pravljenje m3u liste od filmova iz kompa

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Imam jedno pitanje ekspertima sa ovog fantasticnog foruma.
Da li postoji mogucnost da napravim m3u listu od filmova koje imam u kompu i da onda tu m3u listu mogu da pokrecem i gledam bilo gde da se nalazim, naravno pod uslovom da komp na kome su mi filmovi bude stalno ukljucen?
Hvala unapred na odgovoru
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Imam jedno pitanje ekspertima sa ovog fantasticnog foruma.
Da li postoji mogucnost da napravim m3u listu od filmova koje imam u kompu i da onda tu m3u listu mogu da pokrecem i gledam bilo gde da se nalazim, naravno pod uslovom da komp na kome su mi filmovi bude stalno ukljucen?
Hvala unapred na odgovoru

Da, sa Internet information Services (IIS) bi bilo vjerovatno najjednostavnije. Ne mogu ti puno pomoći ako je novija verzija Windows-a jer sam radio nekad na XP pa sam skroz ispao iz toga.

inače bi bilo ono:

Kod:
http://tvoja-IP-adresa/folder/ListaFilmova.m3u
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Moze se i napraviti neki ftp server, remote dlna server, plex, chroemcast itd. Mislim da sve to ok radi na lan mrezi, za net vec morate imati i veliki upload. Ima dosta laksih resenja, recimo Kodi i streamovanje sa online servisa. Druga laksa varijanta je upload filmova na neki cloud server...
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.02.2016
Poruka
674.102
Imam jedno pitanje ekspertima sa ovog fantasticnog foruma.
Da li postoji mogucnost da napravim m3u listu od filmova koje imam u kompu i da onda tu m3u listu mogu da pokrecem i gledam bilo gde da se nalazim, naravno pod uslovom da komp na kome su mi filmovi bude stalno ukljucen?
Hvala unapred na odgovoru
Instaliras FileZilla server, izaberes FTP i odaberes port po zelji.
To ce da ti otvori lokalni ftp server, i onda izabers koji folder hoces da djelis i dodas ga u FTP server.

Po defaultu port je 21 ali ti izaberi neki veci jer je taj cest pri skeniranju..
Takodje imas opciju da stavis user i pass za pristup sto obavezno stavi
Sada FTP serveru pristupas lokalno >>
ovako nesto ftp://user:pass@127.0.0.1:52431/

Sledeci korak ti je da otvoris taj isti port u ruteru da bi mogao preko public IP da mu pristupis i naravno moras da u inbound rules u firewallu-u takodje omogucis nesmetan pristup racunaru preko tog porta.
sada pristupas ovako:
ftp://user:pass@46.89.25.11:52431/ , gdje je 46.89.25.11 tvoja javna IP adresa

ukoliko nemas static ip adress sledeci korak ti je da kreiras free nalog na nekom od bespatnih dinamickih DNS servisa i registrujes svoju ip tamo.
sada pristupas ovako i nemas brige jel se ip promjenila:
ftp://user:pass@toda81.ddns.net:52431/ , gdje je toda81.ddns.net DDSN koji si kreirao.

Sada ti samo ostaje da kreiras listu filmova u zavisnosti od putanje i playera preko koga ces da gedas.
Na primjer za VLC player ide ovako:

#EXTM3U
#EXTINF:-1,Taken 2
ftp://user:pass@toda81.ddns.net:52431/filmovi/strani/Taken_2.mkv
#EXTINF:-1,Lepa selo lepa gore
ftp://user:pass@toda81.ddns.net:52431/filmovi/domaci/Lepa_selo_lepa_gore.mp4

sacuvas listu u m3u formatu i gledas na bilo kom racunaru, stim da moras da imas uload dovoljno velik da bi gledao, min oko 2-3 Mbps za filmove velicine 700 mb- 1000 mb

ps
:p = : p
:beee:
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Pre svega vam se svima izvinjavam sto me nema ovoliko dugo da vam odgovorim. Imam malog deckica od 11m koji je neumoran i upravo se uspavao pa sam ja dosao da procitam sta ste mi napisali.

Hvala vam puno na odgovorima i upputstvima. Nisam ni sumnjao da cu dobiti odgovor na moje pitanje jer vi imate odgovor na svako pitanje. Probacu sve sto ste mi napisali da uradim, mada jedino necu smeti da se igam sa podesavanjem routera da ne bih nesto zeznuo jer je to ipak posao za nekog dobrog poznavaoca kao sto ste vi.
Mozda mi je najbolja varijanta neki cloud server.
Obavezno cu vam napisati sta sam uradio.

Hvala vam puno jos jednom svima!
 
Učlanjen(a)
03.03.2010
Poruka
2.121
Kodi ima u sebi sve. Imaš pod settings opcije za postavljanje servera otvaranje portova i sve ostalo. Vjeruj mi probao sam svašta kodi je najbolja opcija i troši najmanje resursa.
Kod:
https://seo-michael.co.uk/how-to-share-libraries-across-multiple-devices-kodi-xbmc/
S tim da u Windowsima pod Network sharing moraš dati dozvole.
Ne trebaju ti m3u liste.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Samo da vam javim da sam danas ostavio da se uploaduju neki fajlovi na dropbox-u. Kako od njih mogu da napravim m3u listu? Bitno mi je da bude m3u listu jer je onda mogu pustati preko telefona i iPTV Player-a.

@ parabolicxtc, upravo skidam kodi pa cu da probam i to uputstvo koje si mi ti ostavio. Hvala puno
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.02.2016
Poruka
674.102
Samo da vam javim da sam danas ostavio da se uploaduju neki fajlovi na dropbox-u. Kako od njih mogu da napravim m3u listu? Bitno mi je da bude m3u listu jer je onda mogu pustati preko telefona i iPTV Player-a.

@ parabolicxtc, upravo skidam kodi pa cu da probam i to uputstvo koje si mi ti ostavio. Hvala puno
ides desni klik na fajl na dropbox-u pa ides na Copy Dropbox link onda najlakse je samo da zadnji dio u tom linku posto ce da glasi ?dl=0, prepravis u ?dl=1 jer tako ce da ti reprodukcija automatski krece.
Snimis to u m3u listu kao url adresu, kao sto sam ti u prethodnom postu pisao za ftp i to je to...
Te adrese mislim da su https i mozda neki player-i ne mogu da puste mada 99% ih moze.

PS
Sve dok se ti fajlovi isto zovu i nalaze na istoj lokaciju u dropboxu i adrese ce da ostanu nepromjenjene... ako nesto premjestas mjenja se automatski i download link
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Majstore, imam jedan problem. Kada na kompu kopiram video link na desni klik dobijam link koji na kraju ovako izgleda

.mp4?_subject_uid=34314421&w=AAAgf2aYcyPLLpRzY6dC7N5ISsPL0CuhGtDUBSElw5BkBQ


Nigde ne vidim deo ?dl=0.

Ja sam probao da na kraju linka dodam ?dl=1 i nece da se pusti video, a peobao sam i iza .mp4 da stavim ?dl=1 pa i posle toga nije hteo da se pusti film.

Gde pravim gresku?

Samo da napomenem da sam .m3u fajl probao da pustim preko iPTV playera na telefonu.

Kada se vratim kuci probacu da ga pustim i preko Ace playera na kompu pa cu javiti da li je tada hteo da ga pusti
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top