Preporuka za zimske gume

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
107
Avko, zahvaljujem Vam se na zaista iscrpnom odgovoru. Automobil sam kupio ove godine u martu mesecu i uz njega dobio dva seta alu felni sa zimskim i letnjim gumama. Zimske gume su loše i trebalo bi ih menjati, prelazim malu kilometražu godišnje i razmišljao sam o kupovini guma za sve sezone i onda bih svakako dao po 100-tinak eura za gumu, ali sam čuo dosta negativnih komentara za takvu varijantu, pa sam mislio da kupim makar dve zimske gume (ili 4 polovne), jer je letnji set ok.
strucnjaci ce reci da treba koristiti sezonske gume. Bolje se ponasa auto na cesti pogotovo ako vozimo dinamicnije.
evo clanak LINK

Ja sam prosjecni radnik , koji gleda kako ustedjeti ali opet pokusati ne ici na najeftinije i nekvalitetno vec zivjeti u skladu sa svojim mogucnostima i kupovati stvari koje ce mi nuditi koliko -toliku sigurnost i dugotrajnost.

Pa bi JA na tvom mjestu prodao 1 set felgi sa gumama preko oglasa.
Dodao nešto novaca i kupio cjelogodisnje gume.

Neznam kakva je ponuda u tvome mjestu, a mozda ti je u blizini veci grad sa vecim izborom.
Prije kupnje pregledaj web i potrazi vece prodavace. Manji prodavaci-vulkanizeri mozda ti ponude besplatnu zamjenu, ali mogu imati gume koje su stare ili su skladistene pod krovom na visim temperaturama i u prostorijama koje nisu zamračene, slabije kvalitete i proizvodaca koji nije bas pouzdan. Nemora ovo biti pravilo ali zna se naci koji bi ti rado uvalio tako nesto.

U prilogu su clanci iz HAK revije o gumama. Sa testom ljetnih, zimskih i cjelogodisnjih guma.
Prouci i pogledaj koji su proizvodaci guma kvalitetniji , a koji se ne preporucuju pa izvuci neku sredinu tj. prilagodi sebi te se odluci za nekoga. Potrazi toga proizvodaca u svojem mjestu stanovanja pa pogledaj sto se nudi.

Znas li procitati na gumi oznake, godina proizvodnje?
koje dimenzije guma ?
 

Prilozi

  • hak-revija-302-303_str12-13.pdf
    384 KB · Pregleda: 1
  • hak-revija-316-317_str12-14.pdf
    719 KB · Pregleda: 1
  • hak-revija-322-323_str15-17.pdf
    701,5 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.07.2009
Poruka
113
strucnjaci ce reci da treba koristiti sezonske gume. Bolje se ponasa auto na cesti pogotovo ako vozimo dinamicnije.
evo clanak LINK

Ja sam prosjecni radnik , koji gleda kako ustedjeti ali opet pokusati ne ici na najeftinije i nekvalitetno vec zivjeti u skladu sa svojim mogucnostima i kupovati stvari koje ce mi nuditi koliko -toliku sigurnost i dugotrajnost.

Pa bi JA na tvom mjestu prodao 1 set felgi sa gumama preko oglasa.
Dodao nešto novaca i kupio cjelogodisnje gume.

Neznam kakva je ponuda u tvome mjestu, a mozda ti je u blizini veci grad sa vecim izborom.
Prije kupnje pregledaj web i potrazi vece prodavace. Manji prodavaci-vulkanizeri mozda ti ponude besplatnu zamjenu, ali mogu imati gume koje su stare ili su skladistene pod krovom na visim temperaturama i u prostorijama koje nisu zamračene, slabije kvalitete i proizvodaca koji nije bas pouzdan. Nemora ovo biti pravilo ali zna se naci koji bi ti rado uvalio tako nesto.

U prilogu su clanci iz HAK revije o gumama. Sa testom ljetnih, zimskih i cjelogodisnjih guma.
Prouci i pogledaj koji su proizvodaci guma kvalitetniji , a koji se ne preporucuju pa izvuci neku sredinu tj. prilagodi sebi te se odluci za nekoga. Potrazi toga proizvodaca u svojem mjestu stanovanja pa pogledaj sto se nudi.

Znas li procitati na gumi oznake, godina proizvodnje?
koje dimenzije guma ?
Avko, zaista ste se potrudili da mi prezentujete po Vama najbolje rešenje za mene. Detaljno ću pogledati testove koje ste prikačili i pokušati da nađem najoptimalnije rešenje. Svakako nisam stručnjak, ali znam da pročitam oznake na gumi (dimenzije i godište).
Zahvaljujem Vam se na pomoći!
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Za naše podneblje i aktuelne klimatske uslove, najbolji izbor kvalitetnih zimskih guma prihvatljive cene su Kleber odnosno njihov brat/klon BF Goodrich.
Potom Lasa
 
Učlanjen(a)
28.04.2014
Poruka
12
Mogao bih da preporučim Kleber Krisalp zimske gume. Koristim ih više od deset godina (promenio sam par setova). Dobar odnos cene i kvaliteta. Izvanredno prianjaju na snegu i ledu. Jedina mana im je što su nežne pa mi se dva puta desilo da ih na proleće kada se pojave rupe probušim toliko da moram da kupim drugu. Zato ih treba menjati sa letnjim i pre početka aprila čim poraste temperatura i tada nema problema, jer na višim temperaturama postaju meke i lako se probuše na rupama na putu.
 
Natrag
Top