Pozadinski procesi ?

Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Pozdrav.


Imam jedan problem sa kojim se već dugo borim.
Radi se o učestalom prelaženju otvorenog prozora ili web stranice u aktivno i neaktivno stanje kao da se odvija neki pozadinski proces koji me non stop izbacuje.

Rubovi prozora odjedanput posvijetle i moram se stalno klikom miša vračati u prozor u kojem radim.



U čemu bi mogao biti problem ? Gdje da pogledam koji su pozadinski procesi aktivni ili šta da prekontroliram?

Ako je netko stručnjak za software molio bi pomoć.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Neki proces 'krade fokus' aktivnoj aplikaciji i to ne bi trebalo da se dešava. Probaj sledeći postupak, ali prethodno izvrši bekap registrija ili napravi restore point, za slučaj da nešto krene po zlu:

kucaj

Start/Run/Regedit (otvoriće ti registry editor)
Lociraj sledeće - HKEY_CURRENT_USER (druga odozgo)
Klikni na '+' a strane, pa isto učini i sa 'Control panel' a onda stani mišem (aktiviraj) 'desktop' i na desnoj strani prozora potraži 'ForegroundLockTimeout'.
Na taj ključ klikni desnim mišem/modify i u prozoru koji će se otvoriti upiši vrednost 30d40 (pretpostavljam da će se ta vrednost razlikovati, obzirom da ti se javlja krađa fokusa). Proveri da je čekiran boks 'Hexadecimal', klikni OK i zatvori Registry editor. Restartuj računar i trebalo bi da dođe do promene.

Inače, kontrolu pokrenutih procesa možeš izvršiti kroz 'Task manager' koji aktiviraš desnim klikom u tray-u, ili pritiskom na tastere ctrll/shift/esc. Čekiraj boks 'Show processes from all users'.

Edit: zaboravio sam da pitam, radi se o Win XP, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
E hvala ti kompa puno na trudu.Pokušat ću odraditi ovu proceduru pa se javim.

Radi se o originalnoj verziji Windows 7 home premium
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Uf, kod sedmice je to drugačije regulisano, pokušaj sa nekim Universal tweak-erom, menjanje vrednosti u registri bazi je tu malo komplikovanije
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Hajde ovako, ukljuci Task Manager, kako ti je peca23 vec nagovestio shift+alt+del, prosiri prozor Task Manager-a da se mogu videti svi procesi i check-iraj Show processes from all users i uradi screen shoot tog prozora.
Zatim idi na Start i u Search polju kucaj mascofig, zatim u tom prozoru idi na tab Startup i takodje uradi SS celog prozora, postavi ovde obe slike da mozemo videti koji procesi su aktivni i mogu praviti problem.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
PrtScr capture.jpgSystem Configuration.jpgWindows Task Manager.jpg

Evo uradio sam kako si rekao_Ovaj iz start managera morao sam u dva screena jer nisam mogao odmah uhvatitit sve.Uglavno sve je tu.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Au, koliko tu ima procesa! Otkud ovoliko NVIDIA procesa, šta sve taj grafički drajver pokreće, pokušaj sa isključivanjem NVIDIA u startap-u, čisto da vidiš šta se dešava. A da li si razmišljao o nekoj reinstalaciji sistema?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Prvo ces eleminisati ovaj GoogleCrashHandler.exe, tako sto ces u podesavanjima Google Chrome-a u Options, zatim u novom prozoru ides na tab Under The Hood i tu odcheckirati "Help make Google Chrome better by automatically sending usage statistics and crash reports to Google".
Sto se tice ostalih procesa, svi su legalni i proizvodi su Intela, nVidia, zvucne karte i TP Link WiFi bezicnog uredjaja.
Pretpostavljam da neki od tih procesa, koji su uglavnom namenjeni za azuriranje i pracenje lokalnih servisa, zaduzeni za upravljanje hardware-om to cine iz CMD-a, kao proveru za ispravnost upravljackog software-a za postojeci driver i upravljacki software za azuriranja Intel i nVidia.
Posto ima dosta tih procesa, ciji se servisi mogu jedino iskljuciti legalno iz Control Panel/Administrative Tools/Services, onda ti je jedino da ih postavis odatle u Manual, dakle da se pokrecu samo kada su sistemu neophodni za rad, apojedine servise mozes podesiti na disabled, koji sluze iskljucivo za Automatsko azuriranje driver-a i njihovog software-a, pa s toga mislim
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Au, koliko tu ima procesa! Otkud ovoliko NVIDIA procesa, šta sve taj grafički drajver pokreće, pokušaj sa isključivanjem NVIDIA u startap-u, čisto da vidiš šta se dešava. A da li si razmišljao o nekoj reinstalaciji sistema?

Nema potebe da reinstalira sistem, vec da iz Administrative Tools iskljuci pojedine servise nVidia i Intela, ali ne driver-a, vec samo lokalne servise azuriranja i daljinskog upravljanja istih.
 
Natrag
Top