Povezivanje komp-a i tv

Član
Učlanjen(a)
17.06.2009
Poruka
1
Ati hd 4350 pci ne prepoznaje tv ne mogu da prebacim sliku na tv-u
dzaba katalist,kablovi inace sistem je win7.
Ako je neko imao slican problem a resio ga molim pomoc
 
Učlanjen(a)
25.02.2010
Poruka
16
Problem je u samom OS-u rekao bih.

Proveri da li su ti ispravni svi kablovi za povezivanje.
Zatim da li si dobro instalirao graficku karticu
(konkretno da li vidis tab za dva monitora)
Pokusaj opcijom Indentify za Monitor 2.

Ako svi pokusaji padnu u vodu moj savet je da se kupi
jedan Vga to Scart ili Vga to Rf konvertor i problem je
u neku ruku resen ali ako ne koristis tu varijatu tv-a stalno.

Pozdrav!

:info:
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
51
Imam problem oko povezivanja kompa sa tv-om,imam gf 8600gt graficku koja ima nazad s-video 7pinski a na kablu ima 4pinski na jednom kraju a na drugom skart koji ide u tv,nemogu nikako da namestim sliku,trese mi se slika na tv-u i na kompu,jel zna neko u cemu je prolbem,losa slika strasno.HITNO
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Imam problem oko povezivanja kompa sa tv-om,imam gf 8600gt graficku koja ima nazad s-video 7pinski a na kablu ima 4pinski na jednom kraju a na drugom skart koji ide u tv,nemogu nikako da namestim sliku,trese mi se slika na tv-u i na kompu,jel zna neko u cemu je prolbem,losa slika strasno.HITNO


Smanji rezoluciju, zavisno koji TV koristis (HD Ready-manja rezolucija ili Full HD Ready-veca rezolucija), probaj sve rezolucije, pa vidi koja je idealna za TV.;)

Ati hd 4350 pci ne prepoznaje tv ne mogu da prebacim sliku na tv-u
dzaba katalist,kablovi inace sistem je win7.
Ako je neko imao slican problem a resio ga molim pomoc

Preko kog kabela si konektovao Graficku kartu sa TV (HDMI, VGA) i jel` LCD TV ili obican CRT TV.
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
51
To je obican tv Samsungov,ima dve mogucnosti 800x600 i hiljadu inestosa neznam kolko i nijedna neodgovara
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
To je obican tv Samsungov,ima dve mogucnosti 800x600 i hiljadu inestosa neznam kolko i nijedna neodgovara

Onda ga moras vezati preko VGA-SCART kabela, drugacije ne moze jer je taj S-Video izlaz Digitalni, a tebi je ulaz u TV analogni i zato ga ne prepoznaje Graficka karta.
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
51
Onda ga moras vezati preko VGA-SCART kabela, drugacije ne moze jer je taj S-Video izlaz Digitalni, a tebi je ulaz u TV analogni i zato ga ne prepoznaje Graficka karta.[/QUOTEI mam gomilu kablova i ni preko jednog nemogu pogoditi,na grafickoj iza ima izlaz i za monitor i ima jos jedan,al neznam koji je to,zasta sluzi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Ima jedan plavi konektor sa manje pinova (15), on je VGA, postoji adapter sa tog VGA na SCART.
A drugi je beli i ima vise pinova on DVI (Digital Video Interface), on ne moze na SCART.
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
Onda ga moras vezati preko VGA-SCART kabela, drugacije ne moze jer je taj S-Video izlaz Digitalni, a tebi je ulaz u TV analogni i zato ga ne prepoznaje Graficka karta.

Nije tocno da je s-video digitalni.
s-video je analogni izlaz DVI HDMI su digitalni i oni nemogu na scart posto je scart analogni moguce je jedino ako ima digitalno analogni konverter.
S-video ide na scart
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2009
Poruka
51
Imam ja taj dodatak koji sam dobio uz graficku i bode se pored monitora nazad,sa jedne strane je kao za monitor a druga neznam kako se zove,i onda mogu da stavim taj kabal Vga-Scart na njega,jel tako?Pomoc ako moze jer vise neznam koju kombinaciju da izvedem,probao sam sve moguce,jedino jos ovaj nisam.
 
Natrag
Top