Poslednji dani

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bitno je da ti poznaješ. Ne pada mi napamet da čitam gomilu teksta od tebe.

To je moje prvo svedocanstvo koje sam napisao u vreme kada je ovo delo i pocelo sa radom, u periodu 2001 - 2004.

Meni našao da kažeš da ne poznajem šta je bilo u adventizmu 2001.

Mislio sam u odnosu na desavanja vezana za delo probudjenja, i vesti koja se u to vreme objavljivala Bozjem narodu, o njenom odbacivanju od strane crkve..itd..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Požari, poplave, zemljotresi, bes sila velikog bezdana, katastrofe na moru i na kopnu, upućuju
nam opomenu da se Božji Duh neće doveka prepirati s ljudima. (3MR str. 315 - 1897)
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
Pandemija i sve sto se sada desava je deo znaka poslednjih dana

Ono sto je bitno sto Jehovini Svedoci ocekuju je ispunjenje nekoliko prorocanstva pre Armagedona
i to ocekujujemo to nam predstoji:

1. Prvo nam predstoji OBJAVA: "MIR I SIGURNOST"
prorecena
1. Solunjanima 5:
1 A o vremenima i razdobljima, braćo, ne treba da vam se piše.
2 Jer i sami dobro znate da Jehovin dan dolazi baš kao lopov u noći.
3 Kad budu govorili: „Mir i sigurnost!“, tada će ih iznenada zadesiti uništenje kao porođajni bolovi trudnu ženu, i neće umaći.
4 Ali vi, braćo, niste u tami, pa da vas taj dan zatekne kao što bi zatekao lopove,
5 jer vi ste svi sinovi svetlosti i sinovi dana. Mi ne pripadamo ni noći ni tami.
6 Dakle, ne spavajmo kao što ostali spavaju, nego bdimo i budimo trezveni

Nakon objave Mir i Sigurnost ocekujemo
2 PAD RELIGIJE
prorecen u Otkrivenju 17 i 18
Otkrivenju 18:2 - „Pala je, pala je bludnica Vavilon Veliki
Otkrivenje 17:17 17 Jer Bog im je stavio u srce da izvrše njegovu zamisao
Pad Vavilona Velikog
Pad Religije je POCETAK VELIKE NEVOLJE

3 prorecena VELIKA NEVOLJA prema Mateju 24
4 Armagedon kao zavrsnica Velike nevolje

Armagedon je Bozji rat u kojem Bog unistava Zlo sa Zemlje

Prema Bibliji koja je Bozja rec ocekujemo tih par dogadjaja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
1. Prvo nam predstoji OBJAVA: "MIR I SIGURNOST"
prorecena

A šta je pre toga?

Armagedon je Bozji rat u kojem Bog unistava Zlo sa Zemlje

Pa to je pre Armagedona. Armegedon je bitka, a nema bitke pri drugom dolasku Isusa.

Evo kako se jasno sve prikazuje sa smislom i po redu.

Događaji oko ove teme su jasni u Bibliji kao i sve drugo.

Milenijum će biti na nebu.
Otkrivenje 20,6Blažen je i svet onaj koji ima dijel u prvom vaskrseniju; nad njima druga smrt nema oblasti, nego će biti sveštenici Bogu i Hristu, i carovaće s njim hiljadu godina.

Prije 2. dolaska Isusa na Zemlji će se desiti niz dramatičnih događaja.

Svi grešnici na Zemlji će biti ubijeni 2.Pet 3:10 Ali će doći dan Gospodnji kao lupež noću, u koji će nebesa s hukom proći, a stihije će se od vatre raspasti a zemlja i dela što su na njoj izgoreće.

Otkrivenje 19,15I iz usta njegovijeh iziđe mač oštar, da njime pobije neznabošce; i on će ih pasti s palicom gvozdenom; i on gazi kacu vina i srdnje i gnjeva Boga svedržitelja.

Otkrivenje 19,21 A ostali pobijeni biše mačem onoga što sjedi na konju, koji iziđe iz usta njegovijeh: i sve se ptice nasitiše od mesa njihova.

Zemlja ostaje pusta.

Mihej 7,13 A zemlja će biti pusta sa stanovnika svojih, za plod djela njihovijeh.

Jeremija 4,23 Gledam zemlju: pusta je, evo, i prazna, nebesa: svjetlost im iščezla.

Izaija 24,3 Opustošena će biti zemlja, opljačkana sasvim, jer je Jahve odlučio.

