Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Problem sa sagorijevanjem ogreva u kotlu za centralno grijanje

• Začetnik teme zarec44
  • Datum pokretanja
Z

zarec44

Član
Imam Centrometalov kotao za centralno grijanje i ovu sezonu imam problem jer mi se stvara troska i ugalj ne sagorijeva do kraja.
Za sedam dana bukvalno imam "brdo" pepela i ostataka od uglja.Ugalj je kocka iz Banovića.
Dimnjak je visine oko 8,5 metara prečnika 200mm,regulator promaje zamijenjen i radi.
Pumpa je spojena preko termostata u kotlu i ukljucuje se kada voda dostigne tempertaura oko 55 stepeni.(tempertura se ,inaće,može regulisati)
Pokušao sam na razne nacine- maksimalno otvoren luft prema dimnjaku i potpuno zatvaranje ovog lufta i ništa se nije promijenilo.
U kotlu nema čadji ni smole ali mi šut predstavlja glavobolju.
Kotao je star 10 godina i pri loženju samo na drva nije bilo ovih problema.
Ima li ko iskustva sa ovim kotlom?
Centrometal EKO-25

jolemisa

jolemisa

Član
Ima dosta zemlje u uglju,a posto je susen,ne vidi se na oko.Tako i mi imamo problema sa kolubarskim ugljem.Ima dosta sljake.Kopa se ugalj sa nekim proslojcima i koliko god da se odvoji u preradi,ostaje u busicama zemlje,a to na velikoj i maloj temperaturi ostavlja sljaku.