RAM problem

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Joj, pokuaat cu to otvoriti, nek mi je bog na pomoci, hehe, nisam nikad to otvarao. Otvarao sam, cvrsto je, ali mogu ce da se zaprljalo. Nisam trenutno kod kuce, oa cu otvoriti. Logicno je da je u pitanju problem sa ramom, tako da mislim da nije u pitanju nikakv program, virus i sl. Zato me je upozoravalo nekoliko dana, problem sa ramom. Veceras cu ga otv. Ako moze samo jos savjet kako se to skida. Vidio sam neke sarafice pozadi, to se valjda odvrne i skine... Dakle, jos to mi recite, jer znam,ako odnesem majstoru, naplatit ce mi, a mozda ce samo ocisititi, odnosno uraditi to sto ste mi rekli...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Joj, pokuaat cu to otvoriti, nek mi je bog na pomoci, hehe, nisam nikad to otvarao. Otvarao sam, cvrsto je, ali mogu ce da se zaprljalo. Nisam trenutno kod kuce, oa cu otvoriti. Logicno je da je u pitanju problem sa ramom, tako da mislim da nije u pitanju nikakv program, virus i sl. Zato me je upozoravalo nekoliko dana, problem sa ramom. Veceras cu ga otv. Ako moze samo jos savjet kako se to skida. Vidio sam neke sarafice pozadi, to se valjda odvrne i skine... Dakle, jos to mi recite, jer znam,ako odnesem majstoru, naplatit ce mi, a mozda ce samo ocisititi, odnosno uraditi to sto ste mi rekli...
Evo ti ovde pokazano kako ubaciti:
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=j18ojo572ZU
.Samo obavezno pazi da ih vratis kako su i bile da ih ne okrenes,zbog onog zareza medju kontaktima da ih ne bi ostetio.Kad ih izvadis uzmi usisivac i usisaj slotove,t.j. te kanale gde su bili,a njih kako ti je rekao Qurajber obrisi skolskom gumicom,one tanke kontakta kao cesalj i prvo ubaci jedan,pa ako radi komp ti ugasi i obavezno kada vadis i stavljas memoriju da iaskljucis kabl od kompa.Onda stavis posebno drugi i ako neki od ta dva ne rade izvadi ga i ukljuci komp samo sa jednim dok ne budes mogao da kupie drugi.Ako se desi da radi sa oba onda ih vrati kako su i bili,verovatno se nakupilo prasine u te slotove da mije imalo dobar kontakt i ukljuci i teraj.Pogledaj ovaj you tube snimak koji sam ti postavio adresu.Prenesi tu adresu na you tube i videces klip koji objasnjava kako se skida i namesta ram memorija.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Uh nisam video da je Jole objasnio ovo,izletela stranica(pa obrisah),ako moze da se obrise ovaj moj post.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Joj, pokuaat cu to otvoriti, nek mi je bog na pomoci, hehe, nisam nikad to otvarao. Otvarao sam, cvrsto je, ali mogu ce da se zaprljalo. Nisam trenutno kod kuce, oa cu otvoriti. Logicno je da je u pitanju problem sa ramom, tako da mislim da nije u pitanju nikakv program, virus i sl. Zato me je upozoravalo nekoliko dana, problem sa ramom. Veceras cu ga otv. Ako moze samo jos savjet kako se to skida. Vidio sam neke sarafice pozadi, to se valjda odvrne i skine... Dakle, jos to mi recite, jer znam,ako odnesem majstoru, naplatit ce mi, a mozda ce samo ocisititi, odnosno uraditi to sto ste mi rekli...

Zasto ne proveris sa programom iz predhodnog posta!Ovako se sve svodi na nagadjanje!
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Evo izvjestaja od danas:
On Wed 1.4.2015 14:52:36 GMT your computer crashed

crash dump file: C:\Windows\Minidump\040115-24656-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntkrnlpa.exe (nt+0x8D9AD)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFFFFFBAD0B124, 0x0, 0xFFFFFFFF82C5C49B, 0x2)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
file path: C:\Windows\system32\ntkrnlpa.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Wed 1.4.2015 14:52:36 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: ntkrpamp.exe (nt!IoGetRelatedDeviceObject+0x80B)
Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFFFFFBAD0B124, 0x0, 0xFFFFFFFF82C5C49B, 0x2)
Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: ntkrpamp.exe .
Google query: ntkrpamp.exe PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Conclusion
2 crash dumps have been found and analyzed. A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers on their company websites. Click on the links below to search with Google for updates for these drivers:

ntkrpamp.exe

If no updates for these drivers are available, try searching with Google on the names of these drivers in combination the errors that have been reported for these drivers and include the brand and model name of your computer as well in the query. This often yields interesting results from discussions from users who have been experiencing similar problems.