Jeremija 16,4 Ljutom će smrću pomrijeti, neće biti oplakani niti će se pogrepsti, biće gnoj po zemlji, i od mača i od gladi izginuće, i mrtva će tjelesa njihova biti hrana pticama nebeskim i zvijerima zemaljskim.

Jeremija 25,33 I u onaj će dan biti od kraja do kraja zemlje pobijeni od Gospoda, neće biti oplakani, niti će se pokupiti i pogrepsti, biće gnoj po zemlji.


Satana i demoni ne mogu da odu sa Zemlje 1000 godina. Ostaju sami da se muče jer nemaju koga da varaju.

Otkrivenje 20,2 I uhvati aždahu, staru zmiju, koja je đavo i sotona, i sveza je na hiljadu godina,


Pravedni vaskrsli i živi koji su zatekli Isusa bivaju odnešeni na nebo. Tamo traje istražni sud.

Isus dolazi 3. put na Zemlju. Vaskrsava mrtve nepokajane da im sudi.

Otkrivenje 20,5 Drugi mrtvi ne oživješe dok se ne navrši tisuću godina. To je ono prvo uskrsnuće.

Satana bivaju pušteni iz tamnice.

Otkrivenje 20,3 Baci ga u Bezdan koji nad njim zatvori i zapečati da više ne zavodi narode dok se ne navrši tisuću godina. Nakon toga ima biti odriješen za malo vremena.

Otkrivenje 20,7A kad se navrši tisuću godina, Sotona će iz svoga zatvora biti pušten:


Varaće ljude. Završna bitka.


Otkrivenje 20,8 I izići će da vara narode po sva četiri kraja zemlje, Goga i Magoga, da ih skupi na boj, kojijeh je broj kao pijesak morski.

Isus se spušta sa pravednima i sa nebeskim Jerusalimom na Zemlju. A demoni sa nepokajanim grešnicima ih napadaju.

Otkrivenje 20,9 I izađoše na širinu zemlje, i opkoliše tabor svetih i grad ljubljeni. I siđe oganj s neba, i proguta ih.


Svi bivaju uništeni nema nikakvih vječnih muka.

Psalam 37,38A grešnici bit će svi iskorijenjeni, istrijebit će se zlikovačko sjeme.


Izaija 5,24Zato, kao što plameni jezici proždiru slamu i kao što nestaje suha trava u plamenu, tako će korijen njihov istrunuti, poput praha razletjet` se pupoljak njihov, jer odbaciše Zakon Jahve nad Vojskama i prezreše riječ Sveca Izraelova.


Obadija 1,16"Jest, kako vi piste na svetoj mi gori, pit će svi narodi bez oduška, pit će i iskapiti - i bit će k`o da ih nigda bilo nije.




Zemlja biva obnovljena i očišćena od grijeha. Božji sledbenici naseljavaju obnovljenu Zemlju.


Otk 21:1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prodjoše, i mora više nema.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
SLAP VS BIBLIJA

Subotni odmor zapovjeđen je samo Izraelcima.

-----

Biblija : Subota je stvorena radi ČOVJEKA.

Verovatno slap misli da su ljudi samo Izraelci.
 
Učlanjen(a)
30.01.2016
Poruka
371
A Zlo na Zemlji je otpadništvo od Krista. A otpadništvo od Krista je propovijedanje kako Krist nije Bog, te propovijedanje kako je Krist 22.10.1844. prestao spašavati grešnike.
otpadnistvo je propovedanje da Bog nije jedan
Jer je jedan Jedini Pravi zivi Bog JHVH Jehova
Takodje je otpadnistvo Bozjem sinu Isusu Hristu davanje titule koja mu ne pripada.
Otpadnistvo je sve sto nije Bozja rec
a ja iznosim iskljucivo Bozju rec.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
otpadnistvo je propovedanje da Bog nije jedan

Nijedna hrišć. zajednica ne propov. da postoje 2 Boga, 3, 4 itd.

Jer je jedan Jedini Pravi zivi Bog JHVH Jehova

A ko je od nas rekao da su dva Jehove?

Takodje je otpadnistvo Bozjem sinu Isusu Hristu davanje titule koja mu ne pripada.

Pa njemu su apostoli dali titule Božanske.

a ja iznosim iskljucivo Bozju rec.

To je rekao i kušač Isusa.
 
Natrag
Top