Pozadinski procesi ?

Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
U trenutku gubitka fokusa preko tih procesa je bila onako sivkasta traka.E sad, da li to znači da su ti procesi u datom trenutku bili aktivni ili ne to ne znam, jer nisam prije nikada koristio ovaj program.U nekim momentima je bila i crvena traka preko nekih procesa ali tada nije došlo do gubitka fokusa,samo kad su se pojavile te sivkaste trake.

Sad je opet sve OK.
 
Učlanjen(a)
22.04.2013
Poruka
728
Ok preporucujem ti da ponovo instalises LCore.exe Logitech Gaming software nekad zna da pomrsi racune grafickom drajveru nvidia
Imas 4 vrste LCore.exe i on stalno trazi neku igru i sto mozes promenit sve u gener opcijama izkljuci sto mislis da ne treba http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Logitech-Gaming-Software.shtml
kao i stem client koji je tezak za cpu i memoriju ja vecinom ako ne mogu igrat igru bez steam necu igrat izbegavam ga

Nek napravi update i koristi neki program da ocistis komp kao
http://www.filehippo.com/download_ccleaner/
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Ok preporucujem ti da ponovo instalises LCore.exe Logitech Gaming software nekad zna da pomrsi racune grafickom drajveru nvidia
Imas 4 vrste LCore.exe i on stalno trazi neku igru i sto mozes promenit sve u gener opcijama izkljuci sto mislis da ne treba Logitech Gaming Software Free Download
kao i stem client koji je tezak za cpu i memoriju ja vecinom ako ne mogu igrat igru bez steam necu igrat izbegavam ga

Nek napravi update i koristi neki program da ocistis komp kao
Download CCleaner 4.03.4151 - FileHippo.com

Logitechovi programi su nedavno instalirani, a i prije njih su bili dotični problemi.Ja sam u početku isto mislio da nije do grafičkih drivera ili same grafičke ali nije.Grafa radi savršeno:)
Sve igrice su mi na steamu i originu tako da mi steam treba a i ne pravi mi nikakve probleme.

Problem je detektiran pomoću programa koji si mi dao procesexplorer i to su uglavnom svchost.exe servisi iz Microsoft corporation i system idle process.Naveo sam u jednom od prethodnih postova.

Prva stvar koju sam primjetio pošto već pratim ovo stanje je to da mi zvuk ponekad padne.Moram napraviti restart kompa,da bi proradio.Instalirani su najnoviji driveri za zvučnu.

Druga stvar gubitak fokusa mi se evo po drugi put dešava prije nego će windows uraditi update.Danas sam imao kratki gubitak fokusa nakon čega je windows uradio update.

Dakle, na osnovu toga ćemo zaključiti:procesexplorer je detktovao servise iz Micrsofta onda vjerojatno su oni aktivni jer prikupljaju programčiće zakrpe i ostalo,nako ćega ide update i stvar se smiruje.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Hajde pogledaj u Control panel/Administrative Tools/Event Viewer, logove koje imas u Custom Views/Administrative Events i Device manager, prosiri prozor za obe stavke i postavi ovde.
Takodje pronadji u njima logove u kojima pise Critical, Error i Warning, otvori stavke da vidimo sta se dogadja.
Ili jos bolje, mozes snimiti sve logove, sa desne strane treba da imas Actions (Action pane), ako ga nemas u glavnom prozoru Event Viewera idi na View, idi na Customise..., nadji opciju Action Pane i checkiraj, zatim klik na OK, sa desne strane ces dobiti Action pane.
U njemu klikni na Save All Events in Custom View As..., zatim upisi File name npr. All Events i pod Save Type As, odaberi Event Files (.evtx) i snimi jos jedan takav u .xml formatu na isti nacin, zatim oba file-a uploaduj ovde pa cemo detaljno da vidimo logove, posalji obavezno i folder sa Locale metadata, najbolje spakuj taj posebno u arhivu (rar ili zip), a ovaj xml, mozes i klasicno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Hvala nikolajub.