Read the topic general suggestions for troubleshooting system crashes for more information.

Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.

Pa nije valjda do drajvera??

I jos da dodam da se opet pojavilo 2Gb, cudo... Odgovorite na taj izvjestaj, pa cu onda pokusati izvaditi ram, ocistiti, sve je objasnjeno u onom klipu na youtube...
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Najbolje ti reinstaliraj sistem,cista instalacija.Ako to ne resi ,nece nista.Moze biti neki konflikt medju drajverima...skeniraj u potrazi za sistemskim greskama.

[hl] A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers[/hl]

Kako mislis da skeniram u potrazi za sistemskim greskama?

Pripremi instalacioni disk u dvd-u...
Otvori Command Prompt,kao administrator,znaci kao administrator.
U onom crnom ekranu upisi :
Kod:
sfc /scannow
i sacekaj...nesto garantovano hvali,vidis da je kernel zeznut,kriticna greska.
Ako se cekanje novih saveta oduzi i ti uspesno reinstaliras Win,onda si u stvari srecan covek sto nisi morao da se izcipis nekolko hiljadarke za novu memoriju.Moz da se desi da se posle cele ove gnjavaze budes po-prilicno fino osecao,ko kad sobujes tesne cipele.

Takodje ne rece da li si apdejtovao taj famozni [hl]ntkrpamp.exe [/hl],mozda odmah sve bude reseno.

Al kladim se da ti samo [hl]sedis i cekas[/hl] ,nisi cak probao ni sistem restore,to bi trebalo da ti vrati stanje pre incidenta,al dobro sad,kako hoces(vrati sistem restore pre katastrofe,tamo tacno pise sta si sumnjivo instalirao,automatic restore point je kreiran).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Najbolje ti reinstaliraj sistem,cista instalacija.Ako to ne resi ,nece nista.Moze biti neki konflikt medju drajverima...skeniraj u potrazi za sistemskim greskama.
Kako mislis da skeniram u potrazi za sistemskim greskama? Da resinstaliram sistem ili...? Ma vrijeme je izgleda da mu sistem osvjezim, ali mozda ne bi bilo lose da i ram izvadim, ocistim i sl. Sacekat cu jos komentara na ovaj izvjestaj koje je ponudio who crash...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Kako mislis da skeniram u potrazi za sistemskim greskama? Da resinstaliram sistem ili...? Ma vrijeme je izgleda da mu sistem osvjezim, ali mozda ne bi bilo lose da i ram izvadim, ocistim i sl. Sacekat cu jos komentara na ovaj izvjestaj koje je ponudio who crash...

Ubaci sistemski disk u cd drajv otvori cmd kao admin i otkucaj sfc /scannow komandu!Mozes i copy paste da uradis odavde u cmd!
Zato sam ti rekao da odradis ovo sa ovim programom ipak nije ram znaci nema nagadjanja!

Nisam video da je Bazlik vec dao odgovor!

Kako mislis da skeniram u potrazi za sistemskim greskama? Da resinstaliram sistem ili...? Ma vrijeme je izgleda da mu sistem osvjezim, ali mozda ne bi bilo lose da i ram izvadim, ocistim i sl. Sacekat cu jos komentara na ovaj izvjestaj koje je ponudio who crash...

Pre reinstalacije OS-a reci ti nama koju maticnu plocu imas i koji OS koristis?
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ja bih ipak rekao da je ram u pitanju. Ova greska(PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA) se uglavnom javlja kod neispravnih modula. A ntkrpamp.exe je deo kernela zaduzen za memoriju ako se na varam. Ubaci neki live cd koji se ucitava u ram, da ne radis instalaciju celog sistema bezveze, ili jos bolje ubaci memtest86 na usb flash memoriju i testiraj.
Kod:
http://www.memtest86.com/download.htm
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top