Povezivanje komp-a i tv

Član
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
10
Znaci problem je sledeci:
Povezivanje kompa i tv-a

Na kompu imam NVidia 7300,svideo izlaz+VGA+DVI
Na Tv-u imam skart+hdmi+vga+komponentni ulaz(cincevi)

Rastojanje izmedju ova dva objekta je 10-ak metara,
Da li neko moze da mi kaze kojim nacinom da povezem ,a da pri tom imam najmanji gubitak kvaliteta slike(na Tv-u bi se uglavnom gledali filmovi u HD-u)

1_VGA na VGA +zvucni stereo kabl 3.5mm
2_SVideo na Skart sa zvucnim kablom 3.5mm
3_VGA+adapter(vga na hdmi)+hdmi na hdmi(ovo znam da je najbolja varijanta ali je preskupa)

Postoji li neki drugi nacin ,.,.ne znam....Ako neko zna,pomoc!
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Po meni najbezbolnija varijanta ti je da uzmes s video kabal sa stereo dzekom na jednoj i standardna 3 cinca na drugoj strani,ja sam takav platio oko 500 dindzi 10m
 
Član
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
10
Jel mozes da mi kazes ima li gubitka kvaliteta slike sa tom kombinacijom?Znam da je to najjeftinije ali nisam siguran sta cu da dobijem...da li cu posle morati da dodam jos para da kupim bolje kablove..?
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
198
Kabal je extra,nema nikakvog gubitka kvaliteta niakvih smetnji samo pazi da bude kvalitetan tj pazi gde kupujes,ovaj sto sam ja uzeo ima 3 zile i svaka ima 3 sloja izolacije tako da nema sanse da gubi kvalitet slike.
 
Član
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
315
i dobro pazi,mene su jednom zeznuli :p

naznaci,oces kabl sa s-video izlazom na kompzotni ulaz

meni su dali jednom da povezem VHS za tv karticu,dali su mi Skart izlaz sa jedne strane i S-video izlaz sa druge strane :O

najbolje bi bilo kada bi imao HDMI izlaz na grafickoj,al kad nema,moras ovako :p
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Mislim da ce biti nazgodniji vga to vga ali moras posebno dodati i audio kabal, o kvalitetu slike nemoj razmisljati ukoliko ne gledas full hd filmove (bluray),Uzmi adapter DVI TO VGA samo pazi imas razlicite adaptere(razlikuju se u sirini velike papucice,konekih su uze a kod nekih sire)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
10
Hvala na pomoci,Mislim da cu ici na opciju SVideo+3RCA,najjeftinije..Javicu rezultate :)
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
4
Necu da otvaram novu temu posto imam isti problem.
Na kompu imam NVIDIA 9600GT i od izlaza ima VGA DVI HDMI. Monitor je povezan na VGA
Da li moze da se poveze sa CRT tv-om(od izlaza ima SCART i napred 3 cinca 2 audio i 1 video) preko DVI izlaza? U radnjama ima da se kupi DVI\VGA adapter i takodje SCART\VGA kabl. Cela kombinacija bi kostala oko 1000 din ali ako je neko upoznat sta bi se time dobilo? Vredi li pokusavati.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Kupi samo SCART/VGA kabel, DVI ne mozes da koristis jer prenosi samo digatalni video signal (kao i HDMI, s tim sto on prenosi i digitalni audio), VGA je analogni...
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2010
Poruka
1
Pozdrav svima, vidim da je malo starija tema ali ajde da ne otvaram novu. Mopj problem je sledeci. Imam graficku 7300 le sa vga i dvi izlazov i tv lcd sa vga izlazom. Nabavih juce vga to vga kabli i posto mi je monitor vezan na vga, znaci slobodan mi je dvi uzeh i dvi konektor (vga na dvi). I sve je to lepo podeseno povezano ali slike na TV nemam, i obrnuto kad zamenim mesta kablovima onda na tv imam na monitor nemam i tako u krug...... Pomagajte da ne bi radio jedan cuk od 5 kg ;)
 
Natrag
Top