Privatne objave

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
posto ti imas pojma, ja cu sad da otvorim temu za tu knjigicu pa da mi ti lepo prepricas tih par stotina hiljada strana :D
Ja samo i pišem o onome o čemu imam pojma. A da nekoga edukujem, ne pada mi na pamet. Al' da tebe ipak malo uputim. U toj knjizi nema ništa đavolje, izuzev đavolove slike! Jesi li to znao? Sve ostalo su, manje-više, biblijski tekstovi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ja samo i pišem o onome o čemu imam pojma. A da nekoga edukujem, ne pada mi na pamet. Al' da tebe ipak malo uputim. U toj knjizi nema ništa đavolje, izuzev đavolove slike! Jesi li to znao? Sve ostalo su, manje-više, biblijski tekstovi.
pa ti pises o svemu to znaci da imas pojma o svemu
ja jesam gledao na geografiji neke emisije vezane zatu knjigu, koliko sam ja cuo u toj emisiji niko ne zna za sigurno ko je pisao ali evo vidim da ti znas :D tebe bi trebalo da odvedu tamo da im objasnis neke stvari posto oni nemaju pojma
sto se tice sta pise u njoj, ja nemogu dase setim iz emisije sta su pricali, tako da necu da komentarisem, sto su joj dali ime djavolja biblija samo zbog jedne slike?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
pa ti pises o svemu to znaci da imas pojma o svemu
ja jesam gledao na geografiji neke emisije vezane zatu knjigu, koliko sam ja cuo u toj emisiji niko ne zna za sigurno ko je pisao ali evo vidim da ti znas :D tebe bi trebalo da odvedu tamo da im objasnis neke stvari posto oni nemaju pojma
sto se tice sta pise u njoj,
ja nemogu dase setim iz emisije sta su pricali, tako da necu da komentarisem, sto su joj dali ime djavolja biblija samo zbog jedne slike?
Imaju oni pojma, samo nemaš ti! A izgleda i pamćenje ti je kratko, jer ni ja nisam napisao da je poznat autor te knjige, što će reći, da to ne znam ni ja, pa bi samo badava plaćali troškove moga putovanja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
dobro bre upravnice hocemo li da ulazimo u raspravku xD ja sam bre resio da budem dobar i da odgovaram primereno i evo ja odustajem necu da ti odgovorim dalje kako bi stali ovde.

sto se tice tih djavoljih objava, sigurno ih ima po ovim sotonskim crkvama (mislim sve je to pisao covek, kao i bibliju tako da ako gledamo tako onda nema nikakvih nadcovecijih obojava)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
dobro bre upravnice hocemo li da ulazimo u raspravku xD ja sam bre resio da budem dobar i da odgovaram primereno i evo ja odustajem necu da ti odgovorim dalje kako bi stali ovde.

sto se tice tih djavoljih objava, sigurno ih ima po ovim sotonskim crkvama (mislim sve je to pisao covek, kao i bibliju tako da ako gledamo tako onda nema nikakvih nadcovecijih obojava)
Ma, ti si inače dobar, samo često trčiš perd rudu, kao da te neko tjera kamdžijom. Jesi li pogledao na Guglu ili u nekom riječniku, šta znači pojam nihilista? Znaš da sama ti davno rekao da ti imaš dosta nihilističkog u sebi. Negiraš sve i sumnjaš u sve. To nekada nije loše,
ali najčešće nije dobro. Teško je življeti bez vjere u ljude.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ma, ti si inače dobar, samo često trčiš perd rudu, kao da te neko tjera kamdžijom. Jesi li pogledao na Guglu ili u nekom riječniku, šta znači pojam nihilista? Znaš da sama ti davno rekao da ti imaš dosta nihilističkog u sebi. Negiraš sve i sumnjaš u sve. To nekada nije loše,
ali najčešće nije dobro. Teško je življeti bez vjere u ljude.

naravno da verujem ja u ljude, suvise je po meni nemoguce ne verovati, ali ja volim da se izrazim da se nadam svemu od svakoga, to je prava definicija, ja sa tim nihilistima imam samo kako ti kazes sumlju, ali ja ne suljam nego jednostavno me neinteresuje nesto ako nema adekvatnih dokaze za to, tako da je moj stav savim neutralan i glasi neka veruju u ono sto im se svidja
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
20 stoljeće je bilo obilježeno velikim duhovnim gibanjima u crkvi i pojavom novih kršćanskih zajednica, sekti, proroka, vizionara, vidjelica, iscjelitelja... Mnogi od njih se pozivaju na objave koje su, kako kažu, primili od Boga.

