Problem sa laptopom.

Učlanjen(a)
05.09.2012
Poruka
16
Sad imam drugi problem, instalirao sam linux mint u dual boot, ali mi se nesto ne svidja i hteo bih da ga izbrisem.
Instaliran mi je Win7 Home Premium ali ja nemam disk od njega, imam samo Win7 Ultimate na disku.
Kako bih mogao da izbrisem Linux Mint a da mi se ne izbrise nesto sa Windowsa?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa on hoce da ga izbrise ,a ne da ga pokrene,samo je pitanje na kojoj je particiji to instalirano...jel ako su oba dva na istoj onda valja biti oprezan...s ove tacke gledista ,ako ti se to sve ne svidja ,sve izbrisi pa instaliraj taj Ultimate...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ja sam razumeo da on hoc
Pa on hoce da ga izbrise ,a ne da ga pokrene,samo je pitanje na kojoj je particiji to instalirano...jel ako su oba dva na istoj onda valja biti oprezan...s ove tacke gledista ,ako ti se to sve ne svidja ,sve izbrisi pa instaliraj taj Ultimate...
e Linux da izbrise,a ne Windows.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa koj ce mu sipak i ovaj 7 kucna verzija ,potpuno limitiran ,kad se sve sabere bolje ovaj Ultimate i kad ga plus apdejtuje i tweakuje ,da dobije bombu...a taj linux moze i sa CD neku live verziju za uzelje...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
samo sam pitao jel moze da pokrene Windows i onda iz Disk Managera da formatira i izbrise Linux,a Windows Ultimate moze da instalira preko Windows Home Premium.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Verovatno da moze tako,samo se ne secam dal ce pri boot-u da mu i dalje daje opciju za odabir linux-a ili ce to automatski biti prebrisano...jel ono stvarno zivcira...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Kada bude uradio posle brisanja Linux-a i instalisao Windows Ultimate sve ce se obrisati i ostace mu u izboru boot-a samo Win.7
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
E, onda smo resili problem ,samo jos da se klijent javi i da sledi data mu uputstva,koja kolko vidim vaze samo u slucaju da doda novi sistem,mada se ovo moglo resiti i brutalnim brisanjem i menjanjem nekih stavki...al je ovako bolje za pocetnike....Ti Jole ne moj da se sekiras ,ti dobijas svoj uobicajeni deo pezosa ,po dogovoru...
 
Učlanjen(a)
05.09.2012
Poruka
16
Mogu da pokrenem Windows, instaliran je na C, a linux na D
Ali ja bih hteo da instaliram Win 8.1, imam ga na cd, i da li ce se 7 i linux izbrisati kada instaliram 8.1
Nisam bas poznavaoc ovih stvari.
 
Natrag
Top