Proširene vene

Član
Učlanjen(a)
17.03.2013
Poruka
4
Nisam imala bolova bar nekih nepodnošljivih.Malo peckanja oko samog mesta intervencije.
Pregled sam uradila baš kod njih ali ga ne radi taj dr Dragić nego neka njegova doktorica.
Cena zavisi koliko ti je složen problem sa nogama.Tu se vrti oko hiljadu eura.
Samo treba puno šetati.Šetnje su melem za sve probleme a za ove naše su krucijalne.
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
3
Dobro tako sam i ja čula.Da li se posle takve operacije vrate proširene vene ? Shvatam ti si nedavno uradila pa ne možeš da znaš ali mislim generalno ? Da li je neko spominjao od pacijenata ?
 
Član
Učlanjen(a)
17.03.2013
Poruka
4
Nisam čula da je neko spominjao ponovno javljanje zbog recidiva kod ovog doktora.Čula sam svakakvih razgovora u čekaonici kao što se svuda kod nas da čuti ali nije bilo reči o tome.
Zapravo neka krupnija žena kuvarica je spominjala da su joj dva puta radili klasičan striping i na žalost posle nekog vremena od nekoliko godina su joj se ponovo pojavile otekline na nogama.Jeste,pa se odlučila za laser.
Uopšteno kažu da se posle starog načina vađenja vene vraćaju u narednih 10 g kod negde oko 50-60 % operisanih a ovako manje od 25 % .Više od pola što nije zanemarljivo.
Zaista bi bilo prerano da uopšte razmišljam o povratku proširenih vena.Ne o tome ne treba ni razmišljati pa ti se neće ni desiti.Psihosomatski je sve to povezano.Veruj mi.
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2013
Poruka
3
Super znači dugoročno je efikasna metoda? Delimično bih se složila sa psihosomatikom ali za neke druge bolesti.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Krenite u borbu protiv proširenih vena

Loša cirkulacija i proširene vene mogu biti nasledne, a javljaju se i kod žena koje su gojazne, koje su rađale ili su nedovoljno fizički aktivne.

1_zps0e3ca583.jpg


Vene se mogu operisati, ali je svakako bolje delovati preventivno, da se ne bi dogodilo da imate problem sa proširenim venama.


Proširene vene


Mada se proširene vene mogu pojaviti bilo gde, najčešće su na nogama. Mogu se javiti male mrežaste promene ili velike izbočene vene koje mogu biti u ograničenoj zoni ili zahvatati čitav venski sistem. Pored uvećanih vena, pacijenti se žale i na bolove u listovima pri dužem stajanju, dolazi do pojave grčeva, crvenila, trnjenja i otoka.


Narodna medicina


U lečenju proširenih vena primenjuju se razne metode, počev od lečenja fleboprotektorima i vazokonstriktorima, preko nošenja elastičnih čarapa, hirurške intervencije i u novije vreme upotrebe laserskih i radio talasa. Ako ste skloniji narodnoj medicini, biljke koje mogu da pomognu su divlji kesten, kupus, neven i gavez.


Divlji kesten je najčešće korišćeni prirodni lek, a njegov aktivni sastojak aescin oslobađa enzim, koji sprečava pucanje zidova kapilara i samim tim sprečava dalje pojavljivanje proširenih vena. Od drugih ekstrakata, tu su seme grožđa i borove kore - ove dve biljke sadrže supstance koje pomažu jačanje vezivnog tkiva u krvnim sudovima, dok kostrika jača kolagen u krvnim sudovima i poboljšava cirkulaciju.


Obloge od gaveza


U domaćoj varijanti možete napraviti obloge koje će smanjiti bol i neprijatno peckanje. Čist list kupusa jednostavno stavite na bolno mesto i držite dok se listovi ne osuše. Možete probati još jedan recept po istom principu, za koji koji se tvrdi da je još delotvorniji. Na svež list kupusa namažite u tankom sloju med i privijte na bolno i upaljeno mesto.


Za obloge od gaveza uzmite koren svežeg gaveza i izrendajte ga. Napravite smesu, stavite na bolna mesta i po mogućnosti držite je i za vreme spavanja. Gavez se može kombinovati sa uljem kantariona. Ukoliko nemate svežu biljku, možete koristiti tinkturu.


Okrenite se prirodi


Kod najtežih oblika proširenih vena, preparate treba kombinovati sa još nekom metodom lečenja. Preparati jačaju tonus venskih zidova i povoljno utiču na mikrocirkulaciju tako što smanjuju propustljivost i lomljivost kapilara. Sadrže ekstrakt divljeg kestena, ekstrakt crvenog grožđa i borovnice (smanjuju propustljivost kapilara), ekstrakt centele i ananasa (otklanjaju otok, pospešuju limfnu drenažu), ruskus, ekstrakt aloje i vitamin C.


Jako je važno uz sve to i vežbati. Lekari preporučuju trčanje ili šetnju.


Mere samopomoći


- Izbegavajte dugo stajanje
- Podignite podnožje kreveta za oko 15 cm
- Budite fizički aktivni (plivajte, brzo šetajte)
- Nosite elastične zavoje ili elastične čarape
- Smanjite telesnu težinu
- Izbegavajte izlaganje nogu visokoj temperaturi (sunčanje, sauna, kupanje u vrućoj vodi)
- Uvedite hidromasažu nogu (tuširajte se naizmenično hladnom i toplom vodom, od stopala prema preponama)


Izvor: Alo!
 
Natrag
Top