Znamo da je opća (službena) Objava završena sa smrću apostolima i da sve druge poruke nazivamo privatnim objavama u koje vjernici mogu, ali i ne moraju vjerovati.

Postoje tri izvori objava:
Bog, čovjek sam i đavao.

Što đavli mogu i ne mogu učiniti?
Đavli ne mogu učiniti sljedeće:
1. Proizvesti bilo kakvu vrstu istinski nadnaravnoga fenomena.
2. Stvoriti tvar, jer samo Bog može stvarati.
3. Istinski prorokovati, jer samo Bog zna apsolutno budućnost, i oni kojima On odabere objaviti njezin dio. Međutim, inteligentna đavolska slutnja o budućnosti može se pukim smrtnicima učiniti kao proročanstvo.
4. Poznavati tajne uma i srca neke osobe. Međutim, njihova oštroumna inteligencija i promatranje može im omogućiti da zaključe mnoge stvari o osobi.

Ali đavli mogu učiniti sljedeće:
1. Proizvesti tjelesne ili imaginarne vizije.
2. Falsificirati ekstazu.
3. U hipu izliječiti bolest uzrokovanu đavolskim utjecajem.
4. Proizvesti stigme.
5. Glumiti čuda i fenomene levitacije i bilokacije.
6. Pričiniti da ljudi ili predmeti nestaju utječući na nečiji vid ili viđenje.
7. Uzrokovati da netko čuje zvukove ili glasove.
8. Uzrokovati da netko govori u jezicima.
9. Izreći činjenicu koja je skrivena ili udaljena.

Znaci božanskoga duha
„Sljedeće su karakteristike opći znakovi božanskoga duha:
1. Istina. Ako osoba za koju se vjeruje da je nadahnuta Bogom, dakle, održava mišljenja koja su očito protiv objavljene istine, nezabludivoga nauka Crkve ili dokazane teologije ili filozofije ili znanosti, mora se zaključiti da je osoba žrtva pretjerane fantazije ili pogrješnoga zaključivanja.
2. Ozbiljnost. Bog nikada nije uzrok stvari koje su beskorisne, isprazne, ništave ili nepotrebne.
3. Prosvjetljenje, više nego tama i zbunjenost. To je istinito i za učinke na osobu koja prima nadahnuće i za učinke na druge.
4. Poučljivost. Duše koje su pokrenute Božjim duhom radosno prihvaćaju savjet i upozorenje svojih voditelja ili drugih koji imaju auktoritet nad njima.
5. Diskrecija. Nema ništa od naglosti, lakoće, pretjerivanja, nasrtljivosti; sve je ujednačeno, izgrađujuće, ozbiljno, i ispunjeno smirenošću i mirom.
6. Poniznost.
7. Mir. Sv. Pavao često govori o miru koji dolazi od Boga (Rim 15.33; Fil 4,9), a Isus spominje mir kao jedno od očitovanja svoga duha (Iv 14,27). Ovo je odlika koja uvijek prati komunikaciju od Boga; duša prolazi kroz iskustvo duboke i stabilne mirnoće u dubinama svoga duha.“ (str. 402-3)
Ima još zakova, a to su: povjerenje u Boga, fleksibilnost volje, čistoća nakane, strpljenje u patnji, samozatajnost, jednostavnost, sloboda duha.

