Proricanje preko golova, minuta, rođenja i imena.

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E sad ovo sve sto si napisao prenesei na Stvarnoslapa i Darthshonea, pa da vidimo da li si iskren u svojoj nameri u vezi smirivanja odnosa na forumu, i da li su doticni iskreni..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
E sad ovo sve sto si napisao prenesei na Stvarnoslapa i Darthshonea, pa da vidimo da li si iskren u svojoj nameri u vezi smirivanja odnosa na forumu, i da li su doticni iskreni..

Ne moram, jer oni nisu ni blizu Tripu i njegovom nacinu pisanja. Primecujem promenu u njihovom pisanju i bavljenje teoloskim temama. To sto vama iz vase perspektive izgleda suprotno, nije objektivno posmatranje..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne moram, jer oni nisu ni blizu Tripu i njegovom nacinu pisanja. Primecujem promenu u njihovom pisanju i bavljenje teoloskim temama. To sto vama iz vase perspektive izgleda suprotno, nije objektivno posmatranje..

Šta? Još se i usuđuje da od tebe traži da slapa i mene upozoravaš? U vezi čega da nas upozoriš? MI pišemo slično uTripo41vanom? hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha... Pa vidi brate, prvi put kada bi video da počinjem da ličim na njega u pisanju, prestao bih da pišem, ujedno, nije mi duh otrovan, kao što je njemu pa da mogu da pišem kao on.

Uzgred, na drugim temama sam pisao, tako da zaista ne bih da se ovde ponavljam, ali ću reći samo to da im je bolje da ne nastavljaju, jer svako od nas dvojice, koju bi trebalo da upozoriš, može bez ikakvog napora da dekonstruiše arogantnost i "teologiju" adventista.

Optužbe, kojima se oni služe, padaju u vodu, upravo zato što tužioci nemaju kredibilitet, nemaju integritet. Doslovno, na njima se ispunjava: "Ko je bez greha neka prvi baci kamen".

Da li je to baš tako?

U sudskoj praksi, svih pravosudnih sistema, ali i nauci kao takvoj, za ovako ozbiljne optužbe potrebni su čvrsti dokazi koji se zatim upoređuju sa "autoritetom". I tu, na prvi pogled reklo bi se adventisti imaju slučaj, ali samo na prvi pogled.

Naime, u ovome se javljaju problemi, i to veoma veliki problemi. Pod jedan, ko "autoritetu" daje autoritet, zatim, ko ovlašćuje tumače autoriteta, i najvažnije od svega integritet i odnos tumača autoriteta, u ovom slučaju onih koji iznose optužbe.

1. Autoritet po kome se optužuje, u ovom slučaju Sveto Pismo, nigde za sebe ne tvrdi da je isključivi autoritet, niti (a to adventisti često pominju, za sebe tvrdi da ga je Bog lično pisao).

2. Tumači autoriteta, u ovom slučaju adventisti takođe nemaju dokaza o svom autoritetu tumača, čak naprotiv, jer u samom Pismu stoji da je Crkva (dakle meta optužbi i napada adventista) čuvar, propagator, izvor autoriteta Pisama.

3. Integritet i odnos tumača autoriteta - ako bi smo Pismima pridali autoritet, onda tumači istog, oni koji iznose otužbe ne bi smeli da budu u kontradikciji sa autoritetom. NI PO JEDNOM PITANJU, a adventisti, konkretno njihova osnivačica, čak i ono što je i izazvalo osnivanje adventista, su u KONTRADIKCIJI SA SAMIM PISMOM.

Dakle, ne samo da je Sveto Pismo bez Crkve bez ikakvog autoriteta, ne samo da Pismo nije ovlastilo adventiste da tumače autoritet i iznose optužbe, nego im i samo Pismo oduzima INTEGRITET.


Shodno tome, sve na čemu baziraju svoje optužbe, svoj prozelitizam, svoju "veru" ne predstavlja ništa više od GLASINA i LAŽI, što potvrđuje i činjenica da za svoje optužbe koriste i "izvore" koji ne samo da nisu kredibilni, nego su i plod bolesnih umova.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da li je to baš tako?

