Problem sa mrežom Windows 10

Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
113
Mislim da je na Win 10 uobičajeno isključen SMB 1.0/CISF file sharing support, uključen je samo SMB Direct, odnosno podrška za SMB 3 protokol, tako da bi trebalo uključiti SMB 1.0, ne mora da to bude faktor, ali ne može se ništa izgubiti.
U Control panel-u nađi Programs and Features i pronađi iz liste SMB 1.0/CISF file sharing support, proširi navigaciju i označi SMB 1.0/CSIF Client, restartuj računar i vidi ima li promena.

Pogledajte prilog 119523

Sada konačno vidim računare u mreži, ali i dalje ne mogu da im pristupim. Poruka je i dalje ista. Probao sam da isključim i antivirus, ali ništa. Hvala nikolajub na želji da mi pomognete!
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    49,9 KB · Pregleda: 8
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Sada konačno vidim računare u mreži, ali i dalje ne mogu da im pristupim. Poruka je i dalje ista. Probao sam da isključim i antivirus, ali ništa. Hvala nikolajub na želji da mi pomognete!
Ništa druže, cilj nam je da ti pomognemo, gledam sad nešto po group policy editoru (kucaj u search gpedit.msc), u proširenju za Administrative Templates/Network/Lanman Workstation, probaj da uključiš opciju "Enable insecure guest logons", mada se time ugrožava bezbednost mreže. Evo slike:
Annotation 2020-01-31 204903.jpg

Klikni 2x i u novom prozoru Enable, apply i ok.
Ove usluge (services) trebaju da budu postavljeni na automatic delayed start:

Function Discovery Provider Host – fdPHost
Function Discovery Resource Publication – FDResPub
SSDP Discovery – SSDPSRV
UPnP Device Host – upnphost
DNS Client (dnscache)

I još jedna stavka:
U search kucaj secpol.msc i postavi kao na slici
Annotation 2020-01-31 210902.jpg
Potvrdi restartuj računare i vidi ima li promena.
 
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
113
Ništa druže, cilj nam je da ti pomognemo, gledam sad nešto po group policy editoru (kucaj u search gpedit.msc), u proširenju za Administrative Templates/Network/Lanman Workstation, probaj da uključiš opciju "Enable insecure guest logons", mada se time ugrožava bezbednost mreže. Evo slike:
Pogledajte prilog 119926

Klikni 2x i u novom prozoru Enable, apply i ok.
Ove usluge (services) trebaju da budu postavljeni na automatic delayed start:

Function Discovery Provider Host – fdPHost
Function Discovery Resource Publication – FDResPub
SSDP Discovery – SSDPSRV
UPnP Device Host – upnphost
DNS Client (dnscache)

I još jedna stavka:
U search kucaj secpol.msc i postavi kao na slici
Pogledajte prilog 119927
Potvrdi restartuj računare i vidi ima li promena.

nikolajub HVALA druže/brate, odradio sam prvu stavku (iskren da budem za ove usluge koje si nabrojao nemam pojma ni kako da dođem do njih), a zatim i drugu stavku. Računar nisam morao ni da restartujem, a dobio sam pristup vidljivom direktorijumu na računaru sa desetkom!
Hvala puno svima na želji i vremenu koje ste izdvojili da mi pomognete!
nikolajub, hvala puno još jednom - PROBLEM REŠEN!
 
Natrag
Top