PVR IPTV Simple i Live TV u XBMC

Učlanjen(a)
03.05.2014
Poruka
24
ovaj forum mi je pomogao puno, u roku 2 dana skontao sam sve, nisam odustajao :) sredio sam kanale, radi mi live tv
naravno instlal sam gotham verziju 13 nova i na njoj vec ima 193 client, samo jos moram ovo skontat sa logo i epg
da skinuo sam logotipe, i koristim link za epg, al nikako da mi uspije, al sredim i to, hvala opet :)
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
ovaj forum mi je pomogao puno, u roku 2 dana skontao sam sve, nisam odustajao :) sredio sam kanale, radi mi live tv
naravno instlal sam gotham verziju 13 nova i na njoj vec ima 193 client, samo jos moram ovo skontat sa logo i epg
da skinuo sam logotipe, i koristim link za epg, al nikako da mi uspije, al sredim i to, hvala opet :)
Daj slikaj postavke u opcijama pa da ti kazem gde gresis, druge nema.
Mada, na 1.93 je malo drugacije. Moguce da je do ovog:
U tagu u listi za epg svugde gde imas razmak ubaci "%20", a u tagu koji je za logo, na kraju stavi extenziju, ako koristis logoe od clana Poverenje koji su ti moja preporuka i koji su fenomenalni, na kraju stavi znaci posle imena kanal u tagu za logo .png
Onda bi moralo da ti radi. Dok na 1.6 i stari frodo xbmc ovo nije potrebno.
Na 1.93 je potrebno jer moze logoe da vuce sa sajta nekog gde je uplodovano, a bas na SF je sve uplodovano, preko 2000 logoa na ovoj adresi koju uneses
Kod:
http://epg.serbianforum.org/logo_znaci/
I samo u tvojoj listi za tagove podesi kao sto su imena tagova na ovom sajtu.
A imas i novi epg od poverenje koji je u beta fazi. Sve ovde ima....
Pozz
 
Učlanjen(a)
03.05.2014
Poruka
24
sto jednostavno kad moze komplicirano hehe :) na ovom sam poceo sve namjestati, kanale sam namjestio, to mi je bar najbitnije :) a sad cu i ovo probat nekako, hvala na pomoci.. ako bas zapnem negdje, uslikam, hvala :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
03.05.2014
Poruka
24
pozdrav, opet ja :) znaci.. sve sam namjestio u xbmc, i kanale i epg, e imam problem sa logo
evo primjer:
#EXTINF: -1 tvg-id="RTS 1" tvg-name="RTS 1" tvg-logo="RTS 1" group-title="Srbija",RTS 1
stream link
epg ocitava bez problema a logo nece, pokusao sam i stavit url za logo i link iz mog comp. sto sam sacuvao logo sve
da li ima jos neka procedura u kodovima i probao sam promjeti napr sliku od RTS 1.png u jpg i nista :(
hvala

Edit: ne treba :) rijesio sam i taj problem, samo sam trebao povezat na opcijama epg i logo.. sad sve ide super.. hvala ipak :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
9
Pozdrav svima. Imam xbmc gotham i instalirao sam from zip pvr.iptvsimple.1.9.3.win32. skinuo sam m3u listu i ubacio je u cofigure meniju, medjutim kada odem na live tv u tvchannels nema nicega. da li moze neko da mi da m3u fajl makar sa jednim kanalom da vidim da li je do lose liste. epg i logo fajlove nisam uopste drndao jel ima to neke veze
 
Učlanjen(a)
03.05.2014
Poruka
24
Imam jedno pitanje..zasto mi EPG nije tacan? jedan film se vrti na kanalu, a govori da tek slijedi
 
Učlanjen(a)
21.12.2012
Poruka
420
Pozdrav svima. Imam xbmc gotham i instalirao sam from zip pvr.iptvsimple.1.9.3.win32. skinuo sam m3u listu i ubacio je u cofigure meniju, medjutim kada odem na live tv u tvchannels nema nicega. da li moze neko da mi da m3u fajl makar sa jednim kanalom da vidim da li je do lose liste. epg i logo fajlove nisam uopste drndao jel ima to neke veze
Uzmi m3u praznu listu (bez adresa strima)
http://serbianforum.org/threads/pomoc-oko-prepravke-pvr-simpleiptv.510811/page-3#post-1399147
,postavi u setings Adon za PVR adresu za epg i putanju do skinitih logoa na tvom disku.U samom LiveTV setings uključi PVR i reset PVR bi bio poželjan.....A i ne bi bilo loše da isključiš i uključiš kompletan XBMC.
Uz poruke da preuzima "channels i epg from clients "u desnom gornjem ćošku pokreneš LiveTV i

Imam jedno pitanje..zasto mi EPG nije tacan? jedan film se vrti na kanalu, a govori da tek slijedi
Da ti nije "crkao"sat...hehehehe
Epg je urađen na 1+ GMT,ako si negde na trulom zapadu to ti je odgovor,tu je 0.
Ako si u našoj vremenskoj zoni možda si omašio Time Shift i dodao neki broj (u setings ili samoj m3u listi)
i treća varijanta nije tačan EPG.
Uzmi varijantu koju hoćeš i sam ćeš srediti epg.
 
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
9
Uzmi m3u praznu listu (bez adresa strima)
http://serbianforum.org/threads/pomoc-oko-prepravke-pvr-simpleiptv.510811/page-3#post-1399147
,postavi u setings Adon za PVR adresu za epg i putanju do skinitih logoa na tvom disku.U samom LiveTV setings uključi PVR i reset PVR bi bio poželjan.....A i ne bi bilo loše da isključiš i uključiš kompletan XBMC.
Uz poruke da preuzima "channels i epg from clients "u desnom gornjem ćošku pokreneš LiveTV i.

hvala na pomoci. sad imam kanale u listi medjutim kad kliknem na neki samo mi par sekundi stoji working i onda nista. Ubacio sam adresu streama koju sam naso u drugom delu foruma probao cak par njih ali na svakoj isto samo se razlikuje koliko mi dugo radi taj working. Da mi ne treba neki externi player mada to bi izbegao ako je moguce
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
hvala na pomoci. sad imam kanale u listi medjutim kad kliknem na neki samo mi par sekundi stoji working i onda nista. Ubacio sam adresu streama koju sam naso u drugom delu foruma probao cak par njih ali na svakoj isto samo se razlikuje koliko mi dugo radi taj working. Da mi ne treba neki externi player mada to bi izbegao ako je moguce
Evo da probam ja da odgovorim. Probaj taj stream u VLC ili simple ili Pot player i vidi da li ti i tamo radi pa stane. Verovatno ce i tamo biti isto, to onda znaci da je stream prepopterecen. Ako ne, onda da vidimo sta bi moglo biti u samom XBMC.
Pozz
 
Natrag
Top