Proročanstva svetih o poslednjim vremenima

Član
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poruka
41
O poslednjim vremenima, pred drugi dolazak Gospoda, mnogim svetim ocima Duh Sveti je objavljivao šta će se tada dešavati. Ovde je zapis svetoga Jovana Kronštadskog o javljanju svetoga Serafima Sarovskog:

Свети и Праведни отац Јован Чудотворац Кронштдаски присећао се визије коју је имао у Јануару 1901:
После вечерњих молитви легао сам да се мало одморим у својој соби слабо осветљеној соби јер осећах благу вртоглавицу, пред Иконом Пресвете Богородице горело је кандило.
После не више од пола сата чух чудан шум и неко ме дотакну за раме и благим гласом рече ''Устани слуго Божији Јоване и следи вољу Божију''.
Ја устаде и видех пред собом Старца који изгледаше величанствено, коса му беше бело-сива а он имаше на себи црну мантију и у руци носаше штап, посматрао ме је благим погледом. Док сам се ја са великим напором уздржавао да се не срушим, моје руке и ноге се тресоше, хтедох нешто рећи али ми се језик не мицаше. Тада ме Старац прекрсти и смиреније са радошћу ме испуни, онда се и ја сам прекрстих. Старац показа штапом на западни зид моје собе и на зиду штапом написа бројке: 1913, 1914, 1917, 1922, 1924 и 1934, одједном зида нестаде и ја ходајући са Старцем кретох ка некој зеленој ливади а тамо видех мноштво крстова направљених од глине, дрвета или злата који означаваше гробове и ја упитах Старца због чега су ови крстови овде а он благо одговори: ''Ти крстови су за оне који су мучени и убијени за веру у Христа и због Речи Божије те постадоше Мученици'', те ми настависмо пут. Одједном видех целу реку крви, и питах Старца шта значи ова крв и колико је крви проливено? Старац погледа наоколо и одговори: ''Ово је крв правих Хришћана'', тада показа у висину на неколико Облака и ја видех мноштво белих лампи (кандила) како горе а онда почеше да падају на земљу јадна за другом десетине и стотине и док падаху гасише се и претвараху се у пепео. Старац тада показа и рече: ''Погледај,'' и видех на облаку седам горућих лампи, и ја упитах шта значе ове лампе што падоше на земљу а он одговори ''То су Цркве Божије које падоше у јерес, а тих седам лампи на облаку су седам Апостолских Саборних Цркава које ће остати до краја времена.''
Старац тада показа високо на небу и ја видех и чух Ангеле како поју ''СВЈАТ СВЈАТ СВЈАТ ГОСПОД БОГ САВАОТ'', тада велика група људи са свећама у рукама хиташе поред нас са радосним и светлим лицима, у тој групи је било Архиепископа, монаха, монахиња затим група мирјана међу којима је било и младих, деце чак и одојчади. Ја упитах Чудотворног Старца шта је значење ових људи, а он одговори: ''То су људи који страдаше за Свету Саборну Апостолску Цркву за Свете Иконе од руку злих уништитеља.'' Ја упитах Старца дали могу да им се придружим а он одговори: ''Још је прерано за тебе да би страдао и твоје придруживање неби било благословено од Господа.''
Онда видех велику групу одојчади која за Христа страдаше од Ирода и примише круне од ЦАРА НЕБЕСКОГ. Ходајуци мало даље ми уђосмо у велику Цркву, ја хтедох да се прекрстим али ми Старац рече: ''Не мораш да се крстиш овде јер је ово место 'ГНУСОБА ПУСТОСНА' (Данило 12;11).'' У Цркви беше непријатно, на олтару се налазило Еванђеље са Звездом, свеће изгледаше као од катрана и гореше као дрва за потпалу, из Чаше се ширио јак смрад, тамо се још налазише Просфора са Звездом, Свештеник стојаше испред олтара са лицем црним као угаљ а испод олтара се налазила жена обучена у црвено са звездом на уснама и вришташе кроз Цркву смејући се и вичући ''ЈА САМ СЛОБОДНА.'' Ја помислих: Господе како је ово одвратно, људи као полудели почеше да трче око олтара, звижде и тапшу рукама па запеваше хулне песме. Одједном муња севну, јак гром удари земља се затресе и црква се сруши шаљући жену, свештеника, људе и све остало у провалију. Ја помислих: о Господе каква страхота спаси нас, и упитах Старца какво је значење ове страшне цркве, он одговори: ''То су људи на земљи, јеретици који одбацише Свету Саборну И Апостолску Цркву и прихватише нову модернизовану Цркву коју Господ није благословио, у тој Цркви они не посте, не присуствују свештенослужењима, не примају Свето Причешће. Ја уплашено рекох: ''Господња је милост на нама а ове је проклео смрћу...'' Старац ме прекину и рече: ''Не тугуј само само се моли.'' Тада видех масу људи од којих сваки имаше знак звезде на уснама, страшно се мучаше жеђу и ходаше напред-назад. А кад нас видеше почеше викати: ''Свети Оци Молите се за нас јер ми не можемо а страшно нам је тешко, наше мајке и очеви нас нису учили Закону Божијем, ми чак немамо ни име Христово и не налазимо мира, ми одбацисмо Свети Дух И знак Крста... Тада заплакаше.
