Poslednja vremena

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Bog je objavio kroz duh proroštva, ali vi ne verujete u proročki dar.

Ah, pa nije lepo meni to reći koji zagovara darove Duha.
Ja čitam da postoje dve vrste proroka i zato želi čuti šta Duh prorštva reče to jest ISUS HRIST.
Ako to govori neka osoba onda to NIJE Duh proroštva već PROROK.
A onda ide ispitivanje tog proroštva po Božjim prorocima koji već rekoše šta i kako.

Osim toga - ovo je u kontekstu biblije.

Vest nose trojica anđela.

Dobro je već pomislih da lete trojica Adventista.

Grčki izraz "angelos" znači "vesnik"

U kontekstu biblije - ovi anđeli predstavljaju crkvu Božju koje biblija naziva ostatak semena ženinog koji drži zapovesti Božje i ima svedočanstvo Isusa Hrista.

Sama ova poruka ukazuje na to ko su ova tri anđela, odnosno koga predstavljaju.

Znaš Laki, ovamo postoji poučna priča koja kaže džaba ti krava muzara koja< daje 70 litara mleka kad onda ritne i sve prospe to me asocira sad na ovu izjavu, prvo su anđeli a onda crkva. Jovan nije imao naočare pa video anđele a ono tri crkve letele.


Ova troandjeoska vest upucuje na sledece :

1. Dati slavu Bogu, odreci se Ateizma i bezbostva.

2. Cas suda Bozjeg je dosao i blizina Hristovog drugog dolaska.

3. Pokloniti se Bogu kao stvoritelju slaveci njegov sedmi subotni dan, kao uspomenu na stvaranje, i znak Bozje stvaralacke sile i njegovog autoriteta.

4. Duhovni Vavilon je pao, olicen u papskom sistemu i otpalom protestantizmu sjedinjenim u Ekumenizmu - svetskom savezu crkava, koje zajedno cine Duhovni Vavilon, i laznim ucenjima koja pretstavljaju otrovno vino Vavilona varaju svet.

5. Opomena da se ne klanja zveri koja pretstavlja papski sistem na celu Rimokatolicke crkve sa sedistem u Vatikanu, i ikoni njezinoj koju pretstavlja otpali protestantizam sjedinjen sa zveri - papstvom u ekumenskom savezu, i da ne prima zig zveri olicen u nedeljnom zakonu koji ima svoje korene u mnogobozackoj tradiciji obozavanja sunca, nasuprot subote koja pretstavlja pecat Bozji, i znak izmedju njega njegovog pravog naroda

Polako, polako...ti to kao pesmicu, stani malo...odmori.
Valjda te poruke idu redom i onda imam pitanja za tebe :
1. Redom piši kad kreće prva poruka u kom vremenu i kako glasi?
2. Kad kreće druga poruka i kako glasi?
3 Kad kreće treća poruka i kako glasi?

4. Šta je ikona-kip zveri?
5.Šta je pečat Božji?
6. Šta je žig zveri?

Eto samo to pa idemo do vage kad stigne roba.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav
evo kolega taramana
detaljniji odgovor za tebe i sve ostale na tvoje pitanje

Šta je ikona-kip zveri?
Šta je pečat Božji?
Šta je žig zveri?
 

Prilozi

  • Slika zvijeri(ikona),pečat Božji, žig zvijeri.pdf
    121,5 KB · Pregleda: 5
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
pozdrav
evo kolega taramana
detaljniji odgovor za tebe i sve ostale na tvoje pitanje

Šta je ikona-kip zveri?
Šta je pečat Božji?
Šta je žig zveri?

