Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Uh al si me sredio - "uzeo si mi igracku, moja igracka, vrati mi igracku.. nja nja nja.." Bas dokazujes da si na nivou deteta!
Ne, Mire, nije na nivou deteta. Daleko je to od deteta. Daleko, veoma daleko. Deca su na mnogo višem nivou. On je na nivou bezobraznog izazivača koji bi rado da dobije batine pa da onda da kmeči kako je to naš duh i kako mi progonimo "prave hrišćane", koji nikoga ne diraju nego samo uče "bibliju" začinjenu duhom "proroštva" ludače udarene u glavu.

Jadno li je to pismo za šta se sve koristi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
On je na nivou bezobraznog izazivača koji bi rado da dobije batine pa da onda da kmeči kako je to naš duh i kako mi progonimo "prave hrišćane",

Opet projekcija.

koji nikoga ne diraju nego samo uče "bibliju" začinjenu duhom "proroštva" ludače udarene u glavu.

Nasmijah se ali je ovo žalosno. Uskoro dajem vaše arg.

Jadno li je to pismo za šta se sve koristi.

Jadne su vaše države i vaša djela.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne, Mire, nije na nivou deteta. Daleko je to od deteta. Daleko, veoma daleko. Deca su na mnogo višem nivou. On je na nivou bezobraznog izazivača koji bi rado da dobije batine pa da onda da kmeči kako je to naš duh i kako mi progonimo "prave hrišćane", koji nikoga ne diraju nego samo uče "bibliju" začinjenu duhom "proroštva" ludače udarene u glavu.

Jadno li je to pismo za šta se sve koristi.

Nisam ja uzalud rekao da se vas dva treba da zagrlite i da shvatite da imate isti nacin obracanja ljudima.
Jedino sto je Darth, malo "duhovniji"?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja kada sam došao znao sam sa kim imam posla, a to je pokazalo i istraživanje, najgore su se pokazali (u istraživanju Filozofskog f. u BG) ubijeđeni vjernici 3 glavne religijie najveće na ovim prostorima, a to isto vidimo i ovdje.

Istraživanje je šokiralo istraživače. Pokazalo se da su manje spremni na oprost, nego ovi.

Ateisti i agnostici su dali bolji rod od vjernika ove 3 religije.

Istraživanje koje je obelodanio Institut za psihologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu, a koje je rađeno u Beogradu, Zagrebu i Sarajevu, među pripadnicima pravoslavne, katoličke i islamske religije, otkrilo je da su pripadnici sve tri religije skloniji sukobima i manje spremni na praštanje i pomirenje u odnosu na ateiste i agnostike. Najgore rezultate su pokazali “oni koji se deklarišu kao ´ubeđeni vernici koji prihvataju sva učenja svoje religije i po njima se ponašaju´. Potom slede vernici koji ne prihvataju baš sve zahteve svoje vere, a najspremniji praštanju i pomirenju jesu ateisti i agnostici.” (N. Petrović, Psihološke osnove pomirenja, 265, 2005)

Dakle, najskloniji sukobima i nepraštanju jesu oni vernici koji zastupaju da se drže učenja svoje crkve, a manje oni koji ne prihvataju sve što crkva uči, a najmanje oni koji ne veruju i koji su neopredeljeni po pitanju da li veruju u Boga ili ne.

Psiholog prof. dr. Nebojša Petrović koji je vodio istraživanje, iznosi zaprepašćujuće saznanje da oni koji visoko vrednuju religiju, jesu manje spremni da u protivniku vide ljudsko biće i da mu oproste, nego oni koji se deklarišu kao ateisti ili agnostici. Takođe, istraživanje koje je radio dr. Radovan Čokorilo u Hercegovini (Trebinju i Mostaru), otkrilo je viši nivo autoritarnosti kod pripadnika sve tri religije nego kod ateista. Najautoritarniji su vernici pravoslavne vere, zatim islamske, i potom katoličke, dok su najmanje autoritarni oni koji ne veruju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno više ne ponavljaš arg. "mi ih ne smatramo da su one (ikone) bogovi".

Po tebi mi smatramo da jesu, jer ti znas sta nam je u srcu! Proglasio si se za "boga" cak si rekao citiram: "ja cu ti biti bog kao sto je bio Mojsije faraonu".

