Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nego da se i ja javim nakon nekog vremena. U razgovoru sa jednim likom, kad sam spomenuo serbianforum religija, reče tamo je katastrofa, toliko mržnje nije nigdje vidio.

U pravu je taj "lik". :)

U čemu je mire problem? Znam da ćeš reći da su adventisti, tripo ili ne znam nija ko, otjerali sve druge forumaše. Zašto bi oni bili krivi, a ne recimo slap, darth ili ti?

Ja sam ovdje pet godina. Danas, pet godina kasnije, na forumu nema Lavića (Taramane) i "brzog" (spedy-ja). :) Lavića ste otjerali vi adventisti (i trinitarci i antitrinitarci), a brzi sam prohujao. Jednako vrijedi i za Miru i Dartha, ni oni nisu nekoga otjerali. A ti jesi pokušao otjerati mene, huškajući EGWiste da ti se pridruže i da me otjerate. :) Ovo je samo zbog činjenica i istine, nemam ništa protiv tebe.


Pa svaka druga riječ je EGW na ovom forumu, avatar duha proroštva i što ti ja znam, samo što adventisti koriste spise iste. Zar to nije možda otjeralo sve ljude

Ništa čudno, kad vi EGWisti njene spise smatrate istovremeno i jedinim tumačem Biblije, i udžbenicima povijesti, anatomije, fiziologije, antropologije, psihologije, psihijatrije, nutricionizma, itd ... itd. Tko će "normalan" ovdje dolaziti i sve to čitati?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ništa čudno, kad vi EGWisti njene spise smatrate istovremeno i jedinim tumačem Biblije, i udžbenicima povijesti, anatomije, fiziologije, antropologije, psihologije, psihijatrije, nutricionizma, itd ... itd. Tko će "normalan" ovdje dolaziti i sve to čitati?

Niko sa iole zdravog osećaja za kritičko mišljenje ne bi dolazio ovde da čita tumačenja Svetog Pisma po ključu Ellen Gould Harmon White.

Ja sam ovdje pet godina. Danas, pet godina kasnije, na forumu nema Lavića (Taramane) i "brzog" (spedy-ja). :) Lavića ste otjerali vi adventisti (i trinitarci i antitrinitarci), a brzi sam prohujao. Jednako vrijedi i za Miru i Dartha, ni oni nisu nekoga otjerali. A ti jesi pokušao otjerati mene, huškajući EGWiste da ti se pridruže i da me otjerate. :) Ovo je samo zbog činjenica i istine, nemam ništa protiv tebe.

Koliko je ko dugo na forumu skoro pa da uopšte i nije bitno, problem je u tome da ljude sa ovog mesta ne teramo ni ti, ni Mire, ni Antonija, ni Adrian, ni ja, nego upravo adventisti koji su svojim nasrtljivim ponašanjem, prikazivanem sebe kao nekakvih predstavnika hrišćanstva, jedinim ovlaštenima da govore u ime Boga, iako za to nema nikakvih osnova, oterali svakog ko se usudio da na ovaj deo foruma uopšte i pristupi, o komentarisanju da i ne govorim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Onda baci bibliju u djubre, jer je po tebi i ona to isto, a dogme svoje crkve urami u zlato i klanjaj im se i sluzi im

A Tripo iznosi bibliju? Zaista zanimljivo da ti biblija iznosi ono sto Tripo iznosi, buduci da on TROJSTVO NAZIVA OMEGA OTPADOM! Hoces reci da biblija uci protiv Trojstva?

A sto se tice dogmi, klanjate se vi dogmama EGW i Milerovim promasajima, kojih u bibliji nema!

Niko citajuci bibliju samostalno nece doci do 1844. godine, dok mu vi to ne nametnete kao promaseni datum i ne ubedite ga da je Isus prevario svoje sluge da treba doci te godine. A na tome je kasnije uspostavio i svoju crkvu, na promasajima i lazima! Odnosno, na racunanju datuma dolaska, za koji je rekao ranije da nikada nece biti poznat i 'da ce taj dan doci kao lopov'!

Znaci poslao je svoje sluge da 'propovedaju dan i cas njegovog dolaska' za koji je rekao prethodno da niko nece saznati. Isus je po vama na lazi utemeljio svoju crkvu! Prevario je ljude da dolazi, i naveo ih da se razocaraju!

