treba da se slozim sa tobom da smo mi "satanisti"???

IMG_20190216_032141.jpg



A vredjas nas neprestano, evo ovde mene:
IMG_20190216_000141.jpg



I ovde govoris da "nemam razuma":
IMG_20190216_014321.jpg


A ovde vredjas Adriana i kazes "da je bez razuma":
IMG_20190216_013822.jpg



Cak nas pravis i "nacionalistima":

IMG_20190216_021008.jpg



A ovde nas sve nazivas "formalistima":
IMG_20190216_020251.jpg



A ovde nas sve nazivas "antihristima":
IMG_20190216_005515.jpg



I na kraju dokaz da sve ovo radis "namerno" i to si priznao, evo ovde:

IMG_20190216_023826.jpg



A ovo je "vrhunac", tvrdis da te je "Bog poslao da to radis":
IMG_20190216_014113.jpg

Sad cu napraviti temu gde cu da postavljam sva tvoja vredjanja i "intelektualne bisere"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema vredjanja malo sutra! Lepo se vidi da "vredjas" neprestano!

Ti si rekao cak da smo SATANISTI - i onda sam ja kriv sto sam vase ucenje posle nazvao "satanizmom"! A Marko me za to optuzuje!

I treba ga tako nazivati, jer to i jeste!

Evo ovde izjavljujes da smo SATANISTI, i ja sad treba da se slozim sa tobom da smo mi "satanisti"???

Pogledajte prilog 111436



A vredjas nas neprestano, evo ovde mene:
Pogledajte prilog 111438



I ovde govoris da "nemam razuma":
Pogledajte prilog 111439


A ovde vredjas Adriana i kazes "da je bez razuma":
Pogledajte prilog 111440



Cak nas pravis i "nacionalistima":

Pogledajte prilog 111441



A ovde nas sve nazivas "formalistima":
Pogledajte prilog 111444



A ovde nas sve nazivas "antihristima":
Pogledajte prilog 111445



I na kraju dokaz da sve ovo radis "namerno" i to si priznao, evo ovde:

Pogledajte prilog 111442



A ovo je "vrhunac", tvrdis da te je "Bog poslao da to radis":
Pogledajte prilog 111446

Sad cu napraviti temu gde cu da postavljam sva tvoja vredjanja i "intelektualne bisere"!

Mire, ovo je eegzamplar načina na koji EGWisti deluju. Inače, ako nisi primetio "genije", namerno ga ne imenujem, čas piše ekavicom, čas jekavicom, to dovoljno govori da nije onaj za koga se izdaje da jeste. No to nije ni bitno. Bitni je na šta su i u kojoj meri spremni da rade. Neću kopirati stvari sa drugog foruma, verujem da je jedan od članova tog foruma ovde sa nama, tako da ostavljam njemu da postuje šta treba i gde treba, isuviše dobro poznaje EGWiste da bi bilo prava šteta da ih i ovde ne rasturi. A rasturiti ih treba, na sve načine.
Što se tiče tvrdnje glavnog zaverenika, da se njemu Bog lično obratio, čini se, u stvari sasvim je sigurno da je on, kao i ostali sektaši, zaboravio, namernoi zaboravio da duhove treba preispitavati, na to nas Biblija poziva. On nije preispitao, o čemu svedoči i njegovo neverovanje u Trojstvo. A svako ko negira to je od antihrista, a i samo im ponašanje, posebno njegovo govori o tome.Đavoli se uvek rugaju, ismevaju, ponižavaju, hule.... da ne nastavljam dalje. Đavo je takođe uvek samouveren, tvrdi da sve zna (iako nema pojma) i laže. Naime prvi bolesnik od narcisoidnog poremećaja ličnosti bio je sam Lucifer. To ti mnogo govori.