Ја кренух даље пратећи Старца, и тада он показа руком на планину од људских телеса заливених крвљу, а ја јако уплашен упитах Старца за значење ових мртвих телеса. Он одговори: ''То су људи који живеше монашки живот, одбацише Антихриста и не примише његов знак, они пострадаше због Вере у Христа и Саборну Апостолску Цркву и примише Мученицке круне умирући за Христа. Моли се за ове Слуге Божије.''
Без речи Старац се окрену ка северу и показа руком, и ја видех Царску палату око које трчаше пси, дивље звери и шкорпије кезећи своје зубе и чељусти. Тада видех и Цара где седи на престолу. Он у лицу блед и озбиљан рецитоваше ИСУСОВУ МОЛИТВУ. Наједном Цар се сруши као мртав, његова круна паде а пси звери и шкорпије сатрше ПОМАЗАНИКА ВЛАДАРА. Ја ужаснут заплаках горко а Старац ме узе под руку... Тада видех особу у белом, то беше ЦАР НИКОЛАЈ II, на његовој глави венац од зеленог лишћа а његово лице бледо и помало крваво, око врата имаше златни крст и тихо шапуташе молитву, и тада ми рече са сузама: ''МОЛИ СЕ ЗА МЕНЕ ОЧЕ ЈОВАНЕ И РЕЦИ СВИМ ПРАВОСЛАВНИМ ХРИШЋАНИМА ДА САМ ЈА ЦАР МУЧЕНИК УМРО ДОСТОЈАНСТВЕНО И МУШКИ ЗА МОЈУ ВЕРУ У ХРИСТА И ПРАВОСЛАВНУ ЦРКВУ, РЕЦИ СВЕТИМ ОЦИМА ДА СЛУЖЕ ПАРАСТОС МЕНИ ГРЕШНОМЕ АЛИ ЗА МЕНЕ ГРОБА НЕЋЕ БИТИ.''
Убрзо све постаде скривено маглом, а ја плачући молих се за ЦАРА МУЧЕНИКА, ноге и руке ми дрхташе од страха. Тада Старац рече: ''Погледај и ја видех групе људи где леже свуда наоколо помрли од глади, а неки још живи једоше траву и биље док пси тргаше телеса мртвих, неподношљив смрад се ширише наоколо, ја помислих: о БОЖЕ ти људи неимаше Вере, са њиховим уснама они богохулише и за то примише ГНЕВ ГОСПОДЊИ... Још видех целу планину књига међу којима гамижаху црви и осетих страшан смрад те запитах Старца какаво је значење ових књига, а он одговори: ''Ово су књиге пуне безбожништва и хуле на БОГА које ће затровати све Хришћане са јеретичким учењима'', тада Старац дотакну својим штапом неке од књига и њих захвати пламен и ветар развеја пепео.
Мало даље видех Цркву око које лежаше гомиле листића са именима упокојених за помињање, ја се сагох да узмем неке од листића да прочитам имена али Старац рече: ''ОВИ листићи са именима за упокојене леже овде већ много година и свештеници заборавише за њих, а ја упитах: ''Ко ће се молити за њих,'' а он одговори: ''АНГЕЛИ ЋЕ СЕ МОЛИТИ ЗА ЊИХ.'''
Пођосмо даље и Старац убрза да га са муком пратих. Онда ми показа и рече: ''Види!'' и ја видех многи народ мучен демонима (ђаволима), који их мучише штаповима, вилама и кукама. Ја упитах Старца шта значи стање овог народа, а он одговори: ''То су они који се одрекоше своје Вере и који напустише Свету Саборну И Апостолску Цркву и прихватише нову модрнизовану Цркву.
