Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Na kraju evo slike sa stranica vase Luterove biblije, na kojim je papa predstavljen kao bludnica (to je sve samo ne biblija i 'evandjelje'):

Whore-of-babylon-luther-bible-1522.jpg

A evo i Lutherova mišljenja o knjizi Otkrivenja, iz koje je Bludnicu prispodobio i izjednačio s papom:

Martin Luther, Sämtliche Werke, 63, str. 169-170: „Po meni knjiga Otkrivenja nema nikakav apostolski i proročki karakter. Svatko može oblikovati svoj vlastiti sud o toj knjizi, a što se mene tiče, osjećam odvratnost prema njoj, i za mene je ona dovoljan razlog da ju odbijem.“

A evo što je Luther i sam o sebi rekao:

Martin Luther, Briefe aus Homberg, Luthers Werke II, Jena, 215: „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti moje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.“

Dakle, ako tko treba zajašiti onu gore zvijer, Luther je svakako među prvima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije video jer nije čuo za nju, kao ni ti. A Dart izjavi da usvojite naše arg. i da nas tučete njima.
Naravno da niko nije cuo za projekciju dok je nije video kod tebe! Ti si najbolji primer sta projekcija uradi od coveka!

Sta rece, da usvojimo vase argumente? Hahaha :)

Nije on mislio na vase argumente (vi ih nemate), vec na vasu taktiku spamovanja, trebamo da vas tucemo istim oruzjem da poludite od bombardovanja, i ja se s tim slazem!

Ali ako si ti ovo razumeo suprotno, onda stvarno imas problem "projekcije"!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nivo pismenosti, korupcije (najniži) , naučno i tehnološki razvoj, industrija itd.

da su se pitali katolici i pravoslavci sada bi išli na konjima kao u doba Nemanjića, na svu sreću Bog njih nije pitao ništa.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nivo pismenosti, korupcije (najniži) , naučno i tehnološki razvoj, industrija
Najvisi nivo pismenosti i kulture - sodoma i gomora!

Isto tako i protestantska amerika!

da su se pitali katolici i pravoslavci sada bi išli na konjima kao u doba Nemanjića, na svu sreću Bog njih nije pitao ništa

Zahvali sotoni sto ti dao internet gde mozes anonimno da pljujes! To njemu zahvali!

A nemoj zahvaljivati Tesli (srbinu - hrvatu) , nego zahvali amerima sto te truju benzinom?

Da se Tesla pitao a ne tvoji sebicni ameri, ne bi bilo zagadjenja!

Ali to pokazuje vase 'protestantske rodove' i sebicluk!
 
Natrag
Top