Pravilno izlozenje pravoslavne vere

Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Bilo bi lepo kad bi iscitali vasu izvornu rec. Vase misli a ne ovo.
Mogao si simi prijatelju link da postavis i da iscitamo.
Poenta mog predhodnog posta je seherezadina konstatacija da je Katahizis wooow filozofsko-teolosko remek delo i (kao ) blago nama sto ga imamo inace bi bili izgubljeni.
Ma kakva Biblija, da nam nije blazenopocivseg vladike Nikolaja Velimirovica propali bi odavno
(duhovno naravno):)
Nemam ja nista protiv njega. Ima zanimljiva dela ali nisu kapitalna u toj meri da nam budu svjet i svjat uz Bibliju. Pojedinima je ona mozda i na prvom mestu.

Velimiroviceva biografijy je vredno procitati isto koliko i za svakog drugog pisca cija dela citate i obradjujete. Lakse se daju razumeti njegove misli i dela.
Jasno mi je sad kao dan odakle struje biju. Ima pojedinih koji su zaista citajuci Velimirovica postali ogrezli antisemiti i nacional-sovinisti.

Uhvati se za njega i to je to :) Od silnih redova napisanih, nadje da prokomentarises ove zadnje. I to je ok. Da li to znaci da se slazes samnom oko svega gore predhodno napisanog ? :)

PS: simi, nadam se da si procitao vecinu njegovog pisanija kad ga branis i ako ga niko nije napao niti vredjao.
Ne meshajte pojmove. Ovde nije izneta ni jedna neistina/kleveta o zivotu i radu pokojnog Nikolaja, vec samo istina.yes3
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Bilo bi lepo kad bi iscitali vasu izvornu rec. Vase misli a ne ovo.
Mogao si simi prijatelju link da postavis i da iscitamo.
Poenta mog predhodnog posta je seherezadina konstatacija da je Katahizis wooow filozofsko-teolosko remek delo i (kao ) blago nama sto ga imamo inace bi bili izgubljeni.
Ma kakva Biblija, da nam nije blazenopocivseg vladike Nikolaja Velimirovica propali bi odavno
(duhovno naravno):)
Nemam ja nista protiv njega. Ima zanimljiva dela ali nisu kapitalna u toj meri da nam budu svjet i svjat uz Bibliju. Pojedinima je ona mozda i na prvom mestu.

Velimiroviceva biografijy je vredno procitati isto koliko i za svakog drugog pisca cija dela citate i obradjujete. Lakse se daju razumeti njegove misli i dela.
Jasno mi je sad kao dan odakle struje biju. Ima pojedinih koji su zaista citajuci Velimirovica postali ogrezli antisemiti i nacional-sovinisti.

Uhvati se za njega i to je to :) Od silnih redova napisanih, nadje da prokomentarises ove zadnje. I to je ok. Da li to znaci da se slazes samnom oko svega gore predhodno napisanog ? :)

PS: simi, nadam se da si procitao vecinu njegovog pisanija kad ga branis i ako ga niko nije napao niti vredjao.
Ne meshajte pojmove. Ovde nije izneta ni jedna neistina/kleveta o zivotu i radu pokojnog Nikolaja, vec samo istina.yes3


Niko ga nije napao, uvredio-pa ti onda citas s' brda s' dola kako bi nas narod rekao...
Doticni koga sam citirao kaze da je Sveti Vladika Nikolaj dobio priznanje od Hitlera i ti kazes da je to istina, a ja vam kazem da nije, jer je Hitler trazio ubistvo Sv. vl. Nikolaj, Hitler koji je mrzeo Slovene i govorio da ih trea sve porobiti da da priznanje Sv. Nikolaju. Moje misljenje je potpuno isto kao u onom tekstu. Jednostavno postanem zgrozen kad vidim kakvih sve ljudi ima... Ne znam nikog da je postao Nacista citajuci Njegove knjige i ne mogu u to da poverujem... Usput ja tvoj post nigde nisam spomenuo... Svako dobro...