Ова група предсатвља и свештенике, монахе, монахиње и мирјане који прекинуше своје завете и брак те се упустише у пијанство и сваку врсту безакоња и хуле''. Сви они имаше ужас на лицима а из уста им се ширише неподносљив смрад, док их демони (ђаволи) мучише и вукоше у дубоку провалију из које се уздизала паклена ватра. Ја се страшно уплаших и прекрстих молећи се ''Избави нас Господе од оваквог пута.''
Тада видех групу људи старих и младих страшно ружно одевених који подизаше велику ''ПЕТОКРАКУ ЗВЕЗДУ'' на сваком крају звезде беше по дванаест демона (ђавола) а у средини звезде сам Сатана са ужасним роговима и издуженом и изопаченом главом, он ширише око себе пену на људе док говораше ''Устајте ви проклети са знаком...'' Одједном се појавише мноштво демона (ђавола) са жељезним печатима и на све људе ставише знак, на усне, изнад лакта и на десну руку. Ја упитах Старца за значење овога а он одговори: ''ОВО ЈЕ ЗНАК АНТИХРИСТА.'' ЈА се прекрстих и кренух за Старцем.
Мало затим он нагло стаде и показа руком на исток где видех велику групу људи са радосним лицима где носе Крстове и упаљене свеће у рукама, а међу њима се налазише велики Олтар бео као снег и на Олтару се налазио ''Восдуцх'' (вео којим се покривају Свети Дарови) са златном царском круном на којој је било исписано ''на кратко време.'' Патријарси, Епископи, свештеници, монаси, монахиње и мирјани стојећи око олтара појаше ''СЛАВА БОГУ НА ВИСИНИ И НА ЗЕМЉИ МИР.'' Ја се из велике радости прекрстих и заблагодарих Господу, тада Старац подиже свој Крст увис три пута и ја видех планину телеса заливену крвљу а изнад њих Ангели летеше узимајући душе убијених за Реч Божију и носише их ка Небесима појући АЛИЛУЈА. Док посматрах ја гласно заплаках а Старац ме ухвати под руку И забрани да плачем говорећи: ''Шта је угодно БОГУ, да је наш ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС мучен пролио Своју Пресвету Крв за нас, а ови ће бити Мученици који не прихватише знак Антихриста и сви који пролију крв своју примиће небеске венце''. Тада се Старац помоли за те Слуге Божије и показа на исток а речи Пророка Данила се обистинише ''ГНУСОБА ПУСТОШНА'' (Данило 12;11). ТАМО видех куполу Јерусалимску над којом се налазише звезда, а у Цркви велико мноштво милиона људи а још многи покушаваху да уђу унутра. Ја хтедох да се прекрстим али ме Старац ухвати за руку и рече: ''ОВДЕ ЈЕ ГНУСОБА ПУСТОШНА.'' Тада видех олтар где гораше свеће од смоле а на олтару се налазио краљ у ватрено црвеној порфири, на глави имаше златну круну са звездом, и ја упитах Старца: ''Ко је ово?'' а Старац рече: ''Антихрист''.
Он беше веома висок, са ватреним очима, црним обрвама, четвртасто уобличеном брадом, лукаво, зло и страшно лице. Он се сам налазио на олтару. Тада подиже руке ка народу, руке му личише на канџе тигра и повика: ''ЈА сам краљ, ја сам Бог, ја сам вођа и онај који нема мој знак биће убијен.''
Сви људи падоше ничице и обожаваше га а он стављаше знак на њихове усне и руке да би могли примити мало хлеба и да неби поумирали од глади и жеђи. Тада пред Антихриста његове слуге доведоше неколико људи са завезаним рукама који му се не хтедоше поклонити. Они гласно рекоше: ''МИ СМО ХРИШЋАНИ! МИ ВЕРУЈЕМО У НАШЕГ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА!'' а Антихрист им у трену пооткида главе и хришћанска крв се проли. Тада у олтар пред Антихрсита доведоше дете да му се поклони, али се дете не хтеде поклонити већ јасно исповеди: ''ЈА САМ ХРИШЋАНИН И ВЕРУЈЕМ У НАШЕГ ГОСПОДА ИСУСА ХРИСТА, А ТИ СИ СЛУГА САТАНИН!'' Антихрист тада узвикну: ''Смрт том детету!'' док остали који прихватише знак Антихриста падоше пред њим ничице и обожаваше га.
