Православни видео (музика, филмови, појање, предавања...)

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo sam mu htio ukazati da ne može iz istog izvora i gorko i slatko.

Tacno, ne moze, i zato, kako Bog vodi - treba u duhu ukazati na pogreske drugih, i njihovih ideologija, ali sa ljubavlju i zalaganjem za spasenje dusa.

Lepse je pri svescu da srugi idu krivim putem - u tom duhu ljubavi i pozrtvovanosti, uz rec Bozju uputiti savet, nego pokazati kriticki osudjivacki duh prema svemu
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tacno, ne moze, i zato, kako Bog vodi - treba u duhu ukazati na pogreske drugih, i njihovih ideologija, ali sa ljubavlju i zalaganjem za spasenje dusa.

Lepse je pri svescu da srugi idu krivim putem - u tom duhu ljubavi i pozrtvovanosti, uz rec Bozju uputiti savet, nego pokazati kriticki osudjivacki duh prema svemu

Njima se kao farisejima pokazuje i tom duhu, a i to je duh ljubavi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja sam više puta iznio negativne stvari, pa čak i ovdje u crkvi gdje sam krenuo bilo je rasprave, jel trebam d ati kažem da me jedan advent. udario na brodu kada sam bio, pa šta sada trebam da mrzim sve. Ne mrzim ni njega. Nema idealne crkve. Čak štaviše sve postaju sve gore.

Ali ne može niko reći da HAC nema istinitu nauku, ima je. Ovdje prvenstveno govorimo o nauci.

I ja sam više puta hvalio mnoge popove i sada sarađujem sa mnogima i to ne samo na poslu gdje ja radim, nego na projektima veoma važnim.

I nisam nikada rekao da su svi pravosl. loši.

Znaš šta je kod mene bilo u crkvi, bile rasprave, svađe, ogovaranja, podmetanja, neki su i napustili crkvu.

Pa šta sada, svakome je potreban Isus. Svakome, bilo je i laganja koje nije bilo bezazleno.

Pa je pastor morao da ih sučeljava, prije toga obilazi i da vidi o čemu se radi. Pa je i on dobio otkaz jer ne vjeruje u Trojstvo.

Ja hvala Bogu zaista nisam ni u čemu učestvovao nisam čak ni bio tu kada je to sve zakuvalo i došao sam baš kada je kulminiralo.

Želim ti sve najbolje ne mrzim te. Evo izvini za sve, zaista te sada više neću napadati. Božji blagoslov.

Sad si me zaista iznenadio ovim postom..
Da ovako uvek pises, sve bi se promenilo u nasoj komunikaciji, jel ja zaista protiv tebe nemam nista, vec mi je stalo do tebe, a ne znam kako da doprem do tebe..

Nemam cak nista protiv ni da pises kakvi su pravoslavni, sve sto si gore napisao za adventiste vazi i za nas.. Jedino sto ja zelim jeste da budemo nepristrasni..

Necu te vise napadati, izvini za ostale postove , jel tek sada videh ovaj tvoj iskreni post.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da Tripo ide linijom "POBEDI NEPRIJATELJA NJEGOVIM ORUŽJEM" da se neprijatelj ne bi požalio da si koristio nedozvoljena sredstva iz svoje fabrike.

Možda je to i najbolji način.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mislim da Tripo ide linijom "POBEDI NEPRIJATELJA NJEGOVIM ORUŽJEM" da se neprijatelj ne bi požalio da si koristio nedozvoljena sredstva iz svoje fabrike.

Možda je to i najbolji način.

To nije nikakva pobeda , niti nacin, postavljati djubre i tudje otpatke.. Trebalo bi da kopiram citavu knjigu, koju su pisali iz unije reformnog pokreta adventista sedmog dana o vama i vasem djubretu.. otpatci na sve strane, a ima i video materijala...

Ali to je vec sve na netu, pa svako moze naci, sramota me to da stavljam.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To nije nikakva pobeda , niti nacin, postavljati djubre i tudje otpatke..

Ono što se kod vas dešava (mnoge stvari) se ne dešavaju u HAC, nrp. tuča propovjednika, kao kod vas tuča monaha, pa onda da pop jaše vjernike. Da ratuju advent. međusobno.

Trebalo bi da kopiram citavu knjigu, koju su pisali iz unije reformnog pokreta adventista sedmog dana o vama i vasem djubretu..

Ali gore spomenutog nećeš naći, pa najveće smeće iznose pravosl. o pravoslavcima, da vidiš samo šta pričaju na antiekumenističkim grupama FB.

otpatci na sve strane, a ima i video materijala...

Ali to je vec sve na netu, pa svako moze naci, sramota me to da stavljam.

Tebi je bilo bitno što je pastoru otkopčan šlic, što nije zatvoren, a ne šta je pričao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, više sam mislio na učenja, kontradiktorne izjave pojedinaca i različitih struja unutar crkve, gde jedni tvrde jedno, drugi drugo, gde se stvara atmosfera - da se tu ne zna ko pije a ko plaća.

Duhovno stanje u crkvi je druga priča, i Hristos ukazuje na to - da će njegova crkva biti mlaka u poslednje vreme jer istinu koju IMA ne sprovodi u lični život.

Dakle, razlika izmedju Božje crkve i svih ostali je sledeći:

- BOŽJA CRKVA IMA ISTINU DATU OD BOGA ALI JE NE SPROVODI ( svaka cast ko to čini ).

- SVE OSTALE NEMAJU ISTINU VEĆ LJUDSKE FILOZOFIJE, PA SE ČAK NI NJIH NE PRIDRŽAVAJU U POTPUNOSTI, I TAVORE U DUPLOM GREHU, JER NEMAJU POZNANJE ISTINE, I NE PREDAJU SE BOGU, JER ČOVEK MOŽE DA SE PREDA BOGU JEDINO U ISTINI KROZ KOJU DELUJE SILA SVETOGA DUHA.
 
Natrag
Top