Hvala ali kad hoću neku knjigu da pročitam ja knjigu i tražim.
Ovde se trebalo samo reći šta je šta.
To rekoh radi toga da bi uporedili sa onom izjavom da li to uopšte može stajati ili ne.
Ako kolega ponudi odgovor možemo nastaviti.
Izvini da li se kod tebe skup verujućih ako takvih ima zove kolegijum?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Ova tema možda najbolje i najslikovitije pokazuje i prokazuje sektaštvo i sektaše. Svim sektaštvima (pogotovo sektaštvima u zadnjih par stoljeća) ova tema i ova priča je njihovo "prirodno stanište". Svi su se oni rodili u pokretima koji su proricali skori drugi Isusov dolazak na Zemlju. I svi su proricali taj dolazak još za njihova života. Mnogi od njih su čak točan datum pokušavali izračunati, pa je nerijetko bilo i masovnih okupljanja kako bi dočekali Isusa na Zemlji. Adventisti i Jehovini svjedoci svakako se u tome najviše ističu, jer su im i same vjerske zajednice utemeljene na tim krivim i antibiblijskim praksama. Sasvim je normalno da se baš unutar takvih sektaških pokreta sektaštvo razmnožava i namnožava, i to po principu "kloniranja ljudske gluposti". Iz već nastalih takvih sekti izdvajaju se "najfundamentalniji sektaši", koji iz sekte ponesu upravo "mutirani gen" koji im ne dopušta izići iz zarobljeništva "ljudske gluposti". Oni su u pravilu još radikalniji, oni se "specijaliziraju" za područje "posljednjih vremena", pa svako malo možemo čuti kako je netko izračunao datum Isusova dolaska na zemlju. Osim što misle da im je to dato znati, oni umišljaju kako i sve drugo vezano uz posljednje dane potpuno razumiju i znaju. Oni točno znaju kako će to izgledati, tko će biti spašen a tko bačen u "ognjeno jezero". Naravno, spašeni će biti oni, a to obećavaju i drugima koji njih prihvate prorocima i pridruže se njihovoj sekti.

Jedno je sigurno, bez obzira kada će doći posljednja vremena, ovakvi sektaši i sektaški pokreti samo će se umnažati. I svi će oni tvrditi kako je baš njima dato znati sve o posljednjim vremenima i konačnim događajima. To su dakle oni koji neće ništa naučiti iz povijesti ljudske gluposti, dapače, oni su upravo baštinici ljudske gluposti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Miller je koristio "proročki lanac", a računao je datum Isusova dolaska na Zemlju. Nemoj ljude praviti budalama..

To je tvoje misljenje.

Miler je proucavao prorocki lanac o 2300 godina.
Njiegov prvobitni cilj nije bio da odredi datum Hristovog dolaska, véc da protumaci o cemu govori ovo prorosanstvo.
Kada je procitao da posle 2300 dana i noci treba da se ocisti Svetinja - on je zakljucio da je Svetinja zemlja i da ona posle 2300 godina treba da se ocisti vatrom prilikom Hristovog drugog dolaska.

Dakle, stvar je u pogresnom odredjivanju dogadjaja a ne u samom prorocanstvu koje je dosezalo do 1844 godine.

Greška je zbog računanja datuma Isusova dolaska na Zemlju, a posljedice su bogohulna naučavanja Ellen White i pionira ASD..

Ne postoji nikakvo bogohulno ucenje Adventista, sve sto Adventisti veruju je potpuno zasnovano na bibliji.
Greska je samo u ovom Milerovom pogresnom odredjivanju samog dogadjaja koji je trebao da se dogodi na kraju prorockog lanca od 2300 godina.

Ne uvlači Bibliju u prljave poslove onih koji su računali datum Isusova dolaska na Zemlju. Biblija to čak priječi. Ovdje je riječ o nečemu posve drugom. Riječ je o tome što je napravio Miller i tko je sve to prihvaćao.
Uguglaj "Wiliam Miller" i vidi točno što je računao mason Miller.

Biblija nije tvoje vlasnistvo i duh otkriva istine kome hoce.

Protivnici mogu da pisu svasta, ja sam licno sa vecinom protivnickih sajtova upoznat i mogu da posvedocim - da se na vecini od njih nalaze tako providne izmisljotine, da bi to uvideo i povrsni poynavalac Adventizma.

-------------------------------

Ah, pa nije lepo meni to reći koji zagovara darove Duha.
Ja čitam da postoje dve vrste proroka i zato želi čuti šta Duh prorštva reče to jest ISUS HRIST.
Ako to govori neka osoba onda to NIJE Duh proroštva već PROROK.
A onda ide ispitivanje tog proroštva po Božjim prorocima koji već rekoše šta i kako..

