preporuka windowsa 7 za moju konfiguraciju

Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
obzirom da 8. aprila zvanicno prestaje podrska windowsu xp, molim da mi preporucite windows 7 za ovu konfiguraciju upload_2014-3-9_17-42-46.jpeg
da li windows 7 moze normalno da radi na ovoj konfiguraciji sto se tice obrade foto i video materijala
 
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
133
koji god ti zelis win7 mozes da instaliras, tvoje je da odlucis dali ces da instaliras 32 ili 64bit. posto imas 3GB ram ako instaliras 32bit, windows , koristices samo 2,7gb ram, tako da mozes i 64bit, da instaliras. evo ti link za down. pa biraj
Kod:
[url=http://techverse.net/download-windows-7-iso-x86-x64-microsofts-official-servers/]link[/url]
za aktivaciju trazi na google"windows Loader" by DAZ
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
da li ova konfiguracija podrzava 64-bit windows 7, jer sada imam instaliran 32-bit xp. isto tako interesuju me misljenja o windowsima 7 ultimate, profesional i home premium. koji bi izbor bio najbolji za ovu konfiguraciju
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Sa ovom konfiguracijom ti mozes da instaliras windows 7 koji god zelis, od obicnog preko proffesional verzije do ultimate verzije kao po mnogima najsavrsenije. Takodje mozes i 32 bitnu i 64 bitnu, sam biraj verziju. Ne razumem bas sta mislis pod izborom. A pod ovim pitanjem da li mozes posle 32bitne verzije xp da instaliras 64bitnu verziju windowsa 7, naravno da mozes.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
nije mi jasno, zasto su mi do sada govorili da ne mogu instalirati windovs xp 64-bit nego samo 32-bit, a sada vidim da po vasim odgovorima mogu instalirati i 64-bit windows 7 ?
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Intel® Pentium® D Processor 840 (2M Cache, 3.20 GHz, 800 MHz FSB) je 64 bitni procesor tako da ne vidim razlog zasto ne bi instalirao 64 bitni window 7 ultimate ako zelis, ili bilo koji drugi. Te ljude sto su ti to pricali vise nemoj da slusas.... Pozdrav!
 

Prilozi

  • intel.jpg
    intel.jpg
    123,2 KB · Pregleda: 17
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Idealno za tu konfu je Home Premium X86 ili x64, oba ce prijaviti svih 3GB RAM-a, ako ces upgarde-ovati RAM na 4GB, onda odmah stavi x64.
Zna se zasto se instalira Ultimate i koja je namena takvog OS-a.
Moze on podrzati i Ultimate, samo bespotrebno trosenje resursa, a nikakva posebna dobit.
Ja bih ubacio na njega opusteno Win 8.1 Pro (osim, ako neces iz nekog razloga), radice ti veoma dobro, jos uvek Intel pruza podrsku za taj chipset, licno testirao na starijim intelovim chipset-ovima.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
109
meni racunar prvenstveno radi obradu fotografija u fotoshopu i obradu SD video materijala, gdje koristim adobe programe. obzirom da trenutno nemam novca za bolju konfiguraciju, da li to ima veze koji windows bi instalirao. Neznam da li bi ovaj ,,opustoseni,, 8.1 Pro to dobro podrzao jer mi ta rijec opustoseni zvuci kao da u sebi ima samo ono najosnovnije ili da idem na windows 7. Ja sam do sada ove obrade radio sa xp pro sp 3, jeste malo sporije, ali ide. Ako nije problem, pitao bih kada se instalira Ultimate i koja je njegova namjena, jer zaista neznam, pozz.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Jeste to slabija konfiguracija za video obradu, ali kad se nema bolje dobro je i ono cim raspolazemo. Ultimate ima neke napredne mogucnosti koje nema home, ali to obicnom korisniku ne znaci nista... Jedna od njih je VHD ( Virtual Hard Disk) koji koriste uglavnom programeri za testiranje softvera tako sto na virtuelni HDD instaliraju razlicite operativne sistemime i testiraju softver, bez deljenja fizickog hdd-a na vise particija samo za operativne sisteme. Zatim ultimate ima mogucnost enkripcije celog hard diska (bitlocker) tako da se u slucaju kradje racunara ne moze pristupiti podacima. Dalje home verzija moze da podrzi do 16gb rama dok ultimate skoro 200gb rama... itd itd. Pitao si pa da ti kazem, sve to tebi u praksi ne znaci nista ali ne vidim razlog zasto ne bi instalirao Win 7 ultimate, sa svim naprednim opcijama,mada mozes i koji god drugi hoces... Ja imam ultimate.
U svakodnevnom radu neces primetiti neku mnogo veliku razliku izmedju 32bit i 64bit verzije windowsa kao prosecan i obican korisnik (net, muzika, filmovi, flash igrice na fb-u) ali za video obradu kojom se i sam bavim po malo pa ne pricam napamet preporucujem 64bit jer ce ti bolje koristiti procesorsku snagu i maksimalno koristiti ram memoriju. 32bitni photoshop od tih 3gb rama daj boze da koristi 900mb -1,5gb na najvecoj vrednosti memory usage, 64bitni photoshop ce koristiti maksimalno tvoj ram i maksimalno uposliti procesor a samim tim ce i brze obavljati neke rendering operacije i proracune. Isto vazi i za premiere , after effect itd. Na tebi je da sam odlucis sta ces i kako. Nadam se da smo pomogli mada ga ja mnogo oduzih. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top