Znakovi đavolskoga duha
„… budući da se đavao može prerušiti kao dobar duh i čak učiniti da se nešto čini autentičnim mističnim fenomenom, od pomoći je ukratko spomenuti različite znakove đavolskoga duha.
1. Duh laži. Đavao je otac laži, ali on smišljeno prikriva svoje prijevare poluistinama i pseudomističnim fenomenima.
2. Morbidna znatiželja. Ovo je karakteristika onih koji strastveno istražuju ezoterijske aspekte mističnih fenomena ili su opčarani magijom mimo naravnoga.
3. Zbunjenost, tjeskoba i duboka potištenost.
4. Tvrdoglavost. Jedan od najsigurnijih znakova đavolskoga duha.
5. Trajna indiskrecija i nemiran duh. Oni koji ustrajno idu u krajnosti, kao u pokorničkim vježbama ili apostolskoj aktivnosti, ili zanemaruju svoje glavne obveze kako bi radili nešto što osobno izaberu.
6. Duh oholosti i taštine. Vrlo su tjeskobni objaviti svoje darove milosti i mistična iskustva.
7. Lažna poniznost. Ovo je prikrivanje njihove oholosti i sebeljublja.
8. Očaj, nedostatak povjerenja i obeshrabrenje. Kronična karakteristika koja se izmjenjuje s preuzetošću, ispraznom sigurnošću i neosnovanim optimizmom.“ (str. 412)

Neke norme za razlikovanje
„Sljedeće norme su ponuđene kao smjernice duhovnicima u razlikovanju duhova, kad su posrijedi objave i proročanstva.
1. Bilo koja objava protivna dogmi ili moralu mora se odbaciti kao lažna. Bog ne proturječi sebi.
3. Ako je jedan ili drugi detalj ili slično u objavi lažan, nije nužno odbaciti cijelu objavu, ostatak može biti autentičan.
4. Činjenica da se proročanstvo ispunilo nije sama po sebi konačan dokaz da je objava od Boga; to bi mogao biti prirodni slijed stvari ili rezultat višega prirodnog znanja na strani vidioca.
5. Objave koje se tiču znatiželjnih ili beskorisnih stvari trebalo bi odbaciti kao nebožanske. Božanske su objave općenito kratke, jasne i precizne.

Znatiželja
Je li informacija korisna za spasenje duša? Ako je riječ samo o zadovoljenju znatiželje, nije izgledno da je božanskoga podrijetla. Neki navodni vidioci djeluju kao mediji, daju informacije o rođenjima, vjenčanjima, pravnim postupcima, bolestima, političkim događajima itd. Bog nije voditelj ureda za istragu. Na seansama, namještaj se često okreće, ili duh pomiče nečiju ruku kako bi napisala poruke, itd. Bog nikada nije radio takve stvari u bilo kojoj odobrenoj objavi.
Znatiželja strši u ljudima koji tvrde da vam kazuju konačnu sudbinu neke poznate ličnosti. Također, sumnjive su objave koje daju samo floskule i otrcane fraze.

Zašto đavao to radi?
Odgovor – Iz brojnih razloga: kako bi odvukao ljude od istinitih privatnih objava; kako bi ih odveo u prakse koje Bog kao takve ne blagoslivlja; kako bi potpuno uništio ugled privatnih objava; kako bi uzrokovao razočaranje i čak krizu vjere kada se vidjelac kasnije jasno iskaže lažnim, i, najgore od svega, kako bi suptilno odveo neke ljude iz Crkve u potpunosti. Đavao je voljan izgubiti puno, ako može dobiti dugoročno.
Đavao se raduje kada vjernici odbace iskušane i istinske načine duhovnoga rasta kako bi trčali za izvanrednim i neodobrenim. A sv. Ivan upozorava, „Ljubljeni, ne vjerujte svakom duhu, nego provjeravajte duhove jesu li od Boga“ (1 Iv 4,1). Neke je duhove sasvim lako razlikovati, druge vrlo teško. Svećenici na poseban način moraju biti primjeri razboritosti i poslušnosti na ovom području.

Autoritet suda i poslušnost
Nijedan privatni pojedinac nema autoritet suditi definitivno i službeno koje su privatne objave istinite, a koje nisu. Autoritet za procjenu istinitosti privatnoga ukazanja počiva prvenstveno na mjesnom biskupu.
Svatko je slobodan imati mišljenje, ali svi se trebaju pokoriti sudu Crkve s praktičnom poslušnošću.
.