Zaposlio si me pravo :=)

Kad obavim sve to pošaljem nalaze hehe
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Evo ipak sam uradio format i ponovno instalirao Windows,ali opet ista stvar.Dakle neki problem je u windowsu.
Primjetio sam da je to svchost.exe servisi.

Uvijek nakon ponovnog pokretanja PC-a isti shit, koji traje izvjesno vrijeme i prestaje i to me nervira.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Dzabe si dizao windows, da je dotle doslo, mi bi tirekli (ili barem ja).
Pogasi ponovo servise kako sam napisao u onom mom postu, samo sto ces sada, kada budes "uhvatio" taj proces svchost.exe, markirati misem u Process Exploreru, idi na desni klik u Process Explorer-u i vidi koje servise pokriva taj svchost.exe proces, ovde napisi koja je grupa servisa ili je mozda samo jedan servis, ali to nemozemo znati dok ne vidimo tvoj izvestaj.
A sad nam dodatno napisi odakle si skinuo taj Windows 7 i napisi nam ovde uplodaer-a istog ili naziv kakv je bio kada si ga nasao.
Moze biti da je taj win 7 tweak-ovan, i da postoji reduntatna promena, prilikom izgradnje takvog sistema (multiboot ISO DVD, nekoliko edicija win 7 X86/x64, dodatne themes, patch-evi i sl).
Jesi li taj sistem dizao jos na nekom kompu, ako jesi, ima li i tamo istih problema?
Poenta je da nadjemo u cemu je problem, software-ske prirode perifernog software-a, aplikativnog software-a, hardware-skog software-a, hardware-skog driver-a, ili je sama instalacija takva, takodje moras znati da li je taj win 7 finalni (da nije beta, preview, Extreme edition koji u source-u ne postoji i sl), sa SP1 ili bez treba da pise Build 6.1.7600.16385 ili 7601 (SP1) itd....
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da sam na tvom mjestu s obzirom da imas igrice i sve to instalirao bi ultimate verziju
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Dzabe si dizao windows, da je dotle doslo, mi bi tirekli (ili barem ja).
Pogasi ponovo servise kako sam napisao u onom mom postu, samo sto ces sada, kada budes "uhvatio" taj proces svchost.exe, markirati misem u Process Exploreru, idi na desni klik u Process Explorer-u i vidi koje servise pokriva taj svchost.exe proces, ovde napisi koja je grupa servisa ili je mozda samo jedan servis, ali to nemozemo znati dok ne vidimo tvoj izvestaj.
A sad nam dodatno napisi odakle si skinuo taj Windows 7 i napisi nam ovde uplodaer-a istog ili naziv kakv je bio kada si ga nasao.
Moze biti da je taj win 7 tweak-ovan, i da postoji reduntatna promena, prilikom izgradnje takvog sistema (multiboot ISO DVD, nekoliko edicija win 7 X86/x64, dodatne themes, patch-evi i sl).
Jesi li taj sistem dizao jos na nekom kompu, ako jesi, ima li i tamo istih problema?
Poenta je da nadjemo u cemu je problem, software-ske prirode perifernog software-a, aplikativnog software-a, hardware-skog software-a, hardware-skog driver-a, ili je sama instalacija takva, takodje moras znati da li je taj win 7 finalni (da nije beta, preview, Extreme edition koji u source-u ne postoji i sl), sa SP1 ili bez treba da pise Build 6.1.7600.16385 ili 7601 (SP1) itd....


Ma podigao sam ponovo windows pošto nisam imao puno podataka za izgubiti je su na drugom hard disku pa da vidim da li će situacija krenuti na bolje, ali nemoj misliti da to sad umanjuje tvoj trud.Pomogao si mi u svakom slučaju i još uvijek pomažeš.

Napravit ću to izvješće u trenutku kad mi se desi gubitak fokusa tj.u fazi kada poludi komp hehe pa pošaljem.

Windows nisam skidao, originalan je 64-bitni.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top