Problem sa laptopom.

Učlanjen(a)
05.09.2012
Poruka
16
Imam laptop Acer Extensa 5230e
Procesor Intel celeron 2.20Ghz
Graficka Mobile intel 4 series express chipset family
HDD Hitachi
Windows 7
Kada pustim nesto na youtube ili skidam nesto na pretrazivacu lap top zakuje.
To se desi po nekoliko puta u toku dana, kada zakuje nista ne moze da se radi, sve je blokirano.
Jedino mogu da ga ugasim na power dugme.
Sistem je instaliran prije mesec dana.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.09.2012
Poruka
16
Imam Avast, prije 5 dana sam skenirao nije imalo virusa.
Danas mi je blokirao nekoliko puta, bilo sta da radim, samo zakuje.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Probaj skini i instaliraj Malwarebytes Anti-Malware i sa njim preskeniraj Lap.A i pogledaj u Browsveru u Add-ons-e,pa u ekstenzije da li ima programa koji ti nisu potrebni,pa ih disable-uj i remove.
 
Učlanjen(a)
05.09.2012
Poruka
16
Skenirao sam, pronaslo mi je 14.
Da li moze biti do hard diska

1.jpg 2.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Pazi ja sam imao slican problem na laptopu. Moguce da si navukao neke viruse koji ti udaraju na sistemske fajlove i nasviraju procesor u 100% opterecenja, nema veze sto si ga instalirao pre mesec dana. Kadi ti youtube zablokira, pokreni task manager da vidimo opterecenje procesora. Ako je proc na 100% u trenutku kad youtube blokira onda reinstalacija sistema. Ako nije onda ides sistemom eliminacije jedno po jedno. Ne bih rekao da je do harda, mada nikad se ne zna jer je nacet, ja imam jedan sa 368 losih sektora i radi 2 godine tako (cista premija ali radi bez problema)
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ako smatras da su ti systemski fajlovi ugrozeni,odnosno da nesto nedostaje uradi sledece:

Pretisni START,pa All Programs,pa Accessories,zatim desni klik na Command Prompt i selektuj Run as administrator...znaci crn ekran...zatim ukucaj komandu za skeniranje sistemskih fajlova...[hl]sfc /scannow[/hl] i pretisni Enter.... i pocinje potraga za greskom....ona kosa crta mora da bude u desno ...

Takodje mozes desni klik na particiju gde ti je instaliran Win ,pa properties nadji stavku za skeniranje harda za greske,mozda i ona nadje neku abnormalnost...medjutim ako se ovo javlja samo dok sa browserom krstaris netom ,moze da probas da reinstaliras taj browser ili jos bolje ubaci neki drugi da vidis sta ce biti...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Slusaj ovaj"196 reallocation event count" moze da ti pravi veoma veliki problem,trebao bi da nabavis drugi HDD zbog podataka koji su ti potrebni.A opet moze da prodje neko vreme da se oduzi rad tog HDD-a,alo sve je na kocki.To je jedan o losih sektora koji brzo zezne HDD.
 
Učlanjen(a)
05.09.2012
Poruka
16
Izgleda da je bilo do malwarea, trenutno radi dobro ali videt cu do sutra da li opet da blokira.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
ostavi ti taj program neka ostane,jer ni jedan AV ne moze da pobrise te malvere kao taj program.
 
Natrag
Top