Vera u prorostvo po principu onoga koje podrzava moja uverenja - nije vera u prorostvo.
Stvarnoslap bi recimo prihvatio svako prorostvo koje podrzava njegove teorije, ali ako je ono suprotno, onda on prerasta u ljutog protivnika, umesto da se moli Bogu da mu on otkrije istinu.

Duh prorostva je Duh Sveti i on daje dar prorostva.

Dobro je već pomislih da lete trojica Adventista..
Znaš Laki, ovamo postoji poučna priča koja kaže džaba ti krava muzara koja< daje 70 litara mleka kad onda ritne i sve prospe to me asocira sad na ovu izjavu, prvo su anđeli a onda crkva. Jovan nije imao naočare pa video anđele a ono tri crkve letele.

Krila ili letenje u bibliji simbolicno predstavlja sirinu i brzinu delovanja.
Tako je na primer u starom zavetu odredjena carstva prikazana krilatim zivotinjama, sto predstavlja brzinu i geografsku sirinu osvajanja.

Tako je propovedanje trojice andjela prikazan karakter objave poslednje vesti svetu od strane svetih, ona ce biti globalnog karaktera i obuhvatié celu planetu i to u vrlo kratkom vremenskom periodu.

Polako, polako...ti to kao pesmicu, stani malo...odmori.
Valjda te poruke idu redom i onda imam pitanja za tebe :

1. Redom piši kad kreće prva poruka u kom vremenu i kako glasi?
2. Kad kreće druga poruka i kako glasi?
3 Kad kreće treća poruka i kako glasi.

Poruke se objavljuju kontinuirano jedna za drugom.

4. Šta je ikona-kip zveri?
5.Šta je pečat Božji?
6. Šta je žig zveri?.

Ikona ili slika zveri je protestantizam sjedinjen sa Rimokatolicizmom u Ekumenskom savezu.
On je slika Rimokatolicizma jer ce u posllednje vreme ispoljiti njegov duh i zajedno sa njim progoniti verne.

Pecat ili znak Bozji je Subota, to jasno pise u bibliji.
Subota ce u poslednje vreme kada bude uspostavljen zakon o obaveznom praznovanju nedelje koja predstavlja zig zveri - biti znak vernosti koji ce odvajati verne Hristove sluge koje drze zapovesti Bozje - od onih koji su u vavilonu i usvajaju zapovesti ljudske.

"Ja sam Gospod Bog vaš, po mojim uredbama hodite, i moje zakone držite i izvršujte;
I subote moje svetkujte da su znak između mene i vas, da znate da sam ja Gospod Bog vaš"
( Jezekilj 20. 11 - 12 )

„Ne pustošite ni zemlje, ni mora, ni stabala, dok ne zabilježimo pečatom sluge našega Boga ’na njihovim čelima’!“ (Otkrivenje 7. 3)

Božji pečat, zalog ili znak Njegovog autoriteta, nalazi se u četvrtoj zapovijedi.
To je jedini propis iz Dekaloga koji ukazuje na Boga kao na Stvoritelja neba i zemlje i koji jasno naglašava razliku između pravog Boga i svih lažnih bogova. Činjenica da je Bog pokazao svoju stvaralačku moć, u cijelom je Pismu navedena kao dokaz da je On iznad svih poganskih božanstava.
Subota, četvrta zapovijed, bila je uspostavljena da podsjeća na djelo stvaranja i tako misli svih ljudi usmjerava na pravoga i živoga Boga.
Da je subota bila poštovana, nikada ne bi bilo nijednog idolopoklonika, nijednog ateista, nijednog nevjernika.
Sveto poštovanje Božjeg svetog dana usmjeravalo bi misli muškaraca i žena na njihovog Stvoritelja.
Pojave u prirodi podsjećale bi ih na Njega i svjedočile bi o Njegovoj sili i ljubavi. Subota istaknuta u četvrtoj zapovijedi pečat je živoga Boga.
Ona ukazuje na Boga kao Stvoritelja i znak je Njegovog pravednog autoriteta i vlasti nad bićima koja je stvorio.
Što bi, onda, mogao biti žig zvijeri, ako ne lažna subota koju je svijet prihvatio umjesto prave?
Proročka izjava da će se poglavari otpale Crkve uzvisiti iznad svega što se zove ili poštuje kao Bog, ostvarila se doslovno u promjeni dana odmora sa sedmoga na prvi dan u tjednu.
Gdje god se poštuje lažna subota, gdje god joj se daje prednost pred pravom Božjom subotom, tu se i čovjek bezakonja uzdiže iznad Stvoritelja neba i zemlje!
Oni koji tvrde da je Krist osobno promijenio dan odmora, neposredno se protive Njegovim riječima. Isus je u Govoru na Gori blagoslova rekao: „Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i Proroke! Ne dođoh da ih ukinem, već da ih ostvarim.“ (Matej 5. 17)
Rimska crkva priznaje da je dan odmora promijenjen pod njezinim utjecajem i navodi upravo tu promjenu kao dokaz vrhovnog autoriteta Crkve.
Ona izjavljuje da svetkovanjem prvog dana tjedna kao dana odmora, protestanti priznaju njezinu moć da zakonski uređuje područje koje pripada Bogu. …
I dok tako ustanova nedjelje dobiva potporu, njezini se vjernici raduju i uvjereni su da će se na kraju cijeli protestantski svijet naći pod rimskom zastavom.

