Rapidshare bez cekanja

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Koristim ruter Pirelli DRG-A225G,odradio sam sve po upstvu za snimanje rekonekcije i jedno vrijeme sve je bilo ok.
Nisam nista dirao sa JD ,ali sada posle skinutog fajla nece da izvrsi rekonekciju.Kada kliknem na Change IP takodje mi javlja da je rekonekcija neuspjela :( Pozdrav i hvala!
Ja koristim Pirelli DRG A226G i imam samo u JDownloaderu Router Reconnect i skidam sve bez problema.Pogledaj gore i ovaj video sto je dao Mahavir,sigurno ces tako napraviti skriptu,ja sam napravio za moj ruter,mada kazem ti da mi nije potrebno jer i bez nje skida sa Router Reconnectom.
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2009
Poruka
17
Ja koristim Pirelli DRG A226G i imam samo u JDownloaderu Router Reconnect i skidam sve bez problema.Pogledaj gore i ovaj video sto je dao Mahavir,sigurno ces tako napraviti skriptu,ja sam napravio za moj ruter,mada kazem ti da mi nije potrebno jer i bez nje skida sa Router Reconnectom.

Zamolio bih te ako možeš da malo pojasniš što bi to bio Router Reconnect, jer mi nije jasna terminologija i način kako se rekonektiraš na Internet i resetiraš IP adresu. Dakle što bi to bio Router Reconnect u JDownloaderu?

hvala unaprijed

Mahavir
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Zamolio bih te ako možeš da malo pojasniš što bi to bio Router Reconnect, jer mi nije jasna terminologija i način kako se rekonektiraš na Internet i resetiraš IP adresu. Dakle što bi to bio Router Reconnect u JDownloaderu?

hvala unaprijed

Mahavir

Ruter rekonekt je maleni fajl uradjen na principu IPChanger fajla (obicno u .bat formatu)...i ima ulogu da posle skinutog fajla sa rapida diskonektuje ruter i ponovo konektuje ,te samim tim postupkom i promeni IP adresu pod uslovom da je dinamicka.....JDownloader moze raditi rekonekciju pomocu skripte za ruter,a takodje i pravljenjem precice ka ovom fajlu koji ima istu potpuno ulogu kao i skripta......Diskonekcija rutera se uglavnom radi pomocu skripte,IPChanger fajla i .crl fajla......

Dakle rekonekt moze posluziti i kod Cryptloada,USDownloadera,JDownloadera....svuda je samo potrebno iz programa napraviti precicu ka njemu....Nadam se da sam bio jasan.......

21b3nk8.jpg


E,da........i HVALA kolega na pomoci da odmorim malo od raznoraznih konekcija,diskonekcija......;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.11.2009
Poruka
17
Ruter rekonekt je maleni fajl uradjen na principu IPChanger fajla (obicno u .bat formatu)...i ima ulogu da posle skinutog fajla sa rapida diskonektuje ruter i ponovo konektuje ,te samim tim postupkom i promeni IP adresu pod uslovom da je dinamicka.....JDownloader moze raditi rekonekciju pomocu skripte za ruter,a takodje i pravljenjem precice ka ovom fajlu koji ima istu potpuno ulogu kao i skripta......Diskonekcija rutera se uglavnom radi pomocu skripte,IPChanger fajla i .crl fajla......

Dakle rekonekt moze posluziti i kod Cryptloada,USDownloadera,JDownloadera....svuda je samo potrebno iz programa napraviti precicu ka njemu....Nadam se da sam bio jasan.......



E,da........i HVALA kolega na pomoci da odmorim malo od raznoraznih konekcija,diskonekcija......;)


Hvala ti boki71,

Pročitao sam prije par dana sva ona tvoja objašnjenja kako se dobivaju različite skripte i kako se resetira router ili samo njegova IP adresa.
I uspio sam srediti svoju rekonekciju.

Sada mi samo nije bilo jasno što znači izraz "Router Reconnect", a to je ono što sam u stvari i pretpostavljao - korištenje batch skripte koja pokreće onu IP Changer fajlu.

E, pa to mi nije bilo jasno.

Još jednom THANXyes3


pozz

Mahavir
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
ima li pomoci za mene ? :D imam kbcnet, ''dinamicku adresu'' koja se nije promenila bar zadnjih 5 6 dana kolko sam pratio uz 5 6 reconnecta. nemam ruter, antena , neki switcher i u mreznu. moze li se ikako izvesti da se vrsi reconnect i da se menja ip ? pokusao sam da namestim po KBC upustvu PPPoE konekciju ali bez uspeha.
 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Ako nemate premium nalog na rapidu evo vam jedna fora kako da skidate bez onih 50 ili vise sekundi cekanja.
Treba da imate instaliranu Javu i to je sve.
Kad izaberete fajl koji hocete da skinete i kliknete na free user i pocne odbrojavanje ubacite ovo u adres bar javascript:alert(c=0) i stisnete enter i onda vam se pojavi pop-up i stisnete ok i mozete odma da skidate bez cekanja.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ako nemate premium nalog na rapidu evo vam jedna fora kako da skidate bez onih 50 ili vise sekundi cekanja.
Treba da imate instaliranu Javu i to je sve.
Kad izaberete fajl koji hocete da skinete i kliknete na free user i pocne odbrojavanje ubacite ovo u adres bar javascript:alert(c=0) i stisnete enter i onda vam se pojavi pop-up i stisnete ok i mozete odma da skidate bez cekanja.

O tome smo davno pricali ....i ne samo za rapid....

http://serbianforum.org/tutorijali/29880-ubijanje-vremena-na-raznim-serverima.html

ovde je rec o automatskoj rekonekciji....ne o manuelnoj da sedis za racunar i posle svakog parta ,,ubijas,, vreme

 
__John__Wayne__
LEGEND
Učlanjen(a)
26.09.2009
Poruka
7.369
Na ovo slucajno naletih i pogledah kad ono radi.... mozda ce nekog zanimati.......
 
Član
Učlanjen(a)
03.05.2010
Poruka
12
boki svaki ti cast!! ovo mi je dosta pomoglo..vec mi je bilo dojadilo cekanje na rapidu...pa sam odlucio da nadjem resenje i naravno svratio sam u najbolji forum i nasao sto sam trebao! hvala!!
 
Natrag
Top