Promijena kriterijuma Božje Crkve i izgovori za zablude

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301

Koga je uhvatila vidimo.

Biblijsko mjerilo "svinja se ne jede", mjerilo PC i svih drugih "može da se jede",

mjerilo Biblije "subota je 7. dan i drži se, PC "ne treba se držati".

Biblija "duša je smrtna", PC "besmrtna",

Biblija "uništenje nepokajanih" PC "vječno mučenje zauvijek",

Biblija "mrtvi ne znaju ništa, PC promoviše spiritizam, mrtvi znaju, misle, osjećaju,

Biblija "ne klanjaj se ikonama i kipovima", PC klanjaj se ikonama,

Biblija= nikoga ne zovite oče, PC oče Jovo, oče Stefane,

Biblija=ne klanjaj se ljudima, PC klanjaj se ljudima,

A ono što ste izfilozofirali nije ništa drugo nego izgovori za zablude, jer čovjekova prirodna potreba psihološka je da umiri sebi savjest.

Zato ti i napadaš divne istine Biblije jer u sebi doboko osjećaš da Biblija to govori, ali moraš sebi da daš "lijek za umirenje" :) da si ipak na pravom putu i da govoriš istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Biblijsko mjerilo "svinja se ne jede"...
Bas me briga za svinju, samo pominjes svinje ko opsednut, nije ni cudo, jer je Hristos izagnao djavole u svinje. A ti imas demona u sebi koji ti ne da mira!

Bezis ko djavo od krsta od cinjenica!
Skreces temu jer nemas odgovor!

Evo ponovo:


Baptisti su progonili katolike:

"Jan Matthys, začetnik i propovjednik anabaptizma. Iz grada je izgnao sve katolike, nakon što su ovoga propovjednika umjereniji sljedbenici odgovorili od ubijanja svih nepokornih. Konfiscirao je sva njihova dobra, prekrstio sve one koji su ostali u gradu, zabranio privatno vlasništvo, uključujući i posjedovanje novca, te spalio sve knjige osim Biblije."

Cak je i Luter podrzavao "progon katolika", dok je Melanhton sprovodio "telesno kaznjavanje katolika" a Cvingli smatrao "masakr biskupa zapovedjenim od Boga":

"Luther je bio zadovoljan izgonom katolika. Melanchthon se složio s procesuiranjem protiv njih s tjelesnim kažnjavanjem … Zwingli je držao, da u slučaju potrebe, je masakr biskupa i svećenika rad zapovijeđen od Boga.''
(Janssen, V, 290)


Protestanti su "palili i samostane":

"Misa je ukinuta u Zurichu 1525. g. (Dickens, 117). Kako su se Zwinlijeve ideje širile, njihov progres označen je uništavanjem crkava i paljenjem samostana. Biskupi Konstanze, Basela, Lausanne i Geneve prisiljeni su da abdiciraju."
(Daniel-Rops, 81 – 82)

Bucer je pretio katolickim vernicima okrutnim kaznama:

"Građanima katolicima bilo je zabranjeno pod prijetnjom okrutnim kaznama prisustvovati katoličkom bogoštovlju bilo gdje … U drugim … gradovima Bucer se ponašao sa ne manje nasilja i netolerancije"


Luterani su proterivali i bicevali katolike:

"U Hamburgu u travnju 1535. g. luteranski gradovi Lubeck, Bremen, Hamburg, Luneburg, Stralsund, Rostock i Wismar, svi su glasali da se anabaptisti objese, katolici i Zwinglijevci bičuju prije nego se prognaju (Janssen, V, 481). Lutherov rodni kraj Sachsen ustanovio je protjerivanje za katolike 1527. g."
(Grisar, VI, 241 – 242)

U skotskoj su protestanti bicevali i ubijali one koji su prisustvovali misi :

"U Škotskoj, John Knox i taj soj ljudi stvarao je zakone u kojima je bilo … zabranjeno voditi Misu ili biti prisutan na Misi, pod prijetnjom kazne za prvi prekršaj gubitkom svih dobara i bičevanja; za drugi prekršaj progonstvo; za treći smrt. "
(Hughes, 300)

Luter je izjavio da se neposlusni moraju "prisiliti macem da veruju":

"1527. Luther je odlučio da:
Ljudi koji preziru Evanđelje insistiraju da budu prisiljeni na nj zakonom i mačem.
" (Grisar, VI, 262; EA, 39; pismo Georgu Spalatinu)

Luter izjavljuje kako bi "pobio sve katolike":

"Kad bih imao sve franjevce u jednoj kući, ja bi ju zapalio … U oganj s njima!"
(Grisar, VI, 247; Razgovori za stolom [priredio Mathesius], 180; 1540.)