Eto samo to pa idemo do vage kad stigne roba.
Pozdrav..

Takvi ironicno izrazavanje nije za Hriscanina.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
To je tvoje misljenje.

Miler je proucavao prorocki lanac o 2300 godina.
Njiegov prvobitni cilj nije bio da odredi datum Hristovog dolaska, véc da protumaci o cemu govori ovo prorosanstvo.
Kada je procitao da posle 2300 dana i noci treba da se ocisti Svetinja - on je zakljucio da je Svetinja zemlja i da ona posle 2300 godina treba da se ocisti vatrom prilikom Hristovog drugog dolaska.

Dakle, stvar je u pogresnom odredjivanju dogadjaja a ne u samom prorocanstvu koje je dosezalo do 1844 godine.

OK, idemo vidjeti "laže li koza ili laže rog". Citirat ću "adventistički katekizam", Priručnik Teologije Adventista sedmog dana. Evo:

S početkom 1842. održavana su mileritska okupljanja pod šatorima “da probude grešnike i očiste kršćane oglašavanjem Ponoćnog pokliča, naime, objavljivanjem neposredno predstojećeg Kristova dolaska da sudi svijetu” (Hale, Plumer, and Cole, 88).

Miller je naučavao da će kraj svijetu doći nekako u 1843. godini. U ljeto te godine izrazio je razočaranje što Krist još nije došao, ali je pozivao vjernike da nastave očekivati skori Gospodnji dolazak. U veljači 1844. skupina adventističkih propovjednika, koja nije uključivala Millera, došla je do zaključka da proročanstvo o 2300 dana iz Daniela 8,14 neće doći kraju do jeseni 1844. Ubrzo nakon toga određen je i dan, 22. listopada.

Novi datum za Kristov drugi dolazak izračunali su na osnovi datuma za židovski Dan pomirenja u sedmome mjesecu karaitskog židovskog kalendara.

Mileriti su se 22. listopada 1844. sa svečanom radošću i velikim očekivanjem okupili u domovima i crkvama da čekaju Kristov povratak. Na žalost, njihove su se nade izjalovile. (Priručnik Teologije adventista sedmog dana)

Kao što vidimo, tebe upravo demantiraju sami tvoji adventisti sedmog dana, i potvrđuju baš ono što sam ja tvrdio. Miller je zaista računao datum Isusova dolaska na Zemlju, i ne samo to, adventisti (mileriti) su se i okupili 22.10.1844. da dočekaju Isusa na Zemlji.

Dakle, stvar je u pogresnom odredjivanju dogadjaja a ne u samom prorocanstvu koje je dosezalo do 1844 godine.

