Pravoslavlje

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kvare biznis PC. Tako su se bunili paganski prodavači kipova u Grčkoj.

ZABRANJENO PALJENJE SVEĆA KUPLJENIH VAN CRKVE Sramna odluka sveštenika u Aleksandrovcu ima još sramnije objašnjenje

Zabranjeno paljenje sveća kupljenih van crkve - odluka je koja je doneta jednoglasno u crkenom odbor u Aleksandrovcu, a kao razlog za to otvoreno navode da je prodaja sveća najveći crkveni prihod. Vernike koji se ogluše smatraju "vinovnicima", a njihov postupak "bahatim, samovoljnim i neposlušnim".

Primećeno je da pojedini parohijani donose u Crkvu da pale svoje svećem kupljene u prodavnici, na pijaci ili u komšijskoj pogrebnoj radnji. Razlog tome je, po njihovoj priči, što su tamo sveće jeftinije. Međutim, pošto jedna crkvena opština najviše prihoduje od prodaje sveća, a uz sva nastojanaja da se spreče ovakve akcije čijim vinovnicima je cena sveća u Crkvi samo izgovor za bezobrazluk, samovolju i neposlušnost, crkveni odbor u Aleksandrovcu jednoglasno donosi i usvaja odluku o zabrani upotrebe sveća kupljenih van Crkve. To važi za stalno, za sve prilike, vreme pre i posle. Liturgije, sva činodejstva, a naročito opela - navodi se obrazloženju odluke, koja je objavljena i na Fejsbuk stranici Crkve svetog Nikolaja u Aleksandrovcu.




Predsednik crkvenog odbora SPCO Aleksandrovac, jerej Željko Matić, potpisao je ovu odluku.

Blic


Facebook

FacebookTwitter
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je vaš adventistički duh. Millerologija, numerologija, piramidologija, .... tripologija.

Opet je počeo da proziva o nekakvom "duhu"? O kakvom duhu može da govori neko ko kombinuje astrologiju i antropologiju? Da je neko od Katolika takvu stvar "napisao", adventisti bi siktali o tome do kraja vremena. Ali kada se radi o njihovom, onda je to pohvalno.

Naravno, sve u slavu kontra znanja, što adventistička, ali i Sola Scriptura "nauka" i jeste.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zato koristiš golove, minute, imena, nanio si ogromnu štetu nauci Božjoj.

Tako da je tvoje izlaganje isto kao i PC.

I u bibliji postoji simbolika, i u Isusovim pricama u kojima prikazuje simboliku duhovnih realnosti, i u starom zavetu gde Bog Amosu pokazuje kotaricu voca i potom obrazlaze simbolizam.

I postoji biblijska numerologija, po kojem principu je i pisana biblija, davana mnoga simbolicna imena..itd..

Nema tu nista nebiblijski.


 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
I u bibliji postoji simbolika,

Tvoja nauka nije simbolika nego besmislena nauka poklapanja datuma rođenja i događaja.

Već sam istakao da to ima i u mojoj familiji.

i u Isusovim pricama u kojima prikazuje simboliku duhovnih realnosti,

A koja je duhovna realnost rođenje tvoje mame ili babe?

i u starom zavetu gde Bog Amosu pokazuje kotaricu voca i potom obrazlaze simbolizam.

Ali to ima smisla, kao i Petru oval sa hranom.

I postoji biblijska numerologija,

To nije numerologija, nego nauka u kojoj se prepoznaje smisao.

po kojem principu je i pisana biblija,

Biblija nije po tom principu, nego po smislu.

davana mnoga simbolicna imena..itd..

Ali niko nije iz imena računao neki broj, nego je samo značenje imena imalo smisao.

Nema tu nista nebiblijski.

To je rekao i Korej u svojoj pobuni protiv Mojsija.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U tvojoj projekciji nema smisla, u Bozjoj ima.

I ja tvrdim da tvoje ovakvo pisanje nema nikakvog smisla, ali tebi je gorko slatko, a slatko gorko.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
U tvojoj projekciji nema smisla,

Ovo kopiraš od mene.


To je rekao i Korej.

I ja tvrdim da tvoje ovakvo pisanje nema nikakvog smisla,

Nivo deteta koje se svađa za igračku. Sama po sebi bilo čija tvrdnja ne vredi ništa ako nema dokaza i smisla u toj tvrdnji.

ali tebi je gorko slatko, a slatko gorko.

To svako može reći.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Vi svojim koment. sebe ponižavate.



Kao i ovo.



To je vaš duh.



Ko preti?



Zato koristiš golove, minute, imena, nanio si ogromnu štetu nauci Božjoj.

Tako da je tvoje izlaganje isto kao i PC.

Tripo, malo da se našalim sa tobom..nećeš zameriti.
A što optužuješ Laodikeju da je naneo štetu delu Božijem? Zar Laodikeja ne radi dobru stvar..isto što i ti u smislu da tako odvraća one da se obrate u veru kao i ti što si rekao da ti je cilj da odvratiš jer ne želiš da se oni obrate u Adventizam. Dakle ako Laodikeju svojim golovima i minutima odvraća što je to loše kada i ti to kažeš da činiš namerno..zašto Laodikeja greši? Ne radi li dobro da se ne obrate
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Tripo, malo da se našalim sa tobom..nećeš zameriti.

Neću.

isto što i ti u smislu da tako odvraća one da se obrate u veru kao i ti što si rekao da ti je cilj da odvratiš jer ne želiš da se oni obrate u Adventizam.

Oni ne žele ja im samo ispunjavam želju.

.zašto Laodikeja greši? Ne radi li dobro da se ne obrate

On je mislio kao i ti da će da se obrate kao i ti. Ali se pokazalo da sam bio u pravu samo ja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
A
Neću.



Oni ne žele ja im samo ispunjavam želju.



On je mislio kao i ti da će da se obrate kao i ti. Ali se pokazalo da sam bio u pravu samo ja.
Ali ja nemam potrebu nikoga da obraćam. Meni to nije cilj...meni je predivno da iznesem svoj stav i ono što smatram istinom ali i da učim od drugih...zaista nemam potrebu. Nisi dobro razumeo moje težnje...
A ako si se ti lično razočarao što neko ne prihvata tvoje stavove..nema potrebe za time a još manje da zbog toga se ljutiš na nekoga. Veruj mi Božiji posao ne možemo uraditi n ti ni ja ni Mire ni bilo ko...Božiji posao radi sam Bog..zato te bratski pozivam da Bogu prepustiš ono što je Njegovo i bićeš srećan...da ti Bog pomogne u tome.
Hvala na razumevanju. Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ali ja nemam potrebu nikoga da obraćam. Meni to nije cilj..

Vas 3 ste mislili da ćete ih obratiti, ovda dvojica su mi se lično u PP obraćali sa tim stavom.

A ako si se ti lično razočarao što neko ne prihvata tvoje stavove..

Ja nemam potrebu za tim.

Veruj mi Božiji posao ne možemo uraditi n ti ni ja ni Mire ni bilo ko..

Ti loše obavljaš Božji posao, baviš se stalno nebitnim stvarima, na temi o Kološanima si potpuno otišao u ono što ne nebitno.

Tvoja nauka je nije ni vruća ni hladna.

.zato te bratski pozivam da Bogu prepustiš ono što je Njegovo i bićeš srećan...

Pa Bog i radi mi smo samo oruđe u Njegovim rukama.

Hvala na razumevanju. Pozdrav.

Hvala Pozd
 
Natrag
Top