Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Ovo nije moj fah, pa ne mogu svojim iskustvom da potvrdim što sam čuo. Nerado pravim reklame ni za firme iz moje oblasti. Mogu samo da kažem da je ta reklama bila na Bum bum radiju. Takođe, jedna velika firma se reklamira u emisijama "Sa Tamarom u akciji". Sviđa mi se kod nje što se vidi da je velika, za razliku od par njih što sam lično posetio, a koje su u garažama pored kuće. Takve mi ne ulivaju poverenje, danas jesu, sutra nisu, i kod takvih malih je najveća verovatnoća da nabavljaju najjeftinije i najlošije profile.
 
Učlanjen(a)
10.02.2014
Poruka
228
Biznis sa PVC stolarijom je tako i krenula po garazama i malim pogonima. Pre 20tak godina otvorilo im se i maltene svi su radili sa relativno velikim profitom. Stolarija se trazila, uvozilo se na veliko, kvalitet je bio sarolik od kineza pa do jakih nemackih brendova. Sa krizom odjednom se trziste smanjilo i vecina je propala i prestala sa radom, ostali su samo veliki igraci, i po neko snalazljiviji koji ili imaju redovnu klijentelu, ili muljaju pa prodaju otpad kao kvalitet i tu imaju enormnu zaradu.
 
Učlanjen(a)
05.12.2017
Poruka
22
Ja opet nekako verujem da je ovo oblast života u kojoj muljatori imaju kratke noge, tj. neće daleko, mada je po meni puno veći problem platežna moć našeg čoveka, zato muljatori i opstaju. Šteta, što jedan domaćin kad poželi, nemože sebi priuštiti kvalitetnu PVC stolariju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Zadovoljan balkonskim vratima i prozorom u kujni.Toplije sa PVC,nego sa drvenim duplim vratima i prozorom,a nema nikakve kondenzacije.Valjda sam imao srece i naisao na dobrog i pravog majstora.
 
Učlanjen(a)
05.12.2017
Poruka
22
Baš kako kažeš sreća. I kod mene je prvo ugradjeno, pa sam išao tragati po netu šta je to ugradjeno. Dobro, ja pored PVC stolarije imam i izolaciju na kući, 10 cm stiropora pa se dnevna soba ugrije ujutro od ringle koju uključimo za kuhanje kafe..
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Kod mene je stara zgrada,ali spoljni zid je preko 50cm.tako da je i kod mene dosta toplo.Imam plinski umesto električnog šporeta,pa kad žena uključi rernu,nema šanse da se bude u kujni i dnevnom boravku.Moraju da se otvaraju ili prozor ili vrata.Nema veze koliko je hladno napolju.I kada tad nema kondenzacije,onda je sigurno da su dobri i prozor i vrata.
 
Učlanjen(a)
05.12.2017
Poruka
22
Ti si dobar, 50 cm će biti minimalo ako ja sebi jednog dana budem kuću gradio, to sam sam sebi rekao. Ja živim u roditeljskom domu kuća koja je 1911 gradjena i puno manje je od 50 cm. Zato sam i stavio 10 cm stiropora. A kod PVC stolarije nema kondenzacije. Ima, ali to je jedna druga tema. Meni brat iz Kraljeva bio prije mjesec i pol dana pa mi kaže, što ložite tako puno, to je nezdravo, a ja cijeli dan potroših da mu objasnim da ja uopšte ne ložim puno..dobra izolacija i PVC stolarija i nema grijanja ulice i dvorišta kao nekada.
Plin ti je super stvar, samo moraš voditi brigu, ja sam plin imao u Beču dok sam bio na studijama. Puno je brži od struje, za čas se sve skuha, isprži.. a jeli ti bojler preko plina u kupatilu? To su protočni bojleri. Ako je onda je pun pogodak!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
Nije mi bojler na plin,već samo šporet i to na bocu.Nije stigao ovako plin do nas sa svu upotrbu.Što se tiče plina,koristim ga preko 30 godina i čim primetim da mi sigurnosni ventil nije u redu,odmah ga menjam.ranije su bili rešoi na plin,sa dve ringle,pa sa četiri,posle izašli šporeti.I oni su dobri imaju blokadu dovoda plina kada se ugasi,tako da je bitno samo sigurnosni ventil i crevo.Štedi struje dosta.Dobar je.A što se tiče zgrade i moja je radjena 52-ge godine sa ciglom i nisu je žalili,a kada treba da se probuši nešto i u unutrašnjim zidovima,iako su tanji,hilti jedva ide i samo izleću varnice,jer je cigla veoma dobro pečena.
 
Učlanjen(a)
05.12.2017
Poruka
22
A zanas kako, cigla ti je od betona bolja. Prvo prirodni je element, beton nije. A sto se bušenja tiče ja imam isto poblem kad u kući hoću rupu probušiti da bi nešto uradio, to je muka teška.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.317
U ta stara vremena sve je pravljeno kako treba,materijali su bili i zdravi i dobri.Inače što više betona na kući,sve je veća kondenzacije.Beton je gadan,ako se ne zaštiti s polja kako treba,on uvlači vlagu i sve ulazi u kuću.
 
Natrag
Top