Одједном гром одјекну, мноштво муња поче да сева и ватрене стреле почеше да падају на слуге Антихриста. Тада велика ватрена стрела севну и погоди Антихриста у главу. Он махну руком а круна му паде са главе на земљу и изломи се. Тада милиони птица полетеше на слуге антихристове. Ја осетих да ме Старац узе за руку и поведе.
Ходасмо даље и ја видех још јако много проливене хришћанске крви и ту се сетих речи Светог Јована Богослова, у књизи Откровења, да ће крви бити коњима до узди. Ја помислих: Боже спаси нас. Тада видех Ангеле који летеше и појаху ''СВЈАТ СВЈАТ СВЈАТ ГОСПОД БОГ САВАОТ.''
Старац погледа уназад и рече: ''НЕ ТУГУЈ ЈЕР БРЗО, ВРЛО БРЗО ЋЕ ДОЋИ КРАЈ СВЕТА. Моли се Господу: БОЖЕ БУДИ МИЛОСТИВ НА СЛУГЕ СВОЈЕ.''
Време се примицаше крају. Старац показа ка истоку, паде на колена и поче молитву и ја му се придружих. Тада Старац би подигнут у висину ка небесима и док одмицаше у висину ја се присетих да незнам Старчево име те гласно повиках за њим: ''ОЧЕ КАКО ТИ ЈЕ ИМЕ?'' А он благо одговори: ''СЕРАФИМ САРОВСКИ.''
ТО ЈЕ ОНО ШТО ЈА ВИДЕХ И ЗАПИСАХ ЗА ПРАВОСЛАВНЕ ХРИШЋАНЕ. Велико звоно зазвони над мојом главом и ја чувши звук устаде са кревета и помолих се:
''ГОСПОДЕ БЛАГОСЛОВИ И ПОМОЗИ МИ МОЛИТВАМА ВЕЛИКОГ СТАРЦА, ТИ ПРОСВЕТЛИ МЕНЕ ГРЕШНОГ СЛУГУ СВЕШТЕНИКА ЈОВАНА КРОНШТАДСКОГ.''
Свети Јован Чудотворац Кронштадски се слави 19. октобра и 20. децембра.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Старац тада показа и рече: ''Погледај,'' и видех на облаку седам горућих лампи, и ја упитах шта значе ове лампе што падоше на земљу а он одговори ''То су Цркве Божије које падоше у јерес, а тих седам лампи на облаку су седам Апостолских Саборних Цркава које ће остати до краја времена.''

Pre svega, da zahvalim na temi...:)
Da li se zna na koje crkve svetitelj ovde misli?

Пођосмо даље и Старац убрза да га са муком пратих. Онда ми показа и рече: ''Види!'' и ја видех многи народ мучен демонима (ђаволима), који их мучише штаповима, вилама и кукама. Ја упитах Старца шта значи стање овог народа, а он одговори: ''То су они који се одрекоше своје Вере и који напустише Свету Саборну И Апостолску Цркву и прихватише нову модрнизовану Цркву.

Strasno...Ova "modernizovana crkva" verovatno je ekumenisticka.Koja druga bi mogla da bude?
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
To je ono o cemu sam ja pisao sestro Magdalina ali mi ljudi ne vjeruju!!!
antihrist dolazi pripremaju mu put,ko mu se suprostavi odmah ce ga ubiti!!!Kada ga budu krunisali u Solomonovom hramu jedan od patrijarha ce vidjeti da mjesto noktiju ima kandze i pobunice se odmah ce ga ubiti!!!
Zato on sada nosi rukavice da se to ne vidi!!!Nemam vise zivaca da im objasnjavam ako ti imas samo nastavi svaka cast!!!
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poruka
41
Pre svega, da zahvalim na temi...:)
Da li se zna na koje crkve svetitelj ovde misli?
Strasno...Ova "modernizovana crkva" verovatno je ekumenisticka.Koja druga bi mogla da bude?

