Radio BEZ INTERNETA!!!!! kako slušati....

Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Znači preko neke tv fm kartice ali sa kojim programom ....to sam radio pre 100 godina razvučem antenu preko zida i hvata sve lokalne i šire stanice ...danas postavim to na internetu pitanje ono samo imas online radio ...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nema tu neke, nego navedes tacno preko koje TV kartice i zatim aktiviras program koji je namenjen bas za tu karticu(skida se sa sajta proizvodjaca kartice, mada ima i kompaktibilnih), a zatim preko tog programa skeniras lokalne stanice i memorises kanale.

Ako pak zelis da slusas radio preko interneta,
..ne mora da imas nikakvu karticu, dovoljno je VLC player.
Adresu zeljene radio stanice(link) otvoris u tom programu i slusas radio, recimo adrese ..

Kod:
http://92.60.230.200:5040/

http://213.240.61.29:8000/stream
...jednu kopiraj iz clipboarda u player u cuces muziku ili sta se emituje.
P.S ..u firewall-u podesi da ti pusta VLC player na internetu.

Odgovor...
Nema neka kartica, nego tacno se zna koja ...zbog drajvera.
Druga mogucnost VLC palyer, ili ti slican player sa ubacenim linkom radio stanice.
Tacka.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Moze da mu pastavis i sve stanice starog i novog sveta.
Na zalost, ako mu ne pokazes princip po kome ovo radi mala vajda.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Sa KWorld karticom mozes to da odradis,ali ti ipak treba veza sa antenskim kablom,od TV-a do kompa,t.j kartice.Imas polovnih kartica na Kupujem prodajem sa sve CD drajverima i umesto analog prebacis na FM i odredis koju drzavu hoces ima u padajucem meniju i onda Scan.Imace mnogo stanica i iz okruzenja.Obicno ako su u kutiji imaju i antenski kablic koji isto ide u karticu,a podignes je sto vise mozes,oko 1,5 m je duzine,ali stvarno opsezno hvata stanice FM.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ne mora toliko visoko da dize kablove, moze i sa samo rascveta kabli da levu i desnu zicu i da zalepi selotepom za zid. Ima da hvata sve zivo, mozda povremeno mora da pomeri levo ..desno i to je to.
Nego je kod njega mozda problem sledeci, to su sve stare kartice koje su super radele pod XP-jem i eventualno pod Sedmicom, pa je problem ako pokusa pod desetkom. Pretpostavljam da je naso na buvljaku za 50 dinara, jer ih masovno bacaju, izgleda ne moze ovi novi digitalni kanali nego samo radio hvata.
Mora da navede tacno koju karticu ima i koji sistem guli, pa da mu neko pomogne. Ko zna mozda se i snaso, obicno postave pitanje, a kroz dvaes minuta se jave i kazu kako je sve u redu, videcemo.
A mozda se javi i dogodine, sa hanzaplastom preko oka.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Pošto mi je to sve na poslu videćemo šta mogu da uradim ...opet neki nisu shvatili NEMA INTERNET .......znači nema VLC ....samo KARTICA+DRAJVER+PROGRAM .....E al koji .......ima za TV Dscaler, ChrisTv....al za radio ne znam....
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa ako nema za radio onda dzabe pricamo, takodje vrlo vazna stavka. Te stare kartice sa zadnje strane imaju izlaz za zvuk. Znaci nece automatski da cujes, nego mora kabal od zvucnika da utaknes ili od slusalica sa zadnje strane racunara u karticu.
Obicno su te kartice prodavane sa malim kablom od 20 cmm, musko-musko, koji se utakne u karticu, a drugi kraj u plocu od racinara i iz realtekove aplikacije se podesi da je to izlazni zvuk.
Ovo sam dao kao primer, mozda je i drugi tip kartice, sve u svemu ako nema radio fm chip u kartici, onda smo se malo svi salili ovde, a i red je da se malo nasalimo nakon svega. :D
P.S ..esencijalni su drajveri sa aplikacijom+kabli.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
27.05.2013
Poruka
1.908
Ako imas smart tel on ima obicno fm , potrazi na guglu neki program za android i pc , (neznam kako se zove,davno je to bilo) ,instaliraj i uzivaj u najnovijim hitovima domace estradne scene :D!
Lepota je u tome sto slusas muziku a telefon se puni (da te bog vidi )
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Pošto mi je to sve na poslu videćemo šta mogu da uradim ...opet neki nisu shvatili NEMA INTERNET .......znači nema VLC ....samo KARTICA+DRAJVER+PROGRAM .....E al koji .......ima za TV Dscaler, ChrisTv....al za radio ne znam....
Imas na kartici mogucnos da odredis region sa kojeg hoces da slusasradio stanice.
 
Natrag
Top