Problem na pc-u

Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
Imam problem sa kompom. Formatirao sam mu c particiju i kad sam krenuo da mu podignem sistem na monitoru je pisalo: NTLDR is missing pres ctrl alt del to restart. Ako neko moze da mi pomogne da resim ovo neka odgovori? Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
probaj nabavit drugi cd od windowsa koji zelis dic cini mi se da ti je ovaj ostecen
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
Ako ti javlja da NTLDR i missing to znaci da je to boot problem. Dakle postoji boot sector, samo što ne može da ga pronađe...

Koristi system repair sa cd-a, to bi trebalo da resi problem.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ne moze uraditi repair zato sto je samo formairao, nije zavrsio instalaciju sistema pa nema sta repairati. moze pokusati al repair radi recimo kad fali fajlova ili kad su osteceni, kad pokrene, repair automatski brise stare i kopira nove sa diska. slazem se sa bladeom, neka ubaci drugi sistem i proba sa njim jer mu je ovaj ostecen
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruka
1.053
ne moze uraditi repair zato sto je samo formairao, nije zavrsio instalaciju sistema pa nema sta repairati. moze pokusati al repair radi recimo kad fali fajlova ili kad su osteceni, kad pokrene, repair automatski brise stare i kopira nove sa diska. slazem se sa bladeom, neka ubaci drugi sistem i proba sa njim jer mu je ovaj ostecen

Ja sam razumeo da je formatirao particiju pa da je instalirao OS jer je čovek napisao "kada sam pokušao da podignem sistem".
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
butuj novi disk windowsa,ponovo formatiraj i instaliraj OS i bice sve ok ;)
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
Sada cu ukratko da vam objasnim istorijat problema.
Ubacio sam instalacioni cd xp-a, i poceo uvodnu instalaciju, sve je bilo ok do trenutka kad je trebalo da zavrsi sa formatiranjem c particije, tada bi trebao da nastavi sa instaliranjem sistema ali mi je na ekranu pojavio NTLDR is missing press ctrl alt del to restart. Mozda treba da se uradi nesto u biosu ili mi je crko hard? Sta mislite o tome? Sad kad upalim komp samo mi to pokazuje a i instalacioni cd je u redu s njim sam i ranije dizao sistem. Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
buraz, poslusaj nas, mislim ne moras al da bi se stvarno uvjerio da je do diska onda uzmes drugi, ako nije onda idemo dalje rjesavati taj problem
 
Član
Učlanjen(a)
01.05.2010
Poruka
101
Ok probacu ovih dana sa drugim cd-om pa cu da javim sta je bilo. hvala u svakom slucaju.

Dodato posle 19 Sati 46 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Probao sam sa drugim cd-om (xp) nije hteo da boot-uje javlja se ista greska, pa sam isto probao i sa windows7 instalacionim cd-om isto nije hteo.

Dodato posle 3 Sati 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

molim vas neka mi neko pomogne ko zna da resi ovaj problem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
110
microsoft kaže ovo:
Kod:
http://support.microsoft.com/kb/314057

Skini boot disketu sa:
Kod:
http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm


Sa njom obriši sve particije (pomoću programa FDISK) i obriši MBR (iz komandne linije (komandom FDISK /MBR), pa onda kreni u instalaciju XP-a. Ako ni tada ne krene, onda ti je HDD neispravan, ili ti je kompjuter stvarno star, pa mu ploča ili procesor nisu kompatibilni sa XP-om.

Ili, što ti je najpametnije, nađi negde kompakt disk sa ERD commanderom, (skini sa torrenta ili rapid-a), startuj live windows XP (ili win 7 ako nađeš tu verziju) sa njega i sve to reši u grafičkom okruženju.

Kažem "najpametnije" zato što je disk sa ERD commanderom stvarno koristan i bilo bi pametno da ga imaš negde u blizini, i da znaš da radiš s njim.
 
Natrag
Top