Hvala i tebi Kalista!yes3
Pre svega, da bi se rastumačio ovaj deo viđenja svetoga Jovana Kronštadskog, potrebno je prisetiti se koja je osnovna jedinica Crkvene građe. Još od Apostolskih vremena, po uzoru na zajednicu koju su činili Gospod i NJegovi učenici, osnovna jedinica crkvenog tela jeste episkop sa svojim klirom i vernima. Episkop, kao slika Hristova na zemlji, predstavlja pastira kojem je povereno celokupno stado koje vodi. Tako se i u vreme progona sveštenstva i monaštva po Rusiji, moglo videti da je tajnim rukopolaganjem episkopa, sačuvana blagodat apostolskog prejemstva kod katakombnih ispovednika vere u Katakombnoj Crkvi Rusije, koja će i biti osnov preporoda celokupne Crkve u Rusiji, kako stoji u pojedinim proroštvima svetih. Ali, da li će do tog preporoda zaista i doći i Pravoslavlje se ponovo podići po celoj vaseljeni, zavisi u mnogome pre svega od narodnog pokajanja...Ali, to bi bila već druga tema.
Da se vratimo viđenju svetoga Jovana. Kada sam prvi put imala priliku da pročitam ovo proroštvo, koje je bilo u malo izmenjenijem obliku nego ovo koje imam ovde izneto,( pošto knjigu iz koje sam prvi put ovo pročitala, nemam, a ta ista knjiga je kasnije preštampavana bez tog dela o ovom viđenju), nalazim da je ovo proroštvo jako teško pronaći u izvornom obliku, samim tim što se očigledno žele neke stvari da sakriju od očiju vernih. Koliko se sećam, u knjizi gde sam prvi put pročitala ovo proroštvo, u ovom delu je stajalo, da je sveti Jovan pogledao naviše i videvši sve te svetiljke upaljene na nebu, odjednom je zatresao veliki zemljotres i ogromna aždaja pređe preko neba i svojim repom zakači ove svetiljke koje počeše sve da padaju na zemlju. Na kraju ih osta samo četiri gde ostadoše da svetle na nebu i za njih je sveti Serafim rekao da su zapravo Crkve koje će ostati do dolaska Hristovog na zemlji...U to vreme, kada sam ovo pročitala, upitala sam svog tadašnjeg duhovnika-arhimandrita, (a kasnije još neke) o tome, šta znači ovo da će samo četiri crkve (u ovoj verziji sedam) ostati? Onda su mi oni objasnili upravo ovo što sam i ja gore navela: da su to zapravo četiri episkopa, ili četiri Sinoda (koji mogu biti sastavljeni i od najmanje dva episkopa), sa svojim klirom i vernicima. Jedan jeromonah mi je objasnio da je neki od Optinskih staraca, (zaboravila sam koji) čak govorio da će u poslednja vremena na zemlji nastati takvo bezbožništvo, a Crkve sve otpasti od Hrista, da će ostati samo nekolicina episkopa koji će ispovedati veru i da će oni sami biti razuđeni po celome svetu. Biće, kako je taj starac govorio: Jedan episkop, jedan sveštenik i jedan vernik, i to će pedstavljati punotu Crkve. Čak iako se ovi episkopi koji preostanu u veri, ne budu poznavali i znali za postojanje jedni drugih, oni će ipak biti u Duhu jednomislija, održavajući Sabornost Crkve kroz istinito ispovedanje vere i sačuvanje svetih dogmata i kanona.
Dakle, kada se kaže u ovom viđenju Crkva, misli se na episkopa u istini i verno stado koje će preostati sa njim.
Kada pogledamo u današnja vremena, kako su se sve postojeće oficijelne Patrijaršije "zaronile" u ekumenistički talog SSC-a, onda nam je jako teško da zamislimo ove Svete Crkve koje spominje sveti Serafim, a koje ispovedaju istinitu i ispravnu veru pravoslavnu, u oličenju današnjih oficijelnih Patrijaršija i oficijelnog Pravoslavlja koje stremi sve većim koracima ka uniji i obesvećenju. Čak, ako uzmemo strogo gledano sve kanone po kojima se određuje pojam Crkve i njenoga bitija, tj. kada Crkva jeste Crkva, a kada ona to prestaje da bude i otpavši od Hrista pada u jeres, onda možemo da shvatimo da su sve Pravoslavne Pomesne Crkve danas daleko od istinitog kursa koji je dvehiljade godina bio duhovni put Pravoslavlja. Po pravilima koja su donešena na Vaseljenskim Saborima, sve današnje Pomesne Patrijaršije, mogu se svrstati u one koje su praktično već samim učlanjenjem u ekumenski savez, a pogotovo sasluživanjem sa inovernima i ostalim hrišćanskim denominacijama, koje čak ni ne kriju, i još gore, pričešćivanjem sa istima - pogotovo katolicima (koje se tajno vrši za koje ima svedoka i svedočanstava), potpale pod "sopstvene anateme" , kako se to kaže i u molitvi za oproštaj grehova, i izdale i svetinju Pravoslavlja i Hrista.