U sudskoj praksi, svih pravosudnih sistema, ali i nauci kao takvoj, za ovako ozbiljne optužbe potrebni su čvrsti dokazi koji se zatim upoređuju sa "autoritetom". I tu, na prvi pogled reklo bi se adventisti imaju slučaj, ali samo na prvi pogled.

Naime, u ovome se javljaju problemi, i to veoma veliki problemi. Pod jedan, ko "autoritetu" daje autoritet, zatim, ko ovlašćuje tumače autoriteta, i najvažnije od svega integritet i odnos tumača autoriteta, u ovom slučaju onih koji iznose optužbe.

1. Autoritet po kome se optužuje, u ovom slučaju Sveto Pismo, nigde za sebe ne tvrdi da je isključivi autoritet, niti (a to adventisti često pominju, za sebe tvrdi da ga je Bog lično pisao).

2. Tumači autoriteta, u ovom slučaju adventisti takođe nemaju dokaza o svom autoritetu tumača, čak naprotiv, jer u samom Pismu stoji da je Crkva (dakle meta optužbi i napada adventista) čuvar, propagator, izvor autoriteta Pisama.

3. Integritet i odnos tumača autoriteta - ako bi smo Pismima pridali autoritet, onda tumači istog, oni koji iznose otužbe ne bi smeli da budu u kontradikciji sa autoritetom. NI PO JEDNOM PITANJU, a adventisti, konkretno njihova osnivačica, čak i ono što je i izazvalo osnivanje adventista, su u KONTRADIKCIJI SA SAMIM PISMOM.

Dakle, ne samo da je Sveto Pismo bez Crkve bez ikakvog autoriteta, ne samo da Pismo nije ovlastilo adventiste da tumače autoritet i iznose optužbe, nego im i samo Pismo oduzima INTEGRITET.

Shodno tome, sve na čemu baziraju svoje optužbe, svoj prozelitizam, svoju "veru" ne predstavlja ništa više od GLASINA i LAŽI, što potvrđuje i činjenica da za svoje optužbe koriste i "izvore" koji ne samo da nisu kredibilni, nego su i plod bolesnih umova.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tvoje dokaze i razloge zadrzi za sebe, a Bogu pusti da radi svoj posao.

- Od ulaska Napoleonove vojske pod vodstvom Generala Bertijea u Rim, i zarobljavanja Rimskog pape 1798 godine, čime je zver iz otkrivenja zadobila smrtnu ranu, do 1888 kada je iznesena nauka o opravdanju verom od strane braće Đonsa i Vagonera - prošlo je 90 godina.

- Od pomenute 1888 godine kada je iznesena nauka o opravdanju verom od strane braće Đonsa i Vagonera, do smrti predsednika bivše SFRJ Jugoslavije Josipa Broza Tita 1980 godine - prošlo je 90 godina.

----------------------------------------------------

- Od početka prvog svetskog rata 1914 godine, do vremena kada mi je Bog uputio poziv za rad u delu preformei probuđenja 2004 godine - prošlo je 90 godina.

- Od kraja prvog svetskog rata 1918 godine, do 2008 godine kada je Bog odbacio sadašnje rukovodstvo ASD crkve zbog odbacivanja dela reforme i probuđenja - prošlo je 90 godina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zahvaljujem ti na ovom postavljenom.
Ti sprdajuci se nesvesno svedocis u ime Hristovo

Tako je, sve je ovo istorijsko biblijska hronologija poslednjih dogadjaja, koju Bog danas otkriva.
Postoji dakle hronologija vremena i dogadjaja koji se dogadjaju u tacno preciznim vremenskim razmacima, kao sto vidimo iz primera koji si postavio, jer kod Boga je sve savrseno, i on ce zavrsiti istoriju u tacno zacrtanim vremenskim okvirima, i to u periodu od sest hiljada godina od stvaranja sveta, cime sedma hiljadita odpocinje na nebu
.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zahvaljujem ti na ovom postavljenom.
Ti sprdajuci se nesvesno svedocis u ime Hristovo

U tome se vidi da laskaš sebi, hraniš svoje veliko JA (EGO) ugradio si i sebe u te godine.

