Problem sa monitorom

Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovaj moj problem, nadam se da jeste, pa evo šta mene muči.. Naime, imam problem sa screen saver-om.. Na personalize sve lepo podesim i taj screen saver traje jedno 2-3 minuta, sve dok se ne pojavi crni ekran i kao da nema screen saver-a, dakle kao po default-u kao da nije podešen screen saver izlazi samo crni ekran i nakon sledećeg poguravanja miša obično bi trebalo da se pojavi desktop ili nešto na čemu smo ostali pre pojavljivanja tog crnog ekrana koji označava neki period neaktivnosti na računaru. Dakle obično bi to trebalo da se desi, ali nažalost kod mene to nije slučaj. Meni ostane taj crni ekran i kada poguraš miš počinje da mi zuji monitor i na početku kao da se pali ekran ali onda se opet vraća na onaj crni i kao da se ništa nije desilo nastavlja da zuji. Pa kako to da popravim? Imam monitor LG W2042S i operativni sistem Windows 8.1. Jes da je malo stariji monitor, ali nadam se da postoji rešenje. Dosta bi mi značilo kad bi mi neko pomogao...
Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Sto posto kvar. Jedino da probaš reinstalaciju sistema, a ako bude isto u prvu trgovinu. Meni je bio taj crni ekran (povremeno) sve dok nisam napravio ponovnu instalaciju i sad je sve ok.
 
Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Prekjuče sam reinstalirao sistem.. Nije do toga.. Na sedmici mi se ređe dešavalo nego sada na 8.1. Imao sam neki Realtek-ov program koji uopšte nije izbacivao taj crni ekran dakle sve vreme je mogao da stoji tipa desktop ili bilo šta drugo neograničeno. Mislim da nije kvar do monitora, a i da jeste, to verovatno može da se popravi nekako indirektno..
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Realtek-ov program. To ćeš naći u windows update-ima (neobavezni). Pojaviće se za dan-dva.
 
Učlanjen(a)
18.09.2014
Poruka
111
Ma nemam legalan Windows pa samim tim ni ne koristim Windows Update
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Moraš to koristiti. Nemam ni ja pa ga koristim. Zbog toga su ti i nastali ti problemi.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Pre toga pokusaj ovo, i postavi timeout na recimo 60 minuta.
Kod:
http://www.eightforums.com/tutorials/8267-power-options-add-console-lock-display-off-timeout.html
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovaj moj problem, nadam se da jeste, pa evo šta mene muči.. Naime, imam problem sa screen saver-om.. Na personalize sve lepo podesim i taj screen saver traje jedno 2-3 minuta, sve dok se ne pojavi crni ekran i kao da nema screen saver-a, dakle kao po default-u kao da nije podešen screen saver izlazi samo crni ekran i nakon sledećeg poguravanja miša obično bi trebalo da se pojavi desktop ili nešto na čemu smo ostali pre pojavljivanja tog crnog ekrana koji označava neki period neaktivnosti na računaru. Dakle obično bi to trebalo da se desi, ali nažalost kod mene to nije slučaj. Meni ostane taj crni ekran i kada poguraš miš počinje da mi zuji monitor i na početku kao da se pali ekran ali onda se opet vraća na onaj crni i kao da se ništa nije desilo nastavlja da zuji. Pa kako to da popravim? Imam monitor LG W2042S i operativni sistem Windows 8.1. Jes da je malo stariji monitor, ali nadam se da postoji rešenje. Dosta bi mi značilo kad bi mi neko pomogao...
Hvala unapred

Vidite u power options, da li je ukljucen sleep ili hibernacija. Asus oduvek ima problema sa time, mada i kod drugih nije retkost da hibernacija zaglavi(to je vec do Windows-a). Takod abi tamo trebalo pogledati sta i kako je podeseno. Za pocetak mzoete probati sa High performance planom...
 
Natrag
Top