Poziv članovima foruma na zajedničko udruživanje u molitvi

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
I ti si ga izbacivao sa svog foruma, ja mislim?

Nikako ne opravdavam njegov govor i pisanje na forumu, ali opet, zar se radujete tome?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, pripisuješ mi nešto što nije istina, i još pritom imaš potpuno pogrešno shvatanje crkve i njene misije.

Crkvi je data vlast i sila Svetoga Duha da objavljuje jevanđelje, a ti kažeš "To nije potrebno nego će ljudi sami to upoznati"

Da li su apostoli imali takav stav, ili su aktivno objavljivali jevanđeosku istinu i spasenje u Isusu Hristu?"

Ti kažeš "Ja se ne borim protiv greha"

Zašto onda niko nije na forumu nikada dao ni jedan komentar na temama koje sam pokrenuo "Moral i moralna diskriminacija u savremenom svetu" i "Božji olan spasenja i Isusova prvosveštenička služba u Svetinji nad Svetinjama" koje se bavi problemom greha, i planom spasenja.

Izvini Mire, ali moram ti reći jednu stvar a to je sledeća.
Ja smatram da vama religija dođe samo usput - kao neka zabava, ili da potrošite vreme u časovima dokolice, ili pak - da iživite svoje hirove da nekoga napadate.

Nema moj Mire tu R od religije, zato se ni ne bavite ozbiljnim temama, već samo onim gde nema velike žrtve, i gde trenutna osećanja i pobude zauzimaju prvo mesto, bez dubokog preispitivanja i samoispitivanja, i ostvarivanja lične zajednice sa Bogom.

I još nešto.
Svi biblijski citati koje sam gore naveo - imaju veze sa crkvom, jer biblija govori o jednoj pravoj Hristovoj crkvi, sa jednim pravim uokvirenim učenjem, i Duhom datim toj crkvi, koja to učenje i nauku spasenja objavljuje.

Hvala Bogu i slava na tome.

---------------------------------------------

Antonija, nema danas u svetu više ni jednog čoveka koji je spreman da se obrati Bogu i prihvati istinu, zato će je Gospod uskoro sam objaviti.

Bog ti dao kao i svima da je tada prihvatite.

Što se tiče Taramane, ja sam lično dan - dva pre nego što je Taramana isključen, nameravao da se privatnom porukom obratim uredništvu foruma, da se ponovo uključi u diskusije, i na neki način sredi postojeću situaciju ( ne i da nekoga isključi ), i čudo je da je to uredništvo uradilo odmah nakon toga.

Ja za njegovo isključenje nisam odgovoran, niti se tome radujem, prosto rečeno - ravnodušan sam, jer svako treba da razmišlja o svojim postupcima, a tuđim da se bavi samo u slučaju očuvanja integriteta istine, što je moj isključivi cilj.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tema koju si postavio: "Božji plan spasenja i Isusova prvosveštenička služba u Svetinji nad Svetinjama" je opet usmerena na adventizam a ne na objavu spasenja i borbu protiv greha.
I jos se pitas sto se niko nije ukljucio, a sto se tice prve ja ne znam da si je ti otvorio, niti sam je video, ali mislim da si i tamo zeleo promovisati adventizam pricom o "zakonu", a vi sve uvek skrenete na crkvu i zakon..

Opet ti nisi razumeo nista od onog sta sam ja rekao, ali nije bitno, drugi ce razumeti..

Ova tema je zaista dobra, ako se ovde obratimo Hristu, na nacin koji sam gore i izlozio.
Ali buduci da onaj koji je temu otvorio, nije to u stanju, i buduci da je i sam fundamentalista, kojem je jedini cilj promocija crkve i njena odbrana, nema od toga apsolutno nista..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Što se tiče Taramane, ja sam lično dan - dva pre nego što je Taramana isključen, nameravao da se privatnom porukom obratim uredništvu foruma, da se ponovo uključi u diskusije, i na neki način sredi postojeću situaciju ( ne i da nekoga isključi ), i čudo je da je to uredništvo uradilo odmah nakon toga.

Ja za njegovo isključenje nisam odgovoran, niti se tome radujem, prosto rečeno - ravnodušan sam, jer svako treba da razmišlja o svojim postupcima, a tuđim da se bavi samo u slučaju očuvanja integriteta istine, što je moj isključivi cilj.

Sve je to malo čudno , mi ovde opće nismo imali urednika , dabi pratijo naše rasprave ,i ovaj se pojavijo kao grom iz vedra neba ,i ni više ni manje isključi neke članove bez obrazloženja . Devedeset posto da i dalje neprati što pišemo . Dobro si ovo rekao CITIRAM
što je moj isključivi cilj.

Pozdrav i pozdravi

Torgandwarf
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Ova tema je zaista dobra, ako se ovde obratimo Hristu, na nacin koji sam gore i izlozio.
Ali buduci da onaj koji je temu otvorio, nije to u stanju, i buduci da je i sam fundamentalista, kojem je jedini cilj promocija crkve i njena odbrana, nema od toga apsolutno nista..

Bolje je nihove molitve izbjegavati , za koga mole taj i na____________
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Sve je to malo čudno , mi ovde opće nismo imali urednika , dabi pratijo naše rasprave ,i ovaj se pojavijo kao grom iz vedra neba ,i ni više ni manje isključi neke članove bez obrazloženja . Devedeset posto da i dalje neprati što pišemo .