Nimalo Hriscanske skromnosti! I ti se ovde nazivas Hriscaninom? Sramota!!!

To je tvoj nivo. To se vidi u spontanoj raspravi, zato imaš potrebu da sada vodiš usiljenu raspravu ne bi li nekako pokazao da sam ja na tom nivou.

Ja vodim "usiljenu raspravu"??? Vidi se po tvojim postovima da ti ovde jedini "silujes druge" i nameces im svoj stav. Ti ih prosto "tuces" tkz. "argumentima" . Vijas ih po forumu i maltretiras ih. Bombardujes besmislenim postovima.

Sa takvima normalan razgovor nije moguc (i ne treba ni da postoji) vec samo raskrinkavanje po licnosti. Ti nisi za debatu, ti si sramota za celokupno Hriscanstvo. Nisi dostojan zvati se "uciteljem" i to pokazujemo da svi vide.

Nisam ja uzalud rekao da se vas dva treba da zagrlite i da shvatite da imate isti nacin obracanja ljudima.
Jedino sto je Darth, malo "duhovniji"?
Treba Marko, trebamo svi. Ali to od Tripe neces dobiti.. Ni pokajanje ni poniznost ni duhovnost. Nazalost. Najbolje je ignorisati ga.

Istraživanje je šokiralo istraživače. Pokazalo se da su manje spremni na oprost, nego ovi.

Samo kad si ti spreman na oprost. Vidimo koliko volis ljude, toliko ih volis da ih izazivas, smatras neprijateljima i pripisujes im zle motive (nicim dokazano) . Kad ti pruze ruku pomirenja i zamole da to ne radis, ti ih "udaras"! Govoris da ih "ne smatras bracom" premda smo "svi mi braca", tvrdis da si ti "bog" i da ces da sudis njihove motive!

Ma uzas jedan!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Po tebi mi smatramo da jesu, jer ti znas sta nam je u srcu! Proglasio si se za "boga" cak si rekao citiram: "ja cu ti biti bog kao sto je bio Mojsije faraonu".

Nimalo Hriscanske skromnosti! I ti se ovde nazivas Hriscaninom? Sramota!!!

Mojsije nije bio bog faraonu. Sama ta izjava razotkriva da se radi o egocentričnom narcisoidu koji se kiti nekakvim znanjem a od znanja ima samo budalaštine kojekakvih američkih lopurdi, prevaranata i svoje "velikoumno" zamišljanje.

Takvi kao on, kao i njegovi uzori nikada nisu ni imali skromnosti, sve što su ikada uradili bilo je na samohvalu i zarad svojeg boljitka. Hrišćanstvo? Mire, to nije Hrišćanstvo, to je sektaško bulažnjenje na koje padaju naivni biblijom posednuti.

https://en.wikipedia.org/wiki/William_M._Branham

Ovaj sa linka ti je isti kao on. Čak je i navodno "vaskrsao" na hiljade ljudi... a sve to naravno gde? U SAD.... hde bi drugo, nego u domaji "evanđelja za dummies"....
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo sto stalno pises da smo mi na "formalnom nivou razmisljanja" samo ti nisi, je dokaz da ti nas zezas i da si bezobrazan! A ako to stvarno mislis, to je onda strasno!

Bezobrazan? Blaga je to reč za njega. Uostalom, Trolčina je, narcisodina trolčina. A takvi ne da su bezobrazni, nego im je ponašanje takvo da bi se njihovim primerom moglo poslužiti za redefinisanje bezobraštine. Oni naime uživaju da nerviraju druge, a kada im to ne uspe, kada su uhvaćeni, e onda prete da prave igranku.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo sto stalno pises da smo mi na "formalnom nivou razmisljanja" samo ti nisi

Nije to toliko problem inteligencije nego motiva.

A ako to stvarno mislis, to je onda strasno!

A i ovo drugo ako mislim nije puno bolje od ovoga.

Bezobrazan? Blaga je to reč za njega. Uostalom, Trolčina je, narcisodina trolčina.

:mig::beee::roll:

Oni naime uživaju da nerviraju druge, a kada im to ne uspe, kada su uhvaćeni, e onda prete da prave igranku.

Opet projekcija.
 
Natrag
Top