Preminuo patrijarh Pavle

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Preminuo patrijarh Pavle

Patrijarh srpski Pavle preminuo je danas u 10:45 časova, u 95 godini života, nakon dve godine lečenja na Vojno-medicinskoj akademiji, potvrdio je mitropolit Amfilohije.




"Patrijarh srpski Pavle preminuo je jutros", potvrdio je mitropolit Amfilohije, koji je na svečanosti polaganja kamena temeljca obavestio vernike da je upravo saznao da se "upokojio patrijarh". On je preneo da je sveštenik jutros pričestio patrijarha i da je Pavlovo "sveto hristoljubivo srce prestalo da kuca".

I lekarski konzilijum VMA i zvaničnici Patrijaršije Srpske pravoslavne crkve potvrdili su da je patrijarh Pavle preminuo jutros, navodeći da očekuju dolazak mitropolita Amfilohija, kao i da će informacije u vezi sa sahranom uskoro biti objavljene. U Patrijaršiji je rečeno i da su sve vladike obaveštene o smrti patrijarha i da će Sinod SPC održati sednicu u ponedeljak, rano ujutro.

Zvaničnici SPC nalaze se trenutno na VMA. Prema nezvaničnim informacijama patrijarhovo telo bi tokom dana trebalo da bude preneto u Patrijaršiju.
"Uprkos svim preduzetim merama nege i lečenja, njegova svetost patrijarh srpski gospodin Pavle preminuo je danas u 10.45 časova u svojoj bolničkoj sobi, u snu", navodi se u saopštenju VMA.

Zvona Saborne crkve oglašavaju se, na 15 minuta pre punog sata, povodom smrti patrijarha.


Izvor: Blic
 
LEGEND
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
4.736
Trebace dosta vremena, da mu nadju adekvatnu zamenu, bio je dobar covek,
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
Trebace dosta vremena, da mu nadju adekvatnu zamenu, bio je dobar covek,

Adekvatnu neće ni naći. A zamenu će mu sada morati da nađu što pre. Nadam se samo da će je birati na isti način na koji je i on izabran, jer to je bukvalno bila volja Duha Svetoga.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Čovek za primer, poštovanje i pamćenje, oličenje ljudskosti, dobrote i mudrosti, svetac na zemlji... Srećni smo što smo ga imali... Neka mu je večna slava!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
I ja se slažem da adekvatnu zamenu neće naći.....a da su je našli mislim da jesu još dok je bio živ,samo je pitaje dana kada će je obelodaniti.


Neće. Laknulo mi je sinoć kada sam čula da će sve ići po pravilima, kako i treba. A to znači, da sam Bog odlučuje o novom Patrijarhu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.09.2009
Poruka
3
Zamenu kakav je bio Gojko Stojčević(svetovno ime patrijarha Pavla) nece naci.Jedini covek koji moze da ga zameni jeste Amfilohije Radovic.Mozda moze i jos jedan episkop iz vojvodine ili bosne zaboravio sam mu ime.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.989
Ne daj Bože da bude Amfilohije Radović. Ja se iskreno nadam Atanasiju Jeftiću, ali videćemo...
 
Natrag
Top