Postati ateista

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa rekla je ako budem primio pricest. Za tako nesto bih morao da budem vernik, zar ne?
Za pričest da, ali za kumstvo ne, a to nije uslovljeno - ne moraš se pričestiti da bi bio kum.
Bože moj, moram vas učiti osnovnim stvarima! Kud ide ova današnja omladina...?:D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Za pričest da, ali za kumstvo ne, a to nije uslovljeno - ne moraš se pričestiti da bi bio kum.
Bože moj, moram vas učiti osnovnim stvarima! Kud ide ova današnja omladina...?:D

Nije to nista, pre 5 godina sam bio kum drugu, krstio sam ga, on je vernik i znao je da ja nisam, pa ti vidi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ostavi mi kumu na miru.

Oš´ da ti kupim zlatni sat za Prvu Pričest? :)´


Isabeleta s razlogom sve više postaje neka vrsta maskote ovoga foruma. Tebi je već kuma, infamousu učiteljica, meni anđeo čuvar..., jedino se spedy još nešto duri...:dtyste:


Pa, kad sam već ovdje, reko´ da budem od neke koristi. :dtyste: Ali, kako stvari stoje, vidim da ste i jedan i drugi tvrd orah. Sve ako sada počnem moliti za vas, bojim se, ostat ću na forumu sve do Sudnjeg dana.
Ali, imam nadu. Gospodin je strpljiv i samo čeka pravi čas. Razmišljam koja vam je slaba točka.
:???:
Ne može biti drugo nego ljubav, tu ćete pasti... jer u Bibliji piše: "konopcima ljubavi privlačio sam ljude".

Spedy...ah, on već ima svoju veliku ljubav, zove se Subota.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije to nista, pre 5 godina sam bio kum drugu, krstio sam ga, on je vernik i znao je da ja nisam, pa ti vidi.
Pa, eto, to potvrđuje ono što sam rekao: ne moraš biti vjernik da bi bio kum.
I ja sam prije par godina bio kršteni kum - krstio jedan prijetelj sina. I pop je znao da sam ateista, pa mi je na samom činu krštenja, dok sam držao bebu u rukama i dok smo tri puta obilazili oko onog stola (šta li je), suflirao riječi koje trebam izgovarati.
Kada se sve to završilo i kada smo sjeli da se počastimo, kako je to običaj, pop mi je u polušali prebacio da sam mnogo griješio u izgovoru onih staroslovenskih riječi.:)
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Oš´ da ti kupim zlatni sat za Prvu Pričest? :)´





Pa, kad sam već ovdje, reko´ da budem od neke koristi. :dtyste: Ali, kako stvari stoje, vidim da ste i jedan i drugi tvrd orah. Sve ako sada počnem moliti za vas, bojim se, ostat ću na forumu sve do Sudnjeg dana.
Ali, imam nadu. Gospodin je strpljiv i samo čeka pravi čas. Razmišljam koja vam je slaba točka.
:???:
Ne može biti drugo nego ljubav, tu ćete pasti... jer u Bibliji piše: "konopcima ljubavi privlačio sam ljude".

Spedy...ah, on već ima svoju veliku ljubav, zove se Subota.


Ne nosim sat, pogotovu nisam zamisljao sebe sa zlatnim, ali ako vec insistiras...:D A sta je to prvi pricest, jel to kao ono u filmovima kada kazu communion?
First Communion - Wikipedia, the free encyclopedia
@Jurivaka

Ja sam drzao druga za ruku i isli smo u krug a pop je pricao, meni je samo trazio krstenicu na uvid.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Nije to nista, pre 5 godina sam bio kum drugu, krstio sam ga, on je vernik i znao je da ja nisam, pa ti vidi.


Hmm, malo mi je to čudno da su te pustili. Kod krštenja kum mora bit vjernik, moguće da se kod vjenčanja to ne traži. Svećenik te nije ništa pitao? Možda je uvažio činjenicu što si kršten.
Inače, kumovi se obvezuju da će brinuti za duhovni život dijeta u slučaju smrti roditelja.


Za pričest da, ali za kumstvo ne, a to nije uslovljeno - ne moraš se pričestiti da bi bio kum.
Bože moj, moram vas učiti osnovnim stvarima! Kud ide ova današnja omladina...?:D


Pravi kumovi se pričešćuju zajedno s krštenikom.
Malo sam se zafrkavala, nema kume kod Pričesti, samo kod krštenja i Krizme. Budući da pravoslavci Krizmu/Potvrdu primaju već kod krštenja, onda vam mogu biti kuma samo kad se budete ženili.
:D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Hmm, malo mi je to čudno da su te pustili. Kod krštenja kum mora bit vjernik, moguće da se kod vjenčanja to ne traži. Svećenik te nije ništa pitao? Možda je uvažio činjenicu što si kršten.
Inače, kumovi se obvezuju da će brinuti za duhovni život dijeta u slučaju smrti roditelja.





Pravi kumovi se pričešćuju zajedno s krštenikom.
Malo sam se zafrkavala, nema kume kod Pričesti, samo kod krštenja i Krizme. Budući da pravoslavci Krizmu/Potvrdu primaju već kod krštenja, onda vam mogu biti kuma samo kad se budete ženili.
:D

Tacnije, pop je trazio da ponesem krstenicu ali je nije trazio na uvid, nisam je ni pokazao a nije me ni pitao da li sam vernik, ali je trazio 3 ili 4 hiljade din. Inace pokusavam da brinem za duhovni zivot svog druga ali ne voli da prica o religiji.:)

P.S. Ako se budem zenio na spanskom govornom podrucju, zovem te.:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ne nosim sat, pogotovu nisam zamisljao sebe sa zlatnim, ali ako vec insistiras...:D A sta je to prvi pricest, jel to kao ono u filmovima kada kazu communion?

Sat se nekad kupovao djeci, danas su aktualni IPad-ovi i te stvari.
Da, to je Prva Pričest, a imaju je samo katolici i pravoslavci.



@Jurivaka

Kako si to uspio pridobiti svećenika? Mora da si zadobio njegovo povjerenje, jer mislim da to nije praksa.
 
Natrag
Top