Pravo za tumacenje Svetog Pisma

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koristite vi svoje oružje, pišanje.

:roll::roll:pa to je tvoje oružje. :beee:

Za naše oružje ćeš reći da je tvoje, a za svoje da je naše.

Znaš kako je kada primiš foru onda si primio nema nazad.

Tako i ovdje kada se nešto da onda je dato, nema nazad.

Zato mi vama dajemo kada treba, a vi samo kopirate nas. Tu nema više toga.

Kao što se postave standardi u filmovima, jednom se da neki hit film i ćao nema više.

Vaše tumačenje smo vidjeli, dugačak spisak vaših učenja,a Biblija sve suprotno.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
evo moga tumačenja
zasnovanog na Bibliji


1. Božja Zapovijest –

=================================

IZLAZAK 20,2

"Ja sam YHWH, BOG tvoj,
koji sam te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
YHWH JE BOG Otac, A NE Sin Gospodin Yehoshua
YHWH je izveo iz Egipta, a NE Sin Gospodin Yehoshua

-------------------------------------------------------------------------



IZLAZAK 20,3

Nemoj imati drugih bogova uz mene.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
NEMOJ IMATI Sina Gospodina Yehoshuu
KAO BOGA UZ BOGA Oca YHWH

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Onaj ko pravo tumači Pismo ima i rod, jer ga Bog štiti učeći ga iz Pisma.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
na TEMELJU čega ćeš TI tumačiti te PROROČKE stihove?
u Bibliji NEMAŠ nikakovih smjernica za to
ZNAČI
ako KRIVO protumačiš - onda si lažni učo
ako krivo prorekneš - lažni si prorok

a TO je jako opasno

ZATO - ako ti NIJE jasno - NE IZMIŠLJAJ BAJKE

Postovanje Piramida,
Ja nista ne izmisljam, nego sam te pitao:

"Kakve koristi imas ti, koji ne zelis da tumacvis Bibliju od Danilovog vidjenjs:
Lav sa krilima?
Medved sa tri rebra u ustima?
Ris koji ima cetiri glave i cetiri krila?
Druga zver koja je immala 10 rogova? Danilo 7. poglavlje.

Da li si ti ikada video takve zveri? Ja nisam!
Piramida, reci nam sta si ti iz svega ovoga naucio, ako zaista ne zelis da tumacis Bibliju? Kakvu poruku si dobi?"

Piramida, vidis da ja ovde nista nisam izmisljao, nego sam ti postavio direktno pitanmje da nam objasnis zbog cega ti ne zelis da tumacis Bibliju? Imasli odgovor ili ne?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mire, da li ti to izvodis segu sa Laodikejom?
O kakvom i cijem ti autorskom pravu govoris?
Atorsko pravo pripada autoru.

Odlično, autorsko pravo pripada autoru, dakle:

  1. Tko je autor Matejeva evanđelja? Nije li sveti Matej?
  2. Tko je autor Markova evanđelja? Nije li sveti Marko?
  3. Tko je autor Lukina evanđelja? Nije li sveti Luka?
  4. Tko je autor Ivanova evanđelja? Nije li sveti Ivan?

  1. Tko je autor Djela apostolskih? Nije li sveti Luka?
  2. Tko je autor Pavlovih poslanica? Nije li sveti Pavao?
  3. Tko je autor Jakovljeve poslanice? Nije li sveti Jakov?
  4. Tko je autor Petrovih poslanica? Nije li sveti Petar?
  5. Tko je autor Ivanovih poslanica? Nije li sveti Ivan?
  6. Tko je autor Judine poslanice? Nije li sveti Juda?
  7. Tko je autor Otkrivenja? Nije li sveti Ivan?

Autor ima pravo da to svoje pravu pokloni ili proda kome on hoce.
Ako je autor predao nekome svoje autorsko pravo, onmda taj ima to pravu.

