RAM problem

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Već nekoliko dana računar mi se restartuje, pojavi se plava podloga i pise da je Windows spriječio problem. Piše da je vjerovatno do hardvera ili do nekog nedavno instaliranog programa. Danas, kad sam ukljucio racunar, restartovao se, a vidio sam da je RAM opterećen. Imam 2Gb RAMA, a sad piše da imam 1Gb. Gdje li je nestala druga giga, šta li se desilo...i šta sad da radim??
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Već nekoliko dana računar mi se restartuje, pojavi se plava podloga i pise da je Windows spriječio problem. Piše da je vjerovatno do hardvera ili do nekog nedavno instaliranog programa. Danas, kad sam ukljucio racunar, restartovao se, a vidio sam da je RAM opterećen. Imam 2Gb RAMA, a sad piše da imam 1Gb. Gdje li je nestala druga giga, šta li se desilo...i šta sad da radim??

Skini program who crashed i instaliraj ga u okviru programa imas test opciju pokreni je cisto da se uveris da program radi pravilno!Sledeci put kad budes imao Bsod postuj taj log ovde!
Program skini odavde besplatnu varijantu!

Kod:
http://www.resplendence.com/downloads
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Evo da se i ja javim za ovaj program, ako budem imao problem javiću se i postaviti Log. fajl
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Evo da se i ja javim za ovaj program, ako budem imao problem javiću se i postaviti Log. fajl

Kad instaliras program imas gore tab analize kliknes na to sacekas malo i trebalo bi da ti ispise
minidump files are enabled on this pc!
poosled ides na tools manual crash u parameters 1 upises 1 u parameters 2 upises 2
u donjem tabu otkucas ACCEPT velikim slovima i upalice ti se opcija za crash!
Kad se sistem podigne otvoris program i kliknes na analize otvorice ti log sta te zeza
hardver ili softver!
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Već nekoliko dana računar mi se restartuje, pojavi se plava podloga i pise da je Windows spriječio problem. Piše da je vjerovatno do hardvera ili do nekog nedavno instaliranog programa. Danas, kad sam ukljucio racunar, restartovao se, a vidio sam da je RAM opterećen. Imam 2Gb RAMA, a sad piše da imam 1Gb. Gdje li je nestala druga giga, šta li se desilo...i šta sad da radim??

ako mislis da je do nekog nedavno instalirarnog programa uradi system restore pa vidi da li je do programa. ako nije bar si odklonio jednu sumnjicu.
P.S. I ne brini. To ti je samo Windows nesto pobrljavio.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
... Imam 2Gb RAMA, a sad piše da imam 1Gb. Gdje li je nestala druga giga, šta li se desilo...i šta sad da radim??
Pa mozda je i stvarno otisla jedna,probaj naizmenicno prvo jednu memoriju,pa ako hoce,ugasi,zameni pa probaj drugu ...ako su obe ispravne ,vrati ih ,pa tokom restarta udji u Safe-mod i proveri kakva je situacija,koliko memorije prijavljuje.
Drugo nisi reko da li imas integrisanu grafiku u tom slucaju pogledaj iz biosa koliko si joj dodelio Sistemskog rama na koriscenje.
Trece udji u Task Manager,pretisni "Show processes from all users" i pogledaj sta se desava...ko te siba.Sad kljucno ,ako imas dosta srece da si ranijih dana ostavio neki restore point,udji u Start ,accesories,pa u sistem tools,skljocni na "System restore" I vrati datum nazad nekoliko dana,kad nisi imao problem(pre tweakovanja).
Samo ipak se bojim da ti jedna memorija otisla,jer bez obzira koliko procesa da ima, memorija mora biti prijavljena,da je prisutna(ako si stvarno overklokovao memoriju ,vrati nazad kako je bilo ranije).
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Ok, hvala vam na odgovorima, sutra cu pokusati nesto uraditi, pa cemo vidjeti. Koliko se razumijem, nije integrisana grafika, mijenjao sam graficku, sve je bilo ok oko dvije godine. Ma ne vjerujem da je do programa cim mi je nestala giga rama. Nisam bas dobar sa hardverom, vjerovatno se nesto dolje zeznulo, ali vidjet cu sutra s tim savjetima sto ste dali...

Zavisi sta se sve dize sa Winom ako ima previse stvari onda bi trebalo rasteretiti ga malo!
Osim naravno ako nije petljao sa latencijama i naponima u biosu!
Mozda je nesto i u biosu,iako nisam nista mijenjao...

Kad instaliras program imas gore tab analize kliknes na to sacekas malo i trebalo bi da ti ispise
minidump files are enabled on this pc!
poosled ides na tools manual crash u parameters 1 upises 1 u parameters 2 upises 2
u donjem tabu otkucas ACCEPT velikim slovima i upalice ti se opcija za crash!
Kad se sistem podigne otvoris program i kliknes na analize otvorice ti log sta te zeza
hardver ili softver!
Ovako: npr.,dva dana je sve bilo ok,mozda i tri... Sljedeci put ukljucim, radi nekoliko minuta i restartuje se, s tim da se prije pojavi plava podloga i obasnjenje koje sam vec napisao.. Restaruje se i bude sve ok, s tim da se danas izgubila ta giga rama...
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mora se angazujes malo,od pricanje nema nista ,znaci otvori kuciste ,pa isprobaj onaj stos da vidis kakva je situacija sa memorijom,mozda se nesto razlabavilo.Probaj ono na prethodnoj strani sto rekosmo,promeni mesta memoriji,ako imas memorije od razlicitih proizvodjaca moguce je da jedna radi na manjoj megahercuri(mozda se bios resetovao)...udji u bios pa u podesavanju za memoriju smanji malo...mora nesto da probas ,od saveta nema nista,ako se ne primene...
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ovako: npr.,dva dana je sve bilo ok,mozda i tri... Sljedeci put ukljucim, radi nekoliko minuta i restartuje se, s tim da se prije pojavi plava podloga i obasnjenje koje sam vec napisao.. Restaruje se i bude sve ok, s tim da se danas izgubila ta giga rama...

U Bios nema potrebe da ulaziš. Otvori kućište i izvadi oba Ram modula. Uzmi običnu školsku gumicu i obriši kontakte na modulima. Zatim jednu po jednu memoriju stavi u ram slot i pokreni računar. Tako ćeš sam doći do toga koja je memorija neispravna a možda su samo kontakti prljavi pa će na kraju obje proraditi...
 
Natrag
Top