Sve je bilo pogrešno. A protubožja ideja da se izračuna datum Isusova dolaska na Zemlju, nije mogla drugačije ni završiti. Ta ideja i praksa, s obzirom da je protubožja, nije kod aktera ovih događanja izazvala poniznost, pokajanje i priznanje vlastite pogreške, nego ih je gurnula u još gore i teže pogreške. Prvo pogledajmo kako su za čitavi mjesec dana profulali židovski blagdan Dan pomirenja (Yom Kipur). Yom Kipur su te 1844. godine smjestili na 22.10., a on je bio 23.09. i prema rabinskom i prema karaitskom računanju vremena. Zatim, nepriznajući pogrešku, protubožja ideja tjera ih da pogrešku pokušavaju sakriti novom i jednako skandaloznom pogreškom. Kažu, Isus 22.10.1844. nije došao na Zemlju, ali je imao preseljenje na nebu. Ovo nije Millerovo snoviđenje, ovo su snoviđenja nekih "drugih farmera" koja su imali po kukuruzištima. Kada ljude netko upregne u protubožje rabote, onda ih u svojoj vlasti i službi drži do kraja. Tako će Ellen White i pioniri iznjedriti jedno od najbogohulnijih naučavanja. Naime, čitavih sedam godina (1844. - 1851.) naučavali su da je 22.10.1844. Bog odbacio sav pokvareni svijet (sve one koji nisu prihvatili poruku da Isus dolazi na Zemlju 22.10.1844.), te da je toga dana završilo vrijeme pokajanja za sve grešnike, a grešnici su opet svi oni koji se nisu pridružili Adventnom narodu u dočeku Isusova dolaska na Zemlju.

Ne postoji nikakvo bogohulno ucenje Adventista, sve sto Adventisti veruju je potpuno zasnovano na bibliji.

Učiti da je Bog 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet, za tebe nije bogohulno!?

Greska je samo u ovom Milerovom pogresnom odredjivanju samog dogadjaja koji je trebao da se dogodi na kraju prorockog lanca od 2300 godina.

Pa točno znamo, vidjeli smo gore, koji je to događaj Miller određivao. Nije Miller računao koliko zubi ima Isus, nego je računao datum kada Isus dolazi na Zemlju. Gornji citat iz Priručnika Teologije adventista sedmog dana najjasnije kaže kako su se "okupili u domovima i crkvama da čekaju Kristov povratak". Jasno da ne može jasnije što je Miller računao i kako su to svi ostali koji su mu se pridružili prihvatili. Miller je računao datum Isusova drugog dolaska na Zemlju, i oni su se i okupili da Isusa dočekaju na Zemlji.

Biblija nije tvoje vlasnistvo i duh otkriva istine kome hoce.

Biblija je vlasništvo Kristove Crkve koja ju je iznjedrila. Sektašima sigurno ne pripada. Sektaštvo je najdrskiji lopovluk. Odlučili li neki lopov da vam opljačka stan, on će se pobrinuti i da se ni slučajno u toj pljački s vama susretne. Sektaši, pak, otimaju Sveto Pismo Crkvi i još pri tome najdrskije nasrću na Crkvu kojoj to Sveto Pismo pripada.

Protivnici mogu da pisu svasta, ja sam licno sa vecinom protivnickih sajtova upoznat i mogu da posvedocim - da se na vecini od njih nalaze tako providne izmisljotine, da bi to uvideo i povrsni poynavalac Adventizma.

Zato sam ja i citirao same adventiste, Priručnik Teologije adventista sedmog dana, da se točno vidi što je to Miller računao i što je "Adventni narog" čekao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prijatelju, ponavljam - sve si ti to upakovao i prikazao u negativnom i uz to lažnom svetlu.
Sam Bog ima svoje vreme kada nešto čini, on se ne rukovodi ljudskim merilima i datumima.

Na TVOJU Bogohulnu vrdnju da je Bog odbacio sve grešnike - ja sam već dosta puta odgovorio, tako da upravo ti Bogohuliš, jer ponavljaš ono na šta sam ja već dao odgovor.

Dakle, Ellen White ne govori da je Bog odbacio SVE grešnike, već onu grupu koja je u to vreme velikog razočarenja odbacila svetlost o očišćenju nebeske Svetzinje i počeli da se bore protiv Adventista.
Oni su odbacili Boga, odnosno Isus nije mogao da za njih izvrši posredničku službu jer su je odbacili, odbacili su Isusa kao prvosveštenika koji je ušao u Svetinju nad Svetinjama da izvrši očišćenje, i time nisu mogli to očišćenje ni da prime, već su ostali van Svetinje u grehu.

