Problem sa fleskom

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Ne znam,fleska je nova,barem se po njoj ne vide nikakvi tragovi koriscenja.
Kapacitet pokazuje po windowsu 29,2GB a sa HD LOW LEVEL FORMAT TOOL - om pokazuje da je od 31.45GB.
Sto se kapaciteta tice mislim da nije lazni kapacitet (nema ga manje nego sto pokazuje) nego jednostavno fleska je zbog necega neispravna.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne znam,fleska je nova,barem se po njoj ne vide nikakvi tragovi koriscenja.
Kapacitet pokazuje po windowsu 29,2GB a sa HD LOW LEVEL FORMAT TOOL - om pokazuje da je od 31.45GB.
Sto se kapaciteta tice mislim da nije lazni kapacitet (nema ga manje nego sto pokazuje) nego jednostavno fleska je zbog necega neispravna.

Skini ChipGenius.

Pokreni ga i uslikaj šta ti pokazuje.

Postavi ovde.

Što se tiče razlike u kapacitetima stvar je sledeća.

Pod jedan, prouztvođači, kako Hard Diskova, tako i SSD-a, fleški, postavljaju kapacitet koji je izražen u dekadnom brojnom sistemu, kod koga je 1Gb jednak jednoj milijardi bajtova. A kada broj bajtova izraženih u dekadnom brojnom sistemu podelimo s 1024, dobijamo pravi kapacitet memorije.

U tvom slučaju, fleška ima 32.000.000.000 bajtova, koji podeljeni s 1024 daju
31.250.000.000 bajtova, od kojih se onda nakon formatiranja u windowsu kod kojeg je sektor 4096 bajtova, dobija tih 29,2 GB.

Dakle, nije to problem, nego činjenica da fleška ne može da se formatira.

Ako dakle nije falš (lažni kapacitet koji kontorler prikazuje kompjuteru, dok je prava količina raspoloživog prostora daleko manje. Imao sam takvih slučajeva ohoho, ljudi kupe flešku od 64gb, koriste je pa kada pokušaju da iskopiraju neki veliki fajl, fleška pukne i ne može da se opravi, ili prikazuje recimo samo 1GB - što i jeste pravi kapacitet) onda je problem u kontroleru ili samoj memoriji koja je došla do kraja svog broja upisa i čitanja.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Opet ja i slican problem.
Ovaj put je u pitanju micro sd kartica sa adapterom koji menja flesku i windows 11.
Skinem windows 11 sa media creation tool - om i preko rufus 3.5 hocu da napravim bootabilnu flesku medjutim rufus nesto zezne i iskljuci se posle toga komp vise ne prikazuje flesku.
Probao sam je na sve usb - ove na kompu i nigde je ne prikazuje ali se cuje zvuk kada je stavljam i vadim.
Probam preko usb ulaza na tv - u tamo se vidi ali ne moze tv da je formatira,probam je na laptopu i tamo se vidi ali ni on ne moze da je formatira.
Samo se u mom kompu ne vidi kao da su pokvareni usb ulazi mada mi mis i tastatura rade na usb - u.
Kada restartujem komp i ubacim drugu flesku onda je komp prepozna a onu prvu ( sa problemom) nece posle toga nece ni ovu koju je malo pre prepoznao,kada opet restartujem komp onda opet onu hoce a ovu sa problemom nece i tako u krug.
Znaci kada flesku prepozna i kada se ona izvadi posle toga nece nista da prepozna dok se ne restartuje komp.
Imam vise komada ovih adaptera za micro sd karticu i nekoliko kartica ali komp sada ni jednu nece da prepozna/prikaze.
Do ovoga sinoc sa rufusom sve micro sd kartice i adapteri su radili normalno.
Da li je kartica za bacanje ili moze nesto da se uradi?
Evo i slika iz device menadzera ispred kartice prikazuje zuti trougao.
 

Prilozi

  • device.jpg
    device.jpg
    64,2 KB · Pregleda: 4
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ako imas citac,probaj bez adaptera.Nekada adapteri hoce da prave problem.Ako nemas citac,ubaci tu SD karticu u telefon,pa probj preko USB kabla da telefon povezes sa kompom.Ako se telefon poveze potrazi SD karticu i probaj je otvoriti.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Formatirao sam je u laptopu sa HD LOW LEVEL FORMAT TOOL,kada sam hteo da je otvorim izbacilo mi je da trebam da je formatiram pa je sada opet u laptopu formatiram iz windowsa pa cekam da vidim sta ce da bude,ako se nista nije promenilo onda cu da probam iz telefona,nemam citac.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Uspeo sam preko telefona ali se opet desava kada jednom izvucem karticu posle vise komp ne vidi ni jednu dok ga ne restartujem.
Da li moze da bude do nekog virusa u kompu ili do necega u windowsu?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Hej drugar mučiš se zabadava. Sve takve stvari moraju da teču glatko i bez zapinjanja. Ako ona može da se formatira na silu ili ovde mi čita a onde neće od toga nema ništa. Pošto su to mikro kartice jedino što valja utvrditi da li je greška do čitača ili same kartice i to promenuti. Ne možeš ti na silu opraviti to. To pokazuje znakove otkaza i valja ih zamenuti.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Nisi me razumeo,kada ubacim flesku a ne sd karticu komp je vidi i sve radi ok onda je izvadim i posle toga kada je ponovo ubacim ili ubacim sd karticu sa adapterom komp vise nista ne prepoznaje do restarta kompa,posle restarta opet radi dok se ne izvadi...
 
Natrag
Top