Nista to nije cudno, u vreme dok je Jurivaka jos bio urednik, imali smo moderatora koji je reagovao u odredjenim situacijama, i ja sam u jednoj takvoj prilici se iznenadio zasto Jurivaka nije reagovao. Na moje pitanje zasto on reaguje umesto Jurivake, dobio sam odgovor da onaj sa vrha reaguje samo kada je to preko neophodno.. Tako je i sada slucaj.

Ipak ja bi zeleo da imamo urednika , koji bi aktivno pratio ovaj deo foruma, ocigledno je da nikog nisu ni nasli, da li zato sto niko od clanova ne zeli taj posao, ili su oni zakljucili da nema potrebe..

Ja ipak smatram da trebamo imati urednika..

A kada bi nekog birao, rekao sam, to bi bio: PoelBuster ili Antonija. Jel niko drugi nije nepristrasan.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire - potpuno pogrešno, jer Adventisti upućuju isključivo na bibliju i biblijske istine koje se u njoij nalaze.
Ako igde pronađeš dokaz da sam ja negde pozivao ljude sa se pridruže Adventistima - ja ću to priznati i reći da je to tako.
Istina - ja jesam rekao u par navrata "da je Adventistička crkva prava i jedina istinita Božja crkva" ali samo iz razloga što su diskusije išle u tom pravcu.

Mire, ja ću ti reći zašto si ti zaključio da ja promopvišem crkvu, zato što u učenju biblije koje ja ovde iznosim ti prepoznaješ isključivo Adventističko učenje koje druge crkve nemaju.
Kada recimo ja ne bih iznosio istinu o Suboti, celovitosti zakona, ili Isusovoj prvosvešteničkoj službi u Svetinji, ili neku drugu istinu koju poseduju samo Adventisti - ti onda to ne bi tvrdio, ali pisanje ovih navedenih istina je za tebe promovisanje crkve.

Ja Mire ne mogu da ne govorim o ovim istinama zato što neko ima ovaj ili onaj stav, mene ljudski stavovi ne zanimaju, već isključivo šta je Božja volja, i kako me on vodi da objavim jevanđeosku istinu o spasenju u Isusu Hristu, i uslovima za ulazak u carstvo nebesko, i to radim na način da nikada ne iznosim stavove crkve - već stavove biblije koje crkva poseduje stoprocentno, a ako je to tako onda je ta crkva prava Božja crkva - pa ma kako to nekom zvučalo, jer između biblijske istine i crkve nema razlike niti sukobljavanja, jer crkva je utemeljena na istini, a ljudima kojima se iznosi ova jevanđeoska istina koja postoji u toj crkvi - time se ne promovišre sama crkva, već istina koja u njoj postoji, a ljudi će tu istinu prihvatiti ili je odbaciti, a vrlo često to čine samo zato što je objavljuje određena crkva, što je krajnje van pameti.

Mire, ti osuđuješ druge za fundamentalizam, i ja se ograđujem o sve epitete koje bi mi neko uputio a koji ne postoje u bibliji.
Onaj ko je u potpunoj zajednici sa Bogom i ima učenje pisma i praktično ga sprovodi u lični život - tom čoveku niko ne može lepiti nikakve etikete, i reći "Ovaj je to i ovaj je takav" jer bi tada to morao da učini i sa Hristom i apostolima - da im nalepi iste takve etikete, jer taj čovek je primio karakter Hristov i sledi njegov primer.

Dakle, ti osuđujući mene i lepivši mi etikete - to činiš sa samim Hristom i apostolima, jer ja se pridržavam potpuno njihovih primera, i imam potpuno mirnu savest u Duhu Svetome, i bitno mi je šta mi on svedoči, a ne šta misli tamo neko, i kakve mi etikete lepio, što nužno znači i da sledi demant na takve pokušaje.

Tebi sve najbolje i pozdrav!
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Ja ipak smatram da trebamo imati urednika..

A kada bi nekog birao, rekao sam, to bi bio: PoelBuster ili Antonija. Jel niko drugi nije nepristrasan.

Da trebao bi netko da bude , ali ne ja , ja sam tu čisto iz zabave . Mnogi nam tu sa foruma nedostaju naprimer

Isabeleta

gerakules

Malecki I


RIS BG


Adrian BG

cobi63

Nelsim
683622.jpg


544113.jpg

spedy12


piramida4


Taramana

Marko1932


stvarnoslap


Da više ne nabrajam mnogi su došli prije mene , i jednostavno su isčezli
spedy12


piramida4



Taramana


Marko1932


stvarnoslap ,i mnogi drugi bili su pravi rivali . Kud lisu svi oni nestali?


Fala bogu tuje Mire , Laki , Tipko , Kainos i drugi koji bi mogli preuzeti tu odgovornost , ali ja ni slučajno

Hvala i Pozdrav uz jednu pjesmu :
Naivna sam, ali nisam luda
[raw]<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/NMYj6pyydoA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/raw]





 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Među svima koje si navela ima i pripadnika Rimokatoličke crkve, i Pravoslavne, i Jehovinih svedoka, a od kojih su dvoje Adventista, i onih koji se ne deklarišu kao pripadnici bilo koje crkve.

Moram da ti otkrijem nešto.
Nelsim - to je u stvari Taramana, odnosno - njegov drugi nalog, a to se dalo saznati zato što se on sam razotkrio u jednom, ili čak više komentara.

Ja lično pozivam sve ove da se ponovo uključe.
 
Natrag
Top