Bas ste fini vi protestanti!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Bas me briga za svinju, samo pominjes svinje ko opsednut, nije ni cudo, jer je Hristos izagnao djavole u svinje. A ti imas demona u sebi koji ti ne da mira!

Znam ja a je tebe baš briga za Zakon, jer si od PC napravio idola, podlegao si raskoši, divnom pjevanju koje doseže do kupole hrama, ali srce ostalo isto. :)

Biblija je mjerilo (konstekst tj. smisao pošto si to formalista).

A vi govorite sve suprotno Bibliji.

A onda izfilozofirate dugačke tekstove da sebi nađete izgovor za zablude u koje vjerujete i koje činite.

Drži se teme ili otvori svoju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Znam ja a je tebe baš briga za Zakon, jer si od PC napravio idola, podlegao si raskoši, divnom pjevanju koje doseže do kupole hrama, ali srce ostalo isto. :)

Biblija je mjerilo (konstekst tj. smisao pošto si to formalista).

A vi govorite sve suprotno Bibliji.

A onda izfilozofirate dugačke tekstove da sebi nađete izgovor za zablude u koje vjerujete i koje činite.

Drži se teme ili otvori svoju.

Nisi odgovorio na post, zato sto ne mozes odgovoriti. Pravis se lud i napadas bespotrebno. Krivudas ko zmija..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tema je bezvezna, otvorio si je da das sebi oduska..

A evo ja pitam u skladu sa temom:
(tema je 'izgovoti i zablude')

Zar niste u zabludi kad velicate protestantske vodje kao svece a oni pozivali na ubijanje i masakr katolika?

Zar niste u zabludi, kad govorite o "sprezi drzave i vere" kao o necemu neispravnom a vasi protestanti su koristili drzavne aparate da silom nametnu svoju veru, da prognaju, spale i uniste neistomisljenike???

Zar niste u zabludi, kad govorite kako je nas rod "zao" a vas je "dobar", a cinili ste jednako gnusne zlocine protiv savesti drugih ljudi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zasto izmisljas???
Ajde citiraj gde sam rekao da adventiste treba proterati???!

Ti si podržavao one koji su to pisali, i zahvaljivao im.

A sad je jedno vlast a drugo je narod?!

U Americi je vlast zasnovana na masonskim imperijalističkim principima, i u toj Americi neumesno je govoriti o odgovornosti celog naroda, i svih crkava, jer tu postoji mnoštvo različitih vera i crkava, Protestantskih, Rimokatoličkih, Pravoslavnih, Zapadno Pravoslavnih, Budista, Hinduista, Islamista, Okultista, Gnostika, Ateista, itd.

To je bio moj odgovor na tvoju tvrdnju "DA SU PROTESTANTI KRIVI ZA DELA AMERIČKE ADMINISTRACIJE"

A tvrdio si da su zlocini vlasti u stvari zlocini naroda, i da ono sto ovi na vlasti cine prikazuje rodove naroda!
Tvrdio si da je to isto! (Da su ovi na vlasti deo naroda i da su vernici). Poistovetio si "drzavu i veru" a sad kao nije tako ako se radi o vama!


U vezi ovoga sam napisao "da je slučaj kod tradicionalnih crkava drugačiji iz tog razloga - jer te crkve imaju ogroman uticaj na vlasti, i čak one vode državnu politiku, i vlast u velikoj meri konsultuje crkvu, i u njeno ime ratuje, i vodi politiku.

U većinski protestantskim zemljama to nije slučaj, a upravo sam dao primer Amerike.

Sram te bilo kako se sad izvlacis i pravis se lud!

Mire, ovo si trebao da uputiš sebi, jer si izvadio iz konteksta moje izjave, i prikazao ih u pogrešnom svetlu.