Ovo što si gore citirao je upravo ono sto sam ja napisao, da je Miler proučavao proročanstvo o 23 00 dana i noći, a potom iz njega pogršno zaključio da se će završetkom proročkog lanca očistiti neka Svetinja.
U početku nije znao o čemu se tu govori ali je potom došao do pogrešnog zaključka da se tu radi o očišćenju zemlje vatrom i da se govori o Hristovom dolasku kada će on očisttiti zemlju, i to je zatim počeo objavljivati.

Ti možeš svašta pakovati u negativnu priču - ali ti ne vredi, jer je tu sve čisto.

Biblija nije vlasništvo niti jedne crkve niti im pripada - već je data celom čovečanstvu kao poruka o spasenju u Isusu Hristu.
Bog daje svojoj crkvi autoritet i silu da ovu jevanđeosku poruku prenosi svetu.
Nažalost, tradicionalne crkve su od polovine 2 veka potpuno odstupile od biblijskog učenja i reč Božja im od tog perioda više dođe kao deo crkvenog enterijera, oni je niti propovedaju, niti upućuju ljude da je čitaju i primene u ličnom iskustvu, jer je sami ne čitaju niti teže da svoj život usklade sa njenim načelima, jednostavno - oni praktikuju formu vere kroz ritualnu praksu i zato nemaju silu da obavljaju misiju objave jevanđelja već tavore u stanju koga nažalost i ne žele da se oslobode - živeći u bogatstvu i svetovnim materijalnim uživanjima.

Oni znaju da kada bi počeli da propovedaju SAMO reč Božju - da bi izgubili mnoštvo vernika jer bi ljudi razumeli da su njihove dogme suprotne istini zapisanoj u reči Božjoj, jer znaju da reč Božja osuđuje kako njihov život i razotkriva ih pred svetom, tako i nebiblijske dogme, što bi bila dvostruka globalna bruka i sramota.
U reči Božjoj bi sve to palo u vodu i oni bi ostali bez posla, jednostavno - ako niko ne bi išao u crkvu i praznovao praznike nema više novca.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Prijatelju, ponavljam - sve si ti to upakovao i prikazao u negativnom i uz to lažnom svetlu.

Ništa ja nisam ni pakirao ni farbao. Citirao sam što kažu sami adventisti o Milleru i događajima iz 1843. - 1844.

Sam Bog ima svoje vreme kada nešto čini, on se ne rukovodi ljudskim merilima i datumima.

Točno. A vi adventisti uhvatili ste se i rukovodite se "ljudskim datumima", za koje je i sam Miller priznao da je bila riječ o strašnoj pogrešci, pa se i pokajao. Miller se zbog te pogreške i ljudske gluposti pokajao, a vi adventisti na njoj izgradilu "svoju kulu".

Na TVOJU Bogohulnu vrdnju da je Bog odbacio sve grešnike - ja sam već dosta puta odgovorio, tako da upravo ti Bogohuliš, jer ponavljaš ono na šta sam ja već dao odgovor.

Krivo si pročitao. Adventisti su naučavali da je Bog odbacio sav pokvareni svijet, a ne ja.

Dakle, Ellen White ne govori da je Bog odbacio SVE grešnike, već onu grupu koja je u to vreme velikog razočarenja odbacila svetlost o očišćenju nebeske Svetzinje i počeli da se bore protiv Adventista.

Sve smo ovo već prošli, citirao sam upravo Ellen White, i svi su mogli vidjeti da su za nju pokvareni svijet svi oni koji se nisu svrstali u kolonu kojoj je ona na čelu.

Ne, ovo je upravo ono sto sam ja napisao, da je Miler proučavao proročanstvo o 23 00 dana i noći, a potom iz njega pogršno zaključio da se će završetkom proročkog lanca Hristos očisttiti zemlju i to je zatim počeo objavljivati.
Ti možeš svašta pakovati u negativnu priču - ali ti ne vredi, jer je tu sve čisto.

Je, sve je čisto. Miller je računao datum Isusova dolaska na Zemlju, i na koncu, "Adventni narod" se i okupio da dočeka Isusa na zemlji.

Biblija nije vlasništvo niti jedne crkve niti im pripada - već je data celom čovečanstvu kao poruka o spasenju u Isusu Hristu.