Zaista frapantno!

problem je u tome da ljude sa ovog mesta ne teramo ni ti, ni Mire, ni Antonija, ni Adrian, ni ja, nego upravo adventisti koji su svojim nasrtljivim ponašanjem..
Ne samo da ja ne teram ljude, nego ih jos i pozivam na forum. Evo, na pravoslavnom forumu sam razgovarao sa jednim protestantom, covek lepo diskutuje, nikog ne dira, ima suprotan stav, ali svi su nasi uvazili sta je rekao. Pozvao sam ga da dodje i ovde, da objasni adventistima sto im je zamerio u svom postu kako govore u ime protestanata a nisu protestanti, rec je o teologu.. Rekao mi je da ce razmisliti o tome, ali da mu nije do razgovora sa nekim kome nije cilj razmena misljenja vec da nametne svoje ucenje. Svi adventiste vec znaju kako se ponasaju. Ako se Kainos pita zasto niko ne zeli ovde doci, to mu je odgovor, zbog nasrtljivosti adventista..

Sami su krivi zbog toga, cak nazivaju sebe 'fundamentalistima', a svi znamo da sa fundamentalistima nema razgovora! Fundamentalista sebi ne dozvoljava gresku niti uvazava suprotno misljenje, samo svoje licno namece.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ja sam ovdje pet godina. Danas, pet godina kasnije, na forumu nema Lavića (Taramane) i "brzog" (spedy-ja). :) Lavića ste otjerali vi adventisti (i trinitarci i antitrinitarci), a brzi sam prohujao. Jednako vrijedi i za Miru i Dartha, ni oni nisu nekoga otjerali. A ti jesi pokušao otjerati mene, huškajući EGWiste da ti se pridruže i da me otjerate. :) Ovo je samo zbog činjenica i istine, nemam ništa protiv tebe.
Laki Boga moli da odeš sforuma , toje sam izjavijo , izgleda dase moli pogrešnom Bogu , kolko vidimo jošsi tu :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A Tripo iznosi bibliju? Zaista zanimljivo da ti biblija iznosi ono sto Tripo iznosi, buduci da on TROJSTVO NAZIVA OMEGA OTPADOM! Hoces reci da biblija uci protiv Trojstva?

A sto se tice dogmi, klanjate se vi dogmama EGW i Milerovim promasajima, kojih u bibliji nema!

Niko citajuci bibliju samostalno nece doci do 1844. godine, dok mu vi to ne nametnete kao promaseni datum i ne ubedite ga da je Isus prevario svoje sluge da treba doci te godine. A na tome je kasnije uspostavio i svoju crkvu, na promasajima i lazima! Odnosno, na racunanju datuma dolaska, za koji je rekao ranije da nikada nece biti poznat i 'da ce taj dan doci kao lopov'!

Znaci poslao je svoje sluge da 'propovedaju dan i cas njegovog dolaska' za koji je rekao prethodno da niko nece saznati. Isus je po vama na lazi utemeljio svoju crkvu! Prevario je ljude da dolazi, i naveo ih da se razocaraju!

Zaista frapantno!

Mire, ne samo da je frapantno, nego je i opasno. Naime, oni su ubeđeni da su svi koji ne prihvataju njihovu laž kao "evanđelje", ili mentalni bolesnici, ili da su pod dejstvom sotone. A to se odnosi ne samo na nas katolike, pravoslavce, nego i na ostalih 49.999 protestanskih "denominacija". Svi koji Ellen Gould Harmon White, njene objave i "mudrolije" ne drže "evanđeljem" koje treba zarad sticanja poena na "istražnom postupku" nasrtljivo nametati, su mete nasrtljive "evangelizacije" po kojoj je Bog, lažov, prevaranti neko ko se svojim stvorenjima pravda. (Da, pravda se, osnova "nauke" sledbenika Ellen Gould Harmon White, "Istražni postupak" zasniva se kako na lupanju vratima, tako i na ideji da se Apsolut pravda "anđelima" za spasenje čoveka)...