Opet odlično, autor može svoje autorsko pravo prenijeti i na nekog drugog.
A tko su gore nabrojani autori - sveti Matej, sveti Marko, sveti Luka, sveti Ivan, sveti Pavao, sveti Jakov, sveti Petar, sveti Juda? Je li ovo "Družba Pere Kvržice? :)
Naravno, nije ovo ni Družba Pere Kvržice niti je družba Alibabe i 7 razbojnika. Ovo su Prvaci Kristove crkve. A njihova djela (evanđelja i poslanice) su svojevrsna pisma
upućena Crkvi (mjesnim Crkvama). Dakle, ova Pisma pripadaju onima koji su ih napisali i onima kojima su adresirana - tj. pripadaju svetim piscima i Svetoj Kristovoj crkvi.

Kako su svi sveti pisci umrli, pravo i obveza čuvanja i širenja Svetog Pisma (Biblije) ostali su jedino Crkvi. I Crkva to čini do dana današnjeg - čuva, prenosi i tumači spise Biblije.
Zbog toga je svako tumačenje Pisma izvan Kristove crkve (jedne, svete, katoličke i apostolske Crkve) bezvrijedno, apsurdno, i na koncu opasno. To bi bilo isto kao kada bismo
tumačili ljubavno pismo koje je neki mladić napisao svojoj zaručnici, jer to ljubavno pismo pripada samo mladiću i njegovoj zaručnici i jedino njih dvoje razumiju točno ono što
je u pismu napisano.

Koliko je apsurdno i opasno "neovlašteno tumačenje" Svetog Pisma, najbolje pokazuju plodovi "Sola Scriptura idolatrije". Nakon pet stoljeća (500 godina) "čitači tuđih ljubavnih
pisama" uspjeli su toliko rastočiti Kristovo tijelo (Crkvu), da su se namnožili na 50-tak tisuća denominacija. Čitaju isto Pismo, na istog Duha se pozivaju, a na 50-tak tisuća različitih
načina pročitano razumijevaju
. :) Zar je moguće da Duh, koji uvodi u jednu jedinu Istinu, njih uvodi u 50 tisuća istina!?!? :)

Bibliju nije pisala nijedna crkva.

:) Vidjesmo gore, Bibliju (Novi zavjet) su pisali Prvaci Crkve, a Biblija pripada jedino Crkvi (jednoj, svetoj, katoličkoj i apostolskoj Crkvi). Upravo onoj Crkvi koja je i rekla: "Ovo je Sveto Pismo Crkve". Ovako to bijaše:

3. sinoda u Kartagi 397. godine

Kanon Svetog pisma


Zaključeno je da se u Crkvi ne čita ništa pod imenom božanskih spisa, osim kanonskih spisa. A ovo su kanonski spisi: Postanak, Izlazak, Levitski zakonik, Brojevi, Ponovljeni zakon, Jošua, Suci, Ruta, četiri Knjige kraljeva, dvije knjige Ljetopisa, Job, Psalmi Davidovi, 5 knjiga Solomonovih, dvanaest knjiga proroka, Izaija, Jeremija, Daniel, Ezekijel, Tobija, Judita, Estera, dvije knjige Ezrine, dvije knjige Makabejaca.

Knjige Novog zavjeta: četiri knjige Evanđelja, jedna knjiga Djela apostolska, trinaest poslanica apostola Pavla, jedna isto njegova Hebrejima, dvije Petrove, tri Ivanove jedna Jakovljeva, jedna Judina, Otkrivenje Ivanovo.

Ima onih koji misle da je Bog na dan Pedesetnice, osim što je poslao Svetog Duha, i padobranom spustio milijune već otiskanih Biblija i razaslao apostole po svijetu da dijele te Biblije. Važno je znati, :) nije se to dogodilo. Nije Bog na Pedesetnicu, a nije ni nekoliko desetljeća ili stoljeća kasnije, s neba spustio već otiskane Biblije. Vidjesmo, tek je koncem 4. stoljeća Crkva rekla: Ovo su sveti spisi. Stari zavjet: Postanak, Izlazak, ... Novi zavjet: četiri knjige Evanđelja, jedna knjiga Djela apostolska, ....

