Šta je novo?

Problem sa fleskom

Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
287
Ne znam,fleska je nova,barem se po njoj ne vide nikakvi tragovi koriscenja.
Kapacitet pokazuje po windowsu 29,2GB a sa HD LOW LEVEL FORMAT TOOL - om pokazuje da je od 31.45GB.
Sto se kapaciteta tice mislim da nije lazni kapacitet (nema ga manje nego sto pokazuje) nego jednostavno fleska je zbog necega neispravna.

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
7.830
Ne znam,fleska je nova,barem se po njoj ne vide nikakvi tragovi koriscenja.
Kapacitet pokazuje po windowsu 29,2GB a sa HD LOW LEVEL FORMAT TOOL - om pokazuje da je od 31.45GB.
Sto se kapaciteta tice mislim da nije lazni kapacitet (nema ga manje nego sto pokazuje) nego jednostavno fleska je zbog necega neispravna.

Skini ChipGenius.

Pokreni ga i uslikaj šta ti pokazuje.

Postavi ovde.

Što se tiče razlike u kapacitetima stvar je sledeća.

Pod jedan, prouztvođači, kako Hard Diskova, tako i SSD-a, fleški, postavljaju kapacitet koji je izražen u dekadnom brojnom sistemu, kod koga je 1Gb jednak jednoj milijardi bajtova. A kada broj bajtova izraženih u dekadnom brojnom sistemu podelimo s 1024, dobijamo pravi kapacitet memorije.

U tvom slučaju, fleška ima 32.000.000.000 bajtova, koji podeljeni s 1024 daju
31.250.000.000 bajtova, od kojih se onda nakon formatiranja u windowsu kod kojeg je sektor 4096 bajtova, dobija tih 29,2 GB.

Dakle, nije to problem, nego činjenica da fleška ne može da se formatira.

Ako dakle nije falš (lažni kapacitet koji kontorler prikazuje kompjuteru, dok je prava količina raspoloživog prostora daleko manje. Imao sam takvih slučajeva ohoho, ljudi kupe flešku od 64gb, koriste je pa kada pokušaju da iskopiraju neki veliki fajl, fleška pukne i ne može da se opravi, ili prikazuje recimo samo 1GB - što i jeste pravi kapacitet) onda je problem u kontroleru ili samoj memoriji koja je došla do kraja svog broja upisa i čitanja.