Ne samo da ja ne teram ljude, nego ih jos i pozivam na forum. Evo, na pravoslavnom forumu sam razgovarao sa jednim protestantom, covek lepo diskutuje, nikog ne dira, ima suprotan stav, ali svi su nasi uvazili sta je rekao. Pozvao sam ga da dodje i ovde, da objasni adventistima sto im je zamerio u svom postu kako govore u ime protestanata a nisu protestanti, rec je o teologu.. Rekao mi je da ce razmisliti o tome, ali da mu nije do razgovora sa nekim kome nije cilj razmena misljenja vec da nametne svoje ucenje. Svi adventiste vec znaju kako se ponasaju. Ako se Kainos pita zasto niko ne zeli ovde doci, to mu je odgovor, zbog nasrtljivosti adventista..

Brate, niko i neće doći na forum da bi ga Tripo, Laodikeja, Marko, Kainos, ili bilo ko od EGWista ismevali, ili ubeđivali da je sve u šta veruje pogešno, jer navodno oni imaju "Biblijsku nauku". Ujedno, oni se tako ponašaju i na drugim forumima. Ogromni postovi, velika slova, citiranje vešto izabranih redaka iz Pisama zakićenih tumačenjima već pomenute gospođe i ostalih "teologa" onoga što sebe bez ikakvog osnova naziva "vernim ostatkom"... sve to ćeš imati na svakom mestu gde se EGWisti nađu.

U tome su spremni na sve, pa i na "umiljavanje" ostalim protestantima igranjem na "autoritet" Pisama i naravno na njihov antikatolički sentiment. Ali, maske im brzo padaju i kreće tirada, jer biti u dobrim odnosima sa EGWističkom "duhovnošću" znači subotariti, ili potvrđivati njihove doktrine. Uostalom, reakciju Taramane i nisu izazvali drugačije nego svojim nasrtljivim ponašanjem. A ukoliko se na forumima nađu i Katolici i Pravoslavci, onda kreće stara taktika "divide et impera" gde se kao što se i ovde radi, pokušava izazivanje sukoba između pravoslavnih i katolika, nakon čega EGWisti pred neobaveštenima izlaze kao "pobednici". Jednostavno tako su i van foruma delovali u vreme nesrećnih ratova na ovim prostorima.

Da ne govorim o odnosu prema njihovoj braći po Mileru, Raselovcima. Dovoljno je samo sesti i posmatrati maratonske rasprave između EGWista i Raselovaca. Prosto kao da gledaš nekoga ko se svađa sam sa sobom. Jer isti su,

Laki Boga moli da odeš sforuma , toje sam izjavijo , izgleda dase moli pogrešnom Bogu , kolko vidimo jošsi tu :)

Hahahaha. Antonija, taj kome se oni mole, na molitve ne reaguje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A Tripo iznosi bibliju? Zaista zanimljivo da ti biblija iznosi ono sto Tripo iznosi, buduci da on TROJSTVO NAZIVA OMEGA OTPADOM! Hoces reci da biblija uci protiv Trojstva?

A sto se tice dogmi, klanjate se vi dogmama EGW i Milerovim promasajima, kojih u bibliji nema!

Niko citajuci bibliju samostalno nece doci do 1844. godine, dok mu vi to ne nametnete kao promaseni datum i ne ubedite ga da je Isus prevario svoje sluge da treba doci te godine. A na tome je kasnije uspostavio i svoju crkvu, na promasajima i lazima! Odnosno, na racunanju datuma dolaska, za koji je rekao ranije da nikada nece biti poznat i 'da ce taj dan doci kao lopov'!

Posto kazes da si bio Adventista, to znaci da ovde sada svesno lazes, jer kao bivsi Adventista bi morao da znas da Miler nije osnovao svoju crkvu, vec da je samo drzao predavanja na koja su dolazili clanovi svih crkava, cak i Rimokatolici.

SVAKO ko iskreno roucava Danila 8 i 9 poglavlje u istorijskom kontekstu doci ce do 1844 godine, jer to vremensko prorocanstvo od 2300 godina se proteze do 1844 godine.

Svojevremeno sam cuo iskustvo nekih Jevreja koji su proucavali ovo prorocanstvo, i potom postali Adventisti.

Miler je po prorocanstvu iz Danila 8 i 9 poglavlje koje sadrzi istorijske podatke dosao do zakljucka da ce se odredjeni dogadjaj koji biblija naziva "OCISCENJE SVETINJE" dogoditi 1844 godine.
On je pogresio u tome jer je pomislio da se to ociscenje odnosi na zemlju, i da tada nastupa Hristov drugi dolazak u slavi, a prorocanstvo u stvari govori o ociscenju nebeske Svetinje, po TIPOLOGIJI ili predslici ociscenja zemaljske Svetinje, koje je bilo dan suda za Izrailjce.

