Protestantizam i njegovi plodovi

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Lažeš lažeš, i izvrćeš smisao reči Ellen White.

Evo još jednom njenih riječi, i evo kako ih je razumio i protumačio jedan od najučenijih adventističkih povjesničara Samuele Bacchiocchi.

“Ovo razdoblje, kao što je navedeno u prethodnim poglavljima, započelo je uspostavom papinstva, 538. godine po Kr., i završilo 1798. U to vrijeme, kada je papinstvo bilo ukinuto, … (Ellen White, Velika borba)

Samuele Bacchiocchi, Ocjena ispravki u revidiranoj Velikoj borbi 1911.

Urednici su prepoznali upadljivu pogrešku koju je Ellen White napravila u Starom izdanju, kada je ustvrdila da je papinstvo uspostavljeno 538. i ukinuto 1798. Nažalost, ona ponavlja istu pogrešku na stranici 579 Starog izdanja: “Nanošenje smrtonosnih rana ukazuje na ukidanje papinstva 1798.” Izjava je ispravljena u novom izdanju i glasi: “Nanošenje smrtonosne rane ukazuje na pad papinstva 1798.”

Povijesna stvarnost je da papinstvo nije uspostavljeno 538., niti je ukinuto 1798. Ispravljenim pogreškama novo izdanje ima određeni napredak, ali je još uvijek netočno. Razlog je taj što 538. godina jedva da označava početak "nadmoći papinstva", niti 1798. označava "propast papinstva". Očito je da urednici koji su pomagali Ellen White da napravi potrebne ispravke, nisu puno znali o povijesti papinstva.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Razmišljaj razmišljaj.
Nemoj da budeš nerazumno govedo.

Nije ona mogla da misli da je papstvo zauvek ukinuto, jer ona na drugim mestima piše 'da će papstvo progoniti verne u vreme neposredno pre Hristovog dolaska, i uvesti nedeljni zakon.

Ne moraš u svakom slučju ispasti glup kao što ispadaš, u svojoj težnji da oblatiš Ellen White.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Razmišljaj razmišljaj.
Nemoj da budeš nerazumno govedo.

Ja ti opraštam sve uvrede. I molim Boga da ti On oprosti, jer si upao u kandže i obuzeo te duh laži jer si klanjatelj lažljivice Ellen White.

Nije ona mogla da misli da je papstvo zauvek ukinuto,

Nebitno je što je ona mislila, ako je uopće bila sposobna misliti suvislo. Važno je jedino što je ona napisala, a napisala je da je papstvo 1798. završilo i da je tada ukinuto. Evo ti još jednom:

“Ovo razdoblje, kao što je navedeno u prethodnim poglavljima, započelo je uspostavom papinstva, 538. godine po Kr., i završilo 1798. U to vrijeme, kada je papinstvo bilo ukinuto, … (Ellen White, Velika borba)

Ne moraš u svakom slučju ispasti glup kao što ispadaš, u svojoj težnji da oblatiš Ellen White.

Nitko nju ne može oblatiti koliko je ona sama oblatila sebe. U svojoj megalomaniji i maniji krala je sve živo i objavljivala pod svojim imenom. Ali, 'nije Bog mačka', upravo ju je ta njezina manijakalna kleptomanija natjerala da stotine i stotine idiotizama ostavi u svojim spisima kao dokaze te boleštine. A vrhunac je svakako njezino svjedočanstvo kako su ona i pajsaši joj vjerovali i naučavali da je Isus 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i kako je tada završilo spasenje za grešnike - TKO SE SPASIO SPASIO (samo subotari), A TKO NIJE (svi drugi) MAGARAC BIO.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja te ne vređam.

Ti si ovde uvreda sam za sebe.
I sam si sebe ocrnio.
I predstavio si se kao takav kakav ja iznosim da si, jer to može da se vidi sa Mont everesta.

A ja nisam napisao DA SI govedo.

Već NEMOJ DA BUDEŠ nerazumno govedo.

A ti si baš navalio da to budeš.

Jer sve što pišeš, i što si do sada napisao o Ellen White, SVE si slagao.

Ti si osramotio i ocrnio svoju crkvu.
I ako ja tvrdim da ima dobrih Katolika.

Kad bi oni znali šta ovde činiš - javno bi te izbacili iz crkve.

Ti ne znaš ni da propovedaš o veri.

Idi na temu "tražiti Boga srcem i umom" i vidi kakve tekstove ja pišem za društvene mreže, da se ljudi dive.

A moj odgovor o ovoj tvojoj poslednjoj providnoj laži sam već dao.

Evo celog odgovora:

"""Razmišljaj razmišljaj.
Nemoj da budeš nerazumno govedo.

Nije ona mogla da misli da je papstvo zauvek ukinuto, jer ona na drugim mestima piše 'da će papstvo progoniti verne u vreme neposredno pre Hristovog dolaska, i uvesti nedeljni zakon.

Ne moraš u svakom slučju ispasti glup kao što ispadaš, u svojoj težnji da oblatiš Ellen White"""
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam progonjen jer sam propovedao Hrista.

Ja i moji saradnici smo crkvi odneli Božju vest za probuđenje koju je Bog dao u današnjem vremenu.
A crkva je odbacila- kako i Ellen White proriče.

