Problem - Ves masina Privileg Winner motor se greje

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Koji kondenzator i gde da ga vezem...
Kondenzator za inicijator motora se obicno kada se otvori masina odpozadinalazi sa desne strane iznad pumpe za izbacivanje vode.Ako nisi nikad prevezivao kondenzator za motor,potraz nekog ko to dobro zna,jer moze biti vecih komplikacija,pa cak da taj kondenzator i eksplodira.On sluzi inace da inicira,(pokrene)motor i kad motor krene,on vise skoro da nema nikakvu funkciju,ali moze se desiti da ne baci dovoljno struje i da motor uji i tako se greje jer nije startovao kako treba.Evo kako izgleda:
Kod:
https://www.google.rs/search?q=kondenzator+za+inicijator+motore+ves+masine-slike&num=30&hl=en&site=webhp&tbm=isch&imgil=dvGbiW6LVxjV6M%253A%253BjgTyxIEY0-0vNM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.elitesecurity.org%25252Ft444238-motor-od-ves-masine-povezivanje&source=iu&pf=m&fir=dvGbiW6LVxjV6M%253A%252CjgTyxIEY0-0vNM%252C_&usg=__7rvnjj7aMUo90adheTqegtwPC7c%3D&biw=995&bih=591&ved=0ahUKEwjX47PSgODQAhVEjywKHboXCtAQyjcIJQ&ei=n-lGWJeYGsSesgG6r6iADQ#imgdii=dvGbiW6LVxjV6M%3A%3BdvGbiW6LVxjV6M%3A%3BPNqp4XomzIsilM%3A&imgrc=dvGbiW6LVxjV6M%3A
.I ako slucajno treba da ga menjas,obavezno pogledaj koliko je mikro farada taj stari da bi uzeo iste jacine.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Skini remenicu,uzmi neku dobru krpu i povecu,pa obmotaj oko osovine i uhvati za osovinu cvrsto sa obe ruke,a neko nek ukljuci motor.Moze da se drzi licno probao i ako se tako greje,onda je vrlo verovatno da je skratio namotaj.Posle ga probaj preko kondenzatora bez otpora i vidi da li pokrece motor odma ili ima nekog kratkog zastoja,ako ima bilo kakvog zastoja pri kretanj s kondenzatorom.To je znak da kondenzator ne salje dovoljan potencijal za pokretanje motora i to moze da proizvede grejanje motora.
-
Kondenzator za inicijator motora se obicno kada se otvori masina odpozadinalazi sa desne strane iznad pumpe za izbacivanje vode.Ako nisi nikad prevezivao kondenzator za motor,potraz nekog ko to dobro zna,jer moze biti vecih komplikacija,pa cak da taj kondenzator i eksplodira.On sluzi inace da inicira,(pokrene)motor i kad motor krene,on vise skoro da nema nikakvu funkciju,ali moze se desiti da ne baci dovoljno struje i da motor uji i tako se greje jer nije startovao kako treba.Evo kako izgleda:
Kod:
https://www.google.rs/search?q=kondenzator+za+inicijator+motore+ves+masine-slike&num=30&hl=en&site=webhp&tbm=isch&imgil=dvGbiW6LVxjV6M%253A%253BjgTyxIEY0-0vNM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.elitesecurity.org%25252Ft444238-motor-od-ves-masine-povezivanje&source=iu&pf=m&fir=dvGbiW6LVxjV6M%253A%252CjgTyxIEY0-0vNM%252C_&usg=__7rvnjj7aMUo90adheTqegtwPC7c%3D&biw=995&bih=591&ved=0ahUKEwjX47PSgODQAhVEjywKHboXCtAQyjcIJQ&ei=n-lGWJeYGsSesgG6r6iADQ#imgdii=dvGbiW6LVxjV6M%3A%3BdvGbiW6LVxjV6M%3A%3BPNqp4XomzIsilM%3A&imgrc=dvGbiW6LVxjV6M%3A
.I ako slucajno treba da ga menjas,obavezno pogledaj koliko je mikro farada taj stari da bi uzeo iste jacine.
-
Postovani Druze @jolemisa prvo da ti se zahvalim na odgovorima, a drugo da te pitam da li to pokusavas da se salis samnom (sto je ok ali bar napisi to u postu da znam) ili pokusavas da pravis bu*alu od mene (sto naravno nije ok a ni korektno).
-
Zamolio bih te da lepo i pazljivo procitas moj prvi post.
Tu ces videti detalji opsi svega sto sam radio i proveravao, kao i nacin na koji sam to radio i proveravao, a odatle mozes da zakljucis da mi elektronika uopste nije strana
(sto uopste i nije mnogo bitno za ovaj post).
-
Mnogo bitnija stvar je da sam tamo napisao da se radi o
kolektorskom elektromotoru sa tahogeneratorom.

