Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovako Ellen White brane svi subotari, kad je više ne mogu obraniti da im je sektu osnovala na najvećoj bogohulnosti, koja glasi:- Isus je 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i tada je završilo vrijeme za pokajanje i spasenje grešnika.

već sam ti spominjao šta su apostoli učili i vjerovali 3,5 godine.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svačije će sa svakim, tako i tvoje s tobom. A ja, za razliku od tebe, lagao nisam. Jer Ellen White jest lažna proročica (proročica koja je govorila u drskosti - Pnz 18,22), jest bogohulila (naučavajući punih 7 godina da je 22.10.1844. završilo vrijeme za pokajanje i spasene grešnika) i jest kradljivica koja je pokrala i plagirala druge autore.


Sve te tvoje lazi i izvrtanja tudjih reci vadjenjem iz konteksta ce sa tobom na sud.

A ja nemam potrebe da odgovatam na to, jer sam mnogo puta oborio te tvoje lazi.

Ali, zao covek uvek ponavlja, i ako mu se odgovori.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovako Ellen White brane svi subotari, kad je više ne mogu obraniti da im je sektu osnovala na najvećoj bogohulnosti, koja glasi:- Isus je 22.10.1844. prestao posredovati za grešnike i tada je završilo vrijeme za pokajanje i spasenje grešnika.

Jadnici, oni zaista veruju da je ono u šta ih je ubedila žena kamenom u glavu udarena, koja se ni gatarom ne bi mogla nazvati, istina.

Naime, da je samo ta bogohulnost koju si naveo u pitanju, i da je samo ona u svojoj mentalnoj nesposobnosti u to verovala, pa da se svako ko je sluša i zapita. No, ona je blasfemije krala i od drugih, saobličavala ih svojoj uobrazilji i to prodavala ljudima koju su taj lažljivi otrov pili širom otvorenih usta.

Na pitanje kako su i zašto tako nešto mogli piti, odgovor je u samo dve reči: Sola Scriptura.

Naime, nikome ko ima iole malo znanja, malo širine duha, dakle ko zaista ima dar Duha Svetoga (razum) na pamet ne bi palo da poveruje u Milerove lagarije, niti da te iste lagarije pravda Svetim Pismom u kome doslovno stoji da dana i časa Dolaska u Slavi NIKO NE ZNA.

Ali, dara Duha Svetoga oni koji su sav autoritet stavili u samostalna i egocentrična tumačenja ljudskom rukom pisanog teksta nisu imali, niti ga imaju, o čemu svedoči činjenica da naukom nazivaju bulažnjenja prevarantkinje, kradljivice i plagijatora.

Uostalom o kakvoj je "nauci" reč i o kakvom mentalnom sklopu onih koji u takve budalaštine i blasfemije veruju, govori i činjenica da je po njima BOG stvorio sve za ŠEST ZEMALJSKIH DANA (uključujući tu i SUNCE) iako je naučno dokazano da se dani i noći smenjuju zbog okretanja zemlje oko svoje ose i oko sunca, nakon čega je taj i takav Bog otišao da se sedmog dana ispruži.

O budalaštinama tipa mlade zemlje, negiranja činjenice da je Bog čoveka stvorio kao omnivora (svaštojeda, za one koji su "naučnici" a naučne izraze ne poznaju), i ostalim "naukama" plodovima Lutherovog "samozadovoljavanja" (crnci kao plod ukrštanja ljudi i majmuna i tome slično) da i ne govorim.

Zato i ponavljam da svako ko govori o nekakvoj "nauci", a veruje lagaraijama žene u glavu udarene, spaja religijske tekstove i nauku, ne čini ništa drugo do trovanja i širenja kontra znanja, o čemu je postavljano bezbroj argumenata.


Citiraj mi bilo kojeg apostola, koji je vjerovao i naučavao bogohulnost da je u nekom trenutku završilo vrijeme pokajanja i spasenja za grešnike. :beee:

Citiraće ti on (kradljivac identiteta) to, ali 31.02.... dakle nikada.

Uostalom, kako bi i mogao, kada je upravo Apostolima Isus (dakle Bog sam) rekao "JA SAM SA VAMA U SVE DANE DO SVRŠETKA SVETA"

Shodno tome, svako ko veruje, iznalazi opravdanje za to, da je 22.10.1844 svet prestao da postoji, je zaista u velikom problemu. Mentalnom i duhovnom.