Pitanje za seherezadu. Kalista je otisla sa foruma, a ti si dosla bas nekako kad je ona otisla i imas slicnu filozofiju kao ona. Moje pitanje bi bilo da li si TI ustvari ONA? Ne moras da mi odgovaras, a ako hoces mozes i preko pp.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Niko ga nije napao, uvredio-pa ti onda citas s' brda s' dola kako bi nas narod rekao...
Doticni koga sam citirao kaze da je Sveti Vladika Nikolaj dobio priznanje od Hitlera i ti kazes da je to istina, a ja vam kazem da nije, jer je Hitler trazio ubistvo Sv. vl. Nikolaj, Hitler koji je mrzeo Slovene i govorio da ih trea sve porobiti da da priznanje Sv. Nikolaju. Moje misljenje je potpuno isto kao u onom tekstu. Jednostavno postanem zgrozen kad vidim kakvih sve ljudi ima... Ne znam nikog da je postao Nacista citajuci Njegove knjige i ne mogu u to da poverujem... Usput ja tvoj post nigde nisam spomenuo... Svako dobro...

Pitanje za seherezadu. Kalista je otisla sa foruma, a ti si dosla bas nekako kad je ona otisla i imas slicnu filozofiju kao ona. Moje pitanje bi bilo da li si TI ustvari ONA? Ne moras da mi odgovaras, a ako hoces mozes i preko pp.
Upravo sam JA napisao o velimirovicu prvi o njegovom odlikovanju trideset i neke.
A spomenuo sam i da je uporedjivao Hitlerovo nastojanje da zavede "red" u nemackoj sa Svetim Savom. Imao ga je do 44/5 pa ga nije ubio tako da ono tvoje "hitler je trazio njegovu smrt" pada u vodu. Naprotiv, iz srbije pre premesten u logor sa mnogo boljim uslovima.
Nisam ni rekako da ljudi koji citaju njegove knjige postaju fasisti. Vrati se u nazad i vidi na sta sam obratio paznju.

PS: zaista je steta sto je kalista otisla sa foruma. Cura ima znanje i jedna je od retkoh sa kojima se da zdravo debatovati i nauciti shta korisno.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Upravo sam JA napisao o velimirovicu prvi o njegovom odlikovanju trideset i neke.
A spomenuo sam i da je uporedjivao Hitlerovo nastojanje da zavede "red" u nemackoj sa Svetim Savom. Imao ga je do 44/5 pa ga nije ubio tako da ono tvoje "hitler je trazio njegovu smrt" pada u vodu. Naprotiv, iz srbije pre premesten u logor sa mnogo boljim uslovima.
Nisam ni rekako da ljudi koji citaju njegove knjige postaju fasisti. Vrati se u nazad i vidi na sta sam obratio paznju.

PS: zaista je steta sto je kalista otisla sa foruma. Cura ima znanje i jedna je od retkoh sa kojima se da zdravo debatovati i nauciti shta korisno.

Daj molim te nemoj da se zavaravamo, sve vreme pricas kako trazis istinu e pa ja mislim da si je trazio samo na jednoj str. to da je dobio Hitlerovo priznanje si verovatno procitao kod nekog komuniste i slicnih koji su unistavali duhovno stanje nacije na sve moguce nacine kao i ovi prethodni, a ni ovi sadasnji nisu nista bolji. Nemam vremena sad, ali mislim da ima jedna njegova snimljena izjava o Hitleru i Komunistima probacu da je nadjem... Vidim ne znas ni razliku izmedju fasista i nacista. Ja nisam napisao da si rekao da SVI koji citaju njegova dela postaju fasisti(tacnije o nacistama smo govorili) vec si ti reako da "ima pojedinjenih" koji su to postali citajuci njegove knjige... Prvi post na ovoj str...

1)
Ides ulicom i sretnes automobilistu kako je zgazio biciklistu, odmah pomisljas u sebi pa usta je gledao ovi danasnji vozaci pogotovu omladina mnogo zalece. (Ili ces maloumno zakljuciti da je to sudbina i da im je tako zapisano). Sutra dan u novinama citas da je jedan auto prosao na crveno, a da je drugi vozac u pokusaju da izbegne udes skrenuo i udario biciklistu... Sta ocu da kazem. Nemoj da tako olako osudjujes...