Dakle na osnovu izrečenog, vidimo, da se brod pravoslavlja već odavno zaljuljao i da mu preti potonuće, i da će se verni današnjih vremena spašavati na olupinama ovoga nekada moćnog broda, baš kao u praslici koju nam je Gospod dao kroz događaj iz Staroga Zaveta o proroku Joni. Te "olupine" iako male, ali Hristu verne i odane zajednice, biće ipak vođene Duhom Svetim, i sva punota pravoslavne vere zadržaće se kod njih, čak iako to bude u pitanju samo jedan episkop, jedan sveštenik i jedan vernik. Na primeru Ruskog stradanja i mučeništva, Gospod je svima nama dao pouku i primer spašavanja u poslednjim vremenima koja dolaze: kako su tamo stradali mučenici i vršena su tajna rukopoloženja u tamnicama i zemaljskim jamama, tako će biti sada u već skorije vreme i onima koji budu želeli da ostanu u veri pravoslavnoj i istini do kraja svog života.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
thnksHvala ti!
Dakle, da ne gubimo vreme, nego duse svoje da cistimo i spasavamo...da bi bile upisane u Knjigu zivota...jer Gospod nas na vreme upozorava i zove.Meni ovo tako lici na Nojevo vreme...:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2010
Poruka
41
To je ono o cemu sam ja pisao sestro Magdalina ali mi ljudi ne vjeruju!!!
antihrist dolazi pripremaju mu put,ko mu se suprostavi odmah ce ga ubiti!!!Kada ga budu krunisali u Solomonovom hramu jedan od patrijarha ce vidjeti da mjesto noktiju ima kandze i pobunice se odmah ce ga ubiti!!!
Zato on sada nosi rukavice da se to ne vidi!!!Nemam vise zivaca da im objasnjavam ako ti imas samo nastavi svaka cast!!!

Brate Sectore, nemoj se žalostiti što ti ljudi ne veruju: pa nisu verovali mnogo većima od nas "trski koje ljulja vetar"! Neće verovati ni prorocima Iliji i Enohu kada budu došli na tri godine pred samo ustoličenje antihrista. A najtužnije, nisu verovali ni samom Gospodu koji ih je lečio i činio im svako dobro i čudima urazumljivao. Dakle, propovedati treba, a svako ko ima uši da čuje, taj će i čuti, jer je "mnogo zvanih, ali je malo odabranih"...

Evo, povodom tvog odgovora, još jedan tekst svetoga Nila Mirotočivog. Zapravo, na Svetoj Gori, u Kareji, čuvaju se dva toma knjige koju je sveti Nil Mirotočivi izdiktirao jednome monahu koji je živeo u keliji svetitelja, a kome se sveti javljao otkrivajući mu šta će tačno biti sve do kraja. Ovi spisi danas su uglavnom teško dostupni, a ja sam slušala o delovima iz tog proroštva koje su mi prepričali monasi svetogorci koji su imali prilike da čitaju to proročanstvo. Prvo ću izneti deo koji je dostupan i na internetu, a onda ono što sam čula od svetogorskih monaha.
"Од око 1900. године, па до средине XX столећа, људи тога доба постаће такви да ће се једва моћи препознати. Када се приближи време Антихристова доласка, разум људи помрачиће се од плотских страсти и само ће се бесчашће и безакоње разрастати. Свет ће бити непрепознатљив, измениће се изглед људски, захваљујући бестидности у одевању и чешљању неће моћи јасно да се разликују мушкарци од жена. Ти ће људи бити дивљи и зверски сурови због саблазни Антихристових. Неће бити поштовања према родитељима и старијима, љубав ће нестати. А пастири хришћански, епископи и свештеници, постаће људи сујетни који савршено не разликују десни пут од левога. Тада ће се хришћански морал и предање изменити. Међу људима ће нестати скромности и челомудрија, а зацариће се блуд и распуштеност. Лаж и среброљубље превазићи ће сваку меру, а тешко онима који гомилају благо. Друштвом ће загосподарити блуд, прељуба, мужелоштво, тајна дела, крађе и убиства.
