povezivanje lap topa i racunara

Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
zdravo svima!moze li neko da mi objasni kako da neke stvari sa lap topa prebacim u racunar tj. kako da ih povezem za prenos tih podataka,kojim kablom ili sta vec - radi se o velikoj kolicini podataka oko 130 gb.hvala unapred!:)
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
zdravo svima!moze li neko da mi objasni kako da neke stvari sa lap topa prebacim u racunar tj. kako da ih povezem za prenos tih podataka,kojim kablom ili sta vec - radi se o velikoj kolicini podataka oko 130 gb.hvala unapred!:)

Ako imaš ruter u kući umreži ih i prebaci...Ne trebaš ih uopšte povezivati lan kablom...
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
imam ruter ali ne znam kako da to povezem mozes li malo da pojasnis detaljnije?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mora se strpis malo posto je nas Web master JoleMisa otiso u klonjaru, u medjuvremenu mozes pogledati ovaj kratak tutorijal u stvari dva kratka tutorijala, ako ti neki ne bude jasan ili ti bolje lezi engleski, posto i stranci dolaze ovde, pa da ih ne zapustimo. Znaci za ovo ti treba LAN kabal, a ako nemas kabal moze i preko wifi-ja, al kad Jole dodje pa ce ti objasni kako to preko rutera treba odraditi.
Kod:
[URL="http://serbianforum.org/threads/umrezavanje-dva-ili-vise-racunara.30065/"]Prvi primer...Bokijev tutorijal[/URL]

[URL="http://www.wikihow.com/Connect-Two-Computers"]Drugi primer...E-How masters-engleski[/URL]
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Mora se strpis malo posto je nas Web master JoleMisa otiso u klonjaru, u medjuvremenu mozes pogledati ovaj kratak tutorijal u stvari dva kratka tutorijala, ako ti neki ne bude jasan ili ti bolje lezi engleski, posto i stranci dolaze ovde, pa da ih ne zapustimo. Znaci za ovo ti treba LAN kabal, a ako nemas kabal moze i preko wifi-ja, al kad Jole dodje pa ce ti objasni kako to preko rutera treba odraditi.
Kod:
[URL="http://serbianforum.org/threads/umrezavanje-dva-ili-vise-racunara.30065/"]Prvi primer...Bokijev tutorijal[/URL]

[URL="http://www.wikihow.com/Connect-Two-Computers"]Drugi primer...E-How masters-engleski[/URL]
Quronja je predlpzio preko Wi-Fi-ja,a moja druga solicija je da aktivira blutut,na obe masine i prebaci podatke.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Quronja je predlpzio preko Wi-Fi-ja,a moja druga solicija je da aktivira blutut,na obe masine i prebaci podatke.
Da potpuno se slazem sa tobom, gledajuci Quronjine slike , dolazimo do zakljucka da se preko kontorolnog panela treba uci u System, a onda u Remote i stiklirati opcije vezane za "Remote assistance" i "Allow user" i odrediti "Usera", znaci dati pravo odredjenom useru(Korisniku) za koriscenje odredjenog shared foldera ili diska u protivnom, nema nista od transfera.
Znaci takodje jedna mala stavkica u postavci rutera, treba dati ovlast logovanom klijentu, inace nista od transfera...
...znaci, ako je rec o manje obucenom ekspertu, bolje je primeniti opciju sa lan kablicem."
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
I ja mislim tako,a i najbrze ce tako prebaciti,stim sto ako nema kabl mora pozajmiti ili kupiti,a nisu skupi.Ako mu se ne ide u kupovinu moze online,danas naruci sutra stize.Sa Wi FI-jem nisam radio.pa ako mu odgovara samo proprati slike,dobro je prikazano.Gledao sam i jos neke predloge za Wi FI isto prikazano.A eto i sada i tvoje pisano pa nek prati i jedno i drugo i ne bi trebalo da ima problema.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Gle, mnogi ljudi se javljaju, koji na zalost ne mogu sprovesti to kako je najlakse, jel to iziskuje odredjenu dozu poznavanja materije sa kojom se radi, pa se mora pristupiti sistemu motalice, znas ono "VOJIN", ...od i tako dalje, da ne otkrivam sto ne moram, al je glavna poenta, sto je onaj sto objasnjava i zaboravio staro gradivo, bruka ...Nego najlepsa je stvar sto taj koga nesto zanima, ce doci do resenja, kako tako, medjutim ima ih tu sto gledaju i nista ne kazu, kao neka vrst lordova...teze je bogatasu bez para ostati, nego Kamili kroz iglene usi proci.
 
Natrag
Top