2)
Desi se neki incident u skoli nije bitno koji, a ti si direktor, odmah pozivas sve djake koji su ucestvovali u zelji da SAZNAS ISTINU pitas jednu stranu sta se izdesavalo i on ti kaze. Da li ces ti odmah kazniti djake, ne saslusajuci druge sta imaju oni da kazu? Neces li se zapitati da ovi mozda lazu?

Sad ja imam par pitanja (posto sam video da ne postujes ikone, svece i td. a i tvrdis da dobro poznajes Bibliju i istoriju Hriscanstva uopste)!?
Siguran sam da znas da su apostoli cinili cuda. Da su se cuda desavala i samim prizivanjem Gospoda Isusa. Da su tela jos iz prvih vekova blazenopocivsih mucenika bivala netrulezna. Da su postojale i mosti Svetog Save. I da je svima njima zajednicko to sto su poverovali u Gospoda Hrista i njegovu rec, kasnije je propovedali i bivali muceni zbog toga. Ja tebe pitam zasto bi Gospod dozvoljavao sva ta desavanja, ako je to hula na Njega? Zasto bi im Gospod osvestavao tela da budu netrulezna i da kad mirjani dolaze u veri Gospoda Hrista, dobiju razna isceljenja iznad mostiju?

Ja pretpostavljam da vi i ne znate sta znaci svetac i koliko su jake njihove molitve. Mi kad se molimo svecu ne kazemo oprosti mi Sveti (taj i taj), vec kazemo:Milomo ti se Sveti ___ moli Boga za nas gresne, da nam oprosti grehe nase, da nam da isceljenje, da se ne razgnevi sto ne tvorismo volju Njegovu, sto hulismo i td, jer su Vase molitve jace nego nase. Isto tako kada se molimo Precistoj Djevi mi ne kazemo oprosti nam zgresismo ti, vec Majcice Bozija ti koja si rodila Spasa Hrista moli Ga za nas nedostojne sluge Njegove. Odnosno mi molimo Svece i Majku Boziju da se mole za nas, jer su njihove molbe mnooogo jace nego nase. Zapitaj se samo koliko znaci kad te majka zamoli za nesto, da li bi mogao da je odbijes ili neko ko te postuje da te zamoli za nesto, a voli te kao brata cak bi i zivot dao za tebe ili recimo zamoli te nesto, a posle zbog tebe na neki nacin izgubi svoj zivot, da li bi mogao da predjes tek tako preko te molbe???? Kazete ne pise to u Bibliji, odnosno u Starom zavetu pa ja ti kazem ne pise, jer se on bavi delom od dolaska Gospoda na zemlju i Njegovim zivotom, a u Otkrovljenju je napisano i sta ce se desavati. Posle Novorodjencadi prvi mucenici su bili posle Raspeca, naravno najveci mucenik znamo ko je, tada se i pojavljuju netrulezne mosti svetaca, zbog toga se o njima ne pise u Bibliji. A sto se tice ikona ovako. Po tvojim tekstovima mogu zakljuciti da si odrastao, obrazovan covek, moguce i da imas decu. Pretpostavljam da imas novcanik i da u njemu imas bar neku sliku, da li je to slika majke, zene, dece, brace, sestara, oca nije bitno pitao bih te zasto je nosih? Nije li to po tebi hula? Da li ti kad hoces nesto da kazes toj osobi sa te slike gledas u sliku i govoris joj ili licno osobi? Ja mislim da ti nosis tu sliku zato sto se tada osecas kao da su tvoji voljeni odmah tu pored tebe, srce ti je jednostavno puno, da li sam upravu? E pa tako i mi, ne molimo se toj ikoni vec onome ko je naslikan na njoj, tom Svecu, a ikona je tu samo da bi nam lakse bilo da se usresredimo, da znao da su oni uvek sa nama i da, ako smi mi iskreni sa njima nase molitve ce biti uslisene... Malo sam raspisao, nadam se da nece biti uzaludno, bar procitaj ;).