И у то будуће време, захваљујући сили огромнога злочинства и распуштености, људи ће се лишити благодати Духа Светога коју су добили на Светом Крштењу, а уједно ће изгубити и грижу савести.
Цркве Божије остаће без богобојажљивих и благочестивих пастира и тешко онима хришћанима који остају у свету и који ће савршено изгубити веру, пошто ће бити лишени могућности да ма од кога виде светлост познања. Тада ће се они удаљавати од света, тражећи у свештеним прибежиштима олакшање од душевних страдања али свугде ће наилазити на препреке и тегобе. И све ће то бити последица тога што ће Антихрист успети да да господари свима и да постане владар целе васељене и што ће творити чудеса и невероватна знамења. Он ће уз то дати порочну мудрост несрећном човеку, тако да ће овај начинити таква открића да може један човек са другим да разговара са једног краја земље на други. Тада ће људи летети по ваздуху као птице и прошећаће морским дубинама као рибе. И када све то достигну, бедни људи ће у удобности проводити живот, не знајући, несрећници, да је то - обмана Антихристова. А он ће, зликовац, захваљујући човековој сујети тако усавршити науку, да ће то људе скренути са пута и привести у неверовање у постојање Троипостаснога Бога.
Тада ће Свеблаги Бог, видећи погибао рода људскога, скратити дане ради оних малобројних који се спашавају, јер ће Антихрист хтети да саблазни, ако је могуће, и изабране... Тада ће се изненада појавити Мач казне и убиће Опсенара и слуге његове."
Po proročanstvu sv.Nila pre zacarenja antihrista prvo će se zapodenuti rat između Turske i Grčke. Sveti Nil je još tada u 17. veku, javivši se iz Raja ovome monahu, prorekao gradnju jedne od najvećih autostrada u Grčkoj koja će voditi od Igumenice do Bosfora. Nakon završetka ovog ogromnog puta, njime će Turska vojska ući u Grčku.
(Inače taj put je već pred samim završetkom i finasira ga EU. NJime sam putovala 2006-te: to je ogromna autostrada sa četiri trake koja se ponegde penje i na 1500m nadmorske visine, strah te je i da pogledaš dole, i do završetka je ostalo samo nekih 100 km do granice sa Turskom).
Tada će se sleći toliko vojske u Grčku, da će sve ceste od Bosfora do Atine biti zauzete vojskom i vojnim kolima. A onda će nastati takav okršaj koji je ne zapamćen u istoriji i da ceo solunski zaliv biće crven od krvi. U ovaj sukob će ući i sve ostale države i tako će otpočeti III svetski rat. Iako će svetski silnici pokušati da ovaj rat pretvore u globalnu svetsku nuklearnu katastrofu, po kazivanju sv.Nila, to im neće poći za rukom, jer iako budu bačane neke nuklearne bombe one neće imati tu razornu moć da naškode celoj planeti ili da naškode toliko da bi izazvale totalni kolaps svega. One će biti strašne, ali samo u lokalnim regionima gde budu bačene, a mnoge neće ni eksplodirati jer Gospod to neće dozvoliti. Gospod, po svojoj milosti, neće dopustiti da ovaj rat traje dugo i on će trajati SAMO TRI DANA,(?!) ali će za ta tri dana rasulo i uništenja biti toliko velika, veća nego u II sv.ratu(!) I postradaće 1/3 stanovništva zemlje. Iz ovog rata kao pobednik će izaći Rusi i ostali pravoslavni, koji će se priključiti Grcima i onda će oni među sobom podeliti Carigrad na 4 dela. Aja Sofija će ponovo preći u ruke pravoslavnih i sve svetinje će biti povraćene po Maloj Aziji, a Turci proterani i uništeni. Jedna trećina Turaka će biti proterna, jedna pobijena, a jedna trećina će primiti Pravoslavlje.