-
Ako ti to nista ne znaci da pojasnim, kod nas u praksi se naj cesce koriste 2 tipa motora Kolektorski i Asinhroni.
-
Kolektorski elektromotori imaju stator, rotor sa kolektorom i cetkice (i nikako nemaju kondenzator nepotreban je). Primeri: Busilica, Brusilica, Mikser, Usisivac, itd. (svi ovi uredjai nemaju kondenzator, jer je nepotreban).
-
Asinhroni elektromotori su motori koji nemaju kolektor i namotaje na rotoru, kao ni cetkice ali zato pod obavezno imaju kondenzator, neki cak i 2. Ako imaju samo 1 obicno su sa kondenzatorom koji je vezan u stalni rad a ako imaju 2 onda ti motori obicno imaju i centrifugalni prekidac pa je onda jedan kondenzator vezan u stalni rad a jedan koji je potrban samo u startu motora po uspesnom startu centrifugalni prekidac isklucuje jer bi u protivnom doslo do pregorevanja motora (sto se u paksi i desava). Primeri: Hidrofori, Stolarske Masine, itd.
-
Ovo bi trbalo da bude post o resavanju problema sa grejanjem motora ves masine a ne da neko ovde drzi predavanja o tipovima i nacinu rada elektromotora, usta se je i pretvorio.
-
E sad postovani druze @jolemisa kazi ti meni gde da ja nadjem taj kondenzator kad ga nema, trazio sam ga na tom mestu gde si mi preporucio ali ga stvarno nisam nasao, jednostavno ga nema, i sta sad da radim.
-
Postovani druze @jolemisa stvarno mi nije namera da bilo koga vredjam i omalovazavam ali ovakvi bes*orisni postovi samo prljaju i obezvredjuju ovakve teme. Daj da pustimo ljude koji imaju sta pametno da kazu i daju konkretne predloge kao sto su (@Bazlik ili @dragansd84 napisali u ovoj temi) to i urade. Mislim da je g*upo da pisemo u raznim temema samo da bi nesto napisali a sve to bez ikakve veze sa samom temlom.
Veliki Pozdrav...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Kako hoces,a ja samo hocu da ti kazem da kondezator koji pokrece motor moze da pravi te probleme,a gde se on kod tebe,t.j.na tvojoj masini nalazi nisam bas siguran,jer nisam imao skoro dodira sa tom vrstom masine.Nisam mislio da se salim i da te zezam uopste,jednostavno predji preko mojih postaova.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Kako hoces,a ja samo hocu da ti kazem da kondezator koji pokrece motor moze da pravi te probleme,a gde se on kod tebe,t.j.na tvojoj masini nalazi nisam bas siguran,jer nisam imao skoro dodira sa tom vrstom masine.Nisam mislio da se salim i da te zezam uopste,jednostavno predji preko mojih postaova.

NE POSTOJI KONDENZATOR NA TOJ MASINI NEMA GA!!!
NE POSTOJI KONDENZATOR NA TOJ MASINI NEMA GA!!!
NE POSTOJI KONDENZATOR NA TOJ MASINI NEMA GA!!!


Stvarno ne razumem sta ne shvatas od ovog objasnjenja. Kako da predjem preko postova kad mi vredjaju inteligenciju. Ja ti kazem kolektorski elektromotor koji nema kondenzator jednostavno ne postoji kondenzator na kolektorskim elektromotorima (NEMA GA) a ti mi kazes da ga proverim ali da neznas gde je. Sta me briga sto na nekim masinam kondenzator pravi probleme kad to ovde nije slucaj.

NA OVOJ GA NEMA
NEMA KONDENZATORA KOJI POKRECE MOTOR...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
U Jeeee,al se covek iznervira.Ako nema kondenzator postoji inicijator u vidu stampane ploce,sto pravi iste probleme.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
U Jeeee,al se covek iznervira.Ako nema kondenzator postoji inicijator u vidu stampane ploce,sto pravi iste probleme.

Druze uopste nisam iznerviran ali ako nesto ne znas nemoj u sve da se mesas i dajes glupe odgovore i po svaku cenu da guras nos tamo gde mu nije mesto samo da bi pisao bilo sta i bio vidjen na forumu u bilo kojoj temi. Posto ti ovo nije prvi put da mi dajes glupe odgovore, na postavljene teme, zato sam ovako odreagovao i to pokusavam celo vreme da ti kazem. Drzi se onoga sto znas ali nemoj da se meses u ono sto ne znas. Pogledaj svoje postove procitaj ih naglas i saslusaj samog sebe. Celo vreme mi pricas o kondenzatoru a sad mi pricas o nekom inicijatoru. Mozes li da se odlucis sta hoces. Znaci drugarski svet pre nego sto pocnes da pises u nekoj temi prvo procitaj sta tamo pise onda se malo edujuj na netu to bar danas nije problem a ne da lupas gluposti po svaku cenu da ti se pola Srbije smeje.
Puno pozdrava...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Popravio sam masina vise nego sto ces ti napisati postova,doduse u poslednje vreme manje,jer imam nekih problema,a stigle ove,elektronske sa displejevima.Izvini necu ti vise smetati,zelim ti da sto pre resis problem.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ebote nikad smesniju svadju nisam procitao do sada. Slova velicine eksera za konjske potkovice i inicijalne kapisle za puske M48, svaka vam cast obadvojici.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ma nema ljutnje,malo sam i ja preterao,zato se jos jednom izvinjavam,ali stvarno mi nije bila namera da ga iznerviram,ali kad sam video onolika crvena slova,vuklo me nesto da dodam jos malo manjeg zara.U svakom slucaju Izvinjenje.Inicijator je bio zezanja radi.
 
Natrag
Top