Racunar se sam restartuje nakon podizanja OS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Jedan HDD je IDE (ovaj gore), a SATA I je dole, bilo bi dobro da instaliras XP na IDE HDD, a ovaj izbacis dok ne zavrsis instalacijom, da ti u protivnom ne bi trazio SATA drivere u samoj instalaciji sistema (morao bi napraviti boot floppy disketu sa driverima za SATA controller na ploci kako bi nastavio instalaciju), a u BIOSU iskljuci AHCI mode, a ti posle ubaci SATA HDD i radice kako treba, jer ces iskljuciti AHCI i namestiti da SATA radi kao IDE controller..pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruka
28
images


Oba HDD-a su ovakva!!!

Dodato posle 21 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

images


Oba HDD-a su ovakva!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Pa jesi li instalirao XP, sad te ne razumem nista u proslom postu si napisao da imas i SATA HDD (na slici), u svakom slucaju koji su HDD-ovi marke, moras jedan staviti na Primary Channel na maticnoj ploci i jedan citac na isto kabelu koji ima 2 izlaza time dobijas brzi rad uredjaja 80-conductor cabel(obicno je plavi konektor i pise IDE1 ili IDE Primary, naravno mora biti Master, a citac slave), a 2-gi HDD na secondary, ako je sam na channel-u stavi da bude Master (IDE2), pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruka
28
Pa jesi li instalirao XP, sad te ne razumem nista u proslom postu si napisao da imas i SATA HDD (na slici), u svakom slucaju koji su HDD-ovi marke, moras jedan staviti na Primary Channel na maticnoj ploci i jedan citac na isto kabelu koji ima 2 izlaza time dobijas brzi rad uredjaja 80-conductor cabel(obicno je plavi konektor i pise IDE1 ili IDE Primary, naravno mora biti Master, a citac slave), a 2-gi HDD na secondary, ako je sam na channel-u stavi da bude Master (IDE2), pozzz
Druze drugarski u predhodnim postovima sam probao objasniti problem ZABORAVI SLIKU.
Ukratko ovako:
Na racunar sam dodao drugi HDD na kojem je takodje bio instaliran OS (stavio ga na slave). Nista nisam cackao samo dodao HDD...
Lijepo radilo dok se racunar nije poceo restartovati prilikom podizanja OS.
Pokusao sam da reinstaliram XP na jedan HDD (drugi sam otkacio) medjutim procita mi cd i upali Caldera DR DOS 7.03. Mislim da trazi instalaciju sa diskete bez obzira sto sam u BIOS-u stavio da boota sa CD ROM-a.
Skinuo sam sa foruma XP koji je navodno iso i bootabilan i ja sam ga snimio na CD u Neri opcijom BOOT ISO (mozda nisam trebao nemam pojma, mozda sam trebao preko data disc).
Dobio sam savjet da nadjem XP koji je bootabilan i sa SATA driverima i da ja ne pravim boot cd...

Dodato posle 11 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Pa jesi li instalirao XP, sad te ne razumem nista u proslom postu si napisao da imas i SATA HDD (na slici), u svakom slucaju koji su HDD-ovi marke, moras jedan staviti na Primary Channel na maticnoj ploci i jedan citac na isto kabelu koji ima 2 izlaza time dobijas brzi rad uredjaja 80-conductor cabel(obicno je plavi konektor i pise IDE1 ili IDE Primary, naravno mora biti Master, a citac slave), a 2-gi HDD na secondary, ako je sam na channel-u stavi da bude Master (IDE2), pozzz

Nisam nikad instalirao OS...procitao sam tutorijale o instalaciji medjutim nigdje nisam procitao instalaciju sa disketa niti ocekivao tako nesto...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruka
69
Nova zavrzlama!!!
Poslije pokretanja u safe mode nece vise da digne OS, nego ga pri ukazivanju loga XP-a restartuje...
Ja pre mislim da drajveri "zezaju" stvar.Reinstaliraj Windows.Ako nisi vican i ako ti hardver dozvoljava najbolje neki koji sam "pronalazi" drajvere (Windows 7, XP sp3-Black Edition Ultimate,XP sp3 Gold Cobra...),a u suprotnom sa drajverima koje imas pa probaj na kraju i da ih apdejtujes.Prevashodno za maticnu i grafiku.
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruka
28
Ja pre mislim da drajveri "zezaju" stvar.Reinstaliraj Windows.Ako nisi vican i ako ti hardver dozvoljava najbolje neki koji sam "pronalazi" drajvere (Windows 7, XP sp3-Black Edition Ultimate,XP sp3 Gold Cobra...),a u suprotnom sa drajverima koje imas pa probaj na kraju i da ih apdejtujes.Prevashodno za maticnu i grafiku.

Evo upravo skidam XP SP3 Gold Cobra pa vidjet cu sta ce biti...
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Prvo nikada nisam cuo za Gold Cobra, a ni za XP sp3-Black Edition "Ultimate", gde nadje te XP Sp3, poslacu ti na pp cistu verziju XP SP3 Professional Update do 2010, baci te budzene Windows-e, nevalja to...
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruka
69
Prvo nikada nisam cuo za Gold Cobra, a ni za XP sp3-Black Edition "Ultimate", gde nadje te XP Sp3, poslacu ti na pp cistu verziju XP SP3 Professional Update do 2010, baci te budzene Windows-e, nevalja to...
Pa ja ga koristim evo vec 2-3 meseca!Precizno verzija:Black xp 27 ultimate!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ja ti ne branim, to je tvoja volja, kada bih hteo da mi bude lepsi OS i okruzenje ja bih voleo da to licno uradim...pozzzzz
 
Član
Učlanjen(a)
18.01.2010
Poruka
69
Ja ti ne branim, to je tvoja volja, kada bih hteo da mi bude lepsi OS i okruzenje ja bih voleo da to licno uradim...pozzzzz
Imas ih na varez-bb dosta ,ako zelis mogu ti i poslati instalacioni disk.Za uploadovanje je glomazan !Pitam se da li sada spamujem temu?Moja topla preporuka je da covek instalira windows koji ce sve odraditi sam ,a on kraju samo neka sitna podesavanja-ali svakome po volji!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top