Ps. Nema prelaska iz "svetinje" u "Svetinju nad Svetinjama", nema čišćenja iste, nema vatrenih kola, nema dva prestolja, nema svetlećeg šabata, nema trave na Saturnu, nema Enoha na istom, Bog nije na Orionu, grickanje kupusa ne pere od grehova, Bog ne odmara, nema "istražnog postupka", nema zlatnih kartica...... ad infinitam.

Nema ničega o čemu je učila Ellen Gould Harmon White, ničega o čemu uči "adventizam"... sve to je laž, plod ili sotone ili poremećenog uma. **


** bolje po njih da su zavedeni od sotone. Oprostiće im se jer čovek je grešan a Bog milosrdan. No ako slede um, poremećeni um, onda su u HULI NA DUHA SVETOGA, a ta se HULA NE PRAŠTA.

Bojim se da se kod njih radi o kombinaciji oba. Uostalom, o tome svedoči i činjenica da je jedan od njih sebi (gle arogancije i totalnog nepoznavanja činjenica) ovde na forumu stavio kao potpis citat iz Poslanice koja njih i njihove blafemije doslovno proklinje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Ma dobro, necu ja da te vijam sa tim. Samo po meni to nije odgovor na molitvu, a ti veruj sta god..

Sada će Laodikeja moliti Boga da tebe ukloni, ti ćeš još dok on "moli"
otići spavati i vratiti se recimo tek sutra navečer, a Laodikeja će se hvaliti kako Bog uklanja ljude po njegovoj "molitvi". Kad se ti sutra vratiš šta ima veze. Reče Laodikeja da Bog ukloni a onda opet dopusti povratak. Mire, sve u svemu, može i Bog lagati i krivo činiti, ali Laodikeja ne. Ne čudi se, tako im se ponašala i "proročica". Ako se nisu obistinila njena proročanstva onda je Bogu pripisivala krivnju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naime, nikome ko ima iole malo znanja, malo širine duha, dakle ko zaista ima dar Duha Svetoga (razum) na pamet ne bi palo da poveruje u Milerove lagarije, niti da te iste lagarije pravda Svetim Pismom u kome doslovno stoji da dana i časa Dolaska u Slavi NIKO NE ZNA.
Ne diraj mi Milera, on mi je rodjak :)

Salu na stranu, prezime njegovo imam, ali ja nisam umislio da sam izabran kao oni, da budem reformator adventista, ili sta ti znam. A mogao sam da tvrdim ovde svasta, da branim Milera, da racunam da sam ja Ilija, zapravo ne moram da racunam nista, jer mi je datum isti..

Da nisam onda ja Ilija? ;)

Ali Miler je pogresio, cak je to priznao, samo sto mu oni ne priznaju gresku. I trebaju da se zapitaju u sta onda veruju, posto covek nije osnovao nikakvu crkvu. A onda je zena kamenom udarena u glavu, osnovala sektu, dok Miler odbija da imaju pravo. Hvala Bogu da sa njom nemam nista, jer je ukrala i od Milera, a ovaj se odrekao njih..

Sada će Laodikeja moliti Boga da tebe ukloni, ti ćeš još dok on "moli"
otići spavati i vratiti se recimo tek sutra navečer, a Laodikeja će se hvaliti kako Bog uklanja ljude po njegovoj "molitvi". Kad se ti sutra vratiš šta ima veze. Reče Laodikeja da Bog ukloni a onda opet dopusti povratak. Mire, sve u svemu, može i Bog lagati i krivo činiti, ali Laodikeja ne. Ne čudi se, tako im se ponašala i "proročica". Ako se nisu obistinila njena proročanstva onda je Bogu pripisivala krivnju.

Ne mozes ga uhvatiti u lazi. Jer ja sam pitao sta ako se tvoje prorocanstvo ne ispuni do 2030. godine, i Hristos ne dodje? Hoces li onda priznati da si lazni prorok? A on kaze da nece priznati, jer ako se to i ne desi, onda je "Bog promenio plan"..

Eto.. Sve u svemu, Laodikeja je prorok, a prorocanstvo mu 'moz bit i ne mora'!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Ne mozes ga uhvatiti u lazi. Jer ja sam pitao sta ako se tvoje prorocanstvo ne ispuni do 2030. godine, i Hristos ne dodje? Hoces li onda priznati da si lazni prorok? A on kaze da nece priznati, jer ako se to i ne desi, onda je "Bog promenio plan"..

Rekoh ja tebi. I Bog može slagati, prevariti se, promijeniti plan, ali teta Jela i Laodikeja ne.
 
Natrag
Top