Znamo da je opća (službena) Objava završena sa smrću apostolima i da sve druge poruke nazivamo privatnim objavama u koje vjernici mogu, ali i ne moraju vjerovati.

ovom izjavom tvoja okultno-ezoterijska zajednica se VEČ predstavlja kao univerzalna koja sve zna
dakle za sve ljude
e pa neče moči
jer puno toga vi neznate i neče ni saznati jer vas istina ne zanima
jel ti hočeš reči da mi kršćani imamo privatnog Boga
jer ne vjerujemo u vaše bogove od drva ili gline
ma ti mora se šališ :roll:

ova izjava ima skroz drugačiji cilj
u knjizi Otkrivenje proročanstvo najavljuje
13:15
čak joj je bilo dopušteno da udahne život slici zvjerinoj,
tako da slika zvijeri progovori i prouzrokova da se pobiju
svi koji se ne htjedoše pokloniti kipu zvijeri
ona učini da svi mali i veliki, bogati i siromašni ,
slobodni i robovi - udare žig sebi žig na desnicu ili na čelo
i da nitko ne može ni kupiti ni prodati ako nema udaren žig
ima zvijeri ili broj njezina imena

dakle proročanstvo je najavilo da če se najstrože zabraniti sve knjige, spisi, i sva druga vjerska naučavanja koja su u suprotnosti od rimokatoličke crkve (koja je kao univezalna kršćanska katolička)
dakle sve što vatikan i njegovi illuminati ne odobre najstrože se zabranjuje

pa mi kršćani to znamo več dugo, dugo
i zato radimo *dok je još dan*, jer uskoro če mrak

budi onda fer prema ljudima pa im reci da če zabraniti i svaki rad nedeljom svim ljudima
neče smjeti ništa raditi ni u svojoj kući ni u svom dvorištu, neče smjeti ni auto oprati a kamoli voziti
predviđen je rad nedeljom samo vojske, policije vatrogasaca i hitne službe
jedino če smjeti u vašu crkvu u nedelju da vam se poklone, da ih preparirate iznutra i učinite od ljudi *remek djelo zla*
vjerski fanatizam i zatupljenost rimokatoličanstva tek dolazi na vidjelo, baš kao što je i prorečeno

a objave, i ljude koji imaju objavu od Boga, koji su pozvani na Evanđelje vi nemožete spriječiti u njihovom radu ma koliko se trudili, koliko god napora uložili
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Šta je to đavo objavio?

Ne odnose se đavolske objave na neku konkretnu knjigu, najmanje na ovu koju ste spomenuli - Đavolja biblija.
Sotona lovi u mutnom što znači da ljudi koji govore da imaju objave, viđenja s neba su najlakši plijen sotonskih zamki. Oni mogu nešto čuti ili vidjeti, ali to može biti samo njihova mašta ili nesređenost njihove psihe ili pak, želja za popularnošću. Jednom rječju, sami sebe prevare i što je najvažnije nitko ih ne može razuvjeriti. S takvima se đavli rado "poigraju" i iskoriste za svoje planove.
U današnje vrijeme je jako mnogo ljudi koji sebe nazivaju prorocima, glasnicima, iscjeliteljima, vidovnjacima...da ni ne spominjem gatare i astrologe. Pojavljuju se na TV i ljudi im vjeruju i tako svjesno ili nesvjesno se izlažu sotonskom utjecaju. Moguće je da jedna osoba ima nekih sposobnosti koje joj "dariva" Sotona i može nešto pogoditi. Najčešće su to odgovori koji nemaju veze sa spasenjem, već trivijalne stvari, a često puta vjerovanje takvim ljudima, može završiti pogubno za čovjeka koji se tome izlaže jer završe u velikom nemiru, tjeskobi, živčanoj napetosti ili pak mržnji. A to je đavlova želja, da čovjeka uništi.
Dakle, čovjek koji je labilan, deresivan, psihički nije sasvim u redu, da li zbog prošlosti, podsvijesti, neke neizliječene traume i sl. treba otići k liječniku. Ali, takav redovito ne traži pomoć Boćju, niti odlazi k liječniku, nego vidovnjaku, iscjelitelju, guruu itd. I ne ozdravlja, naravno, nego mu biva sve gore.
U tom smislu đavao može biti izvor privatnih objava i takvih slučajeva ima mnogo.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
a tko to plače po rimokatoličkim crkvama i zašto ??
mislim, suze su na kipovima
a krov od zlata na crkvi nov novcat, znači ne prokišnjava

čije je to djelo, da li netko zna
 
Natrag
Top