Postati ateista

Član
Učlanjen(a)
05.01.2013
Poruka
5
Da li vam se ikada desilo da ste ziveli revnosnim hriscanskim zivotom, a nakon odredjenog vremena uvideli da ste pogresili zato sto ste se posvetili necemu sto po mom licnom misljenju ne postoji? Konkretno kod mene, bog je nesto sto vise ne postoji, jer sam prakticnim zivotom uvideo da sam celo vreme bio u zabludi. Nekima se desavalo to da boga napuste zbog niza teskih zivotnih okolnosti, raznih ogorcenja, razocarenja u svoj sistem verovanja i teskih momenata gde je izostao svaki vid ljudske i bozije pomoci dok su neki u necemu drugom pronasli valjan razlog da napuste vjeru kojoj su do tada pripadali. Imate li vi slicno iskustvo i ako imate, molim vas, iznesite vase misljenje u vezi toga. Mozete se pozvati i na iskustva drugih ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
24.09.2010
Poruka
544
Samo da napravim malu ispravku - niko ne postaje ateista nego se vraća ateizmu.
 
Učlanjen(a)
23.02.2013
Poruka
78
Da li vam se ikada desilo da ste ziveli revnosnim hriscanskim zivotom, a nakon odredjenog vremena uvideli da ste pogresili zato sto ste se posvetili necemu sto po mom licnom misljenju ne postoji? Konkretno kod mene, bog je nesto sto vise ne postoji, jer sam prakticnim zivotom uvideo da sam celo vreme bio u zabludi. Nekima se desavalo to da boga napuste zbog niza teskih zivotnih okolnosti, raznih ogorcenja, razocarenja u svoj sistem verovanja i teskih momenata gde je izostao svaki vid ljudske i bozije pomoci dok su neki u necemu drugom pronasli valjan razlog da napuste vjeru kojoj su do tada pripadali. Imate li vi slicno iskustvo i ako imate, molim vas, iznesite vase misljenje u vezi toga. Mozete se pozvati i na iskustva drugih ljudi.
Ovde, koliko sam ja mogao da spoznam za ovo kratko vreme, ne mozez ni na prstima jedne ruke da nabrojis ateiste. Ovde su ateisti nedobrodosli, ako si mislio da ces biti dobrodosao, prevario si se.


Potrudio si se, pa da ti, kao ateista, odgovorim na tvoje interesovanje. Ovde sam okarakterisan kao nacionalista, fasista, fundamentalni vernik, antihricanin, antikatolik, antipravoslavac, rasista i sl. sve u kratkom periodu od par meseci, Ja nisam krsten niti sam ikada razmisljao o bogu na bilo koji nacin dok nisam dosao na razne forume i zapanjio se koliko hriscani mogu da se mrze medjusobno i jos vise da mrze pripadnike drugih religija. Posebnu mrznju i netoleranciju iskakazuju prema bezboznicima, tj. ateistima koje nazivaj pogrdnim nazivima i vernike i nevernike. Naravno, sa dolaskom demokratije, popovima su odresena krila, pa su svuda i gde ih treba i gde ih ne treba. Posetepeno shvatas da je religija isto sto i carobnjastvo, jer trolicni ili troclani bog je stvorio svet za sest dana i u to ogromna vecina suludo veruju. Bog ubija sve, po Bibliji, naravno, koji mu se ne pokoravaju, tj. njegovim izaslanicima na zemlji. Vernici to pravdaju jer, zaboga, pa on nas je stvorio i ima pravo da ubija kad god mu padne na paemt. Popovi legalno varaju lakoveran narod da ce posle smrti vaskrsnuti i oni pravi ce u raj, a gresi u pakao. Neuk i lakoveran narod kao opcinjen veruje.

Papi i patrijarsima drzavanici ljube ruke, klanjaju im se i dodvoravaju, jer od njihovog uticaja zavisi da li ce doci na vlast i nakrasti se, tj. obogatiti se u jednom mandatu. Popovi postoju vojnici-oficiri, policajci-oficiri, lece bolesne, imaju svoje kapele po bolnicama, uce malu decu o nazadnim i nemoralnim pricama iz Biblije, o stsvaranju sveta za sest dana o stvaranju coveka od prasine, i sijaset drugih idiotizama.
Toliko su se oslilili da sprovode homoseksualne orgije u vladicnim dvorima koji su opremljeni skupim namestajem. Sta vise, ne prezaju ni da maloletnu decu spopadaju.