Međutim, doći će do interesnih razmirica među pravoslavnima: Rusi neće Grcima dati deo Carigrada i tu će nastati bitka između samih pravoslavnih. Da bi sprečio pokolj i krvoproliće između braće, Gospod će dopustiti da se u Carigradu pojavi novi Car: to će biti neki od poslednjih Careva Vizantijskih koji se posvetio, i kao svetitelja, Gospod će ga vaskrsnuti da bi on ponovo obnovio veru koju su ljudi iskrivili i povratio pravoslavlje na zamlju. Ovom Vizantijskom caru se ne zna grob ni mesto počinka i kažu da je on namerno sakriven Božijim promislom da bi se javio u budućim vekovima, slično kao trojica mladića u Efesu. Taj Car će preuzeti Tron Carigradski i svi ostali Carevi pokloniće se njemu (pošto će do tada da se vrate na tron i Car Ruski i kralj Srbije i monarhija će se ponovo uspostaviti). I on će tada da sazove svepravoslavni sabor, na koji će pozvati sve Patrijarhe i jereje svih hrišćanskih crkava. One koji su pravilno ispovedali i držali se istine, on će nagraditi i otpustiti, a one koji su odstupili u jeres i obmanuli i sebe i druge, posećiće na licu mesta mačem (ovo me je najviše začudilo, mada mi je poznat primer sv.Ilije ili Ananije i Sapfire, kada Gospod u pravednom gnevu kažnjava one koji Ga se odrekoše) i povratiće ispravno verovanje u celoj vaseljeni. On će Pravoslavlje proširiti na celoj zemlji. Posle njega biće još tri cara koji će upravljati valjano, a nakon toga Bog će dopustiti da se ponovo pojavi Antihrist i da se zbude sve ono što je napisano i u Otkrivenju.
Znači ovo je to proročanstvo, ukratko, koje sam čula od svetogoraca. Tada sam izrazila svoju sumnju u tako nešto, rekavši: kakvo je sada vreme, teško da mogu da zamislim da će prava vera "vaskrsnuti" i da će pravoslavna vera biti na celom svetu?! Ali odgovor je bio da, bez obzira kako se nama čini, treba da verujemo Gospodu i onome što su izrekli njegovi sveti, i da su se sva proročanstva sv.Nila do sada obistinila, pa ćemo videti i za ovo da li će se obistiniti. Jedino što se do sada tu obistinilo je gradnja ovoga autoputa, i postoje nagoveštaji o velikim razmiricama između Grka i Turaka, koji sve više jedni drugima uleću vojnim avionima u vazdušne prostore. Odnosi između Turske i Grčke se evidentno pogoršavaju i "naelektrisanje" u narodu kod Grka poprilično raste...
Kada sam uporedila ovo proročanstvo sa Otkrivenjem Jovanovim, videla sam da zaista nakon zacarenja Antihrista i njegovog svrgnuća, još uvek nije kraj, tj. Gospod još ne dolazi, već postoji neki period gde će biti mira na zemlji, kada se zver ponovo odreši iz dubine bezdana i počne opet da zavodi na zemlji svoj pakleni plan, da bi tek onda došlo do konačnog sloma antihrista i satane i drugog dolaska Gospodnjeg. Međutim, kako će biti, kako sam već i rekla u prethodnom postu, izgleda da mnogo zavisi od pokajanja samoga naroda. O ovome je govorio i sveti Serafim Sarovski još za života, i sveti oci Optine i mnogi drugi širom pravoslavlja. Ukoliko se narod u ovome ratu pokaje, i vrati veri i istini, onda bi bilo moguće Gospodu da ljudima produži bitisanje na zemlji i podari nam Cara koji će biti novi utemeljitelj Pravoslavlja. Međutim, ako narod i crkveni klir ostanu ne pokajani i odaju se pre svetskim nasladama i žitejskim strastima, negoli veri i Hristu, onda bi moglo da bude ono što je rekao i sveti Serafim svetome Jovanu, da će ubrzo doći kraj sveta....
Neka nam Gospod bude milostiv i spase nas moćnom desnicom Svojom!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Juce pitam verouciteljima o ovim prorocanstvima, a on mi odgovori da nije doslo jos to vreme, ali ne bas raspolozenog glasa, samo mi je reka da se ne vredi opterecivati.

Na nama je samo da se molimo i kajemo...
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Juce pitam verouciteljima o ovim prorocanstvima, a on mi odgovori da nije doslo jos to vreme, ali ne bas raspolozenog glasa, samo mi je reka da se ne vredi opterecivati.

Na nama je samo da se molimo i kajemo...

Ne smije o tome da prica jer bi morao na raport kod vladike!
 
Natrag
Top