Sto se tice Tripa i njegovog pisanja protiv Trojedinog Boga, danas unutar crkve postoje pojedinci koji uce tu nauku, ali moras da znas da to nije ucenje Adventisticke crkve, vec pojedinaca.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja rekao jedno a on me optuzio da sam rekao nesto drugo i na to odgovara, svadja se sam sa sobom. I jos me optuzuje da lazem. Boze sta ja ovde citam..

Ko je rekao da je Miler osnovao crkvu? Katastrofa!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja rekao jedno a on me optuzio da sam rekao nesto drugo i na to odgovara, svadja se sam sa sobom. I jos me optuzuje da lazem. Boze sta ja ovde citam..

Ko je rekao da je Miler osnovao crkvu? Katastrofa!

Brate, pa oni su i nastali na "svađanju samih sa sobom". Morali su naime da se "uteše"...

Miler osnovao šta??? Mason i baptista, uplašen od sopstvene smrtnosti, nesposoban da se suoči sa životnim krizama, osnovao šta? Crkvu? Hahahahahahahahaha. Niti je to "crkva", niti ju je Miler osnovao. Začeo svojim lažima, to da. Uostalom, začeo je on i mnoge druge kvazi crkve, zajednice i sekte opsednute armagedonom i krajem sveta. A o tome, razlozima i nameri koja je stajala iza ovih milenijarističkiih, katastrofičarskih opsesija se mogu enciklopedije pisati. No sve se svodi na jedno, na narcisoidnu samozaljubljenost i želju da se svet, ako se već ne može prilagoditi njima, uništi i nanovo stvori po njihovoj želji.

Otuda naime i besomučno držanje reči i stihova koje "uši miluju", uz istovremeno preskakanje ili negiranje onih koje doslovno upozoravaju šta sve treba da se dogodi uoči tog njima tako dragog kraja.

Da nisu u svojoj potrazi za "uho milovanjem" preskakali te stihove i negirali ih, ne bi ni poverovali "prorocima" koji govore u oholosti.

Dakle, vama adventistima ni Bog nije jedan i isti. Samo vam je Jelena jedna i vrijedna.

Upravo tako. A to se u potpunosti slaže sa onim što sam gore napisao...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da nisu u svojoj potrazi za "uho milovanjem" preskakali te stihove i negirali ih, ne bi ni poverovali "prorocima" koji govore u oholosti.

Nepojmljivo je da neko ignorise Hristovu rec gde stoji da ce on "doci kao lopov u noci", da verni nece znati dan i cas, pa onda racuna dan njegovog dolaska i jos to naziva 'porukom od Boga'. A kada se nista ne desi, svoj promasaj opravdava i na njemu zasniva crkvu!

Kako je Milerov pokret uopste mogao biti od Boga, kada Bog ne moze govoriti suprotno svojim ranijim recima (odnosno suprotno bibliji)?

Ako je na jednom mestu dakle rekao jedno da 'verni nece znati dan i cas' kako uopste moze ljude pokrenuti da racunaju 'dan i cas njegovog dolaska'?

Znaci, Bog ih nije pokrenuo na racunanje, a Miler nije dobio zadatak od Boga da to radi!

Inace bi morali optuziti i samog Boga da je 'ljude dovodio u zabludu' i da je na temelju te zablude sagradio njihovu veru!

Zar Bog na temelju zablude gradi neciju veru?

Ali oni ce reci - 'Bog je rekao jedno a Miler je razumeo nesto drugo'?

Ako je tako, ako se radi samo o 'ljudskom propustu', zasto Bog Milera odmah nije upozorio i sankcionisao da gresi? Zar bi dopustio da vise od jedne decenije zavodi ljude i govori kako ce Hristos 'doci 1844.'?

Zar bi Hristos dakle, svo vreme cutao i ne bi upozorio Milera na propust?

Znaci, niti je Miler bio od Boga, niti su oni koji su trazili opravdanje za njegov propust bili od Boga!

Sve je to ljudska, a mozda cak i djavolska prevara!

* I ovo sam sve gore napisao, a on odgovorio nesto deseto..
 
Natrag
Top