Naravno, ja ne tvrdim da je on ili bilo ko ko se tako ponaša Đavo, nee, samo navodim istovetnosti u ponašanju. Uz to, EGWisti su imali, navodno imali, jer su ga navodno izbacili, dvojicu takvih, jedan je Miroljub Petrović, koji je čas pravoslavac, čas EGWista, čas ovo, čas ono, i Miloš Bogdanović, koji je navodno izbačen jer je ganjao maloletnice po EGWističkoj "crkvi", samoproklamovani genije, koji se razume u sve i svašta i koji, o čemu ima video dokaza, drži predavanja na raznorazne teme. Isti je poznat i po knjigama: "Prokletstvo Nacije", "Astrologija i antropologija" i tako to, vodi sajt prosvetiteljstvo, na kome se predstavlja kao ateista,.

Njegove radove je onaj koji je tebe napadao, inače glavni zaverenik, često citirao. Iako svako može da citira šta god da misli da potvrđuje njegove argumente, narcisoidima je svojstveno da obožavaju da sebe citiraju. Uz to, već pmenuti Miloš Bogdanović, se sa svima na Facebook-u svađa, napada i vređa svakog ko se usudi na mu ukaže na to da greši. Zvuči ti poznato? Da ne govorim da će ti i ovo zvučati poznato: Isti svoje rasprave sa drugima van Facebook-a, kopira i postavlja na svom profilu, ismevajući ih.

Pazi, načini ponašanja mogu da budu slični, ali ne i istovetni. Što me podseti na jednu rečenicu iz romana Maria Puza, "Poslednji Don" - odale ga navike.

Toliko o tome. Da li je ili nije, to sada uopšte nije bitno. Uopšte. Bitno je da takvom ne smemo dozvoliti da nas nekažnjeno vređa, još manje da nas ponižava.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ovo je eegzamplar načina na koji EGWisti deluju. Inače, ako nisi primetio "genije", namerno ga ne imenujem, čas piše ekavicom, čas jekavicom, to dovoljno govori da nije onaj za koga se izdaje da jeste.
Brate primetio sam kad je za hleb rekao "kruh" , crnogorci tako ne kazu, oni kazu "hljeb"!
Ali i dalje nisam siguran ko stoji iza ovog profila, zato sam rekao da ga treba razotkriti!
On svakako nije onaj za koga se izdaje. Cak se i krstio "prevarom" pretvarajuci se da veruje u Trojstvo, a ovima to nista ne smeta sve dok radi u njihovom interesu. Ja da sam adventista bi ga razotkrio samo tako, ne bi ovo trpeo da mi neko crkvu pravi licemernom i podmuklom! Ali gore po njih, on ih je upropastio kako teologijom, jer nije dovoljno inteligentan da sakrije laz, tako i arogantnim ponasanjem. Ako zele da se skroz survaju, neka i dalje podrzavaju to sto on radi..

Neću kopirati stvari sa drugog foruma, verujem da je jedan od članova tog foruma ovde sa nama, tako da ostavljam njemu da postuje šta treba i gde treba, isuviše dobro poznaje EGWiste da bi bilo prava šteta da ih i ovde ne rasturi.

Ako je tu neka pise..

Što se tiče tvrdnje glavnog zaverenika, da se njemu Bog lično obratio, čini se, u stvari sasvim je sigurno da je on, kao i ostali sektaši, zaboravio, namernoi zaboravio da duhove treba preispitavati, na to nas Biblija poziva.

Nije se njemu niko javio nego izmislja kao i Laodikeja. Sve je to plod njegove arogancije i uobrazilje.
Da mu se zaista javio onda bi ono za sta nas optuzje bilo tacno i savest bi nas pekla kao i njegove reci, ali slucaj nije takav. I sam je rekao da "psihologijom" racuna ko je kakav pa su i ove njegove tvrdnje kontradiktorne i lazne. Imamo posla sa prevarantima, a neki su i posednuti! A cak i da mu se javio, zna se koji je to duh!
 
Natrag
Top