Sve to, i jos mnogo, mnogo cega, saznaces na forumima, videces da ljudi koji su polupismeni, a omalovazavaju i negiraju ogromna dostignuca nauke, jer njeni rezultati demantuju njihove nazovi svete knjige za koje, bez iole pameti, govore da su rec bozja rec, da ih je bog nekom diktirao, a ovi zapisivali.

Cuj, ateista se ne postaje po odluci, to dolazi nezavisno od tvoje odluke, vec od tvog kritickog vidjenja sveta, od nagomilanog zivotnog iskustva, od rezonskog razmisljanja i racionalnog zakljucivanje, od logike. Ateizam se sam po sebi namece kao rezultat kritickiog uma i humanog vidjenja sveta.



Toliko, znam da sve ovo sto sam rekao znas, ali ti nece skoditi.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovde, koliko sam ja mogao da spoznam za ovo kratko vreme, ne mozez ni na prstima jedne ruke da nabrojis ateiste. Ovde su ateisti nedobrodosli, ako si mislio da ces biti dobrodosao, prevario si se.
Ovo je smišljena dezinformacija. Netačno je da ovdje bilo ko nije dobrodošao, pa i ateisti. Urednik ovoga foruma je ateista i to znaju svi koji pišu na ovoj sekciji, pa je samim tim ovakva tvoja tvrdnje posve deplasirana.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
To se dešava i to veoma često da neko bude revnosan u veri i kad naiđe na neku prepreku ....adio amigo .. Bog više ne postoji a postojao je.
Za mene je to jedina stvar koju nikad neću poreći da Bog postoji i da je Isus moj spasitelj . Što se tiče nas.... Mi se delimo na dve grupe ljudi na one koji su Isusu sa leve i one koji su sa desne strane i jedni i drugi su razbojnici samo što su jedni kao onaj što je umirao i pljuvao na Isusa a drugi kao onaj što je umirao i rekao : Isuse ... seti me se kad dođe tvoje kraljevstvo !
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
a drugi kao onaj što je umirao i rekao : Isuse ... seti me se kad dođe tvoje kraljevstvo !

Taj drugi je bio ulizica a recenicu koju je izgovorio je poenta hriscanstva. Slihtanje imaginarnom nebeskom tati, mozes da cinis sta god hoces u zivotu, bitno je samo da budes ulizica i ides u nebeski Diznilend.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Da li vam se ikada desilo da ste ziveli revnosnim hriscanskim zivotom, a nakon odredjenog vremena uvideli da ste pogresili zato sto ste se posvetili necemu sto po mom licnom misljenju ne postoji?...


Revan kršćanski život u djetinjoj/mladenačkoj dobi ili zreloj?
Treba vidjeti što podrazumjevaš pod tim revan kršćanski život. Ako je to prakticiranje pobožnih vježbi koje se stiču u roditeljskoj kući, onda je to jako malo. To je samo početak. Ako se u vjeri ne raste, onda se ne samo stagnira, nego gubi vjera i vrlo lako se donee zaključak da se pogrešno vjerovalo u nešto što ne postoji, kako ti kažeš.
Istinski susret s Kristom se NE zaboravlja, nikada. On ostaje duboko utisnut u duši. Može se prestati ići u crkvu, živjeti po Božjim zapovjedima, pokušati ne misliti na Boga, čak vjerovati da On ne postoji...može se pokušati, ali sasvim sigurno da će jedan nutarnji glas u čovjeku zvati...da se čovjek vrati k sebi i Bogu.

Ako čovjek neutralizira ili odbija taj Božji glas, on s vremenom postaje sve tiši. Ne zanijemi Bog, nego čovjek postane gluh i ne čuje Božji glas.
Bog zna da u ljudskom srcu ima malo ljubavi za Njega. Zato nam daje za pomoć Duha Svetoga.
Čovjek koji je sasvim okrenut materijalnim stvarima i ne mari za svoju dušu, teško će moći uhvatiti Božji "signal" , dakle, treba se posvetiti samom sebi, uspostaviti vezu sa svojim nutarnjim "ja" da bi na neki način ovladao sobom. Rastresenost, užurbanost i površnost su veliki neprijatelji duhovnog života.

Dakle, moje mišljenje je da prije nego se netko deklarira ateistom - jer u svima nama se krije ateista - da se preispita što je to što ne/vjeruje:
- u opstojnost Božju
- u ljubav Božju
- osjeća se razočaranost s Bogom, revolt protiv Boga, besmisao života ili neki
drugi razlog.

I još jedno pitanje bi trebao postaviti. Jesam li zadovoljan sa svojim životom bez Boga?
Jesam li sretniji? Jesam li bolji čovjek?
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top