Sukladno ovome, prihvatiti Bibliju kao svoje Sveto Pismo, a Crkvu, koja je kao svoje čedo iznjedrila tu Bibliju, proglasiti "otpalom Crkvom" (Babilonskom Kurvom) zaista je shizofreno. To je isto kao kad biste se liječili lijekovima koje vam je propisao liječnik, a istog tog liječnika proglasili luđakom i trovačem. :) Zaista shizofreno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sukladno ovome, prihvatiti Bibliju kao svoje Sveto Pismo, a Crkvu, koja je kao svoje čedo iznjedrila tu Bibliju, proglasiti "otpalom Crkvom" (Babilonskom Kurvom) zaista je shizofreno. To je isto kao kad biste se liječili lijekovima koje vam je propisao liječnik, a istog tog liječnika proglasili luđakom i trovačem. :) Zaista shizofreno.

Da je samo šizofreno. No to se od onih kojima mrtva slova na papiru, sama po sebi, sebe tumače, i može očekivati. Uostalom, oni pravu definiciju Crkve i ne poznaju. Da je poznaju, ne bi se sramotili tvrdnjama o Crkvi u vreme Adama, niti bi tvrdili da se Logos inkarnirao u Noji.

Inače, njihove tvrdnje o Crkvi kao otpaloj, dolaze od želje da se oni sami predstave kao nekakvi čuvari "tajnih znanja" koje je "zla" Crkva sakrivala od ljudi, a ta znanja su jelte zapisana u Bibliji, koja "sama sebe tumači". Po principu branja trešanja, inače tako svojstvenom baštinicima Lutera, posebno na teritoriji SAD, raja za biblomlatore svih boja i dezena.

Ps. znaš li zašto je među Sola Scriptulatorima, shabatarske provinijencije omiljen prevod Daničić - Karadžić? Zato što mu je izvornik Nemački, a u njemu prevodilac Masoretskog teksta sve i svašta kiti nazivom crkva (kirche).
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo mi "Mi imamo pravo na tumačenje Pisma" je hit godine.

Moram nastaviti skupljati vaše narodne "umotvorine".

I ono Šonjetovo da tipkam po tastaturi subotom.

:beee::roll::mig:
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A tko bi još drugi imao pravo tumačiti Pismo osim onoga tko ga je napisao? A napisano je u Crkvi od crkvenih prvaka, apostola i ostalih novozavjetnih pisaca.

Da baš su oni napisali da se klanjamo ljudima, ikonama, kipovima. Eno puno primjera imamo u Bibliji.

Tripo još nije nabavio Bibliju koja ima i Novi zavjet.:smisi:

:roll::beee::mig::roll::beee::mig::roll:
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A tko bi još drugi imao pravo tumačiti Pismo osim onoga tko ga je napisao? A napisano je u Crkvi od crkvenih prvaka, apostola i ostalih novozavjetnih pisaca.

Možda oni? Babo Miller, auntie Ellen? Braća po subotnje linije? Pismo samo?

Nikada offsprings Luthera neće shvatiti. Nikada. Biblija nije kuran. Nikada nije tako ni zamišljena, niti tako napisana.

Pisce Biblije nadahnuo je Bog, one koji su je kanonizovali Bog je za to ovlastio silaskom Svetog Duha na apostole.

Onog koga bi u tretiranju knjige ovi američki đaci hteli da imitiraju, inspirisiao je njegov libido, sotona lično. No on niije tema, ali ako bibliolatori insistiraju, može se i to otvoriti. Ionako njegove sledbenike adventisti drže braćom i pravim "hrišćanima".
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top