Dakle, ja znam šta sam tvrdio u svojim odgovorima, a to nema veze sa ovim što mi pripisuješ.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tema je bezvezna, otvorio si je da das sebi oduska..

Za tebe je takva jer Biblija drugačije govori pa te to uznemirava.

A evo ja pitam u skladu sa temom:
(tema je 'izgovoti i zablude')

Zar niste u zabludi kad velicate protestantske vodje kao svece a oni pozivali na ubijanje i masakr katolika?

nema svetaca u Bibliji osim Boga.

Zar niste u zabludi, kad govorite o "sprezi drzave i vere" kao o necemu neispravnom a vasi protestanti su koristili drzavne aparate da silom nametnu svoju veru, da prognaju, spale i uniste neistomisljenike???

Za SAD je dokazano da su u sprezi sa Vatikanom.

Zar niste u zabludi, kad govorite kako je nas rod "zao" a vas je "dobar",

mape pokazale sve.

a cinili ste jednako gnusne zlocine protiv savesti drugih ljudi?

Mape su uništile tvoju nauku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti si podržavao one koji su to pisali, i zahvaljivao im.

Ma nemoj molim te! A gde to?
Ajde citiraj gde sam ja to rekao???

Ja sam mislio da si ti posten, sad vidim da sam pogresio. Ja zahvaljivao, kome to???
U Americi je vlast zasnovana na masonskim imperijalističkim principima,

A sad nije vise na "vatikanskim principima"???

Ajde se vas dvoje dogovorite!
i u toj Americi neumesno je govoriti o odgovornosti celog naroda, i svih crkava, jer tu postoji mnoštvo različitih vera i crkava, Protestantskih, Rimokatoličkih, Pravoslavnih, Zapadno Pravoslavnih, Budista, Hinduista, Islamista, Okultista, Gnostika, Ateista, itd.

Odgovornost protestanata (oni su u vecini), jer demokratija je to. Imas izbore lepo su izabrali svoje vodje, koje idu i ubijaju..

Ako kazete da je kod nas vera upletena u drzavne poslove, onda je i kod vas! Molim lepo, vera je kriva za to sta radi drzava. Jeste vi to tvrdili???

JESTE!

Sad lepo to primenite na sebe! Vasa vera je kriva za ono sto radi drzava!

Inace ako to ne uradite, vi ste prevaranti, da ne kazem nesto gore..

To je bio moj odgovor na tvoju tvrdnju "DA SU PROTESTANTI KRIVI ZA DELA AMERIČKE ADMINISTRACIJE"

Jak odgovor, pokusaj prebacivanja krivice na drugog i bezanje od sopstvenih gresaka!

U vezi ovoga sam napisao "da je slučaj kod tradicionalnih crkava drugačiji iz tog razloga - jer te crkve imaju ogroman uticaj na vlasti, i čak one vode državnu politiku, i vlast u velikoj meri konsultuje crkvu, i u njeno ime ratuje, i vodi politiku.

Vera i drzava su odvojene, i nema nikakvog uplitanja. To izmisljate namerno!

Na kraju, ako kod vas i nema uplitanja danas, bar je u proslosti za vreme Lutera bilo.

Sah mat!
U većinski protestantskim zemljama to nije slučaj, a upravo sam dao primer Amerike.

Ma da, tako je! Kod vas nema uplitanja a kod nas ima uplitanja! Za vas ne vazi a za nas vazi isto pravilo!

Pa mozete li vi biti veci licemeri???
Mire, ovo si trebao da uputiš sebi, jer si izvadio iz konteksta moje izjave, i prikazao ih u pogrešnom svetlu.

Ma nemoj da se pravis, ja nicije reci ne izvrcem namerno, ja branim Jehovine Svedoke kad lazete o njima.

To radite upravo vi sirom foruma, namerno se borite necasnim sredstvima, i napadate ko ose..
Dakle, ja znam šta sam tvrdio u svojim odgovorima, a to nema veze sa ovim što mi pripisuješ.

Ti si tvrdio da ne mozemo izjednacavati "veru i drzavu" a opet kad je u pitanju Srbija tvrdis da mozemo, iako u srbiji je vera odvojena od drzave. Znaci licemerje!

