problem sa novim monitorom

Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Cini mi se da smo vec imali ovaj problem na forumu. Neki primer kako se sanira taj defokus sa ikonama, sad ne mogu da nadjem. Moze da probas i restore point(Vrati stari monitor, pa uradi restore) ili da poteras u safe modu. Sto se tice bekapa, windows vec ima taj alat u osnovnim prigramima, ali nastoj da resis problem ovako jer to moze opet da se desi, nece valjda uvek da instaliras sistem zbog ovoga.

Moguce e da ako sad izvrsis bekap da ce Win da bekapuje i ove lose kordinate tvojih ikona, pa opet nista nisi napravio, mada je moje misljenje da je ovo problem koji se ipak resava iz displaya sa dva prikljucena monitora. Na zalost mora portazimo asistenciju i gugla.

Upisi nesto u stilu
new monitor icons missing u gugle.
...da vidimo ko ce prvi nadje odgovor, dobija bananicu.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
probaj ovo:
Kod:
https://kompjuteras.com/backup-sistema-uz-pomoc-clonezilla-alata/
Prostudirao sam ovo uputstvo i deluje veoma jednoatavno. Cim budem kupio neku veliku flesku uradicu backup.



Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Možda je iskopčan prikaz ikona radne površine. Imao sam nekoliko slučajeva da je iskopčan prikaz. Izvini ali sve je moguće. pozdrav
Mozes li mi pomoci da ne lutam gde se ukljucuje ta opcija za prikaz ikonica na desktopu?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

Cini mi se da smo vec imali ovaj problem na forumu. Neki primer kako se sanira taj defokus sa ikonama, sad ne mogu da nadjem. Moze da probas i restore point(Vrati stari monitor, pa uradi restore) ili da poteras u safe modu. Sto se tice bekapa, windows vec ima taj alat u osnovnim prigramima, ali nastoj da resis problem ovako jer to moze opet da se desi, nece valjda uvek da instaliras sistem zbog ovoga.

Moguce e da ako sad izvrsis bekap da ce Win da bekapuje i ove lose kordinate tvojih ikona, pa opet nista nisi napravio, mada je moje misljenje da je ovo problem koji se ipak resava iz displaya sa dva prikljucena monitora. Na zalost mora portazimo asistenciju i gugla.

Upisi nesto u stilu
new monitor icons missing u gugle.
...da vidimo ko ce prvi nadje odgovor, dobija bananicu.
Probacu sve ovo sto si naveo sutra kada se vratim iz skole pa javljam sta sam uradio.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ej toda81, a jel ih ima ikone kad se hijerarhiski penjes po folderima. Udji u bilo koji folder pa se strelicom "up" popni na desktop. Ili sa leve strane iz menija, uglavnom idi preko otvorenog prozora i penji se, pa vidi da li ih ima ikone na desktopu u prozoru.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probacu sve ovo sto si naveo sutra kada se vratim iz skole pa javljam sta sam uradio.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
Probaj.Kada pokrenes Task Manger probaj da preko njega pokrenes Explorer
File - new task (run) - ukucaj explorer, vidi da li ce ga pokrenuti ili ne, takodje proveri startup, preko msconfig-a, naravno skeniraj sve nekim antivirus i antispyware programom.Ovo je kopiran odgovor gde je covek uspeo da povrati ikone na desktop.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ne mogu da verujem da mi je bila iskljucena opcija prikaza ikonica na desktopu!

Uspeo sam samo stikliranjem te opcije da resim problem kao sto ste mi rekli.

Nije mi jasno kako je doslo do toga da se ikonice odjednom ne vide, a znam da ih ja sam sigurno nisam iskljucio...

HVALA VAM PUNO NA POMOCI PO KO ZNA KOJI PUT!

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Hteo si da napravis Arrange icons, pa si pogresno pretisnuo Show.
A bile su celo vreme tu nego ti ne proba da se popnes preko foldera strelicom up.
 
Natrag
Top