A sto se tice kaliste, ne znam sta da ti kazem ni da mi je nesto zao ni da mi nije zao. Mada mi je sigurno vise zao sto oterase neke ljude odavde, a postavljali su prelepe teme, dusokorisne price i samo se branili onda kada su sve kandze sa ovog foruma bile uperene u njih. Na kraju ljudi se dogovorise i napustise forum, ne zeleci vise da slusaju svakakvo klevetanje, lazi i obmane...

------------------------------------------------------------------------------------------------

Sad videh tvoj post gde kazes da je Jovan Krstitelj bio Vaznesen po Bibliji. Cudno tumacenje zaista! Ocigledno postoji vise razlicitih Biblija... Sad mi je sve jasnije... Bio je jos jedan lik na forumu koji je imao slicne ideje kao ti? Mozes li da mi kazes kako ti se zove ta vera?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Simi,mozes ti da verujes u sta hoces to je apsolutno tvoje pravo ,ali kada na isto to zelis da stavis pecat istine,onda to ne ide.Tvoje verovanje NIJE utemeljeno na Bibliji,nastajalo je vekovima,to bar mozes procitati u bilo kojoj istoriji hriscanstva.Zna se odakle potice besmrtnost duse,zna se odakle monasi i asketizam,odakle ikone i od kada,odakle mariologija i od kada,tako da sve to sto ponavljate je NEBILIJSKO I NEUTEMELJENO i zato NIJE Hriscanstvo.
Drugo to sto je neko otisao sa foruma zbog kobajagi kandzi koje su uperene protiv njega-nje,je samo obicna farsa i patetika,dodji bato malo sa serbian-cafe,na religiju,ili na krstaricu odsek religije,da vidimo koliko ces da opstanes ili na bg-cafe.Eto uprkos takvima ko ti koji ce reci svi ste vi SEKTA ja sam opstao na svim tim forumima i to ne mesecima nego godinama.A zasto?Pa zato bato,sto se branim iskljucivo Biblijom i to je JEDINA istina po pitanju Hriscanstva.
Zapamti uloga zrtve za posledicu ima nedostak samokriticnosti,to je zacarani krug,pazi se da ne upadnes u njega
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
Simi,mozes ti da verujes u sta hoces to je apsolutno tvoje pravo ,ali kada na isto to zelis da stavis pecat istine,onda to ne ide.Tvoje verovanje NIJE utemeljeno na Bibliji,nastajalo je vekovima,to bar mozes procitati u bilo kojoj istoriji hriscanstva.Zna se odakle potice besmrtnost duse,zna se odakle monasi i asketizam,odakle ikone i od kada,odakle mariologija i od kada,tako da sve to sto ponavljate je NEBILIJSKO I NEUTEMELJENO i zato NIJE Hriscanstvo.
Drugo to sto je neko otisao sa foruma zbog kobajagi kandzi koje su uperene protiv njega-nje,je samo obicna farsa i patetika,dodji bato malo sa serbian-cafe,na religiju,ili na krstaricu odsek religije,da vidimo koliko ces da opstanes ili na bg-cafe.Eto uprkos takvima ko ti koji ce reci svi ste vi SEKTA ja sam opstao na svim tim forumima i to ne mesecima nego godinama.A zasto?Pa zato bato,sto se branim iskljucivo Biblijom i to je JEDINA istina po pitanju Hriscanstva.
Zapamti uloga zrtve za posledicu ima nedostak samokriticnosti,to je zacarani krug,pazi se da ne upadnes u njega

