Pravopis na internetu

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Zavisi od toga šta podrazumevaš prvo pod kulturom. Kad si već SRPKINJA onda znaš da postoji mnoštvo različitih dijalekata i ne vidim opravdan razlog zbog čega nekoga sprečavati da pisanje uskladi sa svojim svakodnevnim govorom...naročito u ovakvoj vrsti komunikacije
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
Hvala za ovo, dragi kolega. Mislim da nam svima povremeno zatreba. Ništa čudno, i moj veliki prijatelj, inače lektor, ne odvaja se od uvek najnovijeg pravopisa, jer se, čak i tu, nešto stalno menja. :)

neverovatno, ali istinito... :vorred:
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
Naravno da može da se govori i o gramatici i o pravopisu odakle god da ta osoba dolazi, što se tiče ''akcenta'' ili različitih dijalekata to je već druga stvar, ali smatram da bilo ko, ko se školovao najmanje osam godina (da ne kažem dvanaes) ne može da greši padeže ni u govoru ni u pisanju i da ne zna osnovnu gramatiku i pravopis. Ako se ja pitam to je stvar vaspitanja, tj. nevaspitanja i nekulture.

Mada moram da priznam da određene šale i fore mnogo bolje zvuče kad se ispričaju ''po seljački''.... :dance2:[/QUOte

ma koja skola koji bakraci bre. pa pola nam ucenika dobija ocene tako sto roditelji urgiraju kod ucitelja, druga polovi bori se protiv takvog skolovanja i gubi veru da moze ista da promeni.
nemam nista protiv juga srbije , i sam sam sa kosova.
i na kraju, zamislite kad bi smo svi bili fakultetski obrazovani i pametni, a i jos gramaticki potkovani .... kakva bi to srbija bila ??? sve u svemu, mislim da nije bitno dal je ispravno gramaticki neko nesto napisao, sve dok to nekog nevredja ili pak nekog ne degradira ....
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Nepismenost

Bilo mi je i smesno i tuzno kada sam procitao sadrzaj jedne stranice na sajtu, ne zbog sadrzaja, vec zbog elementarne nepismenosti ili, u najboljem slucaju, polupismenosti. A sta cete, mnogo ljudi pise i SMS-ove kao da u zivotu nisi bili u skoli i nisu niti jednu knjigu procitali.

- MELBOURNE SERBS - | "Cuva Bog Srbina Svog"
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Hahahah, ovo je dijaspora...ko zna kad je tekstopisac otišao iz zemlje, očigledno je da ne barata baš najbolje srpskim jezikom.
Nego, Yukicu, šta ti čitaš :acute:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije se toliko čuditi ovakvoj "pismenosti" dijaspore, to je na neki način i normalno, mada bi bar oni koji vode i uređuju kojekakve nacionalne sajtove, trebali bar u osnovi poznavati pravopis materinjeg jezika. Tužno je, međutim, kada čitamo (pa i slušamo) mnoge domaće "sablje", po štampi, drugim medijima, pa i na ovom Forumu, i kada vidimo kako slabo poznaju svoj jezik i njegov pravopis.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nije srpski jezik lak, dijaspori posebno, ali samim tim što se nije našao niko bolji da ispravi tekst, to dovoljno govori o skupini u čije ime govori i težini reči koje ostavljaju za sobom yes3
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije srpski jezik lak, dijaspori posebno, ali samim tim što se nije našao niko bolji da ispravi tekst, to dovoljno govori o skupini u čije ime govori i težini reči koje ostavljaju za sobom yes3
Naravno da nije lak. Ali ako se neko odluči da otvori sajt, u ovom slučaju za Srbe u dijaspori, i piše na njemu, a pogotovu ako tamo počne "srbovati", onda najmanje što se očekuje, jeste, da to bude napisano na korektnom srpskom jeziku. I inače, kada čovjek naiđe na bilo kakav tekst u bilo kom mediju, koji vrvi od pravopisnih i drugih gramatičkih grešaka, pisca takvog teksta ne shvata ozbiljno, jer ostavlja utisak nepismenosti i neobrazovanosti.
 
Član
Učlanjen(a)
29.03.2011
Poruka
26
Sve nekako mogu i da razumem, cesto se kuca u zurbi ili u sitne sate kad je koncetracija losa, ali kad vidim da neko koristi u srpskom jeziku slovo W kosa mi se na glavi digne!
И мени се коса диже на глави кад видим како људе мрзи да напишу ć, č, đ, š, ž, када већ имају ту могућност
на свакој тастатури.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Moram da priznam da ljude gledam kroz pismenost, jer meni to mnogo znači. Možda je to jedna od mojih predrasuda, jer ipak ne bih trebala biti tako oštra, ali kada u postovima vidim dali i nemože, za mene je tu kraj svake komunikacije. To je propušteno gradivo iz petog razreda osnovne škole. Na netu sam od 2008 g. i bila sam na desetak foruma i čitala postove hiljade ljudi. Od tolike mase, ima samo desetak pismenih. To je ipak porazna statistika, mora se priznati.
 
Natrag
Top