Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A nemoj zahvaljivati Tesli (srbinu - hrvatu) , nego zahvali amerima sto te truju benzinom?

Da se Tesla pitao a ne tvoji sebicni ameri, ne bi bilo zagadjenja!

Ali to pokazuje vase 'protestantske rodove' i sebicluk!

Ne truju nas ameri, nego gramzivost i lenjost. Uz sve to najveći zagađivači nisu automobili, nego upravo prljave fabrike koje proizvode (jeftino radi profita) gadžete za razmažene zapadnjake.

Samo misle na materijalno , tojim je duh

Protestantski duh... osnova etike protestantizma je u klanjaju novcu i bogatstvu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Protestantski duh... osnova etike protestantizma je u klanjaju novcu i bogatstvu.

Ovo se upravo odnosi na tradicionalne crkve, koje ne zive za nista drugo osim za novac i materijalna bogatstva i ckvenu ekonomiju, sa tonama zlata, skupim vilama i voznim parkovima sa licnom poslugom i vozacima, firmama, vinogradima i vinarijama, vocnjacima, njivama, posedima, i bogatstvom koje se meri u milionima evra, itd..itd..

Dakle, nije lepo svoj greh pripisivati drugima.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Ovo se upravo odnosi na tradicionalne crkve, koje ne zive za nista drugo osim za novac i materijalna bogatstva i ckvenu ekonomiju, sa tonama zlata, skupim vilama i voznim parkovima sa licnom poslugom i vozacima, firmama, vinogradima i vinarijama, vocnjacima, njivama, posedima, i bogatstvom koje se meri u milionima evra, itd..itd..

Dakle, nije lepo svoj greh pripisivati drugima.
page_48.jpg
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U pravu je Felipe Gaetano .... Čiko, zaista jedu sve i svašta rade, pazeći pri tome da ih nitko ne vidi, nitko od ljudi da ih ne vidi.

Pitaš li se a što je sa Bogom, koji sve vidi i sve zna, kome se ništa sakriti ne može? I vidiš tu je upravo svo licemerstvo kultova koji se u "grudi" busaju da poznaju "karakter" Boga. Oni naime svima drugima se na glavu penju optužbama i pljuvanjima, a veruju da je pred Bogom moguće sakriti nešto. Pri tome doslovno zaboravljaju da je upravo On za one koji slede Njega i zakon koji je on Krist dao, sve očistio.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ovo se upravo odnosi na tradicionalne crkve, koje ne zive za nista drugo osim za novac i materijalna bogatstva i ckvenu ekonomiju, sa tonama zlata, skupim vilama i voznim parkovima sa licnom poslugom i vozacima, firmama, vinogradima i vinarijama, vocnjacima, njivama, posedima, i bogatstvom koje se meri u milionima evra, itd..itd..

Dakle, nije lepo svoj greh pripisivati drugima.
Ne nego se bas odnosi na protestante!
I to smo dokazali nebrojenim primerima!

Tvoji protestanti ameri su izmislili kapitalizam, koji je samo izgovor za takmicenje i brzo bogacenje, iskoristavanje ljudi i njihovo porobljavanje!

Ono sto nisu mogli lancima postigli su zakonom o radu. I dok su iskoriscavali crnce - robove, oni su bili nezadvoljni i skloni pobuni, pa su im dali prividni osecaj slobode da se ne bune! Rekli su im da vise nisu robovi vec 'radnici'. Kao nisu vise robovi ako rade za platu, a vlasnik nije vise 'robovlasnik' nego je 'gazda', koja glupost!

Na zalost ljudi su naseli!

I pristali su da kopaju i dalje za jedan grumen zlata, dok su ovi sebi tovarili dzakove zlata!

Tako i Tesla kad je dosao, hteo je svima da pruzi besplatnu energiju, ali sprecili su ga sebicni protestanti!

I sad vam Tesla nije pravoslavac?

Da je bio sebican i zao, onda bi ga uzeli za primer da pljujete crkvu? Ali posto je bio nesebican, reci cete da nije pravoslavac!

Ja bih umesto ovog punackog lika iz stripa dodao i komentar u njegovo ime "MORAM DA PRIMENIM DIJETU"

Dijetu treba da primene i neki Adventisti koji se prejedaju trave!

zaista jedu sve i svašta rade, pazeći pri tome da ih nitko ne vidi, nitko od ljudi da ih ne vidi.
Vecina adventista jedu i piju tajno. Ali sto je sigurno, Laodikeja je primer, on to ne radi! Eto tu mogu da ga pohvalim, za razliku od drugih.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vecina adventista jedu i piju tajno. Ali sto je sigurno, Laodikeja je primer, on to ne radi! Eto tu mogu da ga pohvalim, za razliku od drugih.

Otkud znaš da i on to ne radi? Ne budi tako siguran. No sve i da je istina to što za njega tvrdiš, poenta mog komentara je da oni odbacuju od Boga očišćeno i drugima nameću jaram koji je Bog skinuo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne nego se bas odnosi na protestante!
I to smo dokazali nebrojenim primerima!
Tvoji protestanti ameri su izmislili kapitalizam, koji je samo izgovor za takmicenje i brzo bogacenje, iskoristavanje ljudi i njihovo porobljavanje!

To su uradile vlade drzava, finansijski sistemi, a ne crkve.

Bankarski sistem drze tajna drustva, Rokfeleri i Rotsildi.. itd..

Dijetu treba da primene i neki Adventisti koji se prejedaju trave!
Vecina adventista jedu i piju tajno. Ali sto je sigurno, Laodikeja je primer, on to ne radi! Eto tu mogu da ga pohvalim, za razliku od drugih.

Slazem se.
Sramota je za propovednika da ima prekomernu kilazu, ili da pusi i pije alkohol.

I ja sam pre nego sto sam dosao u crkvu jeo nezdravu hranu, pusio i pio - uglavnom pivo, a ponekad u vrlo retkim slucajevima, uglavnom za odredjene proslave i koju casu vina.

Propusio sam vrlo rano, sa 13 - 14, i pusio sam svega 5 - 6 godina, i vrlo lako sam ostavio duvan.
Bog me je jednostavno oslobodio te navike dolaskom u crkvu i shvatanjem i prihvatanjem principa zdravlja.
Danas ne mogu ni da podnesem miris duvana, ili prisustvo u zadimljenim prostorijama.

Sto se tice alkohola - pivo sam konzumirao svakodnevno, bar po jednu ili dve flase od pola litre, a u vreme okupljanja sa drustvom ili samostalno i vise.

Jednostavno sam odbacio sve to.

Sto se tice ishrane, pridrzavam se Adventististickih principa.
Jedino sto ponekad imam malo veci unos hleba, ali i to je neznatno.

Kilaza mi je sasvim ok, i nemam stomak, a zdravlje mi je perfektno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dijetu treba da primene i neki Adventisti koji se prejedaju trave!

Nemoj tako brate, oni su samo sledbenici onih licemera koji su Isusa i apostole optuživali da su izelice i pijanice.

Ps. Da se ta "dijeta" možda ne sastoji od jedenja vazduha i punjenja solarnom energijom? (ovo poslednje EGWisti nikako neće prihvatiti jer su alergični na sam pomen Sunca) :oops:
 
Natrag
Top