Cobi nikakve ti nemas veze sa Biblijom i Hriscanstvom ti si samo jos jedan ubaceni covek u Srbiju koji ima zadatak da sto vise Srba odvede sto dalje od Pravoslavlja.Razlika izmedju mene i tebe je ta da tebe tvoji sefovi placaju da sto vise mlatis po svim forumima u Srbiji nebi li tako napravio pometnju medju Srbima i ako nekoga uhvatis da je slab u veri da ga odvedes u propast i pogibao duse njegove.A ja Pravoslavlje govorim iz srca mene niko ne placa da ja tako pisem ja jednostavno to osecam.Ti nikad neces osetiti sta je ziva vera i da osetis Bozije prisustvo,tvoj um je pomracen ti kada vidis da neki Pravoslavac nesto napisao ispravno jednostavno te osecam kako skripis zubima na to.U stvari ti i ne znas sta radis jer ti ne vladas sa sobom,sa tobom vladaju neciste sile.Ko sa tobom vlada moze se videti iz tvojih postova kako demonski napadas sve sto je sveto,a opste je poznato kome smetaju svetitelji i njihova zitija.Saces ti meni opet citirati Sveto Pismo a vidi jednu stvar i demoni znaju sta tamo pise bolje nego iko na svetu ali dzaba im sto znaju na pamet svaku rec iz Biblije kada oni nista ne razumeju jer im Gospod nije dao da razumeju.Ako hoces da pravo saznas sta je u Svetom Pismu ti moras prvo da se iz srca duboko pokajes za svoje grehe ,pa sve lepo da ispovedis,svaki dan izgovaraj one molitve koje sam postavio,posti sve poste u godini pa tek onda uzmi Bibliju u ruke pa citaj tek ce ti onda Gospod po malo otkrivati stvari.Tamo ces naci neke stvari za koje bi sada zivot dao da ne pisu a pisu samo ih ti ne vidis.Kada budes sve ovo primenio sto sam ti napisao oci ce ti se otvoriti i videces kako si bio zaslepljen.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
A sto se tice kaliste, ne znam sta da ti kazem ni da mi je nesto zao ni da mi nije zao. Mada mi je sigurno vise zao sto oterase neke ljude odavde, a postavljali su prelepe teme, dusokorisne price i samo se branili onda kada su sve kandze sa ovog foruma bile uperene u njih. Na kraju ljudi se dogovorise i napustise forum, ne zeleci vise da slusaju svakakvo klevetanje, lazi i obmane...
Da ove laži i insinuaacije ne bi neko shvatio kao istinu, moram da ih demantujem. Ne znam samo zašto ti treba ovakvo obmanjivanje članova Foruma?
Dakle, sa Kalistom sam bio i ostao prijatelj, i znam vrlo dobro radi čega je otišla sa Foruma, a taj razlog nema veze sa ovim što ti, simi, pišeš. Takođe, da bi ti neko povjerovao o navodnom dogovoru nekih ljudi o odlasku sa ovog foruma, napiši lijepo koji su to ljudi. Čekamo taj spisak!
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Da ove laži i insinuaacije ne bi neko shvatio kao istinu, moram da ih demantujem. Ne znam samo zašto ti treba ovakvo obmanjivanje članova Foruma?
Dakle, sa Kalistom sam bio i ostao prijatelj, i znam vrlo dobro radi čega je otišla sa Foruma, a taj razlog nema veze sa ovim što ti, simi, pišeš. Takođe, da bi ti neko povjerovao o navodnom dogovoru nekih ljudi o odlasku sa ovog foruma, napiši lijepo koji su to ljudi. Čekamo taj spisak!

Jurivaka veruj mi da ne znas, to znaju samo cetri osobe Kalista je jedna, ja sam druga ove dve neces od mene saznati ko su. Ali najozbiljnije ti kazem NE ZNAS. Ne mozes ni da zamislis. Inace ono dole sto pise nije bilo vezano za kalistu, ja sam se u nju jako razocarao, ali nije bitno neka je ona samo ziva i zdrava, a ja joj zelim sve najbolje. Upitanju su bili neki drugi ljudi, a ja mislim da je dovoljno prepucavaja i svadje bilo u vezi toga. Evo ti mene nazivas lazovom ja se samo pitam kako tako nesto mozes da kazes. Jednom prilikom, davno je bilo, ti i bio je jos jedan moderator koji su na svaki moj post govorio da lazem, da sam onakav ovakav, posle si me bio nazvao klincem od 19 godina, a na kraju si rekao cak da vise neces nikad progovoriti samnom, ja sam od tada bio zadovoljan. Sve do onda kada je i izbila svadja oko zilota, tada i sam znas sta je bilo. Za moje tvrdnje ste trazili dokaze, kada bih ih izneo postve mi je neko odmah brisao. To je bilo par puta, nisam se zalio vec sam odlucio da napustim forum na neko vreme i na taj cin su me pozvale vise osoba, svi smo obrisali sve podatke i avatare i niko se nije vratio, sem mene zato sto je ovde ostalo par ljudi koji su mi zaista dragi. Ti si bio tu priseti se malo ko je sve pisao u temama o pravoslavlju, a onda pogledaj koliko ih je ostalo!!!