Nije Isus poslao raznosače novina da naviješćuju Radosnu vijest spasenja, nego svoje apostole, dakle, Crkvu. I svi novozavjetni spisi napisani su u Crkvi i za potrebe Crkve. Prema tome, Sveto Pismo pripada isključivo i samo Crkvi. Naravno, može svatko i izvan Crkve prihvatiti tu Radosnu vijest, ali takav se onda krsti i postaje dio Crkve. Ne može netko imati Sveto Pismo tako da ga iznese iz Crkve, nego ulaskom u Crkvu svatko dobiva i Sveto Pismo.

Bog daje svojoj crkvi autoritet i silu da ovu jevanđeosku poruku prenosi svetu.

Bog je to učinio prije dvije tisuće godina. Tada je dao autoritet Crkvi da prenosi i tumaču Radosnu vijest, a ne nekakvim "farmerskim crkvama" u 19. stoljeću.

Nažalost, tradicionalne crkve su od polovine 2 veka potpuno odstupile od biblijskog učenja i reč Božja im više dođe kao deo crkvenog enterijera, oni je niti propovedaju, niti upućuju ljude da je čitaju i primene u ličnom iskustvu, jewr je sami ne čitaju niti teže da svoj život usklade sa njenim načelima, jednostavno - oni praktikuju formu vere kroz ritualnu praksu i zato nemaju silu da obavljaju misiju objave jevanđelja već tavore u stanju koga nažalost i ne žele da se oslobode - živeći u bogatstvu i svetovnim materijalnim uživanjima.

Vi i nemate ništa drugo osim Svetog Pisma koje ste neovlašteno uzeli, koje neovlašteno tumačite, i gle čuda, baš od one Crkve za koju tvrdite da je otpala. Ako je Crkva otpala u 2. stoljeću, što vam vrijedi Pismo od te otpale Crkve?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upakovao sui, sve si upakovao i ništa ne stoji tako kako si predstavio.

Crkva se prepoznaje po istini i meri blagodati Duha Svetoga, i reč Božja je data onoj crkvi koja njegove rodove rađa i ima autentično učenje prvoj Hrišćanskoj crkvi.

Od polovine drugog veka tradicionalne crkve nisu ništa drugo nego mešavina mnogoboštva i Hrišćanskih elemenata.
Tradicionalne crkve nisu crkve Božja niti mogu biti, Bog Hrist i Sveti Duh nemaju nikakve veze sa tim crkvama niti u njima deluju.
Kada bi bilo suprotno - onda su i sam Bog i Hrist i Sveti Duh koji je nadahnjivao pisanje reči Božje - tu reč porekli podržavajući crkvu u kojoj je sve suprotno rečima koje su zapisane u bibliji.
Bog nikada neće napraviti takav kompromis, niti meni takva religija treba..ne treba je nikome jer nije spasonosna, nema sile, nema istine, nema ničega osim šljaštećih elemenata koje bodu oči i privlače samo one kojima religija ni ne treba osim da zadovolje trenutne potrebe verskog zanosa koje izlaskom iz hrama splašnjavaju.

Prema tome, reč Božja nije vlasništvo tradicionalnih crkava, već je to pismo dato celom svetu, a crkvi data autoritet i sila da tu vest jevanđelja objavljuje svetu i da je tumači Duhom Svetim koji joj je dat, i da ljude koji upoznaju istinu vodi ka Bogu.
Crkva u saradnji sa Bogom duhovno edukuje ljude u reči Božjoj, a Duh Sveti radi na srcu da reč donese roda i da čovek koji prihvati reč bude izgrađen za carstvo nebesko.

U tradicionalnim crkvama se čak i ne upotrebljava reč Božja kao sredstvo edukacije, što je prioritetni cilj i misija crkve - da ljudi upoznaju reč Božju od prve do poslednje stranice, da se sa njima radi, da se moli zajedničkim molitvama, da se vernik podstiče i da mu se pomogne da duhovno napreduje.

Slava Bogu što ima svoj narod na ovoj zemlji, i što će se vrlo uskoro kroz njega proslaviti i objaviti celom svetu...Amin!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
U reči Božjoj bi sve to palo u vodu i oni bi ostali bez posla, jednostavno - ako niko ne bi išao u crkvu i praznovao praznike nema više novca.