Prvenstveno u tome, sto je za vreme Martina Lutera protestantizam koristio drzavne aparate da silom nametne veru svima!

mape pokazale sve.
Mape su uništile tvoju nauku.

Istorija pokazala da ste gusili slobodnu volju, da ste koristili drzavne aparate da silom nametnete protestantizam i da ste proterivali i ubijali katolike, kao i da ste rusili i palili njihove crkve.

To je unistilo i dokusurilo tvoju nauku, kako smo mi veliki zlocinci a vi ste toboze "fini" protestanti!

I da ne bude da nismo u skladu sa temom, to je vasa "osnovna zabluda i izgovor".
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Istorija pokazala da ste gusili slobodnu volju, da ste koristili drzavne aparate da silom nametnete protestantizam i da ste proterivali i ubijali katolike, kao i da ste rusili i palili njihove crkve.

To je unistilo i dokusurilo tvoju nauku, kako smo mi veliki zlocinci a vi ste toboze "fini" protestanti!

I da ne bude da nismo u skladu sa temom, to je vasa "osnovna zabluda i izgovor".

Mape pokazale ko ima bolji rod.

Iako su u moralnoj i svakoj drugoj dekadenciji, protestantski narodi, su daleko moralno iznad nas, jer padaju za velike visine jer su u vreme protestantske reformacije imali reformu mentaliteta i prosperitet koji mi nikada nismo iskusili. Poštovanje ljudske ličnosti i poštenje su kod njih na mnogo višem nivou nego kod neprotestantskih naroda. Kada Amerika ima vojne intervencije po svijetu, većina Amerikanaca ne učestvuje u tome sa duhom odbrane povrijeđene gordosti i mržnje, kao kada naši ljudi kreću u rat protiv nekog, već to posmatraju kao plemenito delo koje ima za cilj da potlačenima donese slobodu.

Tamo gdje na Zapadu nema stranaca, možemo vidjeti tezge za prodaju proizvoda bez prodavaca, gde mušterije same uzimaju robu i ostavljaju novac na poverenje da neće prevariti. Kod nas je tako nešto nezamislivo zbog opšte iskvarenosti.

Takođe, prepisivanje na času, gdje nema đaka imigranata, tamo je nezamislivo. Kod nas su ljudi još kao djeca iskvareni do te mjere da se ponose ako su dobru ocjenu uspeli da dobiju na kvaran način, a isti duh zadržavaju i kada odrastu, pa se ponose ako su posao radili samo da otaljaju i da bez vrijednog truda, dobiju što veću zaradu.

Iskvarenost naroda je kod nas uzela takvog maha da preduzetnici imaju problema u dolaženju do radnika koji neće biti skloni da prevare i ukradu. Jedan kolega jednog mog poznanika, požalio mu se kako su mu studenti na koledžu u Americi jako podbacili na zadnjem ispitu, kada ih je zamolio da ispit rade bez upotrebe udžbenika, samo na osnovu onoga što su sami naučili na času. Poenta je što su oni taj ispit radili kod svojih kuća, na povjerenje da neće koristiti udžbenik.

Međusobno povjerenje kod nas je na veoma niskom nivou jer ljudi znaju sa kim imaju posla, znaju kakav je zaista naš čovjek.

Samo 11,6% ispitanika u Srbiji smatra da se u većinu ljudi u Srbiji može imati povjerenje, dok 86,2% ispitanika smatra da u Srbiji treba imati "oči i na leđima"(EVS 2008).

U Francuskoj 22,2% ispitanika veruju u druge ljude. U Njemačkoj koja je na severu pod uticajem protestantske tradicije, a na jugu pod uticajem katoličanstva, 34,8% ispitanika smatra da može imati poverenje u druge ljude.

Amerikanci su danas oko 46.5% stanovništva protestanti po svom vjerskom opredijeljenju, a statistika otkriva da njih 45% ima povjerenje u druge.

U zemljama sa izrazito protestantskom tradicijom povjerenje je drastično veće: u Norveškoj 59,8%, dok u Danskoj, Finskoj i Švedskoj preko 60% ispitanika smatra da u druge ljude može imati povjerenje.
 
Natrag
Top