A ti ne propovedaš ništa, već pišeš gluposti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Jesu li tebe adventisti izbacili iz sekte jer si ih osramotio i ocrnio, ili zbog nečeg drugog?

Ja sam progonjen jer sam propovedao Hrista.

Otk 17,6: I vidjeh: Žena je pijana od krvi svetih i od krvi svjedoka Isusovih.

Očito je, tvoja sekta, tzv. crkva adventista sedmog dana', progoneći tebe zbog propovjedanja Krista, legitimirala se i pokazala se kao 'žena pijana od krvi svetih'.

P.S. Hvala Bogu i hvala tebi za ovo tvoje svjedočanstvo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Žena pijana od krvi svetih koja se kurva ili pravi kompromis sa carevima ovog sveta jer Rimokatolička crkva, koja je progonila svete tokom mračnog srednjeg veka.
A carevi joj se klanjali što čine i danas.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Žena pijana od krvi svetih koja se kurva ili pravi kompromis sa carevima ovog sveta jer Rimokatolička crkva, koja je progonila svete tokom mračnog srednjeg veka.
A carevi joj se klanjali što čine i danas.

Netočno. Laž. Katolička Crkva je spašavala ljude od svjetovnih vlasti i od vas divljaka protestanata. Evo ti činjeničnih dokaza:

- Španjolska inkvizicija mučila je i ubila golem broj nevinih ljudi za „izmišljene“ zločine, kao što su vještičarenje ili bogohuljenje.

Ovo je jedna od mnoštva izjava koja se smatra dijelom opće kulture, široko je prihvaćena i često se ponavlja. No, ova izjava laž, kao i još mnoge druge koje su potpuna suprotnost istini. Jedno poglavlje u ovoj knjizi bit će posvećeno pregledu njihovih nedavnih ponavljanja te će se pokazati da je svaka zasigurno neistinita.


Možda se pitate zašto ovakve notorne laži opstaju, ako su doista neistine. Dijelom zbog toga što se jako međusobno podupiru i što su duboko utkane u našu opću kulturu tako da se čini nemogućim da ne budu istinite. Olako se pretpostavlja da bi se u našim „prosvijećenim“ vremenima takve tvrdnje zasigurno odavno odbacile kada bi bile lažne. Kad sam prvi put čuo tvrdnju da je španjolska inkvizicija prolila jako malo krvi, a usto bila i jaka potpora umjerenosti i pravdi, priznajem da sam je odbacio kao još jedan pokušaj zaostala i pažnje željna revizionizma koji traži pažnju. Međutim, bio sam šokiran kada sam nakon daljnjeg istraživanja otkrio da je u stvari, između ostaloga, upravo inkvizicija spriječila da se ubilačka manija proganjanja vještičarenja, koja je cvjetala u većini Europe tijekom 16. i 17. stoljeća, proširi na Španjolsku i Italiju. Umjesto spaljivanja vještica inkvizitori su poslali nekoliko ljudi na vješala jer su spaljivali vještice.


Uobičajeni prikaz španjolske inkvizicije uglavnom je hrpa laži, koju su engleski i nizozemski propagandisti izmislili i proširili u šesnaestom stoljeću tijekom svojih ratova sa Španjolskom, i koje su ponavljali zlonamjerni ili zavedeni povjesničari kako bi održali sliku o Španjolskoj kao naciji fanatika.



Zaključak

Kada se napravi pregled ustaljenog pogleda povijesti Zapada, nailazi se na neke uistinu nevjerojatne izmišljotine. Njih nije izmislila Crkva nego sekularni intelektualci koji su stvorili termine kao što su mračno doba, renesansa, prosvjetiteljstvo i doba razuma. To su bila velika povijesna razdoblja, koja se zapravo nikada u stvarnosti nisu dogodila.
-----------------------------------------------------------------------

U ovoj svojoj knjizi ("Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti") autor Rodney Stark napisao je i ovo:

Nisam rimokatolik i nisam napisao ovu knjigu kako bih obranio Crkvu. Napisao sam je kako bih obranio povijest.
A tebi se još jednom zahvaljujem, što si ovdje svjedočio da je tvoja subotarska sekta, tzv. crkva adventista sedmog dana', Bludnica iz Otkrivenja. Ovako:

Jesu li tebe adventisti izbacili iz sekte jer si ih osramotio i ocrnio, ili zbog nečeg drugog?

Ja sam progonjen jer sam propovedao Hrista.

Otk 17,6: I vidjeh: Žena je pijana od krvi svetih i od krvi svjedoka Isusovih.

Očito je, tvoja sekta, tzv. crkva adventista sedmog dana', progoneći tebe zbog propovjedanja Krista, legitimirala se i pokazala se kao 'žena pijana od krvi svetih'.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lele ludosti.

Kaže - Protestante progonile svetovne vlasti, a Rimokatolička crkva ih spašavala.

Ludost.

Istorija kaže "da je papstvo samo protiv Valdenžana pokrenula 3 krstaška pohoda za ubijanje istih"

Da ne govorimo o ubistvo stotine Hugenota u Francuskoj u samo jednom danu.

Ali eto.

Od najvećih ubica Jezuiti stvaraju najveće mirotvorce.
 
Natrag
Top