Zato ste vi adventisti uveli "desetak", otprilike deset puta veći porez od iznosa koji katolici u prosjeku plaćaju

Upakovao sui, sve si upakovao i ništa ne stoji tako kako si predstavio.

Nema potrebe pakirati, o adventistima najviše su upakiranog ostavili sami adventisti. Nisu slučajna sva trvenja i razmimoilaženja među samim adventistima. Pitanje Trojstva, centralno pitanje kršćanstva, adventistima je postalo pitanje raskola koji je neminovan, samo je pitanje trenutka. Ne događa se to slučajno u zadnjih par desetljeća. Još prije internet ere uspijevalo im je koliko toliko sakriti od vlastitih vjernika šta je svašta napisala Ellen White, a i drugi, međutim, sada to sve zahvaljujući internetu postaje dostupno sve većem broju ljudi, i ishod je sasvim izvjestan i onakav kao što gore reče - raskol.

Crkva se prepoznaje po istini i meri blagodati Duha Svetoga, i reč Božja je data onoj crkvi koja njegove rodove rađa i ima autentično učenje prvoj Hrišćanskoj crkvi.

Da, samo je i ovo dokaz da to nikako nije crkva ASD. Kako to može biti nešto što je izraslo iz prakse računanja datuma Isusova dolaska na Zemlju. Kako se nukanje ljudi na takvo računanje može pripisati "blagodati Duha Svetoga"? Što je tebi Laodikeja?

Od polovine drugog veka tradicionalne crkve nisu ništa drugo nego mešavina mnogoboštva i Hrišćanskih elemenata

Ako je tako, onda slobodno možete baciti ili zapaliti Sveto Pismo. Sveto Pismo vam je onda priredila otpala Crkva, imate Pismo otpale Crkve. Doduše, ostaje vama adventistima 100 000 stranica spisa Ellen White, a vi do njih ionako više držite nego do Svetog Pisma.

Tradicionalne crkve nisu crkve Božja niti mogu biti, Bog Hrist i Sveti Duh nemaju nikakve veze sa tim crkvama niti u njima deluju.

Tako je. Isus je bio farmer, kao Wiliam Miller, a Duh sveti je bio mornar, kao Joseph Bates. Zato su adventisti jedini sljednici Isusa i Duha Svetoga.

Kada bi bilo suprotno - onda su i sam Bog i Hrist i Sveti Duh koji je nadahnjivao pisanje reči Božje - tu reč porekli podržavajući crkvu u kojoj je sve suprotno rečima koje su zapisane u bibliji.

Pa i porekli su. Neki dan je objavljena vijest da je Isus povukao svoje obećanje da će s Crkvom biti u sve dane do svršetka svijeta, i povukao je jamstvo da je ni vrata paklena neće nadvladati. Jesi li čuo tu vijest.

Bog nikada neće napraviti takav kompromis, niti meni takva religija treba..ne treba je nikome jer nije spasonosna, nema sile, nema istine, nema ničega osim šljaštećih elemenata koje bodu oči i privlače samo one kojima religija ni ne treba osim da zadovolje trenutne potrebe verskog zanosa koje izlaskom iz hrama splašnjavaju.

Samo se ti drži "farmerske religije". Njezin "zanos" i na forumima fascinira.

Prema tome, reč Božja nije vlasništvo tradicionalnih crkava,

Nego farmera i mornara.

U tradicionalnim crkvama se čak i ne upotrebljava reč Božja kao sredstvo edukacije, što je prioritetni cilj i misija crkve - da ljudi upoznaju reč Božju od prve do poslednje stranice, da se sa njima radi, da se moli zajedničkim molitvama, da se vernik podstiče i da mu se pomogne da duhovno napreduje.

A i kako bi kada nemaju "jedini nepogrešivi tumač biblijskih principa", spise Ellen White.

Slava Bogu što ima svoj narod na ovoj zemlji, i što će se vrlo uskoro kroz njega proslaviti i objaviti celom svetu...Amin!

Lako je vama, vi imate 100 000 stranica koje je Jelena napisala. Vama Biblija i ne treba.
 
Natrag
Top