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Simi,mozes ti da verujes u sta hoces to je apsolutno tvoje pravo ,ali kada na isto to zelis da stavis pecat istine,onda to ne ide.Tvoje verovanje NIJE utemeljeno na Bibliji,nastajalo je vekovima,to bar mozes procitati u bilo kojoj istoriji hriscanstva.Zna se odakle potice besmrtnost duse,zna se odakle monasi i asketizam,odakle ikone i od kada,odakle mariologija i od kada,tako da sve to sto ponavljate je NEBILIJSKO I NEUTEMELJENO i zato NIJE Hriscanstvo.
Drugo to sto je neko otisao sa foruma zbog kobajagi kandzi koje su uperene protiv njega-nje,je samo obicna farsa i patetika,dodji bato malo sa serbian-cafe,na religiju,ili na krstaricu odsek religije,da vidimo koliko ces da opstanes ili na bg-cafe.Eto uprkos takvima ko ti koji ce reci svi ste vi SEKTA ja sam opstao na svim tim forumima i to ne mesecima nego godinama.A zasto?Pa zato bato,sto se branim iskljucivo Biblijom i to je JEDINA istina po pitanju Hriscanstva.
Zapamti uloga zrtve za posledicu ima nedostak samokriticnosti,to je zacarani krug,pazi se da ne upadnes u njega

Ja nemam ni protiv koga nista, da li si ti sektas, jevrej, katolik, musliman mene apsolutno ne interesuje. Vi imate svoje verovanje i ja to postujem, jer kad ne bih postovao mogo bi krivicno da odgovaram i u tome uopste nije problem. Ali vidis, problem je u vama, jer pogledaj svoje postove: tvoja vera nije prava, vera vam nije utemeljena na bibliji, obozavanje svetaca je greh, potvrda o nepostojanju raja i pakla, vi ste idolopoklonici, Sveti Vladika Nikolaj je radio ovo, ponizavo je onog. Jel vidis. Ja tebe molim kao brata ostavi se ti Pravoslavlja, meni je moja vera dobra ja se nadam da cu biti jak i da nikad necu izdati Pravoslavlje i Boga onog kako mi Ga je moja Pravoslavna vera pokazala, a ja svojim umom prihvatio. A ti o svojoj veri pricaj sta ti je volja i koliko ti je volja. Pogledaj temu Budizam, ja poznajem onoliko koliko mislim da je dovoljno o budizmu, ali mene oni ne interesuju ja njih necu ubedjivati da li oni ispravno veruju ili ne, ostavio sam njihovu temu i veru njima, ne vredjam ih. Tako i ja ocekujem kad otvorim temu Pravoslavna molitva, ocekujem od vas da me ne vredjate, da mi ne dirate svetinju, a ako zelite nesto da pitate da vas interesuje o veri slobodno ALI NEMOJ DA ME TI UCIS MOJOJ VERI I DA MI PROSIPAS MUDROSTI. Svaka cast tebi na tome sto si opstao na svim forumima, ali ja zelim samo jedno nemojte da nas dirate, jer ne diramo ni mi vas.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.05.2010
Poruka
115
jurivaka veruj mi da ne znas, to znaju samo cetri osobe kalista je jedna, ja sam druga ove dve neces od mene saznati ko su. Ali najozbiljnije ti kazem ne znas. Ne mozes ni da zamislis. Inace ono dole sto pise nije bilo vezano za kalistu, ja sam se u nju jako razocarao, ali nije bitno neka je ona samo ziva i zdrava, a ja joj zelim sve najbolje. Upitanju su bili neki drugi ljudi, a ja mislim da je dovoljno prepucavaja i svadje bilo u vezi toga. Evo ti mene nazivas lazovom ja se samo pitam kako tako nesto mozes da kazes. Jednom prilikom, davno je bilo, ti i bio je jos jedan moderator koji su na svaki moj post govorio da lazem, da sam onakav ovakav, posle si me bio nazvao klincem od 19 godina, a na kraju si rekao cak da vise neces nikad progovoriti samnom, ja sam od tada bio zadovoljan. Sve do onda kada je i izbila svadja oko zilota, tada i sam znas sta je bilo. Za moje tvrdnje ste trazili dokaze, kada bih ih izneo postve mi je neko odmah brisao. To je bilo par puta, nisam se zalio vec sam odlucio da napustim forum na neko vreme i na taj cin su me pozvale vise osoba, svi smo obrisali sve podatke i avatare i niko se nije vratio, sem mene zato sto je ovde ostalo par ljudi koji su mi zaista dragi. Ti si bio tu priseti se malo ko je sve pisao u temama o pravoslavlju, a onda pogledaj koliko ih je ostalo!!!

dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



ja nemam ni protiv koga nista, da li si ti sektas, jevrej, katolik, musliman mene apsolutno ne interesuje. Vi imate svoje verovanje i ja to postujem, jer kad ne bih postovao mogo bi krivicno da odgovaram i u tome uopste nije problem. Ali vidis, problem je u vama, jer pogledaj svoje postove: Tvoja vera nije prava, vera vam nije utemeljena na bibliji, obozavanje svetaca je greh, potvrda o nepostojanju raja i pakla, vi ste idolopoklonici, sveti vladika nikolaj je radio ovo, ponizavo je onog. Jel vidis. Ja tebe molim kao brata ostavi se ti pravoslavlja, meni je moja vera dobra ja se nadam da cu biti jak i da nikad necu izdati pravoslavlje i boga onog kako mi ga je moja pravoslavna vera pokazala, a ja svojim umom prihvatio. A ti o svojoj veri pricaj sta ti je volja i koliko ti je volja. Pogledaj temu budizam, ja poznajem onoliko koliko mislim da je dovoljno o budizmu, ali mene oni ne interesuju ja njih necu ubedjivati da li oni ispravno veruju ili ne, ostavio sam njihovu temu i veru njima, ne vredjam ih. Tako i ja ocekujem kad otvorim temu pravoslavna molitva, ocekujem od vas da me ne vredjate, da mi ne dirate svetinju, a ako zelite nesto da pitate da vas interesuje o veri slobodno ali nemoj da me ti ucis mojoj veri i da mi prosipas mudrosti. Svaka cast tebi na tome sto si opstao na svim forumima, ali ja zelim samo jedno nemojte da nas dirate, jer ne diramo ni mi vas.
треба свако више да се боји бога него људи.да су се први хришћани бојали више својих прогонитеља него бога хришћанство би можда нестало.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Simi, nisi izdvojio Kalistu iz priče o prinudnom napuštanju Foruma, zato sam rekao da je to laž, jer uistinu to i jeste, pošto tačno znam razlog radi koga je Kalista otišla. Za druge dogovore o napuštanju Foruma ne znam, no ako si ti sudjeelovao u tome kao što kažeš, to je tvoja stvar, ali nemoj govoriti o nekom tjeranju sa Forume. Neki koje pominješ (a mislim da znam na koga misliš) koji su pisali ovdje, a sada ih nema, ja znam da su banovani, a zna se kada se i zašto takva mjera izriče. Na Forumu se svi moramo ponašati u skladu sa Pravilnikom Foruma. Ko ne krši Pravilnik, nikada neće biti otjeran sa Foruma, i obrnuto, ko ga krši, biće banovan.
 
Natrag
Top