Sotonska nauka. I još opsesija nevoljama koje npogađaju svijet. To te uzbuđuje i ti se raduješ što nekog to pogađa kao i JS.

Ti si uznemiren kada je sve mirno po svijetu. To ne voliš. Ne privlači te Božji karakter i nemaš lični odnos sa Njim.

Zato se i jesi fanatizovao sa nevoljama, opsjednut si što se videlo i kada si bio na Blic forumu.

Samo si davao o nevoljama, zemljotresima, poplavama, uraganima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoje lazi o meni i mom ne-odnosu sa Bogom ce sa tobom na sud Bozji, ako ih ne odbacis i ne pokajases se i ne obratis Bogu.

Ja nemam svoj ego, niti ga icim hranim, niti sam opsednut time da pisem i da se bavim nevoljama, jer nisam ja njihov uzrok.

Ja pisem ono sto je Bog otkrio u danasnjem vremenu o poslednjim dogadjajima, i naravno - pratim znake vremena, jer je to i Isusova zapovest koja kaze u odnosu na prirodne katastrofe "A VI KADA VIDITE DA SE SVE OVO DESAVA PODIGNITE OCI SVOJE, JER SE PRIBLIZAVA IZBAVLJENJE VASE"

Bog me je licno pozvao da sirim vest o skorom kraju i Hristovom drugom dolasku, a ako se tebi to ne svidja, to je licno tvoja stvar, niti Bog ima ista sa tim.

Ako sam ja kao takav i sa tom vescu po tebi opsednut, onda su to bili i pisci novog zaveta, posebo Jovan apostol koji je napisao otkrivenje, jer cela ta knjiga otkrivenja, ako ne i ceo novi zavet - govore o Hristovom drugom dolasku, i o znakovima koji mu prethode.

Ja cu i dalje o tome pisati po potrebi, i u skladu sa dogadjajima posletka, i upozivati ljude na Hristov dolazak, i potrebu da se obrate, a ti niti mozes ista protiv toga u raditi, niti ce tvoj uticaj, tvoje lazi, i tvoj protivnicki duh - to zaustaviti, cak i da mene nema, Bog ce zavrsiti svoje delo kako ga je i
zapoceo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tvoje lazi o meni i mom ne-odnosu sa Bogom ce sa tobom na sud Bozji, ako ih ne odbacis i ne pokajases se i ne obratis Bogu.

Ja nemam svoj ego, niti ga icim hranim, niti sam opsednut time da pisem i da se bavim nevoljama, jer nisam ja njihov uzrok.

Samo ti je duh reči kao kod JS.

Ja cu i dalje o tome pisati po potrebi, i u skladu sa dogadjajima posletka, i upozivati ljude na Hristov dolazak, i potrebu da se obrate, a ti niti mozes ista protiv toga u raditi, niti ce tvoj uticaj, tvoje lazi, i tvoj protivnicki duh - to zaustaviti, cak i da mene nema, Bog ce zavrsiti svoje delo kako ga je i zapoceo.

Zato si obrisao objave vezano za golove sa svog profila da ne bi bio dokaz da si iznosio besmislice, ali ja sam kopirao jedan deo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Obrisao sam jer je vreme koje je Bog dao za probudjenje crkve proslo 2018 godine, i vise se nista ne radi u tom cilju, osim sto se u od tada siri vest o tome - da ce se Bog sam objaviti ljudima.
Ta simbolicna otkrivenja su na neki nacin bila licne prirode, i nije bilo potrebe ni da se iznose, posebno zbog ljudskog neverstva.

Sto se tice mog duha, tvoje subjektivno zakljucivanje nije uslov da Bog deluje u posvecenju, jer ti si samo covek, a ne Bog, i tvoja zakljucivanja su samo tvoja, i zadrzi ih.
 
Natrag
Top